زمان مطالعه: 5 دقیقه
جدیدترین روش کاشت مو با کمترین دوره نقاهت و مزایا و معایب

جدیدترین روش کاشت مو با کمترین دوره نقاهت و مزایا و معایب

همواره کسانی که به مشکل ریزش مو دچار می شوند ، برای درمان این عارضه به دنبال راهی می گردند تا در کوتاهترین زمان ممکن ، بهترین پاسخ را دریافت کنند .

همواره کسانی که به مشکل ریزش مو دچار می شوند ، برای درمان این عارضه به دنبال راهی می گردند تا در کوتاهترین زمان ممکن ، بهترین پاسخ را دریافت کنند . معمولاً روش های درمانی سنتی و خانگی زمان بر بوده و نتیجه ی مطلوبی در پی ندارند و مشکل حاد افراد را حل نمی‌کنند. در نتیجه زیباجویان به دنبال راه های مؤثر تری برای مواجهه با این معضل می گردند. یکی از این راه حل ها می تواند پیوند مو باشد. 

در نهایت برای افرادی که قصد انجام عمل کاشت مو دارند ؛ انتخاب روش کاشت مو موضوع بسیار مهمی خواهد شد. آن ها دوست دارند تا روشی را برگزینند که کمترین چالش را برایشان در پی داشته باشد. مثلاً درد و خونریزی در آن زیاد نباشد ، دوره ی نقاهت طولانی مدت نداشته باشد و همچنین مزایای آن از معایبش بیشتر باشد. 

اگر شما نیز جزء این دسته از افراد هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا جدید ترین و بهترین روش کاشت م را با شما مطرح کنیم تا بتوانید با بررسی دقیق شرایط آن و با اطمینان بهترین انتخاب را داشته باشید.

کاشت مو به روش FIT 

 

یکی از روش های کاشت مو که این روزها بسیاری از پزشکان و زیباجویان به این روش درمانی برای جبران کم مویی و طاسی سر چنگ می اندازند ؛ کاشت مو به روش FIT می باشد . چراکه محسنات و مزایای این روش از ایرادات و معایب آن بسیار بیشتر است و پاسخ بهتری به پزشک معالج و زیباجوی عزیز می دهد. 

در ادامه به معرفی این تکنیک و بررسی معایب و مزایای آن می پردازیم.

 

مکانیسم عمل کاشت مو

 

به صورت کلی همه ی انواع مختلف روش های کاشت مو از یک مکانیسم کلی پیروی می کنند. 

یعنی در ابتدا پزشک ناحیه ی برداشت یا همان بانک مو را مشخص می کند . پس از برداشت فولیکول‌ های مو از ناحیه ی برداشت ، آن ها به محلولی از یک مایع مغذی منتقل می شوند و در آن جا تقویت می گردند . در مرحله ی بعد فولیکول های تقویت شده به ناحیه ی کاشت رفته و در آن جا کاشته می شوند. این سه مسیر ، ایده ی کلی کاشت مو را می سازند. اما در روش های جدید تر و بروز تر تلاش شده تا نقاط ضعف روش های قبلی ، کم رنگ شده یا از بین برود و نقاط قوت آن بیشتر از قبل تقویت شود. به عنوان مثال در تکنیک های جدید تر برای برداشتن فولیکول ها از لیزر استفاده می شود یا برای کاشت آن ها دستگاه های پانچ بسیار ظریف و نازکی اختراع شده است که در زمان کاشت کمترین آسیب را به بافت می زنند. 

پزشکان در نهایت با بهره گیری از این ایده ی کلی ، بهترین روش موجود را به زیباجویان معرفی می کنند که با شرایط عمومی و وضعیت موهای آن ها سازگاری بیشتری داشته باشد. 

 کم تهاجمی ترین کاشت مو به روش FIT 

این روش درمانی روشی بدون جراحی شناخته می شود و از این جهت روشی کم تهاجمی بوده و بسیار مورد توجه قرار گرفته است. بدین ترتیب که فولیکول های مو در دسته های چند تایی از محدوده ی وسیعی از بانک مو برداشته می شود. در حقیقت بجای جدا کردن فولیکول ها در نواری از پوست سر ، آن ها را به صورت یکی یکی و دانه دانه از محل مورد بر میدارند . این کار با بی حسی موضعی صورت می پذیرد و از آن جا که در این روش خونریزی و بخیه نداریم ؛ به روشی کم تهاجم مشهور شده است . 

