کد مطلب: 7536 درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
نتایج هفته نهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

نتایج هفته نهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

1393/06/29پرسپولیس یک نیمه هجوم برد و سه امتیاز گرفتبازی تهاجمی پرسپولیس در نیمه اول بازی مقابل راه‌آهن 2 گل...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

 

1393/06/29

پرسپولیس یک نیمه هجوم برد و سه امتیاز گرفت

بازی تهاجمی پرسپولیس در نیمه اول بازی مقابل راه‌آهن 2 گل و 3 امتیاز برای قرمزپوش ها به همراه داشت.

آخرین تعویض پرسپولیس، خروج علی فاطمی جوان و تعویضی و بردن میثم حسینی به زمین نشان می داد که قرمزها برای کسب 3 امتیاز این مسابقه سخت تلاش کرده اند. آنها بعد از نیم ساعت حمله و به ثمر رساندن دو گل، عقب نشستند و به حفظ نتیجه پرداختند تا راه‌آهن با همه حرکات ترکیبی و هجوم ها و تلاش های بسیارش موفق به جبران یکی از این 2 گل خورده توسط شیری شود اما در نهایت حمید درخشان اولین برد خود را در لیگ با پرسپولیس به دست آورد. او سال ها بعد از سرمربیگری در پرسپولیس پرستاره کار سختی برای بازسازی تیمی دارد که فعلا نمایش تهاجمی اش یک نیمه بیشتر نبوذ.

سپاهان در اصفهان حریف صبا نشد

حسین فرکی که برای اولین بار بعد از قهرمانی با فولاد روی نیمکت این تیم لیگ برتری نشسته بود افتتاحیه ناموفقی در فولادشهر داشت. سپاهانی ها موفق نشدند 3 امتیاز بازی مقابل صبا را به حساب خود واریز کنند تا یک توقف خانگی دیگر برای سپاهان شکل بگیرد.

سپاهانی‌ها حملات زیادی در این بازی انجام دادند اما بی‌دقتی بازیکنان این تیم و عملکرد خوب دروازه‌بان صبا مانع از گلزنی آن‌ها شد. ضمن اینکه دو بار توپ به تیر دروازه صبا برخورد داشت. سپاهانی ها تلاش زیادی کردند بازی را به تساوی بکشانند اما به خاطر دفاع صبای ها خیلی دیر به گل مساوی رسیدند و نوار تساوی هایشان در خانه با فرکی هم پاره نشد.

ویسی فقط 10 دقیقه با شکست تراکتورسازان فاصله داشت

گل فرصت طلبانه محسن دلیر در دقایق آخر مانع از ثبت شکست برای تراکتورسازی در جنوبی ترین نقطه لیگ برتر شد. تراکتور با این یک امتیاز کماکان در صدرجدول باقی ماند.

2 گل از محسن دلیر و ادینهو مهاجمان مهارنشدنی لیگ تراکتور را کماکان در صدرجدول نگه داشت. البته آنها برای این یک امتیاز سختی زیادی کشیدند. استقلال خوزستان که امروز بهتر از همیشه بازی می کرد گل خورده اول بازی را زود جبران کرد و توسط سیف اللهی در نیمه دوم به گل رسید، با این حال رسول خطیبی با 2 تعویض تیمش را تهاجمی کرد و موفق به جبران عقب ماندگی شد. تراکتور از کسب این یک امتیاز خوشحال است اما امیدوار است همانطور که آبی های خوزستان ترمز این تیم را کشیدند فردا هم فولاد استقلال را در تهران نگه دارد.

استقلال به باخت در تهران عادت کرد!

