کد مطلب:  56194 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
علامتهای بلندمدتِ کووید 19 در یک‌ چهارم از زنان باردار

علامتهای بلندمدتِ کووید 19 در یک‌ چهارم از زنان باردار

نتایج یک بررسی نشان می دهد: از هر چهار زن باردار یک نفر علائم کروناویروس را برای طولانی مدت تجربه می کند.

 

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : درحالی که زنان باردار به طور معمول علائم خفیف کروناویروس را تجربه می کنند، نتایج یک بررسی نشان می دهد این علائم می تواند برای دو ماه یا بیشتر در یک نفر از هر چهار زن باردار ادامه پیدا کند.

محققان آمریکایی به بررسی اطلاعات 594 زن باردار که نتیجه تست کووید-19 آنان مثبت بوده پرداختند. آنان دریافتند 40 درصد از این زنان در هفته چهارم بیماری علائم کروناویروس را داشتند و در 25 درصد از آنان برای مدت هشت هفته یا بیشتر علائم بیماری ادامه داشته است.

شایع ترین علائم بیماری در میان زنان باردار سرفه، گلودرد، بدن درد و تب بوده و علائم در سه هفته نخست، بیشتر شایع بوده است. میانگین زمان تداوم علائم 37 روز بوده است. بیشتر افراد حاضر در این مطالعه - حدود 95 درصد - در بیمارستان بستری نشده اند.

شرکت کنندگان از 22 مارس تا 10 جولای سال جاری در این مطالعه ثبت نام کردند. بیش از نیمی از آنان با فرد مبتلا به کووید-19 در تماس بوده اند یا علائمی از بیماری را داشته اند.

به گزارش شبکه خبری سی ان ان، محققان اذعان کردند که یافته های آنها ممکن است در مورد جمعیت بیشتر تعمیم پیدا نکند و خاطرنشان کردند که در دسترس بودن، زمان بندی و دقت آزمایش ممکن است نتایج را تحت تاثیر قرار دهد.

: برای دریافت مشاوره درباره علامتهای بلندمدتِ کووید 19 در یک‌ چهارم از زنان باردار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «علامتهای بلندمدتِ کووید 19 در یک‌ چهارم از زنان باردار» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید