تور لوکزامبورگ | آسمونی
کد مطلب: 30546 درج نظر
زمان مطالعه: 9 دقیقه
تور لوکزامبورگ

تور لوکزامبورگ

اگر قصد سفر به لوکزامبورگ با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور...
زمان مطالعه: 9 دقیقه
تور لوکزامبورگ
تور لوکزامبورگ


اگر قصد سفر به لوکزامبورگ با تور را دارید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که راهنمای تور لوکزامبورگ ، اطلاعات تور لوکزامبورگ ، جاذبه های تور لوکزامبورگ ، مکان های تور لوکزامبورگ و ... را برای شما عزیزان شرح می دهیم.

راهنمای تور لوکزامبورگ

لوکزامبورگ (به آلمانی: Großherzogtum Luxemburg)، (به فرانسوی: Grand-Duché de Luxembourg) کشور کوچکی در شمال اروپا است. پایتخت آن شهر لوکزامبورگ می‌باشد. لوکزامبورگ با آلمان، فرانسه و بلژیک مرز مشترک دارد. این کشور با توجه به جمعیت پانصد هزار نفری‌اش از کشورهای ثروتمند اروپایی به حساب می‌آید. لوکزامبورگ همواره شرایط سیاسی و اقتصادی باثباتی داشته‌است.

تاریخ لوکزامبورگ

به‌خاطر موقعیت لوکزامبورگ، این کشور باستانی قرن‌ها را در جنگ گذرانده‌است. خاندان سلطنتی لوکزامبورگ که در سال 963 به‌وسیله زیگفری تأسیس شد، چهار فرمانروا از امپراتوری مقدس روم را شامل می‌شد. یکی از آنها، شارل چهارم بود که در 1354 لوکزامبورگ را به سطح دوک نشین ارتقا داد. این دوک نشین در 1443 با بورگاندی متحد شد.

بعد از 300 سال محاصره سخت و نبردهای خونین، دژ لوکزامبورگ بر اساس معاهده اوترخت (1713) به اتریش واگذار، و پس از آن بر اساس صلح‌نامه کامپو فورمیو به فرانسه ملحق شد. بعد از کنگره وین (1815) لوکزامبورگ به‌عنوان ملک شخصی به ویلیام اول، پادشاه هلند، واگذار شد.

لوکزامبورگ در 1839 استقلال یافت و بخش غربی این کشور باستانی به بلژیک داده شد. عهدنامه لندن در 1867 بی‌طرفی دائمی دوک‌نشین را اعلام کرد. ارتش آلمان در 1914 و 1940 این بی‌طرفی را نقض کرد. بعد از جنگ جهانی دوم لوکزامبورگ نقش مهمی در تأسیس بنلوکس، ناتو، و جامعه اروپا داشت.

luxembourg-tour
luxembourg-tour


سیاست لوکزامبورگ

براساس قانون اساسی سال 1868، قدرت اجرایی در دست دوک اعظم و کابینه است. دوک اعظم می‌تواند قوه قانون‌گذاری را منحل کند که در آن صورت باید در طول سه ماه انتخابات برگزار شود. مجلس نمایندگان لوکزامبورگ از شصت نماینده تشکیل شده‌است که مستقیماً از طریق انتخابات برای یک دورهٔ پنج ساله انتخاب می‌شوند.

لوکزامبورگ از اعضای مؤسس اتحادیه اقتصادی اروپا (اکنون اتحادیه اروپا) بود. این کشور همچنین در پیمان شنگن شرکت داشت که نام آن از روستای شنگن لوکزامبورگ گرفته شده‌است و هدف آن آزادسازی جابجایی شهروندان در کشورهای عضو است.

در سال 2013 اگزاویه بتل از حزب دموکراتیک به عنوان نخست‌وزیر لوکزامبورگ انتخاب شد و به نخست‌وزیری 18 سالهٔ ژان-کلود یونکر پایان داد.

مجلس نمایندگان لوکزامبورگ در سال 2014 ازدواج همجنس‌گرایان را در این کشور قانونی کرد.

جغرافیا لوکزامبورگ

مناطق پست این کشور در گوت‌لاند (Gutland) واقع است که دو سوم مساحت این کشور را در برمی‌گیرند و دارای جمعیت بیشتری هستند و مناطق مرتفع در یک سوم شمالی کشور که اوسلینگ (Osling) نام دارد و دارای جمعیت محدودی است.

سردترین و مرتفع‌ترین شهر در لوکزامبورگ وایس واپاخ Weiswampach است.

تقسیمات کشوری لوکزامبورگ

لوکزامبورگ به سه بخش تقسیم می‌شود:
  • دیکریخ (Diekirch)
  • گرونماخر (Grevenmacher)
  • لوکزامبورگ (Luxembourg)
اقتصاد لوکزامبورگ

بیشترین درآمد سالانه بین کشورهای اروپا را دارا می‌باشد.

بخش صنعتی این کشور در حوزه‌هایی همچون فولاد، مواد شیمیایی و لاستیک فعال است. بخش زیادی از اقتصاد لوکزامبورگ به خدمات، به ویژه بانکداری و امور مالی متکی است. لوکزامبورگ مهمترین مرکز بانکداری خصوصی در ناحیه یورو است.

تور لوکزامبورگ
تور لوکزامبورگ


واحد پول لوکزامبورگ

واحد پول لوکزامبورگ از سال 2002 یورو است. پیش از سال 2002 و در تمام طول قرن بیستم واحد پول این کشور فرانک لوکزامبورگ بود.

مردم لوکزامبورگ

تعداد ساکنان این کشور طبق سرشماری سال 2004، 455 هزار نفر بوده‌است. از این تعداد افراد 40٪ غیر بومی بودند.

زبان لوکزامبورگ

سه زبان رسمی این کشور آلمانی، فرانسوی و لوکزامبورگی هستند.

دین لوکزامبورگ

غالب ساکنان این کشور کاتولیک هستند. در این میان مسیحیان پروتستان و لوتری در این کشور نیز وجود دارند.

سطح فرهنگی بالای کشور باعث رشد لوکزامبورگ شده است.

جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

1. ربع قدیمی | The Old Quarter یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

برای آغاز گشت‌وگذار در شهر زیبای لوکزامبورگ‌سیتی، جایی بهتر از ربع قدیمی نیست. این منطقه که در سال 1994 به عنوان میراث گردشگری یونسکو به ثبت جهانی رسید، برج و باروی باستانی شهر اینجا را به یکی از مهم‌ترین مکان‌های گردشگری در اروپا تبدیل کرده است. این استحکامات چنان رسوخ ناپذیر ساخته شده‌اند که آن را «جبل‌الطارق شمال» نام نهاده‌اند. اگرچه دژ اصلی بین سال‌های 1867 تا 1883 تخلیه شد و کاربری خود را از دست داد، اما همچنان تأثیر آن بر ربع قدیمی در سراسر منطقه هویداست.

امروزه برج و باروی قدیمی جایی است که می‌توان از آن به پارک‌ها و باغ‌های زیبا دسترسی داشت و در این مسیر از میان خیابان‌های سنگ‌فرش و ردیف خانه‌ها و بناهای قدیمی و جذاب عبور کرد. برای گام نهادن بر پل‌های متعدد و عبور از میان گذرگاه‌های فراوان این بخش از شهر، نیاز به هیچ نقشه‌ی راهی ندارید؛ کافی است مسیر پیش رویتان را دنبال کنید و ببینید از کجا سر در می‌آورید!

2. موزه‌ی ملی تاریخ و هنر | National Museum of History and Art یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

اگر قرار باشد لوکزامبورگ‌سیتی را بر اساس کیفیت موزه‌هایش قضاوت کنیم، بدون توجه به این نکته که لوکزامبورگ یکی از تاریخی‌ترین مکان‌های اروپاست، قطعاً در فهرست شهرهای دیدنیِ این قاره رتبه‌ی بسیار بالایی به آن می‌دهیم. در صدر این موزه‌ها، موزه‌ی ملی تاریخ و هنر قرار دارد. در ناحیه‌ی تاریخی بازار ماهی‌فروشان (مرکز قدیمی شهر) اشیاء هنری، یافته‌های باستان‌شناسی، اسباب و اثاثیه، ابزارآلات، سکه، سلاح و اسنادی را در خود جای داده‌اند که با تاریخ این کشور درآمیخته شده و در یک بنای نوساز و جذاب گرد آمده است. در این موزه تأکید خاصی روی دوره‌ی گالیک-رومی وجود دارد و ویترین‌ها نمایش‌دهنده‌ی زندگی هنری، اجتماعی، مذهبی و فکری اهالی لوکزامبورگ از قرون 16 و اوایل قرن بیستم می‌باشد. بخش هنر معاصر نیز بسیار دیدنی است؛ جایی که با آثار هنرمندان بزرگ قرن بیستم آراسته شده است.

luxembourg-tour
luxembourg-tour


3. باک و روزنه‌های شهر | The Bock and the City Casements یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

صخره‌ی باک در لوکزامبورگ سیتی با استحکامات نظامی و سوراخ‌های دیده‌بانی‌اش، جایی است که شما در آن راه ورود به روزنه‌های معروف شهر را خواهید یافت: یک شبکه‌ی 21 کیلومتری از گذرگاه‌ها و دالان‌های زیرزمینی که در داخل کوهِ سنگی تراشیده شده‌اند. این روزنه‌ها که قادر به جای دادن هزاران سرباز، تجهیزات، اسب‌ها، کارگاه‌ها، آشپزخانه‌ها و قصابی‌ها بوده است، مساحتی به بزرگی 40 هزار مترمربع را پوشش می‌دهد. امروزه اغلب استحکامات جالب این مکان را می‌توان با پای پیاده جستجو کرد. روی خود زمین مسطح و فلات مانند باک، بقایای قلعه‌ی قدیمی را خواهید یافت که در سال 1963 کشف شده است.

4. دیوارهای کورنیش | The Walls of the Corniche یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

دیوارهای باشکوه کورنیش در لوکزامبورگ‌سیتی را «زیباترین بالکن اروپا» می‌نامند که گرداگرد شهر قدیمی را در دره‌ی رودخانه‌ی پایین‌دست فرا گرفته است. اینجاست که شما دروازه‌ی عظیم گراند متعلق به سال 1632 را خواهید یافت. خاک‌ریزهای آن نشان از خانه‌ها و پناهگاه‌های متعدد اشراف و همین‌طور دیر باستانی دومینیکن‌ها و کلیسای سن‌مایکلز (987 پس از میلاد) دارد. در حومه‌ی خود گراند، یک دسته‌ی بزرگ از ساختمان‌ها را در کنار کلیسا و صومعه‌ی باستانی نویمونستر (Neumünster) خواهید دید، همراه با راهروی سرپوشیده‌ی قرن هفدهمی لیموژ (Limoges). ساختمان‌های مجاور، بخشی از بیمارستان باستانی «سنت جان» بوده که توسط امپراتور هِنری هفتم، کنت لوکزامبورگ، در 1309 بنا شده است.

5. جایگاه گیوم دوم | Place Guillaume II یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

جایگاه گیوم در لوکزامبورگ‌سیتی، یکی از بزرگ‌ترین فضاهای باز شهری است که پیش از این صومعه‌ی فرانسیسکن‌ها در آنجا وجود داشته اما بعدها به یک محل رفت‌وآمد بدل شده است. در مرکز این مجموعه، مجسمه‌ی ویلیام دوم، پادشاه هلند و دوک بزرگ لوکزامبورگ را سوار بر اسب می‌بینید. همچنین تالار زیبای شهر و شیرهای معروف «تریمونت» (Trémont) را خواهید یافت. در همان حوالی، خانه‌ی قرن شانزدهمی «راویل» با نمای چشم‌نواز بیرونی‌اش، بالکن حفاظت شده و پلکان مارپیچ خودنمایی می‌کند. غیر از این‌ها می‌توان به برجک اسپانیایی اشاره کرد که از بالای آن، مناظر دل‌انگیزی از حومه‌ی فافنتال (Pfaffenthal) و جایگاه سواره‌نظام ووبن (Vauban) مشاهده خواهید کرد. نقطه‌ی جالب توجه دیگر، کاخ دوک بزرگ است: یک بنای باشکوه رنسانسی متعلق به 1572 که در تمام ماه‌های تابستان به روی تورهای گردشگری باز خواهد بود.

6. صومعه‌ی بندیکتی | Benedictine Abbey یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

شهر زیبای اشترناخ در ساحل رود «سور» واقع شده است که مرز میان لوکزامبورگ با آلمان را تشکیل می‌دهد. مالرت‌هال (Mullerthal) و پارک ملی ژرمانو-لوکزامبورگ در همین حوالی واقع شده‌اند و صدها پیاده‌راه نیز جنگل اطراف آن را در نوردیده است تا نهایتاً به مناظر صخره‌ای زیبا، آبشارها و چشم‌اندازهای وسیع برسد. خود شهر را برای رقص‌های دسته‌جمعی‌اش از قرون گذشته می‌شناسند، رقص‌هایی که در «Whit Tuesday» برگزار شده و بازدیدکنندگان مشتاقی را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. خانه‌های اشرافی قدیمی، خیابان‌های باریک و استحکامات باستانی موجب شده‌اند تا اشترناخ ظاهر قرون وسطایی‌اش را حفظ کند. یکی از مکان‌هایی که حتماً باید دید، صومعه‌ی قرن هفتمی بندیکیتین و موزه‌ی شگفت‌انگیز آن است. چهار وجه بلند ساختمان، حول یک میدان مربعی وسیع ساخته شده است. باسیلیکا که مهم‌ترین بنای مذهبی این کشور به شمار می‌آید، یک سردابه و یک تابوت سنگی باشکوه از مرمر سفید را در خود جای داده است که حاوی بقایای جسد سن‌ویلیبرود (Willibrord)، بنیان‌گذار صومعه، است.

تور لوکزامبورگ
تور لوکزامبورگ


7. قلعه‌ی بورشاید | Bourscheid Castle یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

روستای بورشاید واقع شده بر روی یک فلات، توسط دو رودخانه‌ی سور و وارک (Wark) محصور می‌شود. در اینجا چشم‌اندازهای فوق‌العاده و پیاده راه‌های زیبایی به سایر روستاهای جالب این منطقه خواهید یافت، از جمله «میشلاو» در دره‌ی سور، «ولشاید» در دره‌ی وارک و «کِمِن» بر روی فلات. برای آب‌تنی نیز دو ساحل، یکی در پلاژ بورشاید و دیگری در «درباخ» پیشنهاد می‌شود. این ناحیه از آردن، با بقایای قلعه‌ی افسانه‌ای بورشاید آراسته شده است؛ قلعه‌ای که بر یک صخره به ارتفاع 137 متر مشرف به رودخانه واقع شده است. این قلعه که به قرن دهم میلادی بازمی‌گردد، به خوبی حفاظت شده و برای بازدید‌کنندگان قابل دسترسی است. اگر این قلعه را در برنامه‌ی خود قرار داده‌اید، سعی کنید آن را در شب ببینید، چرا که نورپردازی آن تجربه‌ای حقیقتاً فراموش‌نشدنی و تصویری بسیار زیبا از روستا برایتان خواهد ساخت.

8. حمام‌های موندورف و موزل | the Moselle یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

منطقه‌ی موزل بیش‌ترِ بخش شرقی کشور را تشکیل داده است و با سراشیبی‌های دو طرف رود زیبای موزل، منظره‌ی چشم‌نوازی ایجاد کرده است. روستاهای متعدد این منطقه در کنار ساحل موزل، جاذبه‌ای باستانی و محل جالبی برای کاوش‌اند. این روستاها را به دلیل غذاهای متنوعشان می‌شناسند که از محصولات ارگانیک محلی تهیه می‌شود. موزل هم‌چنین مکان موردعلاقه‌ی رومی‌ها بوده و به همین علت بقایای باستانی زیادی را می‌توان در سراسر این ناحیه پیدا کرد. یکی از شهرهایی که نباید از دست داد، موندورف لو بن (فرانسوی: به معنای حمام‌های موندورف) است: شهری کوچک که چشمه‌های آبگرم آن دارای شهرت جهانی هستند. یکی از تازه‌ترین جاذبه‌های گردشگری آن نیز «Mondorf le Domaine Thermal» است، مجموعه بزرگ آبگرم که یک مرکز بهداشت و سلامت، کلوپ‌های ورزش و سرگرمی و هتل را شامل می‌شود. تأسیسات گرمایی این مجموعه از چشمه‌های آبگرمی تغذیه می‌شوند که آب معدنی 24 درجه سانتی‌گراد فراهم می‌کند و دارای خواص درمانی و پزشکی است. پس از آن، راه خود را به سمت پارک موندورف کج کنید: مجموعه‌ی بزرگی از درختان، بوته‌زارها و درختچه‌های گل. از نقاط مهم دیگر در این منطقه، کلیسای قرن هجدهمی «سن‌مایکلز» با اثاثیه و فرسکوهای جالب آن، قلعه‌ی رومی کوچکی که در قرون وسطی به یک مکان دنج و خلوت تبدیل شد و خانه‌های زیبا به سبک آرنوو (Nouveau) هستند.

9. پارک ملی سور بالا | Upper Sûre Natural Park یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

این پارک، مکانی عالی برای گذران اوقات فراغت و انجام ورزش‌های آبی است؛ هم‌چنین به دلیل حیات وحش و اکوتوریسم آن از اهمیت زیادی برخوردار است. انواع تورهای پیاده، چه با راهنما و چه شخصی، از تورهای سیاحتی و تفریحی گرفته تا جمع‌های حرفه‌ای در اطراف دریاچه مشاهده می‌شوند. گذرگاه جالبی نیز به تازگی ایجاد شده که تور قایق‌های خورشیدی را در امتداد سد ارائه می‌دهد. از جمله فعالیت‌های دیگر این منطقه عبارت است از ماهیگیری، شنا، قایق‌رانی و شیرجه. این مکان دارای میراث فرهنگی غنی‌ای نیز هست و مرکز پارک طبیعت، واقع در یک کارخانه نساجی قدیمی، موزه‌ای را در خود جای داده است که صنایع دستی مرتبط با حوزه‌ی محلی و این پارک را به نمایش می‌گذارد. رویدادهای جالب توجهی نیز در این محل برگزار می‌شود، از جمله بزرگ‌ترین آن‌ها جشنواره‌ی دوسالانه‌ی هنرِ آبی است، رویدادی که بیش از 200 موزیسین را هر دو سال یک بار با موضوع «تلاقی موزیک راک و کلاسیک» دور هم جمع می‌کند.

10. والفردانژ | Walferdange یکی از جاذبه های گردشگری تور لوکزامبورگ

قلعه‌ی والفردانژ، یا منزل مسکونی دوک بزرگ تا پایان قرن نوزده، در ورودیِ گرونوالد وود (Grunwald Wood) و در کنار یکی از توریستی‌ترین جاده‌های لوکزامبورگ، به فاصله‌ی بسیار کوتاهی از لوکزامبورگ‌سیتی، واقع شده است (این قلعه امروزه بخشی از دانشگاه لوکزامبورگ به حساب می‌آید). روستای والفردانژ به دلیل موقعیتی که در تقاطع دره‌ی آلزت و ارتفاعات زیبای جنگلی دارد، منظره‌ی بی‌نظیری ارائه می‌دهد. علاوه بر نماهای چشم‌نواز، این روستا را به دلیل گل‌های رز آن می‌شناسند؛ همچنین دارای یک سایت وسیع باستان‌شناسی است که یک ویلای رومی و یک قنات زیرزمینی را در خود جای داده است.

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره تور لوکزامبورگ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «تور لوکزامبورگ»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 9 = ?