زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با ورزش برایتونیک

آشنایی با ورزش برایتونیک

ورزش "برایتونیک" روشی است که با الهام از کد گذاری بین المللی حروف الفبا طراحی شده است.این ورزش اجرای تمرین...

ورزش "برایتونیک" روشی است که با الهام از کد گذاری بین المللی حروف الفبا طراحی شده است.این ورزش اجرای تمرین های همزمان کلیه ورزشکاران در سنین مختلف با شرایط جسمانی متفاوت را امکان پذیر می سازد .هر فردی می تواند برایتونیک را با انتخاب و سلیقه شخصی خود اجرا نماید.

در سال 1870 میلادی یک فرد نابینای فرنسوی به نام لوئی برای جهت ایجاد سهولت در خواندن و نوشتن از طریق لمس برای هر حرف الفبا کدگذاری ویژه ای طراحی نمود.پیرو این ابتکار به تدریج تمامی ملت ها این روش را بکار گرفتند و خط برای بین المللی گشت.در اوایل دهه 1380 یاسمن موئدی یک ایرانی فعال در امور اجتماعی فرهنگی نیکوکاری ورزشی با ترکیب قوانین کدگذاری حروف الفبا با اجرای تمرینات ورزشی ،برایتونیک را ابداع نمود.

وزارت ورزش و جوانان جمهوری اسلامی در سال 1391 این ورزش را به رسمیت شناخت و در سال 1392 انجمن برایتونیک زیر مجموعه فدراسیون ورزشهای همگانی فعایلت خود را آغاز نمود.

با تجسم یک جدول 6 خانه ای در فضا یا بر روی زمین ورزشکار با انتخاب کد مورد نظر تمرین های ورزشی را با دست ها و پاها اجراء می نماید.

برایتونیک با گرایش های مختلف قابل اجراء است.

نرمش همگانی روزانه تخصصی (گروه های خاص)-کششی -قدرتی-رزمی دفاعی-تمرکزی-بدنسازی-هوازی با زنجیره(ایروبیک)-آرامش روحی-بومی محلی-حماسی-با ابزار-آکروباتیک-ابتکاری-نمایشی-تفرحی و بازی-ویژه بهداشت باروری-کاهش وزن.

کاربردهای این ورزش به شرح زیر است:

نوآوری و تنوع در اجرای کلاس های آموزشی
کارآفرینی برای متخصصین ماساژ
ایجاد تنوع در آموزش زبان
تولیدات-پوشاک و ضمایم-ابزار و تجهیزات وابسته
پوشاک:پوشاک برای تونیک توسط ورزشکاران ،مبتکران به ویژه تولیدکنندگان ایرانی منطبق با شئون جامعه و هماهنگ با گرایش های انتخابی طراحی می شود .

 

 

 

فعالیت های بین المللی برایتونیک در زیر عنوان شده که می توانید در متن بخوانید:

برایتونیک در سال 1387 در فرانسه به ثبت رسیده است. فدراسیون ورزشهای همگانی فرانسه با هماهنگی با مبتکر آن گسترش دهنده برایتونیک در فرانسه و سایر کشور های متقاضی است. موسسه بین المللی صلح و دوستی برایتونیک در سال 1388 در جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده است.

تشکل ورزشی بین المللی آن در کشور فرانسه درسال 1389 در فرانسه به ثبت رسیده است.
با هماهنگی با سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و رایزنی ها ی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران جهت معرفی روش برایتونیک و آموزش زبان فارسی و دوستی بین ملت ها از طریق آن،همایش ها و نمایشگاه های مرتبط در کشور های فرانسه ،بلژیک،مالزی و ارمنستان برگزار گردیده است.
کارشناسان برایتونیک در کشور چین جلسات برای تونیک را برگزار کرده اند.

جهت معرفی برایتونیک و بخش ویژه آن به عنوان ورزش مناسب دوران بهداشت باروری و تمرین های ورزشی ویژه گروه های خاص با هماهنگی مسئولین دبی جلسه توجیهی آن در باشگاه ایرانیان دبی برگزار گردیده است.

 

 

 

امتیازات این بازی به شرح زیر است:

برایتونیک یک ابداع انساندوستانه است.
برایتوینک یک ابتکار ایرانی بوده و گسترش آن در کشور های مختلف معرف توانمندی مبتکرین ایرانی است.
برایتونیک یک نوآوری است که در زمینه های مختلف برای کارشناسان و مجریان آن در آمد اقتصادی ایجاد می نماید.
برایتونیک می تواند زبان مشترکی برای ایجاد صلح و دوستی بین ملت ها باشد.
انجمن برایتونیک مفتخر است که گسترش دهنده یک ابتکار ایرانی در کلیه مناطق باشد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «آشنایی با ورزش برایتونیک» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.