زمان مطالعه: 1 دقیقه
27 مرداد ، سالروز آتش بس ایران و عراق

27 مرداد ، سالروز آتش بس ایران و عراق

جنگ ایران و عراق به‌ طور رسمی از 31 شهریور سال 1359 آغاز شد و سازمان ملل متحد، آتش ‌بس آن را دقیقا 27 سال پیش در چنین روزی اعلام کرد.

پس از هشت سال جنگ تحمیلی، سرانجام در 27 مرداد سال 1367 آتش ‌بس میان ایران و عراق برقرار شد. شورای امنیت سازمان ملل برای توقف این جنگ تحمیلی هشت قطعنامه تصویب کرد: قطعنامه‌های 479، 514، 522، 540، 582، 588، 598 و 619.

جنگ ایران و عراق که در 31 شهریور 1359 آغاز شده بود، طولانی ترین جنگ قرن 20 میلادی محسوب می شود.

27 مرداد ، سالروز آتش بس ایران و عراق
27 مرداد ، سالروز آتش بس ایران و عراق

پس از هشت سال جنگ تحمیلی ایران و عراق، در قطعنامه  598 شورای امنیت از طرفین جنگ درخواست شده بود که «فورا آتش بس اعلام کرده و آن را رعایت کنند. نیروهای مسلح خود را تا پشت مرزهای شناخته شده بین‌ المللی به عقب بکشند و اسرای جنگی را آزاد کنند.» هم چنین، شورای امنیت سازمان ملل از استمرار جنگ ایران و عراق که موجب به خطر افتادن صلح جهانی شده بود اظهار نگرانی کرد. جنگ این دو کشور در شهر ها و استان های مرزی و شهر های مهم شکل گرفته بود و ایران و عراق خسارات زیادی را متحمل شدند.

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «27 مرداد ، سالروز آتش بس ایران و عراق» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.