کد مطلب:  55924 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
لوییس سوارز با گریه: گفتند ماندنم به ضرر مسی است

لوییس سوارز با گریه: گفتند ماندنم به ضرر مسی است

هر بازیکن مقطع خودش را در باشگاه دارد و وقتی باشگاه تصمیم می گیرد این دوران تمام شده چاره ای جز پذیرشش نیست

زمان مطالعه: 4 دقیقه

لوییس سوارز، ستاره اروگوئه ای تیم بارسلونا در میان بغض و اشک از هواداران بارسلونا خداحافظی کرد.

به گزارش آسمونی و به نقل از "ورزش سه"، لوئیس سوارز که پس از انتخاب رونالد کومان به عنوان سرمربی جدید بارسا در فهرست مازاد این باشگاه قرار گرفت در نهایت پس از یک ماه موفق به گرفتن مجوز جدایی اش شد و 23 سپتامبر 2020 رسما به اتلتیکو مادرید پیوست.

ستاره اروگوئه ای شش سال برای بارسا بازی کرد و با 198 گل سومین گلزن برتر باشگاه لقب گرفت اما در نهایت به دلایل متعدد مجبور به جدایی شد و با فسخ قراردادش راهی اتلتیکو شد.

او در آخرین روز حضورش، با جمع کردن وسایلش در رختکن بارسلونا از هم تیمی هایش خداحافظی کرد و با چشمانی اشکبار از کمپ بارسلونا خارج شد.

سوارز بعد از آن در نشستی خبری رسما از هواداران بارسا خداحافظی کرد و در جریان این نشست نتوانست احساساتش را کنترل کند و اشک ریخت.

لوییس سوارز با گریه: گفتند ماندنم به ضرر مسی است
لوییس سوارز با گریه: گفتند ماندنم به ضرر مسی است

سوارز در ابتدای صحبت هایش و در حالی که آشکارا بغض داشت، گفت:« برای همیشه قدردان حمایت های اعضای باشگاه و هواداران خواهم ماند چرا که همواره به من اعتماد داشتند و حامی من بودند. می دانم که خیلی ها به خاطر جدایی من ناراحتند و در هر صورت برای خود من هم جدایی پس از شش سال سخت است.»

آخرین بازی برای بارسا شکست 8-2 از بایرن:« هر کدام از بازی هایی که منجر به حذف مان از لیگ قهرمانان شدند در خاطرم باقی مانده ولی همیشه خاطرات خوب از بارسا به یادم خواهد ماند.»

سرزنش بارسا:« امروز روز خداحافظی من است و نمی خواهم اعتراض و انتقادی را مطرح کنم. می خواهم به عنوان یک بازیکن بزرگ بارسا را ترک کنم.»

از بارسا به اتلتیکو و رویارویی با لیونل مسی:« خواهیم دید در آینده چه رخ خواهد داد. قبلا مقابل لئو در بازی های ملی بازی کرده ام ولی احساسات را در بازی های رودرو دخالت نخواهیم داد. هر کدام برای برد تیم خودمان تلاش می کنیم.»

نظر مسی:« سال هاست یکدیگر را می شناسیم و می داند که به چه چیزی فکر می کنم. به اندازه کافی بزرگ و بالغ هستیم که به یکدیگر مشاوره درست بدهیم.»

بازی در اتلتیکو:« برای بازی در اتلتیکو شور و شوق زیادی دارم و می دانم که یک تیم رقابت طلب و مدعی است. اتلتیکو همیشه تا هفته های پایانی برای قهرمانی شانس داشته و مبارزه کرده است.می خواهم به اتلتیکو کمک کنم به تیم بهتری تبدیل شود.»

جدایی تلخ از بارسا:« هر بازیکن مقطع خودش را در باشگاه دارد و وقتی باشگاه تصمیم می گیرد این دوران تمام شده چاره ای جز پذیرشش نیست؛ همانطور که وقتی بازیکنی می خواهد باشگاه را ترک کند باید با درخواستش موافقت شود(کنایه به بارتومئو در مورد قضیه جدایی مسی). البته که جدایی سخت است چون من و خانواده ام در بارسا راحت بودیم ولی فوتبال همین است و بالاخره یک روز باید رفت.»

مقصر بودن در قضیه جدایی از بارسا:«(با خنده) من مقصرم یا.....(بارتومئو)؟ به شخصه برای بارسا کم نگذاشتم. با مصدومیت هم برای این تیم بازی کردم ولی به عنوان انتقاد از خود باید بگویم که در حذف از لیگ قهرمانان سال های اخیر من هم به سهم خودم مقصر بودم. اتفاقی که نه یک بار که سه بار تکرار شد.»

انتخاب اتلتیکو:« وقتی بارسا مرا در فهرست مازاد گذاشت، پیشنهادات زیادی دریافت کردم ولی می خواستم به تیمی بروم که قدرت رقابت با بارسا و رئال را داشته باشد. اتلتیکو چنین تیمی است.»

تصمیم کومان:« انتظار تماس او را داشتم و می دانستم که قرار است در فهرست مازادش باشم. قبلا هم گفته بودم که مشکلی ندارم که برای صلاح باشگاه راهی تیمی دیگر شوم. با این حال تا روزی که تحت تعهد بارسا بودم در تمرینات حاضر شدم.»

بارسا بدون سوارز:« برخی مواقع هر باشگاهی نیاز به تغییر و تحول پیدا می کند. مربی جدید روی من حساب نمی کرد و با وجدان راحت از بارسا می روم. سومین گلزن برتر تاریخ باشگاه هستم و فکر می کنم هر کاری نیاز بود برای بارسا انجام دادم. امیدوارم در روزهای خوب و بد همیشه در خاطر هواداران باقی بمانم. خودم را دارای شرایط بازی برای بارسا می دیدم و یک سال دیگر هم قرارداد داشتم ولی تصمیم مربی و باشگاه چیز دیگری بود. ماه بد، عجیب و دیوانه واری بود. گفتند اگر بمانم به ضرر باشگاه و مسی خواهد بود. در این مدت اخبار زیادی به بیرون درز کرد و خبرهای دروغ زیادی هم منتشر شد که باعث عصبانیتم شدند. سعی کردم خودم را از این حواشی دور نگاه دارم.»

بهترین لحظه در بارسا:« لحظات خوب زیادی در بارسا داشتم ولی اولین قهرمانی در لالیگا و سپس فتح لیگ قهرمانان و نیز اولین گلی که برای بارسا زدم بهترین خاطراتم هستند. بازی کنار فوتبالیست هایی که زمانی در پلی استیشن با آنها بازی می کردم نیز بی نظیر بود. پیوستن به بارسا رویایی بود که محقق شد و سعی کردم بهترین آمار را از خودم به جا بگذارم و حالا با سری بالا و مفتخر از باشگاه خواهم رفت. از شش سال بازی در بارسا احساس غرور می کنم و باید بگویم که لذت بردم.»

سوارز در این لحظات کاملا احساساتی شده بود و دیگر نتوانست بغض خود را کنترل کند:« اینکه فرزندانم هر هفته بازی های مرا در بارسا و کنار این ستاره ها تماشا می کردند لذتبخش بود. تماشای گل هایم و فتح جام ها حسی استثنایی داشتند. اینها همیشه در خاطرم خواهند ماند.

ممنون از همه هواداران برای حمایت های شان و باید بگویم که هرگز فراموش شان نخواهم کرد. دوران من در بارسا تمام شد و از بازی برای این باشگاه احساس غرور فراوان می کنم. سال 2014 و پس از اشتباهی که در جام جهانی مرتکب شده بودم، باشگاه به من اعتماد کرد و از این بابت همیشه قدردان هستم. من یک فوتبالیستم ولی در کنارش انسان هستم که احساسات دارد و اعتراف می کنم که لحظات سختی را پشت سر می گذارم.»

: برای دریافت مشاوره درباره لوییس سوارز با گریه: گفتند ماندنم به ضرر مسی است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «لوییس سوارز با گریه: گفتند ماندنم به ضرر مسی است» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید