زمان مطالعه: 1 دقیقه
نکات ایمنی شنا در دریا

نکات ایمنی شنا در دریا

سفر به دریا می تواند مایه شادی و لذت و آرامش خاطر ما باشد به شرطی که مثل هر کار دیگری نکات مربوط به سلامتی را...

 

سفر به دریا می تواند مایه شادی و لذت و آرامش خاطر ما باشد به شرطی که مثل هر کار دیگری نکات مربوط به سلامتی را در آنها رعایت کنیم. با رعایت این نکات ساده که در این بخش آسمونی می خوانید می توانید از تبدیل شدن این تجربه لذت بخش به حادثه ای ناگوار و گاه مرگبار جلوگیری کنید:

1- رفتن به کنار دریا و شنا کردن در آب های آبی، جاذبه ای است که کمتر کسی می تواند در مقابل آن مقاومت کند. اما حتی در آرام ترین آب ها خطراتی در کمین ما قرار دارد. یا وقتی تحت تاثیر مواد یا داروهایی هستید که میزان هوشیاری و دقت را کم می کنند، شنا نکنید.

2- کودکان همیشه باید تحت نظارت بزرگسالان به دریا بروند.

3- وسایل شنا اعم از مایو، تیوپ، عینک شنا، دماغ گیر و حوله را فراموش نکنید.

4- حتماً با خود جعبه کمک های اولیه را همراه داشته باشید چون احتمال اینکه کف آب دریا شیشه شکسته یا سنگی با لبه تیز باشد وجود دارد.

5- قبل از شنا در مورد وضعیت آب وهوایی، آلودگی آب و... اطلاعات کسب کنید.

6- از لحاظ آلودگی های میکروبی، آب های شور عموماً از آب های شیرین سالم ترند اما در هر حال تنها استخری که دارای آب کلر زده شده در حد مناسب است، از لحاظ احتمال ابتلا به بیماری های عفونی بی خطر محسوب می شود.

7- در مورد جانوران دریایی در آن منطقه که ممکن است باعث آسیب شما شوند، اطلاعات بگیرید.

8- مراقب باشید محلی که شنا می کنید، نزدیک تخلیه فاضلاب ها قرار نداشته باشد.

9- ملخ موتور قایق ها یکی از عواملی است که باعث جراحات شناگران می شود.

10- هیچوقت در فاصله دور از ساحل شنا نکنید چون امواج بزرگ دریا ما را به زیر آب می برد و اگر این امواج شدید باشد احتمال اینکه سر شناگر به سنگهای زیر آب بخورد و باعث ضربه شود وجود دارد بنابراین همیشه باید احتمالات را جدی گرفت.
وقتی که دریا طوفانی بود هیچوقت به شنا نروید چون خشم دریا سلامت و جان ما را به خطر می اندازد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «نکات ایمنی شنا در دریا» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.