کد مطلب: 41103 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
قیمت گوسفند زنده

قیمت گوسفند زنده

قیمت گوسفند زنده به گزارش آسمونی به اطلاع می رساند امروز مورخ 30/11/1397 قیمت هر کیلوگرم  گوسفند زنده جوان...
زمان مطالعه: 3 دقیقه
سرفصل های این مطلب:[بستن]

قیمت گوسفند زنده

به گزارش آسمونی به اطلاع می رساند امروز مورخ 30/11/1397 قیمت هر کیلوگرم  گوسفند زنده جوان پروار در پایتخت حداقل 40,0000 تومان و حداکثر 42,000  تومان میباشد، متاسفانه روزهای خوبی را صنعت دامداری کشور تجربه نمیکند، از یک طرف قیمت نهاده های دامی افزایش شدید پیدا کرده است و از طرفی دیگر باندهایی سازمان یافته گوسفندان را با مبالغ و سودهای کلان به کشور های حاشیه خلیج فارس قاچاق میکنند. همچنین حداقل قیمت  گوساله زنده 30000 می باشد.

در فصل زمستان نیاز به دام زنده در کشور افزایش خواهد یافت. همچنین پیش بینی می شود با نزدیک شدن به عید نوروز و ادامه افزایش درخواست  قیمت ها باز هم جهشی باشند.

در هنگام خرید گوسفند زنده یا دام زنده به چه نکاتی توجه داشته باشیم

برای خرید دام زنده به طور حتم باید نکاتی را مد نظر قرار دهید که این نکات با توجه به نیاز شما متفاوت می باشد. مثلا اگر بخواهید دام زنده را برای پرورش خریداری کنید باید به یک سری نکات و اگر بخواهید آن را برای ذبح خریداری کنید نکات دیگری را باید مورد بررسی قرار دهید.

خرید گوسفند زنده یا دام زنده

اگر قصد خرید دام زنده را دارید توجه داشته باشید که باید نکات متعددی را مورد بررسی قرار دهید زیرا خرید دام های مریض می تواند به سلامت انسان نیز لطمه وارد کند که این امر بسیار خطرناک خواهد بود. توجه داشته باشید که بعضی از دام ها انواع ویروس ها و باکتری ها را به انسان منتقل می‌کنند که این امر موجب به وجود آمدن بیماری های ویروسی و انگلی می شود، با این وجود، اگر شما قصد خرید دام را دارید لازم است ابتدا به سالم بودن دام توجه کنید که برای این امر نیاز است حالات فیزیولوژیکی دام زنده را مورد بررسی قرار دهید و همچنین از سالم بودن ظاهری دام ها مطمئن شوید.

خرید گوسفند زنده یا دام زنده از مراکز مناسب

از جمله مهمترین مواردی که در خرید دام زنده بسیار حائز اهمیت می باشد، خرید از مراکز عرضه دام معتبر زیر نظر شهرداری است زیرا به طور حتم دام هایی که در پرورشگاه های مناسب پرورش یافته اند کاملا سالم هستند و واکسن های مورد نیاز را در زمان مناسب و تحت نظر دامپزشک دریافت کرده‌اند که این امر می‌تواند به سالم بودن آنها کمک کند. با این حال توجه داشته باشید که چه برای ذبح و چه برای پرورش اقدام به خرید دام زنده کنید ابتدا لازم است به مراکز مناسب و معتبر مراجعه نمایید و پس از اطمینان از سلامت کامل دام، اقدام به خرید کنید.

خرید گوسفند زنده یا دام زنده پرواری

همانطور که گفته شد برای خرید دام ابتدا باید توجه داشته باشید که قرار است دام خود را برای پرواری نگه دارید یا می خواهید دام را ذبح کنید که هر کدام از این موارد نیاز به توجه به مواردی دارد. در این بین اگر می‌خواهید اقدام به خرید دام زنده جهت پرورش کنید توجه داشته باشید که نشخوار کردن یکی از نشانه های سلامت دام است که نشان دهنده گوارش سالم و خوب غذا خوردن دام به شمار می رود. با این حال از جمله مهمترین ویژگی های دام زنده که برای پرواری مناسب است خرید دام لاغر، اما سالم می باشد زیرا این دام وزن کمتری دارد و به طور حتم پول کمتری جهت خرید آن می پردازید و از جایی که قصد دارید این دام را بزرگ کنید به راحتی در این امر سود خواهید کرد.

خرید دام های سرزنده که در هنگام راه رفتن سلامتی ظاهری خود را نشان می دهند می تواند حائز اهمیت باشد. همچنین در هنگام خرید دام های زنده می توانید از سلامت آنها از طریق بررسی چشم ها آگاه شوید. سن آنها را نیز می‌توانید با بررسی دندان ها تخمین بزنید. بهترین سن دام برای دامپروری و نگهداری دام ها، سن 4 الی 7 ماهگی است که 250 الی 350 گرم وزن داشته باشند.

خرید گوسفند زنده یا دام زنده برای ذبح

در بالا مهمترین نکاتی که در خرید دام زنده برای پروار نیاز بود را ذکر کردیم، حال اگر قصد دارید که اقدام به خرید دام زنده برای ذبح و استفاده از گوشت دام کنید لازم است توجه داشته باشید که بعضی از فروشندگان برای اینکه بتوانند دام های خود را سنگین تر نشان دهند، مقدار زیادی نمک به همراه علوفه به دام خود می خورانند که این امر موجب می شود تا دام آب زیادی بخورد و در نتیجه سنگین تر شود . پس از این رو لازم است حتما از اماکن معتبر و بهداشتی می توانید قصاب و خدمات ذبح را دریافت کنید و از سلامت دام خود اطمینان داشته باشید. در این امر نیز مانند خرید دام زنده برای پروار نیاز است که سلامت ظاهری دام را مورد بررسی قرار دهید و برای این که بتوانید چاقی یا لاغری دام را تشخیص دهید با لمس کردن مهره های پشت دام به درصد گوشت و لاغر و چاق بودن دام پی خواهید برد. پس در خرید دام به نشانه های اولیه، از جمله نشخوار کردن، حالت بینی، بزاق دام و سایر مشخصات کاملا توجه کنید.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «قیمت گوسفند زنده»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 * 7 = ?