کد مطلب:  19880  درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
دهمین لژیونر هندبال ایران در اروپا/ یوسف‌نژاد راهی مقدونیه شد

دهمین لژیونر هندبال ایران در اروپا/ یوسف‌نژاد راهی مقدونیه شد

به گزارش آسمونی، امین یوسف نژاد هندبالیست جوان ایران چند هفته پیش در حالیکه برای همراهی در این فصل لیگ...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی، امین یوسف نژاد هندبالیست جوان ایران چند هفته پیش در حالیکه برای همراهی در این فصل لیگ برتر باشگاه های کشور با تیم شهرداری کاشان قرارداد داشت با، هماهنگی این باشگاه راهی تونس شد تا در تست های آمادگی یکی از باشگاه های این کشور شرکت کند، در نهایت با پیشنهاد مقدونی متالورگ روبرو شد و بعد از حضور در تمرینات متالورگ، با این تیم اروپایی قرارداد همکاری امضا کرد. 

2308273
2308273

یوسف نژاد که تابستان سال جاری تیم ملی جوانان ایران را به عنوان کاپیتان در رقابتهای قهرمانی آسیا همراه کرد و در تیم ملی بزرگسالان کشورمان نیز در مسابقات انتخابی المپیک ریو بازی کرده بود، یکی از بهترین های لیگ ایران است که پس از درخشش در دیدارهای جام باشگاه های آسیا ( آبان ماه سال جاری) مورد توجه تیم های مطرحی از اروپا و آفریقا قرار گرفت. 

اولین پیشنهاد یوسف نژاد از تونس بود. باشگاه الفریقی تونس خواهان این ملی پوش جوان کشورمان بود. الفریقی در سالن شریف بلامین تونس با ظرفیت 2500 تماشاچی مسابقه می دهد. این تیم بازیکنان مطرح دیگری هم از قاره آفریقا داشته و در لیگ ملی تونس همراه با این ورزشکاران 12 بار قهرمان شده است.

یوسف نژاد پس از تمرین با این تیم به ترکیه سفر کرد و از آنجا در تیم باشگاهی متالورگ مقدونیه حضور یافت تا شرایط این تیم اروپایی را نیز بررسی کرده و تصمیم نهایی خود را برای پیوستن با این دو تیم مطرح بگیرد. 

باشگاه متالورگ مقدونیه از سال 1971 تشکیل شده است و از سال 1996 تیم هندبال این باشگاه در لیگ منطقه ای سها و لیگ قهرمانان اروپا و لیگ داخلی کشور مقدونیه بازی می کند. 

این تیم تحت پوشش صنعت فولاد این کشور فعالیت می کند. متالورگ در مجموع 6 بار عنوان قهرمانی لیگ برتر هندبال مقدونیه را تصاحب کرده است. بعد از تیم واردار مقدونیه که از تیم های مطرح و صاحب سبک در هندبال اروپاست این تیم دومین و مطرح ترین تیم هندبال این کشور است. متالورگ آخرین بار در سال 2014 کاپ قهرمانی سوپر لیگ باشگاه های مقدونیه را بدست آورد. 

متالورگ از جمله تیم های مطرح لیگ هندبال جنوبی شرق اروپاست. این لیگ معروف به سها از تیم های باشگاهی کشورهای صاحب سبک هندبال چون مجارستان، مقدونیه، کرواسی، بوسنی، بلاروس ، اسلواکی و اسلوونی تشکیل شده است. در طی 5 دوره برگزاری این لیگ، متالورگ در اولین دوره آن در سال 2011 به فینال رسید و کاپ نایب قهرمانی را تصاحب کرد. در مجموع دو تیم واردار و متالورگ بیشترین عناوین را در این لیگ مطرح شرق اروپا دارند. 

با پیوستن امین یوسف نژاد به عنوان جوان ترین لژیونر هندبال ایران به این تیم اروپایی جمع ملی پوشان لژیونر ایران در هندبال اروپا به عدد ده رسید. 

بازیکنان هندبال ایران در اروپا به این شرح هستند:

افشین صادقی : گوساوو سوئیس
ایمان جمالی : مشکووبرست بلاروس
محسن باباصفری : گزتپه ترکیه
شاهو نصرتی : استوابخارست رومانی
سجاد استکی : دیناموبخارست رومانی
الله کرم استکی:  دیناموبخارست رومانی
سید علیرضا موسوی : دیناموبخارست رومانی
دانیل کومایش نژاد : مالمو سوئد
ساسان موسی خانی :تیم ازمیر در لیگ دسته اول ترکیه
امین یوسف نژاد: متالورگ مقدونیه

در صورت پیوستن پوریا نوروزی دیگر ملی پوش جوان کشورمان به باشگاه های آلمانی جمع لژیونر های هندبال ایران به عدد یازده می رسد. 

: برای دریافت مشاوره درباره دهمین لژیونر هندبال ایران در اروپا/ یوسف‌نژاد راهی مقدونیه شد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «دهمین لژیونر هندبال ایران در اروپا/ یوسف‌نژاد راهی مقدونیه شد» در کادر زیر بنویسید :

4 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید