زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی گوستاف سودرستروم

بیوگرافی گوستاف سودرستروم

در المپیک 1900 پاریس اتفاق جالب توجهی در مسابقات طناب کشی رخ داد؛ تنها یک مسابقه برگزار شد و به هیچ تیمی هم مدال برنز اعطا نشد!

 

یكی از مسابقه‌های محبوب در اولین دوره‌های المپیك، مسابقه طناب‌كشی بود. در این مسابقه قهرمانانی شركت می‌كردند كه دستانی نیرومند داشته و به همین علت بسیاری از ورزشكاران رشته‌های پرتاب دیسك یا نیزه در این مسابقات شركت می‌كردند. از نكات جالب طناب‌كشی در المپیك آن بود كه ورزشكاران كشورهای مختلف می‌توانستند با یكدیگر تشكیل تیم بدهند.

Tug of war at the 1900 Summer Olympics - Wikipedia

در المپیك 1900 پاریس هم گوستاف سودرستروم ملقب به یوته یكی از اعضای تیم سوئد ـ دانمارك بود. این سوئدی كه متولد 25 نوامبر 1865 بود، در 35 سالگی در مسابقه پرتاب وزنه و پرتاب دیسك المپیك ششم شد و آنگاه در مسابقه طناب‌كشی نیز شركت كرد. در سوی مقابل، وقتی رقابت برای کسب قهرمانی طناب کشی المپیک پاریس برگزار شد، باشگاه راسینگ کلوب فرانسه در حالی آماده مسابقه شد که در بین اعضای فرانسوی تیم، نام فرانسیسکو هنریکوئز د زوبیریا نیز دیده می شد که اصالتی کلمبیایی داشت.

تیم مختلط سوئد و دانمارك موفق شد در فینال فرانسه را شكست داده و صاحب عنوان قهرمانی مسابقات شود. اما مدال برنز و عنوان سوم به چه تیمی تعلق گرفت؟ نیازی به جستجو نیست؛ زیرا تنها این دو تیم در مسابقات حضور داشتند و به این ترتیب هیچ تیمی عنوان سوم را به دست نیاورد!

اما از نكات جالب مدال طلای سودرستروم این بود كه تا آن روز هیچ سوئدی قهرمان المپیك نشده بود و به این ترتیب سه ورزشکار سوئدی در مسابقه طناب کشی نام خود را در تاریخ سوئد ماندگار کردند. بعدها برنو برادر کوچک تر گوستاف- که 16 سال از او کوچک تر بود- نیز در پرتاب وزنه و پرتاب نیزه المپیک صاحب یک نقره و دو برنز شد.

اما تا المپیك 1908 (لندن) این كشور صاحب عنوان قهرمانی نشد. این ورزشكار سوئدی در 12 نوامبر 1958 درگذشت. در حالی که در هنگام مرگ سودرستروم سوئد تبدیل به یکی از قدرتهای ورزش دنیا شده بود و مدالهای فراوانی توسط قهرمانان این کشور در المپیک تصاحب شده بود.

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی گوستاف سودرستروم» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.