درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
تولید بنز مایلر ۱۹۲۴ بزودی متوقف خواهد شد

تولید بنز مایلر ۱۹۲۴ بزودی متوقف خواهد شد

سازمان استاندارد از تولید بنز 1924 که با نام بنز مایلر شناخته می‌شود، طی دو ماه آینده جلوگیری خواهد کرد.

سازمان استاندارد از تولید بنز 1924 که با نام بنز مایلر شناخته می‌شود، طی دو ماه آینده جلوگیری خواهد کرد. سازمان استاندارد علت این موضوع را عدم تطبیق کامیون 1924 ایران‌خودرو دیزل با استانداردهای 85 گانه عنوان کرد. پیش از این و در بهمن 1402، رییس سازمان استاندارد از توقف تولید خودروهای تجاری قدیمی که قادر به پاس کردن استاندارد 85 گانه نیستند، خبر داده بود.

کامیون 1924 ایران‌خودرو دیزل که به بنز واگن‌هود، بنز 1924 و بنز مایلر شهرت دارد، محصولی قدیمی از مرسدس بنز است که قدمت آن به دهه 1950 میلادی باز می‌گردد. این کامیون در واقع به سری L کامیون‌های مرسدس‌بنز تعلق دارد که آلمانی‌ها آن را Kurzhauber یا دماغه کوتاه می‌نامیدند. تولید این کامیون در ابتدا برای رفع نیازهای داخلی آلمان انجام شد اما پس از آن به خاورمیانه، شمال آفریقا و آمریکای جنوبی صادر شد. تولید کامیون 1924 در شرکت خاور از سال 1343 آغاز شد و بعدها در ایران خودرو دیزل ادامه یافت. این خودرو در مدل‌های باری و کمپرسی با دو کد بنز 1924 و بنز 2624 به تولید می‌رسد.

کامیون بنز معروف از ابتدای حضورش تاکنون، با موتور OM335LA مرسدس بنز به تولید می‌رسد. این پیشرانه حداکثر 280 اسب‌بخار قدرت و 1050 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. گیربکس شش سرعته ZF‌ نیز وظیفه انتقال قدرت را در این کامیون برعهده دارد. طی چند دهه مونتاژ بنز 1924 در ایران خودرو دیزل، هیچ تغییری در بخش مشخصات فنی، چیدمان کابین یا فرم کنترلرهای ادوات این خودرو رخ نداده است. تنها تغییر انجام شده روی ظاهر خارجی بنز 1924 اعمال شد. ایران خودرو دیزل با نصب فنرهای کوتاه و گارد محافظ، سعی کرد تا ارتفاع این خودرو را کاهش دهد. با این حال مالکان پس از خرید بنز 1924، فنرهای بلند قبلی را روی کامیون خود نصب می‌کردند. انتظار داریم پس از حذف تولید کامیون 1924، نسخه متفاوتی از این خودرو همانند کشنده آتامان جایگزین آن شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «تولید بنز مایلر ۱۹۲۴ بزودی متوقف خواهد شد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.