کد مطلب: 49865 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مهارت زندگی

مهارت زندگی

به جای حرص خوردن در مورد اینکه چرا شرایط زندگی من اینطور است یا چرا فلان اخلاق همسرم آن جور است، یا هر چیزی بهتر است فکر کنیم که فعلا این شرایط هست و باید راهی پیدا کنیم که بهتر و بیشتر از آن لذت ببریم.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
مهارت زندگی-life skills مهارت زندگی-life skills

در یک زندگی مشترک باید مراقب باشید که دیگر «من» وجود ندارد و بعضی وقت ها باید از نیازها و خواسته های خود دست بکشید. زمانی که مسائل و عقده های خود را در زندگی مشترک بیان میکنید و تمام عقده هایتان را بر سر همسر خود خالی می کنید، در حقیقت به سست کردن پایه های زندگی مشترک دست می زنید.

سعی کنید به فردیت یکدیگر احترام بگذارید. تفاوت دو آدم یک مساله ی کاملاطبیعی است. نمی شود دو تا آدم را پیدا کرد که کاملا مثل هم باشند، نمی­ شود هم اصرار کرد که حتما مثل هم بشوند؛

پذیرش، به معنی حرص خوردن نیست. به جای حرص خوردن در مورد اینکه چرا شرایط زندگی من اینطور است یا چرا فلان اخلاق همسرم آن جور است، یا هر چیزی بهتر است فکر کنیم که فعلا این شرایط هست و باید راهی پیدا کنیم که بهتر و بیشتر از آن لذت ببریم. این در حالی است که اغلب ذهنشان درگیر این بحث می ­شود که می­ توانسته ­ا­ند بهتر از این را داشته باشند، حرفی که اگر هم درست باشد، ممکن است چاره­ ای برای آن وجود نداشته باشد.

شما دو تا آدم بالغ و لایق هستید. در زندگی مشترک داریم در مورد دو تا آدم بالغ و لایق صحبت می­ کنیم. این یعنی هر کدام از آنها باید مسائل­شان را خودشان حل کنند. در زندگی نباید منفعل و منتظر دیگری بود که بیاید و مساله ی ما را حل کند.

 

نوشته خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «مهارت زندگی»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?