زمان مطالعه: 1 دقیقه
بیوگرافی ایروینگ باكستر

بیوگرافی ایروینگ باكستر

این قهرمان آمریكایی تنها ورزشكار تاریخ است كه هم فاتح پرش ارتفاع المپیك شده و هم قهرمان پرش با نیزه!

باكستر كه متولد 25 مارس 1876 در نیویورك بود، یك سال قبل از المپیك قهرمان پرش با نیزه آمریكا شده بود و حالا در حالی در المپیك 1900 شركت كرد كه آماده شركت در پنج مسابقه بود. در آن سالها مسابقات پرش طول، پرش ارتفاع و پرش سه‌گام علاوه بر شكل امروزی، به صورت بدون دورخیز هم برگزار می‌شد. باكستر در هر سه مسابقه شركت كرد و صاحب سه مدال نقره شد! دلیل این امر هم حضور بهترین پرنده تاریخ ری‌اوری بود كه در هر سه مسابقه باكستر را شكست داد اما باكستر در پرش ارتفاع توأم با دورخیز قهرمان شد و آنگاه آماده شركت در مسابقه پرش با نیزه شد.

Irving Baxter – Wikipedia

از شانس او چارلز دِووراك و باسكوم جانسون به خاطر بی‌اطلاعی از زمان برگزاری مسابقه، پس از دور مقدماتی میدان را ترك كردند و وقتی بازگشتند كه مسابقه برگزار شده بود! دانیل هورتون هم حاضر به شركت در مسابقه شد زیرا به برگزاری مسابقه در روز یكشنبه اعتراض داشت. در چنین شرایطی باكستر در مسابقه شركت كرد و قهرمان المپیك شد.

File:Irving Baxter Paris 1900.jpg - Wikipedia

یك سال پس از المپیك، تیم آمریكا عازم بریتانیا شد تا با تیم بریتانیا مسابقه دوستانه‌ای برگزار نماید. ایروینگ هم عضو تیم آمریكا بود اما برای شركت در پرش با نیزه، نیزه‌ای به همراه نداشت. رقیب بریتانیایی‌اش هم حاضر نشد كه نیزه‌اش را به باكستر قرض بدهد. به همین جهت قهرمان المپیك برای پرش از یك میله پرچم استفاده كرد و با این وجود مسابقه را برنده شد!

BAXTER KNOT Irving (1876-1957) États-Unis | DICOLYMPIQUE

پس از آن هم درخشش پرنده آمریكایی ادامه یافت. او از سال 1907 تا 1910 و همچنین در سال 1912 قهرمان پرش ارتفاع آمریكا شد. پایان عمر قهرمان پرش در 13 ژوئن 1957 بود.

 

 

ارزیابی مهاجرت
نظر خود را درباره «بیوگرافی ایروینگ باكستر» در کادر زیر بنویسید :
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید

دسته بندی های وب سایت آسمونی

آسمونی شامل بخش های متنوعی است که هر کدام از آنها شامل دنیایی از مقالات و اطلاعات کاربردی می باشند، شما با ورود به هر کدام از دسته بندی های مجله اینترنتی آسمونی می توانید به زیردسته های موجود در آن دسترسی پیدا کنید، برای مثال در دسته فیلم و سینما؛ گزینه هایی مثل نقد فیلم، معرفی فیلم ایرانی، فیلم بین الملل، انیمیشن و کارتون و چندین بخش دیگر قرار دارد، یا بخش سلامت وب سایت شامل بخش هایی همچون روانشناسی، طب سنتی، نکات تغذیه و تناسب اندام می باشد.