زمان مطالعه: 2 دقیقه
هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)

هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)

سالروز میلاد خجسته امام مهدی (عج) به نام روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده‌است.

سالروز میلاد خجسته امام مهدی (عج) به نام روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده‌است. امام خمینی (ره) برای نخستین بار در سال ۶۲ و پس از دستگیری عوامل حزب توده، لقب "سربازان گمنام امام زمان (عج)" را به نیروهای اطلاعاتی کشور نسبت داد.

یکی از ویژگی‌های اصلی سربازان گمنام امام زمان (عج) که سالروز میلاد حضرت مهدی (ع) به نام این سربازان نامگذاری شده مجاهدت های خاموش برای امنیت پایدار و توسعه کشور است و بدین طریق آرامش و عزتمندی را برای ایرانیان به ارمغان آورده اند.

سربازان گمنام امام زمان (عج) در کنار انجام وظایف خود تعلق خاطر و ولایت پذیری به رهبری نظام دارند که این خصیصه در تمام دوران در این قشر نمود داشته است به طوریکه درهمان ابتدای شکل گیری انقلاب اسلامی و پس از آن در دوران هشت سال دفاع مقدس ، پس از جنگ تحمیلی و اکنون در دوره ای که هجمه های دشمنان چه در فضای حقیقی چه در فضای مجازی بر بدنه انقلاب وارد می شود این نیروهای مخلص همواره پای عرصه هستند.

در روزگار کنونی به راحتی می توان دید که در آنسوی مرزهای کشور چه اتفاقاتی برای مردم کشورهای همسایه می افتد؛ بمب گذاری ، اقدامات تروریستی، نسل کشی، خرابکاری‌های گسترده که درسی برای ملت ما به شمار می رود و باید بیداری و بصیرت موجود را حفظ و حتی تقویت نموده و در کنار تمامی دستگاه‌های امنیتی، نظامی و انتظامی و با وحدت اجازه رسوخ دشمن به صفوف متحد را ندهیم.

شناخت عمومی از سربازان گمنام امام زمان (عج) در افکار عمومی، عمدتا به نیروهایی محدود شده که با نقشه‌ها و توطئه‌های امنیتی مانند خرابکاری و بمب گذاری و ترور مقابله کرده و آنها را خنثی می‌کنند و این در حالی است که امنیت به عنوان موضوعی بنیادین، مولفه‌های بسیاری دارد که دامنه آن از فرهنگ تا اقتصاد و سیاست و حتی علوم را در بر می‌گیرد و در سال‌های اخیر حوزه‌هایی مانند فضای مجازی وغیره بسیاری از ماموریتها و مسوولیتهای دیگر هم به آن افزوده شده است.

مجاهدت‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) در مجموعه وزارت اطلاعات کشورمان را در واقع می توان از خودگذشتگی در راه حفظ امنیت و آرامش مردم کشورمان و حفظ نظام اسلامی برآمده از خون شهدا و فداکاری های ملت بزرگ ایران دانست.

مردم از یاد نخواهند برد که در سایه همین تلاشهای صادقانه، امروزه کشورمان از سطح امنیت بسیار بالا در عین قرار گرفتن در معرض تهدیدهای مختلف بدخواهان و دشمنان این کشور قرار دارد.

در ایران اسلامی از یک سو وحدت و همدلی و از سوی دیگر همراهی و همگامی نیروهای موثر در تامین آرامش و امنیت کشور نظیر وزارت اطلاعات، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی، قوه قضاییه، ارتش و نیز ستادهای بالادستی باعث شد راه نفوذ و توطئه های دشمنان خنثی شود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «هفته سربازان گمنام امام زمان (عج)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.