زمان مطالعه: 2 دقیقه
فرایند کاری گوگل

فرایند کاری گوگل

یکی از سوال های مهم برای مدیران وب سایت ها این میباشد که روند کاری گوگل در مقابل پست های جدید چگونه میباشد و...

گوگل چگونه کار می کند؟

1- Crawling یا خیزش کردن
2- Indexing یا ثبت کردن
3- Serving results یا بررسی نتایج

خیزش کردن Crawling
این مرحله به فرایندی گفته میشود که طی ان اسپایدر گوگل به بررسی لینک ها و صفحات به روز شده میپردازد.گول از هزاران روبات و رایانه استفاده میکند که مطالب را Fetch یا Crawl کند این کار برای بیش از میلیاردها صفحه در هر روز اتفاق میوفتد.برنامه که کار خیزش کردن را انجام میدهد به نام بات گوگل و نام های دیگر ان Robot و Spider گوگل نیز گفته میشود.مرحله ی بررسی لینک ها به این صورت میباشد که در هر بررسی گوگل لیستی از صفحات را که وب مستر در اختیار گوگل قرار میدهد ( سایت مپ ) را ابتدا مورد بررسی قرار داده و سپس از داده های اطلاعاتی خود به بررسی اطلاعات میپردازد.گوگل برای لینک های معرفی شده توسط وب مستر ها ارزش بیشتری قائل میباشد.گوگل به هیچ وجه هزینه ای برای ارجعیت دادن به لینک یا سایتی را قبول نمیکند و تمامی هزینه های خود را ار روش های دیگر به دست میاورد.

ثبت کردن Indexing
ربات گوگل روزانه تعداد بسیار زیادی از داده های دریافتی را براساس کلمات موجود در ان ( چگالی کلمات کلیدی و موارد مربوط ) مورد بررسی قرار داده در نتیجه هر لینک را در جایی مخصوص در پایگاه اطلاعاتی خود قرار میدهد تا در زمان مورد نیاز ان را در جایگاه مورد نظر به نمایش در اورد.در طی فرایند ثبت داده ها در پایگاه اطلاعاتی گوگل موارد دیگری مانند Alt تصاویر و یا کلمات کلیدی و توضیحات نیز در کنار مطالب مورد بررسی قرار میگیرند اما گوگل نمیتواند تمامی محتوا را مورد بررسی قرار دهد به طور مثال گوگل توانایی بررسی فایل های Media و یا صفحات Dynamic را ندارد.

بررسی نتایج Serving Results
هنگامی که کاربری کلمه ای را جستوجو میکند ماشین جستوحوی گوگل به بررسی تمامی لینک ها میپردازد و براساس فاکتورهای خود که بیش از 200 مورد میباشند مفید ترین و مورد نیاز ترین نتایج را به کاربر نمایش میدهد.مثلا Page Rank یکی از فاکتورهای مورد بررسی میباشد.پیج رنک فاکتوری میباشد برای اندازه گیری اهمیت یک وب سایت براساس لینک ها اشاره شده به ان سایت ( Inbound Links ) و دیگر فاکتورهای خاص گوگل.برای این که مطالب شما در جایگاهی بهترین در نتایج قرار بگیرد گوگل به شما توصیه میکند که ابتدا وضعیت 3 مرحله ی اشاره ده در سایت خورد را مورد بررسی قرار دهید.

کتاب گوگل چگونه کار می‌کند

کتاب گوگل (به انگلیسی: How Google Works) کتابی است نوشته شده توسط مدیران ارشد گوگل، اریک اشمیت و جاناتان روزنبرگ، به همراه آلان ایگل و پیشگفتاری از لری پیج.این کتاب به زبان انگلیسی در تاریخ 23 سپتامبر 2014 توسط انتشارات Grand Central Publishing در 304 صفحه (نسخه هارد کاور) منتشر شد و موارد زیادی از جمله استراتژی، تصمیم گیری، نو آوری، ارتباطات، تجارت و . . . را پوشش می‌دهد.این کتاب توسط فاطمه مشایخی به فارسی ترجمه و نشر سیوا، آن را در 440 صفحه در شاخهٔ اقتصاد و مدیریت با نام گوگل چگونه کار می‌کند چاپ کرده است. نسخه‌های صوتی به زبان‌های مختلف دنیا (از جمله فارسی) نیز منتشر شده‌اند.

این کتاب عنوان بهترین فروشنده نیویورک تایمز را نیز بدست آورد.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «فرایند کاری گوگل» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.