مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  33575 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
پرنده استرالیایی لایر برد و توانایی تقلید صدا

پرنده استرالیایی لایر برد و توانایی تقلید صدا

لایر برد، یک پرنده بومی در استرالیا توانایی شگفت‌ انگیزی در تقلید صداهای محیط اطرافش دارد.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

پرنده استرالیایی لایر برد دارای توانایی تقلید صدا با دقت حیرت آوری است. برای مثال صدای اره برقی زنجیری، گریه بچه و استارت زدن ماشین را به خوبی تقلید می کند. آسمونی در این بخش برای آشنایی شما عزیزان با این پرنده، به معرفی و سبک زندگی پرنده استرالیایی لایر برد می پردازد. 

مرغ چنگ یا لایر برد پرنده‌ای از خانوادهٔ گنجشک‌سانان است که بیش از همه برای توانایی اش در تقلید صدا شناخته شده‌است. این پرنده می‌تواند هر صدایی که از پیرامونش به گوش می‌رسد را بازسازی کند. این پرنده دم ویژه‌ای دارد که به صورت طبیعی رنگ آمیزی شده‌است. لایر برد با توانایی تقلید صدا، شناخته شده‌ترین پرندهٔ بومی استرالیا است. جنس نر این پرنده علاوه بر تقلید صدا، دارای دم بلندی است که برای معاشقه و جفت یابی از آن بهره می‌برد. 

رفتارشناسی لایر برد

 پرنده استرالیایی تقلید صدا
پرنده استرالیایی تقلید صدا

مرغ چنگ یا لایر برد پرنده‌ای خجالتی است که نزدیک شدن به آن بسیار دشوار است. شناخته شده‌ترین آن‌ها، مرغ چنگ آلبرت است. این پرنده هنگامی که احساس خطر کند، پیرامونش را در ذهنش مجسم می‌کند سپس اعلام خطر می‌کند. این پرنده گاهی بر روی دو پایش، فرار می‌کند و گاهی در جایی به صورت بی حرکت، پنهان می‌شود. همچنین در هنگام آتش‌سوزی جنگل اگر معدن یا پناهگاهی پیدا کند به داخل آن پناه می‌برد.

خوراک پرنده استرالیایی لایر برد

مرغ چنگ یا لایر برد بر روی زمین و به صورت تکی زندگی می‌کند. طعمهٔ این پرنده جانوران بی مهره مانند حشراتی چون سوسک، قاب‌بالان گوشخیزک و مگس است. عنکبوت، صدپایان و کرم خاکی از دیگر خوراک‌های مورد علاقهٔ این پرنده‌است. همچنین دیده شده که مرغ چنگ به سراغ مارمولک، دوجورپایان، قورباغه و گاهی بذر هم برود. آن‌ها با پنجه‌های خود بر خاک و برگ‌های خشک روی زمین خراش می‌اندازند و خوراک خود را پیدا می‌کنند. 

تقلید صدا پرنده استرالیایی لایر برد

تقلید صدا پرنده استرالیایی لایر برد
تقلید صدا پرنده استرالیایی لایر برد

آوازخوانی این پرنده یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های آن است. آن‌ها در تمام سال آواز می‌خوانند اما از ماه ژوئن تا اوت هنگام جفت یابی آن‌ها است و این آوازخوانی بیشتر از همیشه دیده می‌شود. در این بازه آن‌ها چهار ساعت در روز آواز می‌خوانند. این مدت برابر با نیمی از روز آن‌ها است. آواز این پرنده آمیخته‌ای از هفت بخش است که بخشی از آن ساختهٔ خودش است و باقی‌مانده، آوازها و سر و صداهایی است که از پیرامونش شنیده‌است. سوتک یا عضو آوازی این پرنده پیچیده‌ترین در میان گنجشک‌سانان (پرندگان آوازه خوان) است. 

این پرنده توانایی بی مانندی در درآوردن صداهایی که می‌شنود دارد بدون آنکه تغییر زیادی در آن بدهد.

برای نمونه صدای جانوران پیرامونش مانند دینگو، سگ و کوآلا یا صدای آوازهای تکی پرندگان یا پچ پچ‌های میان آن‌ها را به خوبی بازسازی می‌کند، علاوه بر آن صدای سوت، موتور درون‌سوز، ارهٔ دستی چوب، ارهٔ زنجیری، دزدگیر خودرو، آجیر آتش، تفنگ، صدای بسته شدن دریچهٔ دوربین عکاسی هنگام عکس گرفتن، گریهٔ نوزاد و حتی صدای صحبت انسان را بازسازی می‌کند. البته بازسازی صدای انسان کمی برای آن غیرمعمول است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره پرنده استرالیایی لایر برد و توانایی تقلید صدا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پرنده استرالیایی لایر برد و توانایی تقلید صدا» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید