کد مطلب: 57024 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ابتلای مکرون به کرونا ؛ شماری از مقامات فرانسه و اروپا قرنطینه شدند

ابتلای مکرون به کرونا ؛ شماری از مقامات فرانسه و اروپا قرنطینه شدند

دفتر بانوی اول فرانسه نیز اعلام کرد که بریژیت ماکرون علائم ابتلا به «کووید 19» ندارد اما خود را قرنطینه کرده است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاخ الیزه روز پنجشنبه اعلام کرد که نتیجه تست کرونای امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه مثبت بوده است.

به گزارش آسمونی به نقل از یورونیوز فارسی، بنا به اعلام دفتر رئیس ‌جمهوری فرانسه، امانوئل ماکرون به مدت هفت روز خود را قرنطینه خواهد کرد. در بیانیه کاخ الیزه آمده است که تست کرونای امانوئل ماکرون به دنبال ظهور اولین علائم ابتلا به بیماری «کووید 19» انجام شد.

رئیس جمهوری فرانسه قرار است طی مدت قرنطینه خود دورکاری انجام دهد.

این در حالی است که ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه نیز به دلیل اینکه با امانوئل ماکرون در تماس بوده است مورد مشکوک به ابتلا به کرونا محسوب می شود. دفتر نخست وزیر فرانسه اعلام کرد که ژان کاستکس نیز به همین دلیل خود را قرنطینه خواهد کرد.

دفتر نخست وزیری فرانسه اعلام کرده که ژان کاستکس علائم ابتلا به «کووید 19» ندارد اما به به دلیل اینکه با امانوئل ماکرون در تماس بوده است خود را قرنطینه می کند.

نخست وزیر فرانسه که قرار بود بعدازظهر روز پنجشنبه در مجلس سنای این کشور حضور پیدا کند به مدت هفت روز در قرنطینه خواهد بود. به این ترتیب دو تصمیم گیرنده اصلی امور اجرایی در فرانسه طی یک هفته آینده از قرنطینه به اداره امور فرانسه خواهند پرداخت.


ژان کاستکس قرار بود تا بعدازظهر پنجشنبه راهبرد دولت فرانسه برای واکسیناسون جمعیت این کشور در برابر ویروس کرونا را اعلام کند.

ریشار فران، رئیس مجلس ملی فرانسه نیز اعلام کرد که به دلیل تماس به امانوئل ماکرون خود را قرنطینه می کند.

سفر هفته آینده امانوئل ماکرون به لبنان که قرار بود در روزهای سه شنبه و چهارشنبه انجام شود لغو شده است.

قرنطینه نخست وزیر اسپانیا، رئیس شورای اتحادیه اروپا و بانوی اول فرانسه

پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا به دنبال ابتلای امانوئل ماکرون به ویروس کرونا همه فعالیت های خود را به حالت تعلیق در آورد. نخست وزیر اسپانیا نیز خود را به دلیل تماس با رئیس جمهوری فرانسه قرنطینه کرده است.

بنا به اعلام دفتر نخست وزیری اسپانیا پدرو سانچز تا روز 24 دسامبر (چهارم دی) در قرنطینه خواهد بود.

از سوی دیگر دفتر بانوی اول فرانسه نیز اعلام کرد که بریژیت ماکرون علائم ابتلا به «کووید 19» ندارد اما خود را قرنطینه کرده است.

رئیس جمهوری فرانسه روز دوشنبه با شارل میشل، رئیس شورای اتحادیه اروپا نیز دیدار کرده بود. رئیس شورای اتحادیه اروپا در همین راستا اعلام کرد که برای رعایت موازین احتیاطی خود را قرنطینه کرده است. این در حالی است که امانوئل ماکرون روز چهارشنبه در جلسه هیات وزیران فرانسه نیز شرکت کرده بود.

قرنطینه سراسری در فرانسه روز سه شنبه به پایان رسید. دولت فرانسه اکنون محدودیت تردد شبانه در سراسر کشور را از ساعت 20 هر شب تا شش صبح روز بعد به اجرا گذاشته است.

معرفی نویسنده:

نویسنده ر‌ُمان و فعال در بخش‌های مُد و زیبایی، آرایشی و آشپزی
هم‌چنین علاقمند به سریال‌های کره‌ای و اطلاع رسانی در این خصوص داخل آسمونی

ثبت نظر درباره «ابتلای مکرون به کرونا ؛ شماری از مقامات فرانسه و اروپا قرنطینه شدند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?