خدمت بزرگ ایتالیایی ها به تورنمنتهای ورزشی

خدمت بزرگ ایتالیایی ها به تورنمنتهای ورزشی

وقتی اولین جام جهانی در سال 1930 در اروگوئه برگزار شد، همه مسابقات در پایتخت این کشور- مونته ویدئو- انجام شد. کسی هم انتظاری غیر از این نداشت. اما طی چهار سال، تغییرات فراوانی به وجود آمد.

فینال جام جهانی و جنگ بر سر پرتاب سکه

فینال جام جهانی و جنگ بر سر پرتاب سکه

  در روز 30 جولای 1930، همه چیز در استادیوم سنته ناریو شهر مونته ویدئو، رنگ و بوی درگیری و جنجال داشت. بازیها در اروگوئه برگزار می شد و قهرمان دو المپیک 1924 و 1928، در کشور خودش هم فینالیست اولین جام جهانی شده بود. اما چیزی که مسابقه فینال را تبدیل به یک نبرد حیثیتی کرده بود، حضور آرژانتین در سوی دیگر بازی نهایی بود. دو کشوری که تنها به وسیله رود اروگوئه از یکدیگر جدا می شوند و اشتراکات زیادی در تاریخ و فرهنگ خود دارند.

شوم ترین فینال تاریخ

شوم ترین فینال تاریخ

در سال 1963 مواسیر باربوسا دروازه بان سیاهپوست و اسبق تیم ملی برزیل، دوستان خود را به خانه اش دعوت کرد تا آنها را به خوردن کباب باربیکیو مهمان کند. اما آتش باربیکیو چندان عادی نبود و شعله هایش از حالت نرمال، بیشتر زبانه می کشید. دلیلش پیچیده نبود. باربوسا چوبهای تیر دروازه های استادیوم ماراکانا- معبد فوتبال برزیل- را به خانه خودش آورده بود و آنها را می سوزاند. باربوسا می خواست از دروازه ای انتقام بگیرد که زندگی اش را نابود کرد.