مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  46257 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لسترسیتی ، روباه شکارگاه های میدلندز

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لسترسیتی ، روباه شکارگاه های میدلندز

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ لسترسیتی / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی لسترسیتی ؛ روباه شکارگاه های...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبال ؛ لسترسیتی / اختصاصی ورزشی آسمونی - مهدی زارعی

لسترسیتی ؛ روباه شکارگاه های میدلندز

در سال 1884 گروهی از دانش آموزان فارغ التحصیل مدرسه وایگِستون و چند تن از افرادی که در کلیسای امانوئل در منطقه « پارک استریت » یکدیگر را ملاقات کرده بودند، تصمیم گرفتند که یک تیم وتبال تاسیس کنند. نام این تیم را « لستر فوسه » گذاشتند؛ نامی که برای انتخاب آن از تاریخ شهرستان لستر در منطقه میدلَندز شرقی کمک گرفته بودند. نزدیک به 1800 سال قبل از تاسیس باشگاه، در آن منطقه خندقی بزرگ برای دفاع در برابر رومی ها کنده شده بود و عبارت لاتین فوسه هم یادآور همان خندق دفاعی بود. تیم تازه تاسیس در ابتدا به سبک بسیاری تیمهای کلیسایی دیگر، از پیراهن مشکی استفاده کرد. در این پیراهن، یک نوار اریب آبی رنگ هم به چشم می خورد. کمی بعد و در سال 1886 پیراهن تیم قهوه ای و آبی آسمانی شد. اما از فصل 91-1890 بود که ترکیب دو رنگ آبی و سفید برای نخستین بار در لباس تیم به کار گرفته شد. دو رنگی که تا امروز هم در پیراهن لستر دیده می شوند. البته به مدت یک دهه پیراهن تیم سفید بود و شورت و جوراب باشگاه آبی؛ اما در سال 1899 جای این رنگها تغییر کرد و پیراهن امروزی لستر شکل گرفت.

leicester-city-logo-during-time
leicester-city-logo-during-time

با این حال با بعد از پایان جنگ جهانی دوم خبری از لوگو روی پیراهن لسترسیتی نبود. هرچند اولین بار در سال 1946 نماد روباه روی لباس تیم قرار گرفت اما وقتی این تیم به فینال جام حذفی انگلیس در فصل 49-48 رسید تا در استادیوم ومبلی در برابر ولورهمپتون به میدان برود، این نماد بیش از پیش به فوتبالدوستان انگلیس معرفی شد. در این مسابقه لستر به سبک تمام فینالیست های جام حذفی، با نماد خود ( روباه ) در مسابقه به میدان رفت. نمادی که یادآور شکارگاههای شهرستان لستر بود. استفاده از روباه، لقب آینده تیم را هم مشخص کرد. لستری ها هرچند گهگاه با القابی مثل « سیتی » یا « آبی ها » در بین هواداران خودی شناخته می شدند اما عبارت « روباه ها » تبدیل به اصلی ترین لقب باشگاه شد. لقبی که مورد استفاده رقبای باشگاه نیز قرار گرفت. از سال 1950 بود که دو رنگ آبی و سفید در نماد باشگاه نمایان شد. چهار حرف LCFC که مخفف عبارت « باشگاه فوتبال لستر سیتی » بود، به بخش بالایی نماد تیم رفت و عبارت « لسترسیتی فوتبال کلاب » هم در کناره های راست و چپ نماد، جای گرفت. سر روباه هم در حالت نیمرخ در مرکز این نماد قرار داشت. این لوگو تا سال 1972 بدون تغییر روی لباس تیم قرار گرفت. در سال 1983 سر روباه، بزرگ تر شد و نماد هم دایره ای شکل. حروف LCFC هم از نماد حذف شدند و دیگر هیچ گاه در نماد قرار نگرفتند.

آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لسترسیتی ، روباه شکارگاه های میدلندز
آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لسترسیتی ، روباه شکارگاه های میدلندز

اما از سال 1992 نماد باشگاه شباهت زیادی به نماد امروزی خودش پیدا کرد. در این نماد، صورت روباه از جلو به تصویر کشیده شده بود. در حالی که یک گل پنج پر هم در اطراف روباه به چشم می خورد. گلی که نماد شهر لستر بود و همیشه در پرچم این شهر دیده می شد. در سال 2009 و به مناسبت صدو بیست و پنجمین سال تاسیس باشگاه، عدد 125 هم در زیر نماد به کار رفت. اما این مساله فقط برای یک سال بود و از سال 2010 نماد به وضعیت سابق خودش بازگشت. این لوگو پیچیدگی خاصی ندارد اما با نگاه به این دایره، با هویت یک باشگاه آشنا می شویم : تیمی از شکارگاههای لستر با لباس آبی و سفید و لقب تیم؛ یعنی روباه ها.  

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لسترسیتی ، روباه شکارگاه های میدلندز فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آشنایی با لوگوی تیمهای فوتبالی ؛ لسترسیتی ، روباه شکارگاه های میدلندز» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید