زمان مطالعه: 1 دقیقه
دیدار ایران و فلسطین در جام ملتهای آسیا 2023

دیدار ایران و فلسطین در جام ملتهای آسیا 2023

فلسطین 2023 در بازی با ایران نشان داد که یکی از ضعیف ترین تیم این دوره جام ملتهای آسیا است

هر چند ایران 4 گل به فلسطین زد و (4-1) پیروز شد، اما علایم نگران کننده ای در بازی تیم ملی به چشم آمد. فلسطینی ها فوق العاده ضعیف بودند. تا جایی که جز با خشونت وحشتناک خود، راه دیگری نداشتد تا مانع از حرکت ملی پوشان ایران شوند. با این حال حتی آنها هم به آسانی متوجه ضعف قلب دفاع ایران شده بودند و تمام توپهای خود را به مرکز خط دفاع ایران سانتر می کردند.

خشونت فلسطینی ها حیرت انگیز بود. تا جایی که انگار در نوار غزه برای مرگ و زندگی می جنگند و احتمالا ایران شانس آورد که به جز شجاع خلیل زاده مصدوم دیگری نداد. شجاع پس از گلزنی به فلسطین شادی نکرد و بلافاصله فلسطینی ها با مصدوم کردن او، به سبک خود تشکر کردند! به جز شجاع، بازیکنانی مثل جهانبخش، قاعدی و عزت اللهی بارها سیبل خشونت فلسطینی ها شدند و معجزه است که آنها اکنون سالم مانده اند.

اما پرمعناترین لحظات بازی دو صحنه و انبوهی صدا بودند! فقط کافی بود فلسطین صاحب توپ شود تا ورزشگاه از شادی و هیجان منفجر شود. این نشان می دهد که فلسطینی ها در جمع اعراب تا چه اندازه محبوب هستند و جز خشونت، ارمغانی برای ایران ندارند.

دو صحنه ماندگار هم یکی در نیمه نخست رخ داد که دروازه بان فلسطین مصدوم شد و کارگردان قطری، تصویری از حسین حسینی سنگربان ذخیره ایران نشان داد. ظاهرا کارگردان هم فهمیده بود که در ترکیب فلسطینی که از بازیکنان اسرائیلی استفاده می کند، ایرانی ها از هر فلسطینی، فلسطینی تر هستند!

صحنه آخر دیدار هم تکان دهنده بود. بسیاری از بازیکنان فلسطینی حتی حاضر نشدند با بازیکنان ایرانی دست بدهند و اگر ایرانی ها به سمت آنها نرفته بودند، احتمالا بازی در حالت خصمانه ای خاتمه می یافت.

تصاویر بازی را مشاهده می کنید.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «دیدار ایران و فلسطین در جام ملتهای آسیا 2023» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.