کد مطلب:  40829 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
جاذبه های گردشگری لبنان

جاذبه های گردشگری لبنان

جاذبه های گردشگری لبنان به گزارش آسمونی لبنان کشوری زیبا، با مقاصد دیدنی و امکانات بسیاری برای تفریح و...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

جاذبه های گردشگری لبنان

جاذبه های گردشگری لبنان
جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی لبنان کشوری زیبا، با مقاصد دیدنی و امکانات بسیاری برای تفریح و گردشگری است. فرهنگ و سنت غنی این کشور، کوه‌ها و پیست‌های اسکی، آفتاب تابان و سواحل زیبا، غذاهای متنوع خوشمزه و سالم و گاه جنگ و ناآرامی‌های سیاسی و مقداری هم آلودگی به همراه هم نمای لبنان امروزی را شکل داده‌اند.

کشور کوچک لبنان را به‌طور کلی می‌توان به چهار ناحیه تقسیم کرد: سواحل این کشور (225 کیلومتر )، مناطق کوهستانی لبنان به‌موازات ساحل ( 160 کیلومتر طول، مرتفع‌ترین قله با 3088 متر ارتفاع)، دره بقاع (Beqa’a)  در شمال و کوه‌های بین لبنان و سوریه ( 150 کیلومتر طول، بلندترین قله 2814 متر).

lebanon-tourist-attractions
lebanon-tourist-attractions

1. بیروت یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی بیروت پایتختی پرهیاهوی لبنان است که به عروس خاورمیانه شهرت یافته. از امکان فرهنگی و ستون‌ها و مجسمه‌ها و سنگ‌فرش‌های زیبایش گرفته تا جاذبه‌های طبیعی و مناطق سر سبز دیدنی اطراف این شهر، در بیروت هر آنچه می‌خواهید ببینید پیش رویتان قرار گرفته است. بناهای بتنی، ساختمان‌های سر به فلک کشیده، رستوران‌های بزرگ با غذاهای فوق‌العاده لذیذ و سالم، مردم دوست‌داشتنی این شهر و موزه‌های تاریخی و فرهنگی تنها بخشی از زیبایی‌های پاریس خاورمیانه است. ( اگر به بیروت سفر کردید، به‌هیچ‌وجه صرف غذایی دلپذیر در رستوران لیلا را فراموش نکنید.)

جاذبه های گردشگری لبنان
جاذبه های گردشگری لبنان

2. بعلبک یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی گنجینه‌های بی‌نظیر و خیره‌کننده باستان‌شناسی در دره بقاع واقع شده است. معبد باستانی باکوس (Bacchus) در این دره، به بهترین شکل از گزند گذر تاریخ مصون مانده است. معبد زیبای ژوپیتر نیز با شش ستون زیبا در این دره خود نمایی می‌کند. هرساله در فصل تابستان و بر ویرانه‌های تاریخی بعلبک، جشنواره تابستانی بعلبک با حضور هنرمندان مشهور بین‌المللی برگزار می‌شود. بعلبک یکی از مناطق ثبت شده در فهرست آثار باستانی یونسکو است. اگر به دره بقاع سفر کردید، گذراندن یک روز در طبیعی‌ات بکر مزارع تانایل به‌یادماندنی خواهد بود.

lebanon-tourist-attractions
lebanon-tourist-attractions

3. غار جیتا (Jeita grotto) یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی این غار در 20 کیلومتری بیروت و در دره نهر الکلب واقع شده است. ترکیب بازدید از این غار، با باغ‌وحشی که در نزدیکی آن قرار گرفته، روز خاطره‌انگیزی را برایتان رقم خواهد زد. این غار برای سال‌ها به دلیل وقوع جنگ بسته نگاه داشته شد، اما خوشبختانه به تازگی امکان بازدید از آن برای گردشگران فراهم آمده است. تور بازدید از این غارها، با اتومبیل‌های مینی کابل آغاز می‌شود تا شما را به دهانه غار برساند. پس از آن با یک غار بالایی و یک غار پایینی مواجه خواهید شد. بازدید از غار پایینی تنها با قایق‌های تعبیه شده در آن امکان‌پذیر خواهد بود، زیرا در کانال‌های بستر این غار، رودخانه‌ای در جریان است. در بازدید از غار بالایی، با بزرگ‌ترین استالاگتیت شناخته شده در جهان روبرو خواهید شد.

جاذبه های گردشگری لبنان
جاذبه های گردشگری لبنان

4. بیبلوس / جبیل (Byblos/Jbeil) یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی بیبلوس اگر نه از قدیمی‌ترین،  یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است که هیچگاه خالی از سکنه نشده است. در این شهر، مناطق دیدنی باستانی، بندری دنج و زیبا و رستوران‌هایی با غذاهای خوشمزه خواهید یافت. اگر به بیبلوس سفر کردید، غذا خوردن در رستوران باب المینا با نمایی زیبا از بندر این شهر را از دست ندهید، زیرا آرامش خاصی بر وجودتان طنین‌انداز خواهد شد.

lebanon-tourist-attractions
lebanon-tourist-attractions

5. فارایا (Faraya) یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی تفرجگاه مزار درست در بالای روستای فارایا واقع‌شده است. پیست اسکی این تفرجگاه در ارتفاع 2465 متری از سطح دریا قرار گرفته و امکاناتی مدرن و هتلی بین‌قاره‌ای در کنار آن دارد. این پیست دارای شیب جالب توجه 42 درجه است. برای سفر به این پیست، حدود 40 دقیقه از بیروت رانندگی با اتومبیل زمان  لازم است. در نزدیکی روستای فارایا روستای فقرا واقع شده که ویرانه‌های باستانی از یک معبد فنیقی و یک برج رومی را درخود جای داده است. پس از این روستا نیز پلی طبیعی از فرسایش خاک توسط باد به وجود آمده، که طول آن 38 متر است و باور طبیعی بودن آن به سختی به ذهن خطور می‌کند.

جاذبه های گردشگری لبنان
جاذبه های گردشگری لبنان

6. بیت الدین یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی اگر به لبنان سفر کردید، به هیچ روی سفر به بیت‌الدین را از دست ندهید. کاخ بیت‌الدین شاهکار معماری قرن 19 میلادی است که به دستور امیر شبیر دوم و در طی مدت 30 سال ساخته شده است. بیت الدین در 40 کیلومتری بیروت واقع شده و سفر یک روزه به آن به همراه بازدید از روستای دیر القمر که در نزدیکی آن واقع‌شده، بهترین انتخاب خواهد بود. در فصل تابستان بسیاری از جشنواره‌های فرهنگی و هنری به همراه نواختن موسیقی و اجرای تئاتر در این شهر برگزار می‌شود. علاوه بر آن  موزهای بسیاری از سلاح و طلا و جواهر سلطنتی و همچنین موزه‌ای از موزاییک‌های دوره بیزانس و موزه باستان در این کاخ واقع‌شده است. اما معماری این کاخ به حدی استثنایی است که  تماشای بنای این زیبای این کاخ از دیدن موزه‌های آن هیجان‌انگیزتر است.

lebanon-tourist-attractions
lebanon-tourist-attractions

7. درختان سرو یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی سرو نماد غرور و سمبل لبنانی‌ها است. جنگلی کوچک از سروهای لبنانی در ارتفاع 1840 متری در کوهستان‌های بچار (Bcharre) واقع شده است. این جنگل وجود دارند، به الارض رب به معنای سرزمین خداوند  مشهور است و به عنوان میراث جهانی در فهرست یونسکو قرار گرفته است. بیشتر درختان سرو لبنان چند صد سال عمر دارند و  گفته می‌شود عمر برخی از آن‌ها به بیش از دو هزار سال می‌رسد. درختان سرو منطقه‌های بچار و قادیشا مناسب‌ترین مکان‌ها برای پیاده‌روی در میان درختان سرو لبنان هستند. جبران خلیل جبران نویسنده بزرگ لبنانی در منطقه بچار متولد شد و با کمی پرس و جو خانه‌ی او را در این منطقه خواهید یافت.

جاذبه های گردشگری لبنان
جاذبه های گردشگری لبنان

8. طیر/سور (Tyre/Sour) یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی در بازدید از این منطقه، ویرانه‌های باستانی فنقی‌ها، پیست اسب‌دوانی رومیان باستان و گورستان‌های قدیمی را از دست ندهید. این منطقه نیز در سال 1984 به فهرست میراث جهانی یونسکو افزوده شد.

lebanon-tourist-attractions
lebanon-tourist-attractions

9. دیر القمر (Deir el-Qamar) یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی آنطور که از نامش برمی‌آید، این روستا صومعه‌ای برای آرامش ماه بوده است. این روستای زیبای مارونی ها نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، جای‌جای خاک لبنان به حدی ارزشمند است که در فهرست آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است. کاخی زیبا در دیر القمر واقع شده است. همان‌طور که گفته شد، سفر یک روزه به روستای دیر القمر و کاخ بیت‌الدین می‌تواند بهترین گزینه باشد.

جاذبه های گردشگری لبنان
جاذبه های گردشگری لبنان

10. صیدون / صیدا (Sidon/Saida) یکی از جاذبه های گردشگری لبنان

به گزارش آسمونی خیابان باستانی فنقی‌ها در جنوب شهر صیدون غرق در تاریخ است. در خیابان‌ها و سوق‌های زیبای این شهر قدم بزنید، نگاهی به قلعه‌های زیبای دریا و خان الفرنج بیاندازید. موزه صابون در این شهر بسیار سرگرم‌کننده و دیدنی است. در این موزه می‌توانید صابون روغن زیتون به‌عنوان سوغات خریداری کنید. مسجد بزرگ و مناطق باستان‌شناسی ارزشمند این شهر بسیار دیدنی است. در پایان برخی از نکته های جالب توجه درباره لبنان را بدانید: زبان رسمی کشور لبنان، عربی است. اما مردم این کشور غالباً به سه زبان عربی، فرانسوی و انگلیسی مسلط هستند.

lebanon-tourist-attractions
lebanon-tourist-attractions

ترکیب جمعیتی لبنان شامل 60 تا 70 درصد از مسلمانان و 30 تا 40 از مسیحیان است.   ارز کشور لبنان پوند لبنانی است، اما بسیاری از قیمت‌ها به دلار آمریکا هستند. برای پرداخت هزینه اجناس نیز می‌توانید دلار بپردازید. در این کشور دستگاهای عابر بانک به خوبی در جای‌جای کشور تعبیه شده‌اند. ارائه خدمات پزشکی در بیروت از استانداردهای بالایی برخوردار است. در شهر بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها و پزشکان بسیاری وجود دارد. لبنان دارای آب و هوای معتدل مدیترانه‌ای است، به‌گونه‌ای که حدود 300 روز از سال هوای آفتابی دارد. در زمستان‌های لبنان باران‌های ملایمی می‌بارد. کوهستان‌های این کشور اما زمستان‌های برفی و تابستان‌هایی سردتر و خشک‌تر از نواحی ساحلی این کشور را به خود می‌بینند.

تردد خودروهای دیزلی در این کشور ممنوع است.

نظر خود را درباره «جاذبه های گردشگری لبنان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید