زمان مطالعه: 6 دقیقه
کراش داشتن یعنی چی!؟

کراش داشتن یعنی چی!؟

کراش در لغت‌نامه اینگونه تعریف شده است: “میل و اشتیاق آتشین برای بودن با فردی که به نظر بسیار جذاب و خاص می‌آید.” کراش شیفتگی موقتی نسبت به مطلوبی است که ما را به خود جذب می‌کند.

کراش در لغت‌نامه اینگونه تعریف شده است: “میل و اشتیاق آتشین برای بودن با فردی که به نظر بسیار جذاب و خاص می‌آید.” کراش شیفتگی موقتی نسبت به مطلوبی است که ما را به خود جذب می‌کند. کراش داشتن مستلزم این است که رفتار فرد در زمان بودن در حضور کراش کاملاً تغییر کند. اکثر کراش‌ها ناگهانی است و این شیفتگی دیوانه‌وار کنترل کردن رفتار را دشوار می‌کند.

وقتی روی فردی کراش داریم، می‌خواهیم همواره نزدیک او باشیم، زمانی که او در اطرافمان است، سعی می‌کنیم به نحوی ابراز وجود کنیم تا کراش‌مان به ما توجه کند و از این خودنمایی‌ها خوشش بیاید. کراش زدن ما را گیج و سبکسر می‌کند و هر چه در توان داریم، به کار می‌بندیم تا جذاب و دلربا به نظر بیاییم. حتی سعی می‌کنیم خودمان را تغییر دهیم و این همه در حالی است که محبوب‌مان در اکثر موارد حتی روحش از این عشق آتشین خبر ندارد.

کراش داشتن احساسات گیج کننده و متناقضی را در ما بیدار می‌کند، همزمان هم خجالت می‌کشیم و هم به نحوی سبکسرانه دست به رفتارهای غیرمنطقی می‌زنیم. شاید همواره نتوانیم انتخاب کنیم که روی چه کسی کراش داشته باشیم، اما مسلماً بعد از آن که فهمیدیم روی فردی کراش داریم، می‌توانیم واکنش‌ها و رفتارمان را کنترل کنیم.

با گذشت زمان و آمدن تلفن همراه آشنایی های قبل از ازدواج متفاوت شد، با ایجاد مسائلی چون کراش یابی نوع جدیدی از ارتباطات در انتخاب زوج و زوجه شکل گرفت باید در نظر داشت که به طور کلی کراش داشتن حسی طبیعی است و تمامی انسان ها در مسیر زندگی خود از کسی خوششان آمده است که یا به رسیده اند و یا فقط علاقه ای گذرا بوده که بدون اطلاع معشوق پایان یافته ولی دغدغه ی اصلی بیشتر افراد دوطرفه کردن این حس است در این راه مشاوران مجرب باتوجه به تنوع روحیات افراد به معرفی راهکار های مختلف برای برقرای رابطه ی سالم با توجه به روحیات مختلف افراد کمک می کنند. مشاوران همچنین به شما در یافتن پاسخ به سوالات زیر کمک می کنند:

  • چگونه می توانم به کراش خود نزدیک شوم؟
  • چگونه بفهمیم کراشمان ارزش فکر کردن دارد یا نه؟
  • آیا روی کسی کراش داشتن و تماما به آن فکر کردن اختلال روحی محسوب می شود؟
  • آیا کراش داشتن به کسی با حس عشق متفاوت است؟
  • چگونه می توانم فکر کراشم را از سرم بیرون کنم؟
  • چگونه بفهمیم کسی روی ما کراش دارد؟
کراش داشتن یعنی چی!؟
کراش داشتن یعنی چی!؟

انواع کراش داشتن

به گزارش آسمونی واژه کراش این روزها زیاد به گوش می‌رسد و به بیان ساده به این معنا است که شما عشق آتشین اما زودگذری را نسبت به دیگری حس می‌کنید یا این که او را از صمیم قلب دوست دارید.

کراش دوستانه یکی از انواع کراش داشتن

به گزارش آسمونی به خاطر داشته باشید که هر احساس و محبت قوی لزوماً عاشقانه و رمانتیک نیست. اعتماد کردن به دیگری و نزدیک شدن به او بدون داشتن احساسات عاشقانه حسی خاص و ناب است. این که بخواهید همیشه در کنار فردی باشید، شاید فقط به این معنا است که او از مقام یک دوست معمولی به جایگاه بهترین دوستتان ارتقاء یافته است. داشتن کراش دوستانه کاملاً عادی است، این طبیعی است که بخواهید بیشترین وقت خود را در کنار بهترین دوستتان بگذرانید.

کراش از روی تحسین یکی از انواع کراش داشتن

به گزارش آسمونی زمانی که از دیگری، برای مثال یک فرد مشهور، معلم یا یک همکلاسی  دوست داشتنی و باحال برای خودتان یک بت می‌سازید، احساسات پرشوری نسبت به او و کارهایش پیدا می‌کنید. این احساسات گاهی به دلیل پرشور و شوق بودن‌شان با احساسات عاشقانه اشتباه گرفته می‌شود. احساس ترس آمیخته به احترام در حضور فردی که کارهای خارق‌العاده‌ انجام داده یا  درس‌های ارزشمندی به شما یاد داده، کاملاً طبیعی است. بهتر است قبل از آن که جدی درباره این احساسات فکر کنید، اجازه بدهید که اندکی زمان بگذرد. معمولاً اگر با کراشی که او را تحسین می‌کنید، مدت بیشتری وقت بگذرانید، درس‌ها و نکات زیادی از او یاد می‌گیرید و به تدریج حس می‌کنید که با او برابر هستید. آن شیدایی دیوانه‌واری که فکر می‌کردید، کراش است اندک اندک از جوش و خروش می‌افتد و آن شکوه تحسین‌برانگیز اولیه کم کم رنگ می‌بازد.

کراش موقت یکی از انواع کراش داشتن

به گزارش آسمونی جذب دیگران شدن خصلت ماهوی انسان است. حتی اگر درگیر رابطه‌ای فوق‌العاده باشید، باز هم ممکن است گاهی جذب فرد دیگری به جز معشوق‌تان بشوید. این جذب شدن همان چیزی است که ما به آن کراش موقت می‌گوییم. این فرد جدید جذابیت و هیجان تازه بودن را دارد، اما نباید هیجان‌زده برای ایجاد یک رابطه جدید و قطع رابطه قدیمی تصمیم بگیرید یا اگر مجرد هستید، به همه فرصت‌های خود پشت پا بزنید و آینده‌تان را به این کراش زودگذر گره بزنید. کراش موقتی اغلب اوقات به دلیل جذابیت، عموماً جذابیت ظاهری، اوج می‌گیرد و تب تند آن نیز به سرعت فروکش می‌کند.

کراش عاشقانه یکی از انواع کراش داشتن

به گزارش آسمونی کراش داشتن روی دیگری گاهی اوقات به این معنا است که او را واقعاً  از صمیم قلب و به روشی عاشقانه دوست دارید. کراش زدن عاشقانه به این معنا است که او برایتان بیشتر از یک دوست است و می‌خواهید به شریک عاشقانه‌ی روزهای زندگیتان تبدیل شود. اگر دائماً در رویای بوسه‌ی او، گرفتن دستش یا در آغوش گرفتنش فرو می‌روید، احتمالاً درگیر کراشی عاشقانه شده‌اید.

مهم ترین نوع کراش ، کراش عاشقانه است چرا که گاهی احساسمان ما را گیج می کند! و این سوال در ذهن بوجود می آورد که آیا کراش فقط یک رابطه ی تخیلی ذهنی است یا می توان آن را به حقیقتی شیرین در زندگی مبدل کرد گروه مشاوره به شما کمک می کند به درک درستی از مسئله ی کراش و تفاوت آن با عشق واقعی برسید و راههای مختلف رسیدن به آن و یا دست کشیدن از آن را به دلیل اینکه شاید حسی زود گذر باشد با شما بررسی خواهند کرد.

نشانه‌های کراش داشتن چیست؟

توجه بیشتر به خود یکی از نشانه های کراش داشتن

به گزارش آسمونی اگر به رفتارتان بیشتر توجه می‌کنید، یعنی این که واکنش‌های غریزی و غیرارادی خودتان در حضور معشوق برایتان مهم شده است. واکنش‌های افراد مختلف با هم متفاوت است و واکنش‌ها غالباً از نوع ناخودآگاه است. معمولاً وقتی روی دیگری کراش دارید، یا بسیار خجالتی می‌شوید و زبانتان بند می‌آید یا این که تبدیل به فردی معاشرتی و برون‌گرا می‌شوید.

