کد مطلب:  5574 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
شرایط اقامت و مهاجرت به کانادا

شرایط اقامت و مهاجرت به کانادا

برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا برنامه‌های گوناگونی وجود دارد. قرار گیری در بهترین گروه و برنامه مهاجرتی به کانادا شرط اصلی موفقیت در اخذ اقامت است.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 به طور حتم از دوستان و یا نزدیکان خود شنیده‌اید که افرادی مدت‌های طولانی در انتظار دریافت اقامت کانادا هستند و در این حال گروهی نیز بسیار سریع موفق به مهاجرت به کانادا شده‌اند. اثر یک پرونده کامل و ناقص در همین مدت زمان انجام کار است. قوانین مهاجرت به کانادا و مدارک لازم به صورت ماهانه تغیر می‌نمایند و آگاهی از جدیدترین قوانین شرط لازم موفقیت است. از طرفی هر پرونده مهاجرتی شرایط خاص خود را دارد و ممکن است قابل استفاده برای فرد دیگر نباشد. شما در ابتدا می‌توانید برنامه های اصلی مهاجرت به کانادا را در این مطلب آسمونی مطالعه فرماید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری :مهاجرت ویژه کارفرمایان و مدیران بدون نیاز به مدرک تحصیلی و زبان

مهاجرت به کانادا ویژه نیروهای متخصص (Skilled Worker) : مهاجرت ویژه نیروهای متخصص و تحصیل کرده با سابقه کار بیش از یک سال

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کارآفرینی (Entrepreneur) ویژه کارفرمایان و صاحبان بیزینس

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خوداشتغالی (Federal Self-Employed) : ویژه هنرمندان، نویسندگان، مترجمان، ورزشکاران، گرافیست‌ها و سایر مشاغل مشابه.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه استانی (PNP) (Provincial Nominee Program) : ویژه مدیران و یا کارفرمایان که قصد مهاجرت به استان خاصی در کانادا را دارند.

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه خویشاوندی و ازدواج (Family Sponsorship) : ویژه افرادی که همسرشان دارای اقامت کانادا می‌باشد و یا خویشاوند نزدیک در کانادا دارند.

اخذ ویزای تحصیلی (Study Permit) : اخذ ویزای موقت برای تحصیل در کانادا.

اخذ ویزای کار (Work Permit) : اخذ ویزای موقت جهت کار در کانادا.

اقامت دائم کانادا : به فردی که در کشور کانادا اقامت دائم بگیرد مقیم دائم گفته می‌شود. مقیم دائم در کشور کانادا به شخصی اطلاق می‌شود که شهروند کانادایی نیست ولی اجازه زندگی و کار در کانادا بدون هیچ محدودیت زمانی در طول اقامتش به او داده شده‌است. یک ساکن همیشگی می‌بایستی به مدت 2 سال از 5 سال را در کانادا زندگی کند و یا خطر از دست دادن اقامت او وجود دارد.

یک مقیم دائم بسیاری از حقوق و وظایف یک شهروند کانادایی را دارا می‌باشد. تفاوتهای اصلی تنها در این می‌باشند که ساکنان همیشگی اجازه رای دادن در انتخابات فدرال کانادا، کاندیدشدن و دارا بودن پاسپورت کانادایی را ندارند. آنها همچنین نمی‌توانند به نیروی مسلح کانادا بپیوندند. یک مقیم دائم امکان اقدام برای شهروندی کانادا را پس از 3 سال اقامت در کانادا دارد.  

از 31 دسامبر سال 2003 تمامی مقیمان دائم، برای واردشدن به خاک کانادا از طریق هوایی، قطار و اتوبوس ملزم به ارائه این کارت شدند. از لحاظ ظاهری این کارت شبیه به کارت بانکی می‌باشد و موجب تسهیل در ورود دوباره به کشور کانادا می‌شود. این کارت شامل مشخصات امنیتی متعدد به‌روزی همراه با یک چیپ که اطلاعات لازم در آن وجود دارد می‌باشد. کارت اقامت دائم تنها در کشور کانادا صادر می‌شود و هر 5 سال یکبار باطل شده و می‌تواند دوباره با ارائه تقاضانامه و ثابت کردن اینکه متقاضی در مدت مورد نظر از نظر فیزیکی در کانادا حاضر بوده‌است یا به شکلی دیگر شراط لازم را احراز کرده‌است تمدید شود.

همینطور افراد ممکن است شرایط لازم را مشروط بر اینکه دارای همسر کانادایی باشند و یا در خارج از کانادا برای تجارت کانادا فعالیت کنند احراز کنند. کارت اقامت دائم خارج از خاک کانادا و بدون داشتن آدرس کانادایی قابل تمدید نمی‌باشد. مهاجرین به کانادا باید در نظر داشته باشند که برگه ورود به کانادا مدرک اصلی مهاجرت به کاناداست.

: برای دریافت مشاوره درباره شرایط اقامت و مهاجرت به کانادا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «شرایط اقامت و مهاجرت به کانادا» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید