کد مطلب:  53342 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد

استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد

استاندار لرستان گفت: طبق استانداردهای وزارت بهداشت اکثر شهرهای استان در وضعیت قرمز و زرد هستند و وضعیت سفید نداریم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد - Lorestan province is fully in alert
استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد - Lorestan province is fully in alert
استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد - Lorestan province is fully in alert

به گزارش آسمونی : سید موسی خادمی در حاشیه جلسه ویدئو کنفرانس ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا که به ریاست دکتر روحانی امروز بیست و هفتم اردیبهشت‌ماه برگزار شد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از موضوعات مطرح شده در جلسه امروز راهپیمایی روز قدس بود که با تصمیم ستاد ملی در نقاط سفید کشور با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد که به دلیل نداشتن نقطه سفید در لرستان، راهپیمایی روز قدس در استان منتفی است.وی تصریح کرد: در خصوص نماز عید فطر نیز مقرر شد که در مساجد محلات سراسر کشور با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شود و بدون مشخص شدن محل خاص به‌صورت محدود و محله محور باشد.

استاندار لرستان بازگشایی دانشگاه‌های کشور را در 17 خرداد از دیگر تصمیمات ستاد عنوان کرد و افزود: در پایان ماه مبارک رمضان نیز رستوران‌ها و هتل‌ها با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعالیت خود را آغاز خواهند کرد که البته با توجه به اینکه استان در وضعیت هشدار قرار دارد ممکن است بنابر شرایط تصمیم مقتضی گرفته شود.

خادمی در خصوص وضعیت استان اضافه کرد: از اول اردیبهشت تاکنون تعداد مبتلایان لرستان دو برابر و در برخی شهرستان‌ها 2.5 تا 2.6 برابر رشد داشته است که البته آمار بستری‌ها و فوتی‌ها با کاهش مواجه شده و نسبت به قبل تا رقم یک‌چهارم تنزل پیدا کرده است.

وی دلیل اصلی افزایش آمار تعداد مبتلایان را موضوع اجرای طرح بیماریابی که در استان شروع شده است، عنوان و بیان کرد: لرستان در شمار استان‌هایی قرار دارد که نسبت به میانگین کشوری تست‌های بیشتری داشته است و تاکنون از 15 هزار نمونه گرفته شده پاسخ 13 هزار و 600 تست اعلام که 2900 مورد مثبت داشته‌ایم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه روند ابتلا در استان نوسانی است گفت: در برخی روزها تعداد مبتلایان کم یا زیاد می‌شود که نشان از لزوم رعایت بیشتر نکات بهداشتی توسط مردم دارد.

خادمی با اعلام اینکه استان کاملاً در وضعیت هشدار است خاطرنشان کرد: طبق استانداردهای وزارت بهداشت اکثر شهرهای استان در وضعیت قرمز و زرد هستند و وضعیت سفید نداریم.

وی ضمن اشاره به شرایط خوب آب و هوایی و احتمال سفر به استان ادامه داد: از هم‌وطنان می‌خواهیم به استان سفر نکرده و به دنبال راه‌هایی برای کاهش روند مسافرت‌ها هستیم.

: برای دریافت مشاوره درباره استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «استان لرستان کاملاً در وضعیت هشدار قرار دارد» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید