کد مطلب:  4115 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
ورود احمدی‌نژاد به مناظره انتخاباتی

ورود احمدی‌نژاد به مناظره انتخاباتی

  تاریخ خبر: 1392/03/19 زمان برای دولت  احمدی‌نژاد به‌ تندی می‌گذرد. چندوقت دیگر پایان کار است. دولتی که با...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

 

تاریخ خبر: 1392/03/19

زمان برای دولت  احمدی‌نژاد به‌ تندی می‌گذرد. چندوقت دیگر پایان کار است. دولتی که با لشگری مدافع و شعار «ساده‌زیستی» آمده بود حال باید با لشگری مخالف و منتقد برود. احمدی‌نژاد اما می‌گوید «ساده‌زیست» است و همه انتقادها از دولت «ساده‌زیستش» برای توجیه اشرافیت دیگران است. دولت می‌گوید در این هشت‌سال همه از او انتقاد کرده‌اند. احمدی‌نژاد آمار می‌دهد که تنها در چهار سال اول ریاستش، روزنامه‌ها در 320‌هزار تیتر به او حمله کرده‌اند. دولت می‌گوید مظلوم واقع شده است. احمدی‌نژاد می‌گوید همه روبه‌روی او قرار گرفته‌اند. هشت نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری هم که در طول هم نشسته‌اند، فقط دولت هشت‌ساله او را تخریب کرده، «سیاه‌نمایی» می‌کنند. وقت هشت‌ساله احمدی‌نژاد در حال تمام‌شدن است. دولت وقت اضافه می‌خواهد. دولت از رسانه ملی می‌خواهد تا فرصتی را برای پاسخگویی به «سیاه‌نمایی‌ها» در اختیارش قرار دهد. دولت صبرش لبریز شده است. دولت نمی‌خواهد سکوت کند. برای دولت این روزها، روزهای طلایی است. دولت می‌خواهد از روزهای طلایی‌اش به‌خوبی استفاده کند.

 

 محمود احمدی‌نژاد که به منطقه 17 و 18 تهران رفته تا پروژه انتقال خط آهن تهران-تبریز به زیر زمین را افتتاح کند می‌گوید: «ساده‌زیستی دولت به این معناست که مسئولان نباید از امکانات بیت‌المال برای خود اشرافیت راه بیندازند؛ یعنی مدیریت جامعه باید برای جامعه کم‌خرج باشد. همچنین مسئولان باید بدانند حوزه مسئولیت تبدیل به قدرت تسلط بر منابع نشود و مدیر باید احساس عمومی مردم را درک کند تا بتواند برای مردم کار کند. پس کسی که دنبال دنیاست نمی‌تواند حرف مردم را بفهمد. کسانی که ساده‌زیستی دولت را زیر سوال می‌ببرند، به‌دنبال توجیه اشرافیت هستند؛ چون خودشان می‌دانند نمی‌توانند این‌طور زندگی کنند.»

 

میرتاج‌الدینی، معاون رییس‌جمهوری، در اجرای قانون اساسی هم با آمار و ارقام از دولت تمجید می‌کند و می‌گوید:

«برخی نامزدها به‌جای بیان برنامه‌ها و سیاست راهبردی خود برای آینده کشور تنها به سیاه‌نمایی از گذشته و عوام‌فریبی روی آورده‌اند.»این سخنان را محمود احمدی‌نژاد و میرتاج‌الدینی ظاهرا در واکنش به سخنان حسن روحانی است که گفته بود: «این‌که گفته می‌شود فرهنگ اشرافی‌گری نباید باشد کاملا درست است. اسراف نباید باشد؛ اما متاسفانه آن‌هایی که دم از ساده‌زیستی زدند ببینید پایان کارشان به کجا رسید. آن‌ها که دم از مبارزه با فساد زدند ببینید فساد سه‌هزار‌میلیاردی از کجا آمد.» دولت اما می‌گوید این حرف‌ها فقط «سیاه‌نمایی» است. سیاه‌نمایی که برای آن‌ها پاسخ هم دارد. محمود احمدی‌نژاد در ادامه با دفاع تمام‌قد از خود می‌گوید: «در دولت نهم و دهم بیش از 30عنوان کار بزرگ و تعیین‌کننده برای اولین‌بار انجام شد که یکی از آن‌ها فرستادن ماهواره به فضا و مسئله هسته‌ای است.»دولت می‌گوید «سیاه‌نمایی»ها کار «بدخواهان ملت ایران» است. همان «بدخواهانی که با پیشرفت ملت ایران به بهانه‌های متفاوت مخالف هستند.»محمود احمدی‌نژاد می‌گوید: «دشمنان می‌بینند که ایران به‌طور جهشی جلو می‌رود و طرح‌های مختلف را به‌اجرا درمی‌آورد؛ از جمله طرح هدفمندی یارانه‌ها که در انجام آن موفق عمل کرد. بنابراین توطئه‌های خود را تشدید می‌کنند و از بیرون راه‌ها را می‌بندند و به بهانه‌های سیاسی پَست، عده‌ای در داخل با آن‌ها همکاری می‌کنند.» دولت می‌گوید کار، کار دشمن است و عده‌ای در داخل با آن‌ها همکاری می‌کنند.

 

ستون پنجمی‌ها الان ادعای انقلابیگری می‌کنند

اگرچه احمدی‌نژاد دیگر مانند سال 88 نمی‌تواند در مناظره روبه‌روی رقیبش بنشیند، اما ترجیح می‌دهد در دوماه پایانی دولتش از روزهای طلایی استفاده کند. محمود احمدی‌نژاد می‌گوید: «در دوران دفاع مقدس عده‌ای امام را متهم می‌کردند و به ایشان می‌گفتند شما مقصر جنگ هستید.» احمدی‌نژاد تاکید می‌کند: «در زمان دفاع مقدس عده‌ای مکمل حلقه‌های توطئه‌های دشمنان بودند که ستون پنجم نام داشتند، اما الان ادعای انقلابیگری می‌کنند.»

 

محمود احمدی‌نژاد می‌گوید:

«در شرایطی که دشمنان به‌دنبال سنگ‌اندازی هستند، عده‌ای ارز و سکه خریداری کردند و با دشمن همراه شدند تا به بازار فشار آورند و می‌خواهند همه موجودیت ایران را با این مسئله زیر سوال ببرند. این افراد همان‌هایی هستند که اول تحریم را انکار می‌کردند و دم از مشکلات داخلی می‌زدند، اما حالا مقصر را دولت می‌دانند و بالاخره روزی پاسخ آن‌ها داده می‌شود.» احمدی‌نژاد با بیان این‌که «دشمن سنگی در راه ملت ایران انداخته است و باید از آن عبور کرد»، می‌گوید: «نمی‌خواهم به بحث مذاکرات هسته‌ای وارد شوم؛ چون خودشان مسئول‌اند و می‌دانند چه باید بکنند و کاری به آن ندارم و دخالتی هم ندارم، اما معتقدم باید ایران را ساخت و ظرفیت ساختن در ایران بی‌پایان است. این امر نیازمند دلسوزی و فداکاری است.»محمود احمدی‌نژاد در ادامه با بیان این‌که «متاسفانه در دعواهای به ظاهر سیاسی، خیلی از حقایق پنهان و معیارها عوض می‌شود»، تاکید می‌کند: «باید با دلسوزی و کار جمعی و همبستگی جلو برویم؛ چون مسائلی که دشمنان به‌وجود آورده‌اند به‌فضل الهی قابل عبور هستند و باید در این مسیر همدلی و همراهی و کمک کنیم.»

 

احمدی‌نژاد در ادامه دفاع از خود به هدفمندی هم اشاره می‌کند و می‌گوید: «امروز هدفمندی یارانه‌ها در ایران به مرجع علمی تبدیل شده است که مراکز اقتصادی دنیا به کار انجام شده در ایران ارجاع داده می‌شوند. این افتخار ملت ایران است، اما عده‌ای می‌خواهند مشکلاتی که از ناحیه دشمنان به‌وجود می‌آید به هدفمندی یارانه‌ها بچسباند و این طرح ادامه پیدا نکند؛ در‌حالی‌که این دو موضوع ارتباطی با یکدیگر ندارند.»دولت آمار و ارقام می‌دهد. دولت می‌گوید چه در دوران شهرداری و چه در دوران ریاست‌جمهوری تنها کسی بوده آمار خدماتش سر به فلک کشیده، اما دشمنان نمی‌خواهند ایران پیشرفت کند. دولت می‌گوید او به‌دنبال خدمت است و دیگران می‌خواهند «سیاه‌نمایی» کنند. حال دولت خدمتگزار می‌خواهد در روزهای آخر عمرش به رسانه ملی بیاید تا بگوید خیلی کار کرده است و همه مقابل او هستند و فقط و فقط سیاه‌نمایی می‌کنند. دولت می‌گوید ساده‌زیست است و بعضی ساده‌زیستی‌اش را به تمسخر می‌گیرند.

: برای دریافت مشاوره درباره ورود احمدی‌نژاد به مناظره انتخاباتی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ورود احمدی‌نژاد به مناظره انتخاباتی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید