کد مطلب:  46155 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است

سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قوانین سودمند و کارآمدی در جهت تأمین بهداشت و سلامت در مجلس تصویب شده است، گفت: سن امید به زندگی از ابتدای انقلاب تاکنون از 55 سال به 75 سال ارتقاء یافته است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است - Life expectancy has increased by 20 years
سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است - Life expectancy has increased by 20 years
سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است - Life expectancy has increased by 20 years

به گزارش آسمونی : علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدارِ معاونان رئیس سازمان جهانی بهداشت (WHO) در سخنانی، گفت: اینکه مسئولان حوزه بهداشت و درمان ایران با سازمان بهداشت جهانی ارتباط و تعامل مستمر دارند، برای کشور مفید و سازنده است، به‌ویژه آن که در سال‌های پس از انقلاب، تلاش‌های زیادی در جهت بهبود وضعیت بهداشت و سلامت در کشور انجام شده است، کما‌ اینکه سن امید به زندگی از ابتدای انقلاب تاکنون از 55 سال به 75 سال ارتقاء یافته است.وی یادآور شد: قوانین سودمند و کارآمدی در جهت تأمین بهداشت و سلامت در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و مالیات سنگینی برای مواد دخانی وضع شده است، حتی در قانون مالیات بر ارزش افزوده برای دخانیات مالیات اضافه منظور شده است و هر سال نیز در قانون بودجه مالیات این بخش افزایش پیدا می‌کند.

رئیس قوه‌مقننه اظهار داشت: تجربیات سازمان بهداشت جهانی در حوزه کاهش مصرف دخانیات مفید است و البته استفاده از این تجربیات باید با الگوی بومی و منطبق با شرایط جغرافیایی ایران صورت گیرد تا به آسیب‌هایی از جمله قاچاق دامن نزند.

همچنین "نائوکو یاماموتو" معاون رئیس سازمان جهانی بهداشت (WHO) نیز در این دیدار ضمن تشکر از رئیس مجلس برای فرصتی که در اختیار آنها قرار داده است، گفت: تلاش گسترده ایران در حوزه بهداشت و تأمین سلامت عمومی را می‌ستاییم و اقدامات ایران در حوزه سیاست‌گذاری بهداشت اولیه و نظام سلامت را مؤثر و تحول‌آفرین می‌دانیم.

وی با بیان اینکه رویکرد ایران را در حوزه بهداشت عمومی جهان پیش‌رو تلقی می‌کنیم، یادآور شد: سیاست ایران در حوزه بهداشت و سلامت، به‌ویژه کاهش 30 درصدی مصرف سیگار و تنباکو تا سال 2025  را ارج می‌نهیم.

معاون رئیس سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در سپتامبر سال گذشته تصمیمات خوبی در حوزه کاهش مصرف دخانیات اتخاذ شد و جلسات بلندپایه‌ای برای 14 گام مبارزه با مصرف محصولات دخانی برگزار گردید که ایران نقش کلیدی در آن مذاکرات داشت.

: برای دریافت مشاوره درباره سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سن امید به زندگی 20 سال افزایش یافته است» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید