درج نظر
مطالعه: 10 دقیقه
راهنمای جامع مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۲۴

راهنمای جامع مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۲۴

مهاجرت به اسپانیا یکی از مقاصد محبوب سال 2024 برای افرادی است که به دنبال فرصت‌های شغلی، تحصیلی یا زندگی بهتر هستند. شما می توانید از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، کارآفرینی و سایر روش‌هایی که در ادامه بررسی میکنیم به کشور اسپانیا مهاجرت کنید. با اخذ اقامت اسپانیا خانواده‌تان نیز از امکانات و فرصت‌های ارائه شده در این کشور بهره مند خواهند شد.

مهاجرت به اسپانیا یکی از مقاصد محبوب سال 2024 برای افرادی است که به دنبال فرصت‌های شغلی، تحصیلی یا زندگی بهتر هستند. شما می توانید از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری، کارآفرینی و سایر روش‌هایی که در ادامه بررسی میکنیم به کشور اسپانیا مهاجرت کنید. با اخذ اقامت اسپانیا خانواده‌تان نیز از امکانات و فرصت‌های ارائه شده در این کشور بهره مند خواهند شد. برای بالابردن شانس موفقیت در پروسه مهاجرت و دریافت ویزای اسپانیا، مهم است که اطلاعات دقیق و بروز را از طریق وکلای مهاجرتی اسپانیا و سایت های معتبر دنبال کنید. برای آشنایی با شرایط، مدارک، هزینه ها و بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت با ما همراه باشید.

مزایای مهاجرت به اسپانیا

اسپانیا با ترکیبی از تاریخ غنی، فرهنگ منحصر به فرد و کیفیت بالای زندگی، سرزمین شگفتی‌هاست. پایتخت این کشور مادرید است و چیزی حدود 50 میلیون نفر در این کشور زندگی می‌کنند. افرادی که قصد مهاجرت به اسپانیا را دارند، می‌توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:

 • اسپانیا یک سبک زندگی عالی با آب و هوای دلپذیر، خدمات اجتماعی قوی، مناظر زیبا و زندگی آرام را ارائه می‌دهد.

 • دسترسی به یک سیستم مراقبت‌های درمانی عمومی با کیفیت بالا برای همه ساکنان کشور امکان پذیر است.

 • هزینه زندگی در اسپانیا در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی مانند انگلیس و فرانسه بسیار کمتر است.

 • تاکید زیادی بر تعادل بین کار و زندگی وجود. فرهنگ کاری در اسپانیا برای گذراندن وقت با خانواده ارزش زیادی قائل است.

 • دسترسی به بهترین موسسات آموزشی از جمله مدارس و دانشگاه‌های معتبر در بالاترین سطح تحصیلی امکان پذیر است.

 • سیستم جامع تامین اجتماعی اسپانیا بسیار قوی است و از بیکاری، ازکارافتادگی و بازنشستگی حمایت می‌کند.

 • اسپانیا کشوری چند فرهنگی و مهاجرپذیر است و از جوامع مهاجر با قومیت‌ها و فرهنگ‌های مختلف استقبال می‌کند.

 • اسپانیا کشوری امن است و نرخ جرم و جنایت پایینی دارد. مهاجران از امنیت بالای این کشور بهره مند می‌شوند.

روش‌های مهاجرت به اسپانیا

دولت اسپانیا به مهاجران از اقصی نقاط جهان این فرصت را می‌دهد تا از روش‌های مختلفی برای مهاجرت قانونی به این کشور استفاده کنند. متقاضیان باید متناسب با هدف خود یک روش مهاجرتی را انتخاب کنند. در ادامه به محبوب‌ترین روش‌های دریافت اقامت و جدیدترین شرایط مهاجرت به اسپانیا اشاره می‌کنیم:

مهاجرت تحصیلی به اسپانیا

شما باید از یک دانشگاهی در اسپانیا پذیرش بگیرید و سپس با تهیه مدارک برای ویزای تحصیلی اقدام کنید. ویزای دانشجویی اسپانیا یک ویزای بلند مدت است که به شما این امکان را می‌دهد که بیش از سه ماه در اسپانیا بمانید. اعتبار این ویزا یک سال است و هر سال تحت شرایطی تمدید می‌شود.

شرایط تحصیل در اسپانیا در وبسایت دانشگاه مورد نظر شما آورده شده است؛ اما شرایط عمومی شامل ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریزنمرات، گواهی تمکن مالی و مهارت زبان اسپانیایی است. شما همچنین می‌توانید بعد از تحصیل در اسپانیا بمانید و کار پیدا کنید. مجوز بعد از تحصیل یک سال اعتبار دارد و به عنوان ویزای جستجوی کار شناخته می‌شود. سپس بعد از پنج سال ماندن در اسپانیا، اقامت دائم می‌گیرید.

مهاجرت کاری به اسپانیا

شما برای کار در اسپانیا باید از یک کارفرمای مستقر در این کشور پیشنهاد شغلی (جاب آفر) بگیرید. کارفرمایان بر اساس معیارهای خود و همچنین رزومه شما، جاب آفر ارائه می‌دهند. شرایط اصلی برای دریافت جاب آفر شامل داشتن رزومه قوی، سابقه کار مرتبط (حداقل پنج سال)، تحصیلات مرتبط با حوزه کاری و مدرک زبان هستند. با دریافت جاب آفر می‌توانید برای ویزای کار اسپانیا اقدام کنید.

ویزای کار اسپانیا یک ویزای طولانی مدت است که به شما امکان این را می‌دهد در حوزه‌ای که تخصص دارید کار کنید. شما برای درخواست این ویزا باید رزومه کاری خود را برای کارفرماهای مختلف در کشور اسپانیا ارسال کنید. همچنین مهم است بازار کار اسپانیا برای تعیین میزان تقاضا در حوزه کاری بررسی کنید.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اسپانیا

یکی دیگر از بهترین روش‌های مهاجرت به اسپانیا سرمایه‌ گذاری یا دریافت گلدن ویزای این کشور است. گلدن ویزا یا ویزای طلایی اسپانیا مجوزی برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا مانند ایران جهت سرمایه گذاری و اقامت در اسپانیا است. روش‌های سرمایه‌ گذاری شامل خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی هستند.

با دریافت گلدن ویزای اسپانیا می‌توانید به مدت ۳ ساله در این کشور اقامت کنید. امکان تمدید مدام ویزا بعد از ۳ سال نیز وجود دارد. در نهایت بعد از گذشت پنج سال، متقاضی و تمام اعضای خانواده وی می‌توانند اقامت دائم اسپانیا را بگیرند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری حدود 500 هزار یورو برای خرید ملک است. همچنین برای کارآفرینی باید طرح تجاری جدید، سودآور و خلاقانه ارائه دهید.

 مهاجرت به اسپانیا
مهاجرت به اسپانیا

مهاجرت از طریق تمکن مالی در اسپانیا

روش تمکن مالی یا همان خودحمایتی در اسپانیا برای بازنشستگان و افراد ثروتمندی مناسب است که از نظر مالی مستقل هستند. برای مهاجرت به اسپانیا از طریق تمکن مالی باید حداقل 30 هزار یورو در حساب بانکی خود داشته باشید و منبع درآمد شما بیرون از اسپانیا باشد. اگر بخواهید برای اعضای خانواده خود نیز ویزا بگیرید باید به ازای هر نفر حداقل 6500 یورو در حساب بانکی خود داشته باشد.

یکی از شرایط اصلی اخذ اقامت تمکن مالی، اقامت به مدت شش ماه در خاک اسپانیا است. با پذیرش شرایط اولیه می‌توانید یک سال به همراه خانواده در اسپانیا اقامت کنید. سپس این اقامت برای مدت دو سال دیگر نیز قابل تمدید است. اخذ اقامت دائم پس از 5 سال و گرفتن شهروندی و پاسپورت اسپانیا پس از 10 سال از طریق سرمایه گذاری امکان پذیر است.

