درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
سریع‌ترین حافظه LPDDR5X جهان معرفی شد

سریع‌ترین حافظه LPDDR5X جهان معرفی شد

شرکت سامسونگ از سریع‌ترین حافظه LPDDR5X جهان با سرعت خیره‌کننده ۱۰.۷ گیگابیت‌بر‌ثانیه رونمایی کرده است.

حافظه جدید شرکت سامسونگ از فناوری ۱۲ نانومتری استفاده می‌کند و به گفته‌ی سامسونگ کوچک‌ترین نمونه در بین تمام حافظه‌های LPDDR موجود است. در حالی که تقاضا برای هوش مصنوعی در حال افزایش است، حافظه‌های LPDDR می‌توانند با مصرف انرژی کم و عملکرد بالا به اجرای هوش مصنوعی بر روی دستگاه‌های مختلف کمک کنند.

به گفته‌ی سامسونگ با افزایش تقاضا برای حافظه‌ها‌ی کم‌مصرف و با کارایی بالا، انتظار می‌رود حافظه‌های LPDDR کاربرد خود را از تلفن‌همراه به حوزه های دیگر که به عملکرد بالا نیاز دارند، گسترش دهند و در رایانه‌های شخصی، شتاب‌دهنده‌ها، سرورها و خودروها نیز استفاده شوند.

به گزارش آسمونی، سامسونگ می‌گوید حافظه جدید LPDDR5X این شرکت، نسبت به نسل قبل خود از ۲۵ درصد عملکرد بهتر و ۳۰ درصد ظرفیت بیشتر بهره می‌برد؛ همچنین ظرفیت هر DRAM گوشی هوشمند را تا حداکثر ۳۲ گیگابایت افزایش می‌دهد و اجرای دستورات مختلف هوش مصنوعی را بر روی گوشی هوشمند ممکن می‌سازد.

حافظه جدید شرکت سامسونگ از فناوری‌های تخصصی صرفه‌جویی در مصرف انرژی استفاده می‌کند و می‌تواند توان را بر اساس حجم کاری تنظیم ‌کند؛ در این صورت دوره‌های صرفه‌جویی در مصرف انرژی افزایش پیدا می‌کند و راندمان انرژی را تا ۲۵ درصد نسبت به نسل قبل این حافظه افزایش می‌دهد؛ افزایش راندمان انرژی این حافظه به گوشی‌های هوشمند امکان می‌دهد تا عمر باتری بیشتری داشته باشند و به سرورها اجازه می‌دهد تا با کاهش مصرف انرژی، هزینه نگهداری خود را کاهش دهند.

انتظار داریم تا حافظه جدید LPDDR5X سامسونگ، در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ به تولید انبوه برسد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «سریع‌ترین حافظه LPDDR5X جهان معرفی شد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.