درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان شد

جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان شد

جف بزوس با در اختیار داشتن ۹ درصد از سهام آمازون، بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت محسوب می‌شود و بنابراین رشد سهام آمازون، تاثیر مستقیمی روی افزایش ثروت او دارد.

جف بزوس بنیان‌گذار آمازون با پشت‌سر گذاشتن ایلان ماسک تبدیل به ثروتمندترین فرد جهان شده است. ثروت بزوس اکنون به ۲۰۰.۳ میلیارد دلار رسیده که بیشتر از مجموع دارایی ایلان ماسک با ۱۹۷.۷ میلیارد دلاری است. به نظر می‌رسد عملکرد خوب آمازون در ماه‌های اخیر باعث رشد چشمگیر ثروت جف بزوس شده است. این برای اولین بار از سال ۲۰۲۱ است که بزوس مجدداً به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل می‌شود.

او در سال ۲۰۱۷ با کنار زدن بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت، توانسته بود برای اولین بار خود را به عنوان ثروتمندترین فرد جهان معرفی کند. گفتنی است از آغاز سال ۲۰۲۴ تاکنون ارزش سهام آمازون به میزان ۱۷ درصد رشد داشته است که نسبت به زمان مشابه سال قبل رشد ۹۰ درصد را تجربه می‌کند.

جف بزوس با در اختیار داشتن ۹ درصد از سهام آمازون، بزرگ‌ترین سهام‌دار این شرکت محسوب می‌شود و بنابراین رشد سهام آمازون، تاثیر مستقیمی روی افزایش ثروت او دارد.

ایلان ماسک برای مدتی ثروتمندترین فرد جهان بود و حتی در یک مقطعی ثروت او حدود ۱۴۲ میلیارد دلار بیشتر از جف بزوس بود.

اما اخیرا عملکرد نه چندان خوب تسلا باعث شده تا ارزش سهام این شرکت از نقطه اوج خودش در سال ۲۰۲۱ حدود ۵۰ درصد فاصله داشته باشد.

بد نیست بدانید که ارزش سهام تسلا در سال ۲۰۲۱ به بالای ۱ تریلیون دلار رسیده بود و این شرکت در جمع شرکت‌هایی مثل اپل، مایکروسافت و آمازون قرار داشت. این یک رکورد جالب‌توجه برای تسلا محسوب می‌شد، اما حالا این شرکت با از داست دادن ارزش سهام خود، به رده‌های پایین سقوط کرده است.

این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که ایلان ماسک تمرکز خود را روی توییتر گذاشته است و همین موضوع موجب انتقادات شدید سرمایه‌گذاران تسلا شده است و آن‌ها آینده مبهمی را برای این شرکت خودروسازی می‌بیند.

تسلا اخیرا مجبور شده است برای فروش خودروهای خود در رقابت با سایر شرکت‌ها تخفیف‌هایی را به مشتریانش بدهد و به نظر می‌رسد اگر این شرکت مدیریت منسجمی نداشته باشد، در ادامه با مشکلات جدی‌تری مواجه خواهد شد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان شد» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره جف بزوس ثروتمندترین فرد جهان شد فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.