درج نظر
مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک آمستردام- 1928( بخش پنجم)

خواندنی های المپیک آمستردام- 1928( بخش پنجم)

در رده‌بندی كلی المپیک 1928، آمریكا با 56 مدال (22 طلا، 13 نقره و 16 برنز) قهرمان شد.

 

تیم دوچرخه سواری ایتالیا سرانجام با ركورد 8 ـ 5:01  دقیقه و چهاردهم ثانیه برتری نسبت به هلند میزبان قهرمان المپیك شد. به شادی ایتالیایی‌‌ها دقّت كنید! اكنون «بیتو موسولینی» در ایتالیا به قدرت رسیده است و خوشحالی ایتالیایی‌‌ها و بالابردن دست راست دوچرخه سواران به معنای سلام فاشیستی می‌باشد.

همه چیز برای آغاز یكی از رقابت‌های مقدّماتی دوچرخه‌سواری 1000  متر سرعت آماده شده است. «آنتوینه مازایراك» هلندی (دست راست)، كورنز (بریتانیا) و «ژولیت» (شیلی) سومین گروه از دوچرخه‌سواران مرحله مقدماتی را تشكیل می‌دهند. در این گروه قهرمان هلندی از رقبا پیشی گرفت

گلادیس دانیل شمشیرباز انگلیسی برای رقابت شمشیربازی در اسلحه فلوره خود را آماده می‌كند. رقابت فلوره تنها رقابت شمشیربازی دختران در المپیك آمستردام محسوب می‌گردید.

لحظه‌ای از رقابت فلوره در المپیك 1928 مشاهده می‌كنید كه داوران از جهات مختلف به مسابقه نگاه می‌كنند تا در تعیین امتیازها خطایی صورت نگیرد در فلوره تنها ضرباتی امتیاز آورند كه به سینه، پهلو، شكم و پشت حریف وارد شود.

هلنه مایر دومین قهرمان فلوره دختران در عكسی كه به امضای خودش رسیده است دیده می‌شود. هلنه ملقب به «هه موطلایی» در فینال «موریل فریمن» بریتانیایی را شكست داد و قهرمان گردید مدال برنز هم به «اولگااوئلكرز» آلمانی رسید.

نبرد بلژیك و ایتالیا در شمشیربازی مردان. مطابق معمول رقابت‌های شمشیربازی مردان در 6  مسابقه برگزار شد و تیم ایتالیا نیز همانند مجارستان و فرانسه دو مدال طلا را از آن خود ساخت. این مدال‌‌ها در اپه و فلوره تیمی نصیب ایتالیا گردید.

گیولیو گائودینی شمشیرباز 24  ساله ایتالیا، در دومین تجربه المپیكی خود بالاخره طعم قهرمانی را چشید و با تیم فلوره ایتالیا صاحب ركورد  30  پیروزی و 2 شكست شد تا قهرمان گردد. مرد بلندقامت كه در فلوره انفرادی نیز سوم شده بود در المپیك لس‌آنجلس و برلین نیز درخشید
ورزشكاران آلمانی در اولین حضور خود در المپیك، پس از جنگ جهانی اول به راستی درخشان ظاهر شدند و در جدول رده‌بندی مدال‌‌ها تا مكان دوم بازی‌‌ها صعود كردند. و حالا نوبت به مسابقه دوی ماراتن رسیده است. نمایندگان ماراتن آلمان در جلوی دوربین عكسی به یادگار انداخته‌اند

ماراتن آغاز شد. دوندگان یك دور در استادیوم دویدند و راهی خیابان‌های آمستردام شدند. خیابان‌های سنگفرشی كه یكی از مسطح‌ترین مسیرهای تاریخ ماراتن را به وجود آورده بود. به نظر می‌رسید كه دوندگان فنلاند، ژاپن و آمریكا بخت بیشتری برای قهرمانی داشته باشد.

بوغرا العوافی یك الجزایری بود كه در المپیك 1924  برای فرانسه عنوان هفتم ماراتن را كسب كرده بود. الخوافی در حالی در ماراتن آمستردام دوید كه كمتر كسی بختی برای وی قائل بود. امّا او با اقتدار پیش تاخت و همان‌طور كه می‌بینید به عنوان اولین دونده وارد استادیوم «كلمب» گردید...
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک آمستردام- 1928( بخش پنجم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.