زمان مطالعه: 2 دقیقه
بیوگرافی نادر فقیه زاده

بیوگرافی نادر فقیه زاده

نادر فقیه‌زاده، طراح ایرانی ساکن مونیخ آلمان و از طراحان با استعداد شرکت معروف خودروسازی بی ام دبلیو است.

نادر فقیه‌زاده، طراح بی ام و و زادهٔ 1355 در تهران می باشد. وی طراح خودرو ایرانی - آلمانی ساکن مونیخ است. با آسمونی همراه باشید تا با او بیشتر آشنا شوید. 

درباره نادر فقیه زاده

نادر فقیه‌زاده در ده‌ سالگی به آلمان رفت و بعد از فارغ‌ التحصیلی از دانشگاه فورتسهایم در رشتهٔ طراحی خودرو در بخش طراحی ب ام و به کار مشغول شد. مهم‌ترین پروژه‌های او در این کارخانه طراحی داخل ب ام و ب‌ام‌و سری 7 و طراحی بدنهٔ سری 6 کوپه، سری 6 کانورتبل و سری 6 گرن کوپه است. وی همچنین مدیر طراحی پروژه کانسپت vision i next 2018 است.

نادر در سال 1986 به خاطر شغل پدرش که در کنسولگری ایران در فرانکفورت و هامبورگ بود به اتفاق خانواده به آلمان مهاجرت کرد و دوران مدرسه را در آنجا گذراند. او به طراحی علاقه ی زیادی داشت و از این رو با انتخاب رشته ” طراحی وسایل نقلیه ” در دانشگاه فورزهایم آلمان اولین قدم را برداشت و با اینکه این دانشگاه 3-4 نفر را در هر ترم میپذیرفت ولی او با سربلندی قبول شد و در 1996 با مدرک فوق لیسانس طراحی خودرو فارق التحصیل شد. موضوع پایان نامه او در باره ی خودروی قابل پرواز توربینی با نام visoonair بود که بعدها در سال 2001 بازهم به آن پرداخت. وی مدتی است که در سکوت کامل خبری به شرکت خودروسازی چانگان چین پیوست.

بیوگرافی نادر فقیه زاده
بیوگرافی نادر فقیه زاده

نادر فقیه زاده، در سال 1996 اولین دوره ی اینترشیپ خود را در مرسدس بنز گذراند . بعد از 2 سال کمپانی BMW و Porsche از او دعوت به همکاری کردند ولی از آنجا که نادر علاقه ی بیشتری به BMW داشت دعوتش را پذیرفت و پس از گذراندن دوره های اینترشیپ در سال 2001 به دعوت کریس بنگل وارد دپارتمان طراحی پیشرفته BMW شد. یکی از مهمترین اثرهای خلق شده توسط نادر فقیه زاده ، طراحی داخلی BMW سری 7 بود که بسیار خوب از کار در آمد. بعد از آن بود که نادر به بخش طراحی خارجی خودرو در BMW رفت و شروع به خلق BMW سری 6 جدید کرد.

او در یکی از مصاحبه هایش گفت که این کار را با این هدف آغاز کرد :"سری 6 جدید باید عضلانی، زیبا و مدرن باشد." طراحی این مدل 3 سال به طول انجامید و نتیجه ی کار همان شد که همه نیز از کمپانی ای همچون BMW انتظار داشتند؛ به گونه ای که در نگاه اول به بیننده حس مجلل و لوکس بودن و در عین حال ظریف و زیبا بودن را القا می کند . او همچنین درباره صنعت خودروی ایران اینچنین گفته بود که دانشجویان ایرانی در این بحث بسیار خلاق و مبتکرند ولی متأسفانه خودروسازان ایرانی به طراحی کم اهمیت میدهند و اگر دعوتی از سوی خودروسازان ایرانی شود با کمال میل موافقت میکند.

تصاویر نادر فقیه زاده

nader-faghihzadeh
nader-faghihzadeh

بیوگرافی نادر فقیه زاده
بیوگرافی نادر فقیه زاده

nader-faghihzadeh
nader-faghihzadeh

بیوگرافی نادر فقیه زاده
بیوگرافی نادر فقیه زاده

nader-faghihzadeh
nader-faghihzadeh

بیوگرافی نادر فقیه زاده
بیوگرافی نادر فقیه زاده

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی نادر فقیه زاده» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.