کد مطلب: 54126 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پزشکی قانونی آمادگی اخذ نمونه ژنتیک ازخانواده قاضی منصوری را دارد

پزشکی قانونی آمادگی اخذ نمونه ژنتیک ازخانواده قاضی منصوری را دارد

مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران از افزایش مرگ به دلیل سوءمصرف موادمخدر خبر داد و همچنین گفت: مسمومیت با الکل متانول که منجر به مرگ و میر شده است در دوره شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشته است و این افزایش در تهران هم بسیار محسوس بود.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
پزشکی قانونی آمادگی اخذ نمونه ژنتیک ازخانواده قاضی منصوری را دارد - legal medicine is ready to obtain a genetic sample from the family of Judge Mansouri
پزشکی قانونی آمادگی اخذ نمونه ژنتیک ازخانواده قاضی منصوری را دارد - legal medicine is ready to obtain a genetic sample from the family of Judge Mansouri
پزشکی قانونی آمادگی اخذ نمونه ژنتیک ازخانواده قاضی منصوری را دارد - legal medicine is ready to obtain a genetic sample from the family of Judge Mansouri

به گزارش آسمونی : مهدی فروزش در نشست خبری که پیش از ظهر امروز در محل اداره کل پزشکی قانونی استان تهران برگزار شد، در پاسخ به پرسشی در مورد اینکه با توجه به تشکیک در هویت جسد قاضی منصوری، آیا پزشکی قانونی اقدام به اخذ نمونه ژنتیک از بستگان این فرد کرده یا نه گفت: پزشکی قانونی در پاسخ به استعلام‌های دستگاه قضایی اقدامات خود را انجام می‌دهد و در این مورد تاکنون دستگاه قضا چیزی از ما نخواسته است. اما ما امادگی اخذ نمونه ژنتیک از خانواده این فرد را در صورت درخواست مقام قضایی داریم.

فروزش در ادامه به ارائه آمارهایی از اقدامات و خدمات پزشکی قانونی استان تهران پرداخت و گفت: در سال 98 کل معاینات سرپایی در مجموعه پزشکی قانونی استان تهران، 237 هزار و 437 پرونده بود که نسبت به سال 97 که تعداد پرونده‌ها 237 هزار و 840 مورد بود، دو دهم درصد کاهش داشته است.وی افزود: از کل معاینات سال 98 بیشترین مورد با 99 هزار و 907 مورد مربوط به بررسی پرونده‌های نزاع بوده است که نسبت به سال 97 کاهش 1.4 درصدی داشته است.

به گفته فروزش در سال 98، 1870 پرونده سقط جنین بررسی شد که این آمار 1908 مورد در سال 97 بوده و کاهشی 2 درصدی داشته است. در حوزه روانپزشکی 12 هزار و 436 پرونده بررسی شده که نسبت به سال قبلش 16.8 درصد افزایش داشته است.فروزش افزود: 12 هزار و 829 فوت شده در سال 98 تعیین تکلیف شدند که در مقایسه آن با 12 هزار و 149 مورد سال 97 شاهد رشد هستیم.همچنین متوفیان حوادث رانندگی 1241 مورد بوده که در مقایسه با سال 97 کاهشی 5.9 درصدی داشته است.

وی شمار فوت شدگان گازگرفتگی در سال 98 را 136 مورد اعلام کرد و افزود: این آمار در سال 97 ، 168 مورد بود.افزایش مرگ به دلیل سوءمصرف موادمخدر

مدیرکل پزشکی قانونی تهران از افزایش مرگ و میر به دلیل سومصرف موادمخدر خبر داد و گفت: در سال گذشته، 1144 نفر به دلیل سومصرف مواد مخدر جان خود را از دست دادند که این امار در مقایسه با سال قبلش که شمار فوتی‌ها 900 مورد بود، رشدی 27.1 درصدی را نشان می‌دهد.افزایش مرگ درپی مصرف الکل متانول در دوره شیوع کرونا

فروزش در پاسخ به پرسشی در مورد تاثیر کرونا بر مسمومیت با الکل گفت: مسمومیت با الکل متانول که منجر به مرگ و میر شده است در دوره شیوع کرونا افزایش چشمگیری داشته است و این افزایش در تهران هم بسیار محسوس بود. به طوریکه در بهار امسال 253 مورد مرگ به دلیل مسمومیت با الکل متانول به ثبت رسیده در حالی که مدت مشابه سال 98 تنها 21 موزد بوده است.تاثیر کرونا بر کاهش مصدومان حوادث رانندگی

فروزش آمار شمار مصدومان حوادث رانندگی در بهار امسال را 6392 مورد اعلام کرد و گفت: شمار مصدومان در سال گذشته ، 9434 مورد بوده که کاهش 32 درصدی را نشان می‌دهد و به نظر می‌رسد که کرونا و محدودیت‌های ترددی که در پی آن اعلام شده است بر این آمار موثر بوده است.

فروزش به آمار نزاع در سه ماهه امسال نیز اشاره کرد و گفت: در بهار امسال 22 هزار و 527 مورد نزاع در پزشکی قانونی استان تهران به ثبت رسیده که این آمار در مقایسه با بهار 98 با 25 هزار و 749 مورد کاهش 12.5 درصدی را نشان می‌دهد.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا پزشکی قانونی آماری در مورد افزایش خشونت در دوران شیوع کرونا دارد اظهار کرد: این موارد از سوی پزشکی قانونی مطرح نمی‌شود اما اگر نزاع را به عنوان یکی از نشانه‌های آن در نظر بگیریم در آمارهای ما روند کاهشی وجود دارد.

مدیرکل پزشکی قانونی تهران در مورد آمار مرگ و میر به دلیل سو مصرف مواد مخدر در سال 99 نیز گفت: در بهار امسال 181 مورد و در بهار سال گذشته 123 مورد مرگ در پی سوء مصرف مواد مخدر کشف شده است که افزایشی 47.2 درصدی را نشان می‌دهد.

وی در مورد آمار غرق شدگی نیز گفت: در مجموعه در سال گذشته، 69 نفر به دلیل غرق شدگی جان خود را از دست دادند که در مقایسه با آمار 56 نفری سال 97 رشد 23 درصدی را نشان می‌دهد.

وی در مورد اینکه آیا پزشکی قانونی می‌تواند مرگ در پی ابتلا به کرونا را تشخیص دهد اظهار کرد: مرگ در پی کرونا جزو موارد مرگ‌های مشکوک نیست و تشخیص آن نیز بر عهده پزشکی قانونی نیست.

فروزش در مورد تصادفات ساختگی نیز اظهار کرد: موارد مربوط به تصادفات ساختگی در صورت ارجاع به پزشکی قانونی به راحتی قابل شناسایی است. بطوریکه در سال 98، 242 مورد از این پرونده‌ها شامل 220 مرد و 22 زن مورد رسیدگی قرار گرفتند. در سال 97 نیز این آمار 254 مورد بوده است.

: برای دریافت مشاوره درباره پزشکی قانونی آمادگی اخذ نمونه ژنتیک ازخانواده قاضی منصوری را دارد فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «پزشکی قانونی آمادگی اخذ نمونه ژنتیک ازخانواده قاضی منصوری را دارد» در کادر زیر بنویسید :

2 + 9 = ?