خجالتی شدن یکی از نشانه های کراش داشتن

به گزارش آسمونی آیا وقتی کراش‌تان حضور دارد، ناگهان حس می‌کنید که دلتان می‌خواهد آب شوید و به زمین فرو بروید؟ آیا گونه‌هایتان دائماً سرخ می‌شود و نمی‌توانید نگاهتان را از روی زمین بلند کنید؟ آیا به یکباره حس می‌کنید که هیچ موضوع جالب و بامزه‌ای برای گفتن ندارید؟ تمام این واکنش‌ها علامت کراش داشتن است.

مزه پروندن یکی از نشانه های کراش داشتن

به گزارش آسمونی آیا وقتی کراش‌تان در کنار شما است، دائماً می‌خواهید سربه سرش بگذارید؟ و وقتی او را می‌بینید، می‌خواهید دائماً حرف بزنید تا توجه او را جلب کنید؟ همه این کارها علامت کراش زدن است. فقط مراقب باشید که با این مزه‌پرانی‌ها فرد مورد علاقه‌تان را ناراحت و آزرده خاطر نکنید، سعی کنید بیش از حد سر به سرش نگذارید، وگرنه ممکن است رغبتی برای با شما بودن نداشته باشد.

جلب توجه کردن یکی از نشانه های کراش داشتن

به گزارش آسمونی دلتان می‌خواهد که کراش‌تان متوجه لباس و مدل موهایتان بشود؟ دائماً می‌خواهید بخندید و بامزه بازی دربیاورید؟ شاید به یکباره دلتان می‌خواهد تا جایی که می‌شود به خودتان برسید تا شاید کراشتان گوشه چشمی هم به شما بیاندازد؟ پلک زدن محجوبانه، انداختن موها روی شانه و بازی کردن با موها همه نشانه‌ی کراش داشتن است.

غمگین شدن در هنگام دوری از کراش

به گزارش آسمونی به این موضوع توجه کنید که آیا کراش‌تان این روزها به تمام فکر و ذکرتان تبدیل شده است. اگر درباره فرد خاصی بیشتر از هر چیز دیگری در دنیا فکر می‌کنید، احتمالاً روی او کراش دارید.

احتمالاً وقتی دارید با خانواده‌تان شام می‌خورید، هیچ توجهی به گفتگوها ندارید و فقط دلتان می‌خواهد بدانید که محبوب‌تان الان دارد چکار می‌کند.

وقتی با دوستانتان بیرون می‌روید، آروز می‌کنید کاش او در کنارتان بود.

وقتی شب‌ها می‌خواهید بخوابید، فکر می‌کنید که کاش می‌شد با بوسه و شب بخیر او به خواب می‌رفتید.

رویا پردازی در رابطه با کراش

به گزارش آسمونی فکر کردن به یک نفر با رویاپردازی درباره او تفاوت دارد. فکر کردن به دیگری به این معنا است که دوست دارید بدانید او مشغول چکاری است یا این که حالش چطور است. اما منظور از رویاپردازی این است که درباره اتفاقاتی که دوست دارید، رخ بدهد، خیالپردازی می‌کنید. افرادی که روی دیگری کراش دارند، معمولاً روزشان را به رویاپردازی دوباره او می‌گذرانند.

اگر درباره فرد خاصی خیالپردازی می‌کنید و درباره ماجراهایی که می‌خواهید با هم داشته باشید، بوسه‌ها، دست در دست راه رفتن و هر کار عاشقانه دیگری به رویا فرومی‌روید، به احتمال زیاد روی او کراش دارید.

توجه به چیزهایی که یادآور کراشمان است

  • اگر هنگامی که در حال گوش دادن به یک ترانه، دیدن فیلم یا خواندن کتاب هستید، فرد خاصی به ذهن‌تان می‌آید، مسلماً روی او کراش دارید.
  • اگر هنگامی که دارید به یک آهنگ عاشقانه گوش می‌کنید، به خودتان می‌گویید که “این دقیقاً همان حسی است که من الان دارم.” کراش زده‌اید.
  • اگر هنگام تماشای فیلم‌هایی مانند تایتانیک، خودتان و فرد مورد علاقه‌تان را به جای جک و رز تصور می‌کنید، حتماً کراش دارید.
  • اگر دارید رومئو و ژولیت می‌خوانید و عشق صمیمانه و ناامیدانه‌ی شخصیت‌های اصلی آشنا به نظرتان می‌رسد، کراش دارید
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «کراش داشتن یعنی چی!؟» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
: برای دریافت مشاوره درباره کراش داشتن یعنی چی!؟ فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.