زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی بیرجه آکالای

بیوگرافی بیرجه آکالای

آکالای بعد از سریال سرنوشت در سریال های مختلفی ایفای نقش کرده است اما در ایران با بازی در نقش حوا خواهر توپراک در سریال شمیم عشق بیشتر شناخته شد.

بیوگرافی بیرجه آکالای

بیرجه آکالای (birce akalay) بیرجه آکالای بازیگر سینما و تلویزیون در 19 ژوئن سال 1984 و در ترکیه به دنیا آمد، در سال 2003 تحصیلات متوسطه را تمام کرد و وارد دانشگاه استانبول شد و در نهایت توانست در رشته تئاتر و فیلمنامه نویسی فارغ التحصیل شود. بیرجه در سال 2004 در مسابقات دختر شایسته ترکیه شرکت کرد و به عنوان زیباترین دختر ترکیه انتخاب شده به مسابقات دختر شایسته اروپا راه یافت و در این مسابقات هم موفق بود و به مقام سوم رسید.

سریال های بیرجه آکالای

فیلم های بیرجه آکالای
فیلم های بیرجه آکالای

بیرجه آکالای که بعد از موفقیتش در مسابقات دختر شایسته به شهرتی دست یافته بود در سال 2004 پا به دنیای هنر پیشگی گذاشت و با بازی در سریال “سرنوشت” معروفیتش را دو چندان کرد. آکالای بعد از سریال سرنوشت در سریال های مختلفی ایفای نقش کرده است اما در ایران با بازی در نقش حوا خواهر توپراک در سریال شمیم عشق بیشتر شناخته شد. از دیگر سریال های موفق او می توان به کوچک آقا در کنار سرپ لونداغلو و سریال عشق سیاه سفید در کنار ابراهیم چلیکول اشاره کرد.

همسر بیرجه آکالای

بیرجه آکالای و سرپ لونداغلو
بیرجه آکالای و سرپ لونداغلو

بیرجه آکالای و سرپ لونداغلو بازیگر نقش حوا در سال 2011 با مرات آنلمیش که بازیگر نقش یوسف در سریال شمیم عشق است ازدواج کرد و مدتی زوج هنرمند خوشبختی بودند. اما رابطه بازیگران نقش های حوا و یوسف خان البته در دنیای واقعی به تیرگی گرایید و این رابطه در سال 2012 به پایان رسید پس از آن او در سال 2014 با سرپ لونداغلو ازدواج کرد اما این دو در سال 2017 به دلیل خیانت سارپ از هم جدا شدند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی بیرجه آکالای» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.