کد مطلب:  301 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟

چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟

فرقی نمی‌کند که هدف‌تان از عطر زدن چیست، می‌خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرید، در هر صورت شما باید شیوه درست خرید و استفاده از عطر، طریقه نگهداری آن و... را بدانی
زمان مطالعه: 6 دقیقه

عطر‌ها نقش مهمی را در زندگی ما ایفا می‌کنند. به عنوان مثال عطر تن شماست که در خاطر دوستان تان تا سال‌های سال به یادگار می‌ماند.

از این رو می‌توان آن را جزیی از شخصیت تان به حساب آورد. فرقی نمی‌ کند که هدف تان از عطر زدن چیست، می‌خواهید دیگران را تحت تاثیر قرار دهید یا اعتماد به نفستان را بالا ببرید، در هر صورت شما باید شیوه درست خرید و استفاده از عطر، روش نگهداری آن و... را بدانید.

عطر را به کدام قسمت‌های بدن بزنیم؟

چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟
چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟

هنگام عطر زدن، باید بدانید که آن را به کدام قسمت بدن تان بزنید. بهترین مکان‌ها برای عطر، نبض‌ها هستند، از این رو که گرم‌ترین نقاط بدن اند و به خوبی آن را پخش می‌کنند؛ بنابراین گردن، سینه، شانه و مچ دست بهترین نقاط برای این منظور شناخته شده اند. البته لازم نیست که به تمام این نقاط عطر بزنید، بهترین راه این است که دو نقطه از بدن تان، به عنوان مثال گردن و مچ دست، را انتخاب و عطرتان را تنها به این نقاط اسپری کنید.

چگونه عطر بزنیم؟

longevity-perfume
longevity-perfume

  • پس از استحمام، به این علت که پوست بدن شما تمیز است، بهترین زمان برای عطر زدن است.
  • عطر را در هوا اسپری نکنید.
  • هنگام اسپری کردن، شیشه عطر را در فاصله 7 تا 15 سانتی متر از بدن تان نگه دارید.
  • در عطر زدن زیاده روی نکنید، 3 تا 4 اسپری کافی است.
  • پس از زدن عطر، پوست تان را بهم نمالید.

عطر‌ها چند دسته اند؟

چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟
چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟

قبل از انتخاب عطر مورد علاقه تان، باید بدانید که عطر‌ها به چند دسته تقسیم می‌شوند. در واقع با شناخت آنها، بهتر می‌توانید در مورد آنچه مورد نیازتان است، تصمیم بگیرید.

احتمالا برای شما هم این سوال پیش آمده که چرا برخی عطر‌ها ارزان و برخی دیگر گران هستند. به طور کلی، تفاوت قیمت عطر‌ها به درصد اسانس‌ های موجود در آن که موجب دوام و ماندگاری عطر می‌شوند، بستگی دارد.

معیار‌هایی که برای توصیف غلظت تقریبی یک عطر با استفاده از درصد یا حجم روغن معطر در آن، مورد استفاده قرار گیرد، به شرح زیر می‌باشد:

  • پرفیوم ها: پرفیوم‌ها بهترین و با دوام‌ترین نوع رایحه‌ها با 22 تا 30 درصد اسانس روغنی هستند که 6 تا 8 ساعت ماندگاری دارند.
  • ادو پرفیوم ها: بعد از پرفیوم ها، ادو پرفیوم‌ها قرار می‌گیرند. این گروه با داشتن 15 الی 20 درصد روغن معطر رتبه دوم را به دست می‌آورند که دوام آن‌ها 4 تا 5 ساعت است.
  • ادوتویلت ها: این دسته 2 تا 15 درصد اسانس روغنی دارند که 2 تا 3 ساعت هم زمان ماندگاری شان است.
  • ادکلن ها: که برای مردان استفاده می‌شود تنها حدود 2 تا 4 درصد روغن دارند که ماندگاری شان تا 2 ساعت است.

چگونه یک عطر خوب انتخاب کنیم؟

longevity-perfume
longevity-perfume

اگر می‌خواهید که با عطر خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید، باید چگونگی انتخاب یک عطر خوب را نیز بدانید. برای این منظور، عطر را از فاصله روی سمپل‌های کاغذی اسپری کنید و پس از چند ثانیه آن را بو کنید و ببینید کدامیک با سلیقه شما بیشتر جور در می‌آید. فقط قبل از انتخاب یادتان باشد که عطر‌های خنک برای روز‌های گرم بهار و تابستان و عطر‌های گرم و تند برای روز‌های سرد پاییز و زمستان مناسب می‌باشد.

اگر می‌خواهید در مورد ماندگاری عطر اطمینان یابید، آن را به مچ دست تان بزنید و بگذارید تا یک روز کامل روی دست تان بماند. از آنجا که پوست هر فرد با دیگری فرق دارد، ترکیب عطر با روغن‌های طبیعی پوست نیز عکس العمل‌های متفاوتی نشان می‌دهد. به همین دلیل، با زدن عطر روی مچ دست تان، نه تنها ماندگاری عطر را بلکه رایحه آن را روی پوست بدنتان بهتر تشخیص می‌دهید.

هر عطری شامل 3 ترکیب مختلف است:

چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟
چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟

رایحه پایه (TOP NOTE): رایحه پایه، رایحه‌ای است که پس از چند دقیقه از استعمال عطر احساس می‌گردد. رایحه اولیه همان احساس اولیه از بوی عطر می‌باشد، به همین خاطر در فروش عطر تاثیر بسزایی دارد. ترکیباتی که در این مرحله دخیل هستند بوی تند و تازه‌ای داشته و شدیدا فرار می‌باشند و به سرعت تبخیر می‌گردند. مدت زمان ماندگاری این عطر 15 تا 120 دقیقه است.

رایحه ثانویه (MIDDLE NOTE): رایحه ثانویه زمانی که رایحه ابتدایی از میان می‌رود آشکار می‌گردد. رایحه ثانوی بدنه اصلی عطر را تشکیل می‌دهد و بعنوان ملایم کننده بوی تند اولیه بکار می‌رود. رایحه این مرحله چیزی حدود 30 دقیقه تا 5 ساعت بعد از استعمال عطر احساس می‌گردد.

رایحه پایانی (BASE NOTE): رایحه پایانی عطر زمانی که رایحه پایه و ثانویه از میان می‌روند، آشکار می‌شود. ترکیبات این گروه معمولا ثابت کننده می‌باشند. رایحه این مرحله قبل از 30 دقیقه از استعمال عطر احساس نخواهد شد و همان بویی است که در نهایت برای شما از عطر می‌ماند. این رایحه 2 تا بیش از 8 ساعت ماندگاری دارد.

عطر‌ها را کجا نگه داریم؟

longevity-perfume
longevity-perfume

مکانی که عطرتان را در آنجا نگهداری می‌کنید، می‌تواند روی بوی آن تاثیر زیادی بگذارد، بنابراین باید در مورد جای نگهداری آن احتیاط لازم را به خرج دهید. به عنوان مثال نگهداری عطر در مکان‌هایی که تغییر ناگهانی دما دارند، می‌تواند آن را به سرعت تجزیه کند. نور خورشید نیز همین تاثیر را می‌گذارد؛ بنابراین از قرار دادن شیشه عطرتان در مکان‌هایی با دمای متغیر و در مقابل نور مستقیم خورشید، خودداری کنید.

اگر می‌خواهید که عطرتان دوام بالایی داشته باشد، آن را در مکانی سرد، خشک و تاریک قرار دهید، به عنوان مثال کمد لباس هایتان می‌تواند مکان مناسبی برای این کار باشد.

برای ماندگاری بوی عطر، پوست خود را مرطوب کنید

چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟
چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟

آیا می دانستید که بوی عطر بر روی پوستهای چرب ماندگارتر است. بنابراین اگر پوست خشکی دارید قبل از عطر زدن پوست خود را چرب کنید. بسیاری از افراد از وازلین استفاده می کنند تا ماندگاری عطر را بالا ببرند. اما استفاده از مرطوب کننده نیز مفید است.

نقاط عطر را بشناسید

longevity-perfume
longevity-perfume

اگر می خواهید بوی عطر شما ماندگارتر باشد بر روی نبض دستتان عطر بزنید. تجمع خون در این نقطه از بدن زیاد است و همین امر سبب می شود گرم تر از بقیه نقاط باشد.

در نتیجه بوی عطر بیشتر در هوا پخش می شود عطر را می توانید پشت گوشها، دو طرف گردن، پشت زانوان پا و بر روی آرنج های دست بزنید. بانوان می توانند عطر را بر روی سینه های خود نیز اسپری کنند.

برای ماندگاری بوی عطر، هرگز عطر را بر روی لباس خود نزنید

چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟
چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟

نقاطی را که بر روی آنها عطر می زنید بر روی هم سایش ندهید. ممکن است برخی از افراد بعد از عطر زدن نقاط عطری را بر روی هم سایش دهند. اینکار سبب تغییر بوی عطر می شود. به جای سایش این نقاط را به آرامی در تماس با یکدیگر قرار دهید

به موهای خود عطر بزنید

longevity-perfume
longevity-perfume

دقت داشته باشید عطر را مستقیم بر روی موهای خود نزنید . عطر حاوی الکل زیادی است که به مو آسیب وارد می کند. عطر را بر روی شانه سر خود اسپری کنید. سپس صبر کنید تا الکل آن بپرد.بعد از چند دقیقه موهای خود را شانه کنید تا بوی عطر بر روی موهای شما بماند. می توانید از اسپری های معطر موی سر نیز استفاده کنید.

بیش از اندازه عطر نزنید

چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟
چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟

پس از این که عطر مورد علاقه خود را پیدا کردید، باید روش استفاده درست از آن را بدانید. بعضی‌ها در مصرف عطر صرفه جویی می‌کنند و تنها به یک اسپری راضی می‌شوند، در حالی که این مقدار آنقدر کم است که هیچکس متوجه آن نخواهد شد.

افراط در این کار هم درست نیست، زیرا ممکن است که رایحه شدید عطرتان، توی ذوق دیگران بزند. به همین دلیل باید مقدار درست استفاده از آن را بدانید. در واقع میزان استفاده از آن به نوع عطرتان بستگی دارد. به عنوان مثال برای عطر‌های سبک باید مقدار بیشتری (حدود 4 تا 6 اسپری) نسبت به عطر‌های سنگین و تند (2 تا 3 اسپری)، مصرف نمود.

بوی عطر زیاد آزار دهنده است. به طور کلی بوی عطر به میزان روغنی بودن آن بستگی دارد . عطرهایی که 20% روغنی هستند بوی بسیار قوی دارند هرگز در استفاده از آنها زیاده روی نکنید.

عطرهایی که 10 تا 20 درصد روغنی هستند در گرما بویشان زیاد می شود. عطرهایی که 10 درصد روغنی هستند مناسب فصل تابستان هستند.

عطرهایی که 5 درصد روغنی هستند بوی کمتری دارند و اسپری های بدن که تنها 1 تا 3 درصد روغنی هستند.

همیشه عطر خود را همراه داشته باشید

longevity-perfume
longevity-perfume

اگر فکر می کنید بوی عطر شما زود از بین می رود بهتر است عطر شما همراه تان باشد. اما نیازی نیست شیشه عطر را همراه داشته باشید. می توانید عطر را بر روی گوش پاک کن بزنید و درون یک پلاستیک قرار دهید ودر آن را ببنیدید.سپس هر جا که به عطر نیاز داشتید گوش پاک کن را بر دارید و بر نقاط عطری بزنید.

: برای دریافت مشاوره درباره چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چگونه ماندگاری بوی عطر را زیاد کنیم؟» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید