درج نظر
مطالعه: 3 دقیقه
خوشمزه‌ترین غذاهای اصفهانی

خوشمزه‌ترین غذاهای اصفهانی

فرهنگ کشورمان ایران به اندازه‌ای غنی است که در هر گوشه از آن می‌تواند گویش، آداب و رسوم، پوشش و غذاهای متفاوت و مخصوص به آن منطقه را در آن دید.

فرهنگ کشورمان ایران به اندازه‌ای غنی است که در هر گوشه از آن می‌تواند گویش، آداب و رسوم، پوشش و غذاهای متفاوت و مخصوص به آن منطقه را در آن دید. اصفهان یکی از شهرهای بسیار زیبای ایران است که شهرتی جهانی دارد. در این شهر مانند دیگر شهرهای ایران غذاهای محلی و مخصوصی وجود دارد که حتما در سفر به این شهر و بعد از اقامت در یکی از هتل‌های اصفهان پنج ستاره یا هر محل اقامت دیگر، می‌توانید طعم لذیذ آن‌ها را امتحان کنید. در این مطلب قرار است با خوراکی‌های خوشمزه اصفهان آشنا شویم، پس اگر قصد سفر به این شهر زیبا را دارید، با ما تا انتهای مطلب همراه شوید.

دسر گوش فیل یا باقلوا با دوغ

دسر گوش فیل با دوغ شاید کمی برایتان عجیب به نظر برسد، اما کافی است فقط یک بار آن را تجربه کنید. گوشفیل شیرینی مخصوص اصفهان است که با ماست، تخم مرغ، آرد و زغفران آماده شده و بافت و مزه‌ای مشابه با باقلوا دارد. بعد از آن که گوشفیل در روغن سرخ شود، بلافاصله در شهد مخصوصی گذاشته می‌شوند تا طعم آن به خوبی به بافت گوشفیل نفوذ کند. این دسر خوشمزه در اصفهان همراه با دوغ سرو می‌شود که طعمی بسیار خاص و متفاوت به ترکیب آن خواهد داد. حتی اگر برایتان عجیب است، این دسر خوشمزه را یک بار تجربه کنید .

دسر خورش ماست

یکی دیگر از پرطرفدارترین دسرهای اصفهان که هزینه نسبتا بالایی نسبت به دسرهای معمولی دارد، دسر خورش ماست است. این دسر ماست چکیده، زغفران، گوشت یا مرغ، زرشک، زردچوبه و شکر آماده شده و طعم آن را هیچ جای دیگر نچشیده‌اید! در هتل‌های اصفهان پنج ستاره این دسر به عنوان یکی از دسرهای پرطرفدار و مخصوص برای مسافران سرو می‌شود.

 دسر خورش ماست
دسر خورش ماست

بریانی

بدون شک شناخته‌شده‌ترین و معروف‌ترین غذای اصفهان، بریانی است. این غذا به قدری محبوب است که نه تنها مردم اصفهان بلکه در اغلب شهرهای ایران شناخته شده است. اگر بریانی را تا کنون امتحان کرده‌اید، حتما در سفر اصفهان خود نیز بریانی سفارش دهید، چرا که طعم واقعی این غذای خوشمزه را تنها در اصفهان می‌توانید بچشید. این غذا با موادی مانند گوشت، نعنا، کشک، دارچین، روغن و زعفران آماده شده و در اصفهان همراه با جگر سفید، آبگوشت، نان سنگک تازه و دوغ سرو می‌شود.

کله جوش

یکی دیگر از غذاهای معروف، ساده اما خوشمزه اصفهان کله جوش است. این غذا برای اولین بار توسط ایلات قشقایی تهیه شد و به تدریج دیگر مردم اصفهان و البته دیگر مردم ایران به دستور پخت این غذای خوشمزه دسترسی پیدا کردند. در بسیاری از رستوران‌ها و سفره خانه‌ها می‌توانید این غذای خوشمزه را سفارش دهید.

یخمه ترش

غذای خوشمزه و اصیل اصفهانی دیگر یخمه ترش است که این روزها حتی در اصفهان نیز روبه فراموشی است. طبخ این غذا کمی سخت و زمانبر است، از این رو شاید در هر رستورانی نتوانید آن را پیدا کنید. یخمه ترش با گوشت گوسفندی، برنج، آلو، شکر یا شیره خرما، زردچوبه، برگه زرد آلو، به و آب آماده شده و همانطور که از نام آن پیدا است، طعمی ترش و ملس دارد.

 تاس کباب اصفهانی
تاس کباب اصفهانی

تاس کباب اصفهانی

تاس کباب غذای اصیل ایرانی است که در هر شهر به شیوه خاص خود طبخ می‌شود. تاس کباب اصفهانی یکی از خوشمزه‌ترین دستورهای پخت را دارد که با گوشت گوسفندی، پیاز، هویج، روغن، نمک و فلفل آماده می‌شود.

طعم لذیذ غذا در هتل‌های اصفهان پنج ستاره

با توجه به توریستی بودن شهر اصفهان در این شهر هتل‌های بسیار وجود دارد که در سفر به این شهر می‌توانید در آن‌ها اقامت کنید. این هتل‌ها بسیار متنوع بوده و از یک تا پنج ستاره دارند. هتل‌های عباسی، چهار باغ و کوثر از هتل‌های پنج ستاره اصفهان هستند که می‌توانید یک اقامت عالی و لذت بخش را در آن‌ها امتحان کنید.

هتل‌های اصفهان پنج ستاره یک یا چند رستوران بین المللی دارند که در کنار انواع غذاهای ایرانی، فرنگی، دریایی و فست فودها می‌توانید در منو آن‌ها غذاهای لذیذ اصفهانی را نیز پیدا کرده و یک غذای خوشمزه با طعمی فراموش نشدنی امتحان کنید. از آن جا که سرآشپزان رستوران‌های این هتل‌ها افرادی متخصص و با تجربه بوده و  مواد اولیه از موادی باکیفیت و تازه انتخاب می‌شود، خیالتان بابت طعم و کیفیت غذا در این رستوران‌ها آسوده خواهد بود.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خوشمزه‌ترین غذاهای اصفهانی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.