بهترین روش مهاجرت به اسپانیا

چیزی به عنوان بهترین روش مهاجرتی وجود ندارد، زیرا هر فردی با توجه به شرایط خود یک روش مهاجرتی مناسب اوست. برای مثال، مهاجرت تحصیلی به اسپانیا برای کسانی که سابقه کار ندارند و می‌خواهند از طریق درس خواندن برای اقامت اسپانیا درخواست دهند، روش بهتری است. با تحصیل می‌توانید مدرک اسپانیایی بگیرید و شناخت خود را از شرایط زندگی و بازار کار این کشور افزایش دهید.

اگر سابقه کار دارید و در حوزه خاصی متخصص هستید، مهاجرت کاری با جاب آفر گزینه خوبی خواهد بود. اگر هم سرمایه زیادی در حساب خود دارید، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای شما مناسب‌تر است. برخی افراد نیز با ویزای الحاق خانواده یا از طریق ازدواج به اسپانیا مهاجرت می‌کنند. پس ابتدا باید شرایط خود را بررسی کنید تا ببینید بهترین روش مهاجرتی برای شما کدام است.

سریع‌ترین روش مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۲۴

تحصیل در اسپانیا و سرمایه گذاری سریع‌ترین روش‌های مهاجرت به اسپانیا هستند. یکی دلایل اینکه چرا تحصیل در اسپانیا گزینه خوبی است، شهریه پایین دانشگاه‌های این کشور است. همچنین نرخ پذیرش در دانشگاه اسپانیا بالاتر از دانشگاه‌های کشورهایی مانند انگلیس و فرانسه است. برای مثال، دانشگاه خودمختار بارسلونا که رتبه یک بهترین دانشگاه‌های اسپانیا را دارد، نرخ پذیرش 52 درصد را ارائه می‌دهد. نرخ پذیرش بالا نشان می‌دهد که دانشگاه مربوط درصد بالایی از دانشجویان را پذیرش می‌کند.

کشور اسپانیا یکی از بهترین طرح‌های اعطای اقامت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری را پیشنهاد می‌دهد. طرح گلدن ویزای اسپانیا یکی از مقرون به صرفه‌ترین طرح‌های سرمایه گذاری در جهان محسوب می‌شود و شما با اخذ آن می‌توانید خیلی سریع و راحت، اقامت و شهروندی اسپانیا را بگیرید. همچنین شما می‌توانید به راحتی در منطقه شنگن سفر کنید و حتی برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود اقامت بگیرید. سرمایه گذاری سریع‌ترین روش برای اخذ شهروندی و پاسپورت اسپانیا بعد از 10 سال است.

هزینه مهاجرت به اسپانیا

هزینه مهاجرت به اسپانیا به روش مهاجرتی شما بستگی دارد. بیشترین هزینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کمترین هزینه برای مهاجرت کاری است. همچنین هزینه تحصیل شامل شهریه دانشگاه و هزینه‌ها زندگی مانند غذا، اقامتگاه و سایر موارد هستند. همه روش‌های مهاجرتی به تمکن مالی نیاز دارند و شما باید بتوانید در مدت مشخصی از خود و همراهانتان (در صورت وجود) حمایت مالی کنید. با این حال، همه روش‌های مهاجرتی نیز یکسری هزینه برای پردازش ویزا دارند. این هزینه‌ها غیرقابل استرداد است و باید هنگام درخواست ویزا در سفارت اسپانیا پرداخت شود. هزینه اخذ ویزای بلندمدت اسپانیا در سال 2024، برای هر نفر 80 یورو است. هزینه‌های دیگر شامل موارد زیر هستند:

 • هزینه ترجمه مدارک

 • هزینه قانونی کردن مدارک در سفارت اسپانیا (لگالایز کردن مدارک)

 • هزینه دریافت گواهی‌های پزشکی و گواهی عدم سوء پیشینه

 • هزینه شرکت در آزمون زبان

 • هزینه اخذ پذیرش و ارسال درخواست به دانشگاه

 راهنمای مهاجرت به اسپانیا
راهنمای مهاجرت به اسپانیا

بهترین شهرهای اسپانیا برای مهاجرت

هنگام انتخاب شهری برای زندگی، تحصیل یا کار در اسپانیا بهتر است مقایسه‌ای بین شهرهای مختلف انجام دهید. در ادامه به شهرهای مهاجرتی محبوب این کشور اشاره می‌کنیم:

بارسلون

این شهر آفتابی با معماری باشکوه توانسته مردم را از سراسر جهان مجذبب خود کند. بارسلون یک سبک زندگی شهری ایده آل را همراه با سواحل شگفت انگیز ارائه می‌دهد. این شهر یکی از معروف‌ترین مراکز استارتآپی در اروپا است، بنابراین اگر می‌خواهید یک شرکت راه اندازی کنید، بهتر است بارسلون را در نظر بگیرید. همچنین بهترین دانشگاه اسپانیا در این شهر قرار دارد.

