زمان مطالعه: 1 دقیقه
خواندنی های المپیک آتن- 1906

خواندنی های المپیک آتن- 1906

پس از مسابقات المپیك 1904قرار شد تا به مناسبت «دهمین سالگرد احیای المپیك» مسابقات «المپیك میان دوره‌ای» در شهر آتن برگزار شود.

شهر آتن در سال 1906 پذیرای 870 مرد و هفت زن ورزشكار بود. این ورزشكاران در دو و میدانی، وزنه‌بردای، كشتی، ژیمناستیك، تنیس، فوتبال، شمشیربازی، شنا، قایقرانی، تیراندازی و دوچرخه‌سواری با یكدیگر رقابت كردند.

ري اوري» متولد 14 اكتبر 1873 در لافايت «واقع در ايالت «اينديانا» بود. به عبارت ساده‌تر اكنون 29 ساله بود. ولي ذرّه‌اي از انعطاف بدني او كم نشده بود و او بدون دورخيز از مانع 1.56 متري پريد و باز هم طلا گرفت!
سال 1906 دهمين سالگرد برگزاري مسابقات المپيك نوين بود و يونانيان نيز به شدت علاقه‌مند بودند تا باز هم ميزبان ورزشكاران ديگر كشورها باشند.
آمريكا، كانادا و استراليا تنها غير اروپايياني بودند كه در اين بازي‌ها شركت كردند. عثماني هم قسمتي از اروپا، آسيا و آفريقا را در برمي‌گرفت ولي در شمار اروپاييان به حساب مي‌آمد.

ماير پرنشتين در سن‌لويي با ركورد 7.34 متر طلا گرفت و در پرش سه‌گام نيز با ركورد 14.35 متر قهرمان شد. آخرين درخشش پرنشتين در آتن بود و او با ركورد 7.20 متر باز هم در پرش طول قهرمان جهان شد.

آرچي هاهن اكنون 26 ساله بود. امّا هنوز هم كسي به گرد او نمي‌رسيد. او را در سمت راست عكس مي‌بينيد كه «في مولتون» (نفر دوم) و «نايجل باركر» (نفر سوم) را پشت سر نهاده است و دستان خود را به نشانه پيروزي دوی صدمتر بالا برده است.
ريموند كلارنس اوري باز هم براي پرش آماده شده است. اين از بدشانسي او بود كه مسابقه پرش سه‌گام بدون دورخيز از برنامه المپيك حذف شد. امّا هنوز دو مسابقه باقي مانده بود تا «ري» بخت خود را در آن‌ها بيازمايد.
ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «خواندنی های المپیک آتن- 1906» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.