فیلم لایو اکشن (Live Action) چیست؟ | آسمونی
کد مطلب: 56682 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
لایو اکشن چیست و چرا اینقدر پرطرفدار شده؟

لایو اکشن چیست و چرا اینقدر پرطرفدار شده؟

روش جدیدی که فیلمساز های کودک و نوجوان و بزرگسال به آن علاقه مند شده اند چیست؟
زمان مطالعه: 1 دقیقه

لایو اکشن نوعی فیلمسازی و فیلمبرداری است که به ساخت حرکات مختلف به واسطه عکاسی و تصویربرداری پرداخته و از بازیگران و جلوه های ویژه استفاده میکند تا آثار قدیمی تر را به صورت فیلم واقعی بازسازی کند.

کمپانی والت دیزنی در چندسال اخیر تعدادی از کارتون های قدیم خود را به این شکل بازسازی کرد که خیلی مورد استقبال جهان قرار گرفت. فیلم جدید شیرشاه 2019 از جمله این آثار موفق بود که شامل 1600 عکس برداری بوده. البته روند ساخت این فیلم بسیار پیچیده تر از لایو اکشن بوده است و در قسمتهایی از آن ترکیبی از انیمیشن سازی، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی استفاده شد که همچنان طبیعت ساخت این فیلم در مجله لس آنجلس تایمز مورد بحث است.

شیرشاه 2019
شیرشاه 2019

تعدادی از لایو اکشن های مختلف را در تصویر زیر میبینید، آسمونی مشتاق است بداند شما از کدام یک بیشتر لذت بردید، لایو اکشن یا کارتون اصلی؟

چند شخصیت واقعی متعلق به کارتون های قدیمی را در این تصویر میبینید؟

والت دیزنی
والت دیزنی

از دیرباز نیز دیده شده که فیلم سازان مختلف علاقه عجیبی به تلفیق پویانمایی دو بعدی و لایو اکشن داشته اند بنابراین توجه بسیاری به این روش نشان داده اند و ترکیب جالبی از پویانمایی (انیمیشن) و تصاویر واقعی را به فیلم و اثری هنری تبدیل کرده اند. یکی از این آثار که اخیرا ساخت آن به پایان رسید تام و جری 2020 است.

تام و جری
تام و جری

دیزنی امروزه بیشتر کارتون های قدیمی خود را به همین روش تلفیقی از انیمیشن و لایو اکشن واقع گرایانه بازسازی کرده. از جمله این آثار میتوان به کارتون کتاب جنگل ، شیرشاه ، مولان و بسیاری دیگر اشاره کرد. تمام این آثار جدید شامل صحنه هایی با حرکات واقعی انسان‌های واقعی یا حیوانات است، نه مدل‌ها یا تصاویر کشیده یا تولید شده توسط کامپیوتر!

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره لایو اکشن چیست و چرا اینقدر پرطرفدار شده؟ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «لایو اکشن چیست و چرا اینقدر پرطرفدار شده؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 5 = ?