زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی لئونل سانچز 

بیوگرافی لئونل سانچز 

لئونل سانچز یكی از بالهای چپ برجسته آمریكای جنوبی بود که افتخارات خود را با تیم ملی شیلی به دست آورد.

 سانچز در 25 آوریل 1936 در شیلی متولد شد و بازی را در باشگاه یونیورسیداد شیلی آغاز كرد سانچز دراواخر دهه 50 و اوایل دهه 60 میلادی دوران اوج خود را سپری كرد. او شاید سرعت پله و هوشمندی ماریو زاگالو را نداشت. اما به مراتب از این ستارگان قوی‌تر بود. قدرت او هنگامی بیشتر به چشم می‌آمد كه در محوطه پنالتی حریف حاضر می‌شد.

File:Leonel Sánchez (2) (cropped).jpg

 لئونل یكی از ستارگان شیلی در جام‌جهانی 1962 بود و پیش چشم هموطنان خود عنوان سوم جام‌جهانی را تصاحب كرد. نام سانچز در آن ایام بیشتر به سبب نقش وی در نبرد سانتیاگو بر سر زبان‌ها افتاد. لئونل در  دیدار با ایتالیا پس از آن که روز زمین افتاد و چند بار از مدافع حریف لگد خورد، سرانجام برخاست و به تقلید از پدرش- که یک بوکسور حرفه ای بود- با یك ضربه مشت هوبرتو ماسیكو بازیكن حریف را نقش بر زمین كرد!

La Batalla de Santiago - Deportes | Diario La Prensa

اما این دو بازیکن هیچ‌گونه مجازاتی نشدند و تنها به صورت شفاهی به هر دو اخطار داده شد! هرچند که دقایقی بعد ماسکیو به دنبال خطایی دیگر از زمین اخراج شد.

La FIFA le dedica un video al puñetazo de Leonel Sánchez al italiano David  - La Tercera

در ادامه بازیها سانچز برای شیلی درخشید و با چهار گلی که در این تورنمنت به ثمر رساند، یکی از شش بازیکنی بود که آقای گل تورنمنت شد. ارزش کار او و همنسلانش زمانی مشخص می شود که بدانیم شیلی بعد از جام جهانی 1962 به مدت 48 سال حتی یک مسابقه را در جام جهانی برنده نشد و طی سالهای 1966، 1974و 1982 در مرحله گروهی مسابقات حذف شد.

 ستاره شیلی 106 بار پیراهن تیم‌ملی كشورش را به تن كرد. البته فقط 84 بازی او به عنوان دیدارهای رسمی محسوب شد. وی هفت بار با تیمش قهرمان لیگ شیلی شد. تیمی كه در شیلی به "u" معروف بود. او فصل 70-69 را در كولو كولو سپری كرد و آنگاه با پوشیدن پیراهن تیمهای پالستیو (1971) و فرو ویاریوس(73-72) از فوتبال خداحافظی كرد.

El fútbol chileno lamenta profundamente el fallecimiento de Leonel Sánchez

او در دو مقطع کوتاه سرمربی یونیورسیداد شد. یک بار در فصل 86-85 و بار دوم در سال 1987. اما توفیقی در این عرصه کسب نکرد تا سرانجام وقتی در روز 2 آوریل 2022 در سانتیاگو از دنیا رفت، با سومی جام جهانی 1962، نایب قهرمانی کوپا آمه ریکا 1956 و عنوان سومی این مسابقات در 1967 به خاطر آورده شود و البته ضربه مشت محکمی که به صورت ملی پوش ایتالیایی کوفت!

La actualización sobre el estado de salud de Leonel Sánchez - AS Chile

 

نظر خود را درباره «بیوگرافی لئونل سانچز » در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید
ارزیابی مهاجرت
: برای دریافت مشاوره درباره بیوگرافی لئونل سانچز  فرم زیر را تکمیل کنید

هزینه مشاوره ۳۰ هزار تومان می باشد

پاسخ مشاوره شما ظرف 1 روز کاری در پنل شما درج می شود و پیامک دریافت می کنید