زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی هارولد آبراهامز

بیوگرافی هارولد آبراهامز

در المپیک 1924 پاریس هارولد موریس آبراهامز اولین دونده اروپایی بود که توانست با قهرمانی در دوی 100 متر، عنوان سریع ترین مرد المپیک را از آن خود سازد.

در بازیهای المپیک پاریس، آبراهامز رکورد 10.6 ثانیه را برجای نهاد؛ رکوردی برابر با رکورد المپیک. او که در 15 دسامبر 1899 در بِدفورد انگلیس متولد شده بود، در بازیهای پاریس عضوی از تیم 100×4 متر بریتانیا نیز بود و اولین نفر در مسابقه فینال که سرانجام در کنار هم تیمی هایش مدال نقره بازیها را از آن خود کرد. آبراهامز در دوی 200 متر نیز شرکت کرد و به مقام ششم المپیک دست یافت.

The story of Abrahams and Liddell at Paris 1924 - Olympic News

با این حال چیزی که موجب شهرت او و رقبایش در این المپیک شد، مربوط به شش دهه بعد بود و فیلم ارابه های آتش که ماجرای رقابت او، دونده اسکاتلندی اریک لیدل و برنده مدال برنز دوی 200 متر و طلای 400 متر و دو نماینده آمریکا چارلز پادوک و جکسون شولز برای کسب قهرمانی دوی 100 متر المپیک را به تصویر کشید؛ فیلمی که سرانجام برنده جایزه اسکار شد.

undefined
اریک لیدل

به هر شکل داستان قهرمانان این المپیک و فیلم ارابه های آتش دیری نپایید. لیدل بعد از المپیک به عنوان کشیش راهی سرزمین های دوردست شد تا به ترویج مسیحیت بپردازد. آبراهامز هم تنها یک سال بعد از بازیهای پاریس به دلیل مصدومیت شدید از دنیای مسابقات دوومیدانی کناره گیری کرد. با این حال ارتباط او با ورزش قطع نشد و بعدها به عنوان خبرنگار ورزشی در رادیو و تلویزیون فعالیت خود را ادامه داد. او که مدتی نیز رئیس سازمان آماتوری ورزش بریتانیا بود، روز 14 ژانویه 1978 از دنیا رفت.

Amazon.com: Chariots of Fire : Ben Cross, Ian Charleson, Nigel Havers,  Nicholas Farrell, Daniel Gerroll, John Gielgud, Ian Holm, Kim Clifford, Ed  Wiley, Robin Pappas, Gordon Hammersley, Rosy Clayton, Jack Smethurst, John

 

نظر خود را درباره «بیوگرافی هارولد آبراهامز» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی هارولد آبراهامز فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید


دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.