زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته جهانی تیروئید

هفته جهانی تیروئید

تاریخ 21 تا 28 مه (31 اردیبهشت تا 7 خرداد) به نام هفته جهانی افزایش آگاهی در مورد تیروئید (International Thyroid Awareness Week)  نامگذاری شده است.

تیروئید غده‌ای به شکل پروانه در جلوی‌ گردن، پایین حنجره و بالای استخوان‌ ترقوه است. تیروئید دو هورمون به نام‌های T3 و T4 را ترشح می‌کند، کار این هورمون‌ها تنظیم چگونگی مصرف و ذخیره انرژی در بدن است. درواقع تیروئید مسئول تنظیم سوخت‌وساز بدن است. تیروئید ممکن است دچار کم‌کار‌ی یا پرکاری شود.

با توجه به اهمیت غده تیروئید در بدن و شیوع بالای اختلالات آن در جهان، فدراسیون جهانی تیروئید و بسیاری از انجمن های علمی تیروئید، از سال 2008 روز 4 خرداد مصادف با 25 می را به عنوان روز جهانی تیروئید انتخاب کردند که از این روز ، هفته جهانی تیروئید آغاز شده است و کارشناسان سلامت در صدد هستند تا آگاهی مردم را نسبت به این بیماری افزایش دهند

اهداف اصلی روز جهانی تیروئید:

افزایش آگاهی در مورد سلامت غده تیروئید

ارتقای آگاهی در مورد پیشرفت های صورت گرفته در حوزه درمان بیماری های تیروئید

تأکید بر شیوع بیماری های تیروئید

تمرکز بر نیاز فوری برای اجرای برنامه های آموزشی و پیشگیری

گسترش آگاهی در مورد روش های درمانی جدید

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته جهانی تیروئید» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره هفته جهانی تیروئید فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.