هزینه زندگی در بارسلونا طبق وبسایت Numbeo.com به شرح زیر است:

 • هزینه‌های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره: 2635.6 یورو بدون اجاره

 • هزینه ماهانه تخمینی یک نفر: 756.7 یورو بدون اجاره

 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در داخل شهر: 1077.44 یورو

 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر: 1774.74 یورو

مادرید

مادرید با تمام ویژگی‌های خاصی که دارد، به عنوان پایتخت اسپانیا شناخته می‌شود. این شهر همچنین مرکز جغرافیایی اسپانیا است، بنابراین می‌توانید به راحتی به هر نقطه از کشور برسید و چند روز جذاب را در آنجا سپری کنید. این شهر دارای زندگی فرهنگی جذابی با نمایش‌ها، جشنواره‌ها و کنسرت‌های بی‌شمار، موزه‌های بزرگ و مکان‌های تاریخی است.‌ مادرید از نظر آموزش و بازار کار پویا در اسپانیا بی‌رقیب است.

هزینه زندگی در مادرید طبق وبسایت Numbeo.com به شرح زیر است:

 • هزینه‌های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره: 2533.8 یورو بدون اجاره

 • هزینه‌های ماهانه تخمینی یک نفر: 795.4 یورو بدون اجاره

 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در داخل شهر: 1014.88 یورو

 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر: 1731.10 یورو

والنسیا

این شهر را برخی افراد فقط به خاطر اینکه خانه غذای معروف اسپانیایی یعنی پائلا انتخاب می‌کنند. اگرچه این شهر بزرگ است، اما سبک زندگی آرامی را ارائه می‌دهد. بازار رو به رشد املاک و مستغلات یک فرصت عالی را برای کسانی که به دنبال ویزای سرمایه گذاری هستند ارائه می‌دهد. این شهر همچنین از نظر تاریخی غنی است و فرصتی را برای دیدن جاذبه‌های بی‌مانند اسپانیا ارائه می‌دهد.

هزینه زندگی در والنسیا طبق وبسایت Numbeo.com به شرح زیر است:

 • هزینه‌های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره: 2,314.5 یورو بدون اجاره

 • هزینه ماهانه تخمینی یک نفر: 662.7 یورو بدون اجاره

 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در داخل شهر: 821.6 یورو

 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر: 1,385.94 یورو

سویل

سویل یا سویا با معماری زیبا ساختمان‌هایش، سنت‌های رمانتیک و قیمت مقرون به صرفه مسکن، مهاجران را از سراسر جهان جذب خود می‌کند. سویل از یک سبک زندگی پر جنب و جوش شهری پر از نمایش‌های فلامنکو، فستیوال‌های موسیقی و بازارهای خوراکی بهره می‌برد.

هزینه زندگی در سویا طبق وبسایت Numbeo.com به شرح زیر است:

