زمان مطالعه: 2 دقیقه
خاطرات دربی سرخابی؛ تماشاگر خوب، بازی بد

خاطرات دربی سرخابی؛ تماشاگر خوب، بازی بد

نود هزار نفر برای دیدن نمایش بزرگ و تکراری دو تیم از ساعت ها قبل از شروع بازی سکوهای ورزشگاه بزرگ تهران را به اشغال خود درآوردند.

پرسپولیس و تاج( استقلال) در دیدار برگشت جام چهارم تخت جمشید بار دیگر استادیوم را لبریز از تماشاگر کردند. قبل از این بازی استقلال در صدر جدول و پرسپولیس با دو امتیاز کمتر در رده بعدی قرار داشت و دو امتیاز این بازی برای هر دو تیم از اهمیت زیادی برخوردار بود و همین دلیل برای جلوگیری از هرگونه بحث و جنجال قضاوت بازی به عهده جک تیلور داور معروف انگلیسی گذاشته شده بود ولی انبوه تماشگر، داوری قاطع، زمین خوب هیچکدام باعث نشدند که در میان میدان بازی تماشایی و زیبایی ارائه شود و دو تیم یکی از کم هیجان ترین دیدارهای خود را برگزار کردند.

جک تیلور - ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

شاید تنها دقایقی که تماشاگران حاضر در استادیوم از جای خود تکان خوردند لحظاتی بود که دو گل این بازی وارد دروازه ها شد. زیرا در بقیه اوقات بازیکنان هر دو تیم با وجود تحرک بسیار بی هدف و سردرگم به دنبال توپ می دویدند و حرکات آنها بر پایه اصولی و کارهای از پیش تمرین شده نبود، ولی در عوض تماشاگران این دیدار در نوع خود نمونه بودند. زیرا هم قبل و هم در طول این دیدار جز همراهی تیم مورد علاقه خود و تشویق بازیکنان کاری نکردند و این از معدود دفعاتی بود که بازیکنان دو تیم مورد کم لطفی تماشاگران قرار نگرفتند.

گل استقلال در دقیقه 24 به این ترتیب به دست آمد که عباس نوین روزگار به دنبال یک نفوذ توپ را برای هادی نراقی که دور از دسترس مدافعان پرسپولیس جاگیری کرده بود فرستاد و این یکی بدون معطلی با ضربه سر توپ را در گوشه دروازه پرسپولیس جای داد؛ بدون آنکه مودت و مدافعانش بتواند عکس العملی از خود نشان دهند.

پس از این گل ابتکار بازی تا حدودی به دست پرسپولیس افتاد و به دنبال چند حمله که به ثمر نرسید سرانجام در دقیقه 38 توپی که توسط ایرانپاک به روی دروازه استقلال سانتر شده بود پس از دفع ناقص آن توسط دفاع استقلال به زیر پای علی پروین افتاد و کاپیتان پرسپولیس با شوتی سنگین و زیبا گل مساوی کننده را برای تیم خود به ثمر رساند.

نیمه دوم بازی هم هیچ چیز حالبی در بر نداشت و بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و همین باعث شد تا عده ای از تماشاگران قبل از اتمام بازی ورزشگاه را ترک کنند و هنگامی که سوت پایان بعد درآمد تعداد تماشاگر بسیار کمتر از نودهزار نفر بود.

 

مسابقات قهرمانی باشگاه های ایران، سال 55-1354

جام چهارم تخت جمشید، بازی برگشت

جمعه 2 مهرماه 1355، استادیوم آزادی

پرسپولیس   1    استقلال    1

پرسپولیس: بهرام مودت، محمد دادکان، بیژن ذوالفقارنسب، جواد الله وردی، یعقوب فاطمی مقدم، علی پروین (کاپیتان)، محمدرضا خلعتبری، اصغر ادیبی (محمد دستجردی)، اسماعیل حاج رحیمی پور، صفر ایرانپاک، علیرضا عزیزی

مربی: کونوف

 

استقلال: حجت الله خاکسار تهرانی (منصور رشیدی)، جهانگیر کوثری، مصطفی مسلمی، آندرانیک اسکندریان، عزت الله جان ملکی (کاپیتان)،  سعید مراغه چیان، حسن نظری، عباس نوین روزگار (جواد قراب)، هادی نراقی، مسعود مژدهی، حسن روشن

مربی: رایکوف

داور: جک تیلور (انگلستان) با کمک هروس باغومیان و محمد اطهری

تماشاگر: 90 هزار نفر

اخطار:جواد الله وردی

گل ها: دقیقه 24 هادی نراقی، دقیقه 38 علی پروین

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خاطرات دربی سرخابی؛ تماشاگر خوب، بازی بد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره خاطرات دربی سرخابی؛ تماشاگر خوب، بازی بد فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.