زمان مطالعه: 1 دقیقه
روابط سمی

روابط سمی

روابط سمی چیست و روابط سمی چه نشانه‌هایی دارد؟ با این پست روانشناسی آسمونی همراه ما باشید.

انسان‌ها ذاتا موجوداتی اجتماعی هستند و نیاز به روابط و معاشرت با یکدیگر دارند اما در روابط بین فردی آنها ممکن است روابطی ناسالم از جمله سمی به وجود آید. این رابطه چه نشانه‌هایی دارد و بین چه کسانی احتمال ایجاد آن زیاد است؟

در روابطی که عشق و حمایت و سازندگی و رشد جای خود را به تحقیر، سرزنش کردن و تخریب و رقابت ناسالم و تخلیه خشم و عقده‌ها بر سر یکدیگر بدهد حتما رابطه موجود سمی است. این آدم‌ها زمانی‌که کنار شما قرار می‌گیرند حس و حال خوب شما را می‌گیرند و افسردگی و کم شدن انرژی و امید در شما نمایان می‌گردد. این افراد اهل غیبت، غرزدن زیاد هستند، و درگیری شدید با مشکلات خود دارند و توجه‌ای به خواسته‌های شما ندارند و به مخالفت‌های شما نسبت به خواسته هایشان اعتنایی نمی‌کنند.
و این روابط ممکن است بین اعضای خانواده، دوستان، آشنايان و حتی همکاران شما بوجود آید.

سارا فلاحی

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «روابط سمی» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.