 • هزینه‌های تخمینی ماهانه خانواده چهار نفره: 2302.2 یورو بدون اجاره

 • هزینه ماهانه تخمینی یک نفر: 658.2 یورو بدون اجاره

 • اجاره آپارتمان 1 خوابه در داخل شهر: 652.93 یورو

 • اجاره آپارتمان 3 خوابه در خارج شهر: 1033.33 یورو

چگونه اقامت اسپانیا را دریافت کنیم؟

اخذ اقامت اسپانیا به روش مهاجرتی مورد نظر شما بستگی دارد؛ اما اقامت در این کشور تحت دو ویزای موقت و دائمی است. برای اقامت بیش از 90 روز و کمتر از دو سال در اسپانیا یا هر کشور شنگن دیگر به ویزای موقت نیاز دارید. این ویزای برای دوره‌های تحصیلی کوتاه مدت و سرمایه گذاری ارائه می‌شود. برای کسانی که تصمیم می‌گیرند مادام العمر در اسپانیا بمانند، اقامت دائم امکان پذیر است. این اقامت را می‌توان از طریق روش‌های مهاجرتی مختلف به دست آورد؛ اما شرط اصلی ویزای دائم این است که شما باید به مدت پنج سال به طور مداوم در اسپانیا بمانید. مراحل رسیدن به اقامت اسپانیا برای هر مسیر مهاجرتی متفاوت است.

مدارک لازم برای مهاجرت به اسپانیا

مدارم لازم برای مهاجرت به اسپانیا به روش مهاجرتی شما بستگی دارد. با این حال، مدارک اصلی اغلب شامل موارد زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر و کپی آن

 • کلیه مدارک هویتی متقاضی

 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا

 • چند قطعه عکس جدید با فرمت ویزا

 • گواهی عدم سوء پیشینه

 • گواهی سلامت پزشکی

 • مدارک اثبات تمکن مالی

 • مدارک دریافت بیمه درمانی

 • فیش پرداخت هزینه ویزا

 • مدرک تحصیلی (بسته به روش مهاجرتی)

 • انگیزه نامه و توصیه نامه (برای پذیرش از دانشگاه)

 • مدرک اثبات مهارت زبان (بسته به روش مهاجرتی)

 • مدارک اثبات محل اقامت متقاضی در اسپانیا (مانند اجاره نامه، سند خرید ملک یا مدارک رزرو هتل)

مزایای داشتن وکیل مهاجرت به اسپانیا

مسیر مهاجرت به اسپانیا خیلی آسان نیست، اما با داشتن یک وکیل مهاجرتی باتجربه می‌توانید فرآیند اخذ ویزا را راحت‌تر طی کنید. پیچیدگی‌های هر مسیر مهاجرتی از جمله برآورده کردن شرایط و تهیه مدارک نیاز به راهنمایی و مشاوره تخصصی دارند. از مزایای داشتن وکیل مهاجرت به اسپانیا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وکیل شرایط شما را برای مهاجرت بررسی می‌کند. شاید شرایط لازم را نداشته باشید.

 • وکیل براساس شرایط بهترین روش مهاجرتی را به شما توصیه می‌کند.

 • وکیل می‌تواند درصد موفقیت دریافت ویزای اسپانیا را براساس شرایط به شما بگوید.

 • وکیل شما می‌تواند به همه سوالات و ابهامات شما در مورد مهاجرت پاسخ دهد.

 • وکیل می‌تواند هرگونه نقص در مدارک را بررسی کند تا احتمال ریجکتی پایین بیاید.

 • وکیل می‌تواند پرونده شما را در مسیر درست قرار دارد تا منجر به اخذ ویزا شود.

 • وکیل به شما کمک می‌کند تا در زمان و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

کلام آخر

با توجه به فرصت‌های شغلی، زندگی فرهنگی پویا و امکانات بهداشتی و آموزشی خوب، مهاجرت به اسپانیا می‌تواند یک گام مهم برای شروع یک زندگی جدید و بهتر باشد. شما می‌توانید برای مهاجرت از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و تمکن مالی اقدام کنید. هر روش به شرایط و مدارک خاصی نیاز خواهد داشت و بهتر است مسیری را انتخاب کنید با شرایط فعلی و آینده شما تطابق بیشتری دارد. درنهایت، شما و خانواده‌تان بعد از پنج سال حضور در اسپانیا اقامت دائم دریافت می‌کنید و بعد از 10 سال می‌توانید برای شهروندی درخواست دهید. برای اینکه پرونده شما با موفقیت همراه باشد، دریافت مشاوره رایگان و تخصصی از کارشناسان «گروه بین المللی عالیان ویزا» توصیه می‌شود. برای مشاوره رایگان با شماره 02191304747 تماس بگیرید.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «راهنمای جامع مهاجرت به اسپانیا در سال ۲۰۲۴» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.