کد مطلب: 31836 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
(بیوگرافی پسر خورشید ، لئو روخاس (نوازنده ساز

(بیوگرافی پسر خورشید ، لئو روخاس (نوازنده ساز

لئو روجاس یکی از نوازندگان ساز فلوت اهل اکوادور است. آهنگ معروف لئو روجاس ، چوپان تنها است و به واسطه همین...
زمان مطالعه: 2 دقیقه


لئو روجاس یکی از نوازندگان ساز فلوت اهل اکوادور است. آهنگ معروف لئو روجاس ، چوپان تنها است و به واسطه همین آهنگ شهرت یافت. لئو روجاس قرار است در فروردین ماه 97 در ایران کنسرت برگزار کند. آسمونی در این بخش بیوگرافی لئو روجاس را منتشر می کند.

بیوگرافی لئو روجاس ، نوازنده ساز فلوت و پن فلوت

خوان لئوناردو سانتیا روجاس یا لئو روجاس یکی از نوازندگان فلوت پن، متولد 18 اکتبر 1984 میلادی در کشور اکوادور است که توانست در پنجمین فصل مسابقه تلوزیونی Das Supertalent که در بریتانیا با نام Britain's Got Talent شناخته می شود به عنوان نفر اول مسابقات انتخاب شود.

لئو رجاس کشور خود را در سال 2000 به مقصد اسپانیا ترک کرد اما با این حال خانواده او، در این سفر او را همراهی نکردند. روجاس بعد از سفر به اسپانیا با یک ویزای گردشگری چندین بار به آلمان سفر کرد و اجرای خیابانی انجام داد تا توانست اقامت آلمان را بگیرد.

او در حال حاضر با همسر لهستانی خود و فرزند پسرش در پایتخت آلمان، برلین زندگی می کند جایی که او در ابتدا با نمایش های خیابانی منبع درآمدی برای خود دست و پا کرده بود.

تا اینکه به صورت اتفاقی از نمایش تلوزیونی Das Supertalent با خبر شد. او برای شرکت در پنجمین فصل این سری رقباتها ثبت نام کرد و با اجراهای زیبای خود رای و نظر داوران را برای حضور در مراحل پایانی مسابقه کسب کرد.

روجاس با نواختن ساز "El cóndor pasa با پیانوی خود و دیگر سازهای امریکای جنوبی در این سری مسابقات توانست به مرحله نیمه نهایی مسابقات نیز راه پیدا کند. این اتفاق سبب شد که گروهی از افراد فعال در حوضه موسیقی در کشور اکوادور با مادر او گردهم آمده و نمایشی زیبا و احساسی را در معرض دید عموم قرار دهند.در رقابت های نهایی که در 17 دسامبر سال 2011 برگزار شد، روجاس، آهنگی به نام "The Lonely Shepherd" چوپان تنها که توسط James Last نگاشته شده بود را اجرا کرد. این آهنگ در سال 1977 زمانی که توسط آقای Last و Gheorghe Zamfir تولید و نواخته شد به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

در نهایت سازهای آمریکای جنوبی این نوازنده، سبب شد رقابت را با اختلاف فاحشی پیروز کند.

آهنگ چوپان تنها که روجاس در این مسابقه به واسطه آن برنده شد بعد از اتمام این رقابت، به طور رسمی عرضه و در مدت زمان یک هفته ای جشن کریسمس در چارت پرفروش ترین تراک های آلمان، رتبه خوب 48 را از آن خود کرد.

در ادامه کار روجاس , این نوازنده اکوادری در تاریخ 27 ژانویه سال 2012، اولین آلبوم خود را که متشکل از قطعات موسیقی معروف بود را با نام Spirit of the Hawk به طور رسمی عرضه کرد. تهیه کنندگی این آلبوم را آقای Dieter Bohlen بر عهده گرفت و همچنین میزان محبوبیت و رتبه این آلبوم نیز در بین 5 آلبوم برتر در بین ملت های آلمانی زبان تبدیل شد.در نهایت این آلبوم با استقبال گسترده ای که از آن شد توانست تا پایان فوریه، مجسمه طلایی را در آلمان برای آقای روخاس در پی داشته باشد.

حضور لئو روجاس در ایران

لئو روجاس در اسفند ماه 96 در صفحه اینستاگرام خود خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه به زودی شما را در تهران خواهم دید ! وی بعد از آن با انتشار ویدئوی به زبان فارسی اعلام کرد در روز های هفتم و هشتم فروردین 97 در تهران کنسرت بر گزار خواهد کرد.

 

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «(بیوگرافی پسر خورشید ، لئو روخاس (نوازنده ساز»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 + 7 = ?