زمان مطالعه: 2 دقیقه
خواندنی های المپیک انتورپ- 1920( بخش دوم)

خواندنی های المپیک انتورپ- 1920( بخش دوم)

در بازیهای 1920 شركت‌كنندگان بسیاری از كشورها با ركوردهایی كه در المپیك به دست آوردند. اگر آمریكایی بودند حتی نمی‌توانستند در المپیك شركت كنند!

در استخرهای شنا، اتفاقات به یاد ماندنی‌تری از المپیك 1912 به وقوع پیوست. سمبل شناگران آن روز، «دوك كاهاناموكو» از هونولولو (جزایر هاوایی) به میدان آمده بود و هر كجا كه پای می‌گذاشت با شخصیت و جذابیت بالا، توجه دیگران را جلب می‌كرد. او باز هم در 100 متر آزاد برای آمریكا طلا گرفت و دیگر هموطنش «پوآ كلا كه آلوها» برنده مدال نقره شد.کاهاناموکو روش کرال را برای اولین بار استفاده کرد که به سرعت جهانی شد. دیگر اتفاقات بازیهای 1920 را مرور می کنیم.

عكسی یادگاری در روز 18 سپتامبر 1920 با حضور دو ورزشكار جاودانه در تاریخ شنا و شیرجه در سمت راست «اتلدا بلیب تری» قهرمان شنای 100 متر آزاد، 300 متر آزاد و 100×4 متر آزاد المپیك آنتورپ دیده می‌شود. در کنار آیلین ریگین
«پاوو نورمی» قهرمان فنلاندی ده هزار متر (سمت راست) و «ماته ماكاریو» دونده ایتالیایی و صاحب عنوان چهارم این ماده، در پایان مسابقه لبخند می‌زنند. این از معدود عسكهایی است كه نورمی را در حال لبخند زدن می‌بینید.

«اتلدا بلیب تری» را پس از قهرمانی در شنای 300 متر آزاد مشاهده می‌كنید. بلیب تری با ثبت ركورد 0ـ4:34 دقیقه در یك كانال آب بسیار سرد و گل‌آلود، طلای 300 متر را از آن خود ساخت.

شناگر رنگین پوستی كه در مركز تصویر و در كنار شناگران ایتالیایی عكسی به یادگار انداخته است، «دوك پائوآ كاهاناموكو» می‌باشد. شناگری كه در «هونولولو» متولد شده شده بود و برای نخستین بار در المپیك استكهلم، روش سنتی مردم هونولولو را در استخر پیاده كرد.

ستارگان تیم ملی شنای آمریكا در المپیك آنتورپ، خارج از استخر عكسی به یادگار انداخته‌اند. از چپ فورمن روس (قهرمان شنای 400 متر و 1500 متر آزاد) وارن كیلوها (قهرمان صدمتر كرال پشت)، مك گیل و كاهاناموكو

«نودی لانگر» نایب قهرمان شنای 400 متر آزاد در بیرون از استخر با مدال نقره  او، تعداد مدالهای نقره آمریكا از رشته شنا به پنج افزایش یافت. مشاهده می‌كنید كه همچنان شنا در فضای آزاد برگزار می‌شود و هر شناگر از مایویی استفاده می‌كند كه در تماس با آب سنگین شده و از سرعت ورزشكار می‌كاهد.

هفتم سپتامبر 1920 می‌باشد و گروهی از ورزشكاران رشته ژیمناستیك مشغول تمرین می‌باشند هنوز خیلی مانده كه حركات ژیمناستیك مدرن و تخصصی شود. حتماً متوجه شده‌اید كه در آن روزگار تعداد ژیمناست‌های یك تیم ژیمناستیك خیلی بیشتر از امروز بوده است.

بالاخره مسابقات شیرجه از سكوّ نیز به برنامه‌ بازی‌های المپیك افزوده شد امّا همان طور كه در تصویر می‌بینید خبری از سالن مسابقه نیست و طبیعتاً نباید انتظار داشت كه قهرمانان در آب گرم شیرجه بروند! امّا سرمای آب فقط یك مشكل بود و گل و لای داخل استخر یادآور آبهای آلوده مسابقه شنا بود!

در روز هفتم سپتامبر 1920 «آیلین ریگین» دختر 14 ساله آمریكایی (سمت راست) در كنار «هلن وین رایت» ژیمناست كم‌سن و سال كشورش و «جی‌.اف.دان» سرپرست تیم اعزامی كشورش، عكسی به یادگار انداخته است.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک انتورپ- 1920( بخش دوم)» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.