زمان مطالعه: 1 دقیقه
هفته جمعیت و باروری سالم

هفته جمعیت و باروری سالم

یکی از نیاز های اساسی در توسعه پایدار نقش حیاتی دارد. ارتقاء سلامت جامعه و فراهم کردن زیر ساخت های مناسب برای برخورداری از جامعه ای پر نشاط و سالم امری ضروری است.

سلامت باروری بخش مهمی ازسلامت است وبه معنی سلامت بلوغ، همسرگزینی مناسب،فرزند آوردن درسنین جوان‌تر ، انجام مشاوره پیش ازبارداری ،برخورداری ازخدمات مراقبتی، زایمان سالم و ایمن،تامین سلامت مادرو نوزاد ، فاصله‌گذاری مناسب میان فرزندان،اجتناب ازبارداری ناخواسته، درمان ناباروری و مواردی از این قبیل می باشد.سلامت باروری برای زنان درسنین باروری اهمیت بیشتری دارد وسلامت نسل بعدی را تحت تاثیرقرار می دهد.

هدف برنامه باروری سالم توانمند سازی خانواده ها و جامعه به منظور تصمیم گیری آگاهانه ، آزادانه و مسئولانه برای انتخاب تعداد فرزندان ، فاصله گذاری مناسب (5-3سال)بین بارداری ها ، انتخاب زمان بارداری ها ، پیشگیری از بارداری های ناخواسته و پر خطر و سقط غیر ایمن در راستای ارتقای سلامت مادران ، کودکان ، خانواده و در نهایت جامعه می باشد .

 داشتن فرزند یکی از اهداف مهم ازدواج و زندگی مشترک است و اکثر زوجین داشتن فرزند را به عنوان یکی از خواسته ها و هدف های خود در زندگی مشترک مد نظر دارند .  بدون هیچگونه تردیدی فرزند آوری و پدر و مادر شدن یکی از پر احساس ترین تجربیات انسانی مطابق با تمایل فردی انسان ها بوده و برای تداوم نسل ضروری می باشد .جمهوری اسلامی ایران از جمله کشورهایی است که براساس سرشماری سال 1385 و از حدود همان مقطع زمانی نرخ باروری کلی کمتراز حد جایگزینی ( 1.96 ) را تجربه نموده است. براساس سرشماری سال 1390 ، نرخ باروری کلی کاهش بیشتری داشته و به 1.8رسیده است .در راستای ریشه‌یابی این امر بدیهی است که شناسایی پدیده‌هایی که منجر به کاهش نرخ باروری شده است و برنامه‌ریزی در راستای بهبود آنها، می‌تواند نقش مهمی در جبران این کاهش ایفا نماید.

نظر خود را درباره «هفته جمعیت و باروری سالم» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره هفته جمعیت و باروری سالم فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.