بانک مو چیست ؟ 

 بانک مو معمولاً ناحیه ای در پشت و پایین سر است که موهایی با فولیکول های قوی دارد. فولیکول های مو در این ناحیه از دوران جنینی تا سالیان پیری می رویند ، حتی اگر موهای جلو سر فرد ، چندان پر پشت و پر تراکم نباشد. در مورد آقایان در بعضی موارد پزشک ، با توجه به وضعیت فولیکول های مو ، بانک مو را از ناحیه ی سینه یا موهای ریش صورت در غبغب انتخاب می کند. این اتفاق زمانی رخ می دهد که وضعیت بانک موی سر مناسب اهدا نیست. 

دوره نقاهت بسیار کوتاه در کاشت مو به روش FIT 

خوشبختانه در این تکنیک دوران نقاهت کمتر است و اثری از جای زخم یا اسکار در محل برداشت مو ها باقی نمی ماند. زیرا همانطور که پیشتر شرح دادیم ، مانند تکنیک های گذشته نوار پوستی از سر جدا نمی شود و همین موضوع بر زیبایی و ظرافت این روش جراحی اضافه می کند. به شکلی که پس از گذشت چند سال ظاهر موها وضعیتی بسیار طبیعی و عادی خواهد داشت. پس افراد تحت درمان بسیار زود به فعالیت های معمولی و عادی زندگی خود بر می گردند . 

مزایای کاشت مو به روش FIT 

کاشت مو به روش FIT مزایا و امتیازات بسیاری دارد که ما قصد داریم به صورت اجمالی به برخی از آنها اشاره کنیم .

این روش درد و خونریزی و بخیه ندارد .

پس از پایان کار نیازی به پانسمان و زخم بندی وجود ندارد. 

از آن جهت که حفظ سلامت بانک موی افراد نکته ای بسیار ارزشمند است ؛ در این روش به بانک مو آسیب جدی وارد نمی شود. 

دوران نقاهت این روش بسیار کوتاه است و افراد به سرعت به زندگی روتین خود باز می گردند.

در نهایت نتیجه بسیار رضایت بخش بوده و با خط رویشی طبیعی همراه است.

موهای کاشته شده ماندگاری بسیار طولانی دارند و اکثر افراد تا پایان عمر خود آن ها را در سر خواهند داشت. 

معایب کاشت مو به روش FIT 

از معایب این روش می توان به این موضوع اشاره کرد که همه ی افراد نمی توانند کاندید مناسبی برای استفاده از این تکنیک باشند. انتخاب کاندید مناسب به نظر پزشک و وضعیت موهای فرد زیبا جو بر می گردد.

طولانی بودن زمان انجام عمل کاشت مو که معمولاً چیزی در حدود ۱۰_۷ ساعت به طول می انجامد.

در این تکنیک احتمال آسیب رسیدن به ناحیه زاینده ریشه مو یا همان پیاز مو در حین برداشت با پانچ وجود دارد و احتمالا ۴۰ درصد موهای کاشته شده ، پس از کاشت می ریزند

 همچنین در این تکنیک ، پزشک با محدودیت تعداد برداشت فولیکول‌ ها در یک جلسه و کاهش زمان حیات پیوندها به علت طولانی بودن روند کار مواجه است.

کلام پایانی

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با جدیدترین روش های کاشت مو آشنا کنیم که مزیت ها و محسنات بیشتری نسبت به روش های کلاسیک و تکنیک های قبلی دارند .

اما فراموش نکنید اگر قصد انجام عمل کاشت مو را دارید ، حتماً با پزشک معالج خود مشورت کنید و زیر نظر او بهترین متد را برگزینید . فراموش نکنید که ممکن است استفاده از تکنیک های گذشته برای شما و شرایط جسمانی شما بهتر و مؤثر تر باشد. 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «جدیدترین روش کاشت مو با کمترین دوره نقاهت و مزایا و معایب» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.