دیدار دو تیم استقلال و فولاد خوزستان از هفته نهم لیگ برتر فوتبال که از ساعت 18:30 امروز (جمعه) در ورزشگاه آزادی آغاز شد با نتیجه یک بر صفر به سود فولاد به پایان رسید. سروش رفیعی در دقیقه 83 تک گل میهمان را وارد دروازه استقلال کرد.
نیمه اول
بازیکنان استقلال کار را هجومی آغاز کردند و حرکت بازیکنان این تیم از سمت راست موقعیتی خوب را برای آرش برهانی ایجاد کرد اما مهاجم آبی‌پوشان در داخل محوطه جریمه نتوانست ضربه مناسبی به توپ بزند تا این موقعیت از دست برود.
فولاد خوزستان نیز دقایقی بعد از موقیعت ابتدایی استقلالی‌ها توانست خود را به محوطه جریمه این تیم برساند، سروش رفیعی در موقعیت خوبی قرار داشت که می‌توانست دروازه محسن فروزان را بگشاید اما هافبک سرخپوشان خوزستانی هم بهتر از برهانی عمل نکرد تا دو تیم در از دست دادن موقعیت‌های گل برابر شوند.
آرش برهانی که در دقیقه سوم بازی موقعیت تیمش را به سادگی از دست داده بود، یک بار دیگر در دقیقه 13 موقعیت مناسبی شبیه به تک به تک پیدا کرد که این بار هم مهاجم آبی‌پوشان نتوانست توپ را وارد دروازه فولاد کند. او قصد داشت توپ را از بالای سر سلیمی عبور دهد اما دروازه‌بان فولاد ضربه چیپ برهانی را به کرنر فرستاد.
استقلال در ادامه می‌توانست دروازه میهمان خود را باز کند. این بار هم حرکت این تیم از سمت راست و پاس رو به بیرون در داخل محوطه جریمه بود که توپ به محمد قاضی رسید اما مهاجم آبی‌پوشان این فرصت را از دست داد.
شاگردان امیر قلعه‌نویی که در نیمه اول به شدت دنبال گلزنی بودند یک بار دیگر توانستند روی دروازه فولاد موقعیت ایجاد کنند و این بار در دقیقه 30 آرش برهانی با علیرضا سلیمی تک به تک شد، اما مهاجم شماره 9 آبی‌پوشان پایتخت زیر این توپ زد تا قبل از رسیدنش به دروازه مدافع فولاد توپ را به کرنر بفرستد.
نیمه اول این دیدار در ادامه با تب و تاب کمتری دنبال شد و بازی بیشتر در مرکز میدان جریان داشت، چراکه دو تیم با کنترل بازی قصد داشتند با تساوی به رختکن بروند. این نیمه با تساوی بدون گل به پایان رسید تا امیر قلعه‌نویی و دراگان اسکوچیچ شاگردانش‌شان را برای نیمه دوم آماده کنند.

نیمه دوم

استقلال و فولاد که در 45 دقیقه نخست نتوانسته بودند توپی را از خط دروازه‌ها عبور دهند، در نیمه دوم نیز کار را بسیار آرام آغاز کردند و هر دو چشم به موقعیت‌های تصادفی داشتند. در این بین استقلال چند حمله روی دروازه فولاد داشت و شاگردان اسکوچیچ نیز می‌توانستند در ضد حملات روی دروازه میزبان‌شان موقعیت ایجاد کنند اما در کل اوایل نیمه دوم تب و تاب نیمه اول را نداشت.
پس از گذشت 20 دقیقه از نیمه دوم فولادی‌ها روی ضربات از راه دور قصد داشتند دروازه فروزان را باز کنند و بارها اقدام به شوتزنی از پشت محوطه جریمه کردند اما ضربات آنها در چارچوب نبود.
شاگردان امیر قلعه‌نویی در دقیقه 78 موقعیت مناسبی برای گلزنی داشتند و می‌توانستند از ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه استفاده کنند اما این ضربه توسط امید ابراهیمی از دست رفت تا استقلال از معدود موقعیت‌هایش در نیمه دوم نتواند استفاده کند.
از دست رفتن ضربه ایستگاهی استقلالی‌ها کافی بود تا بازیکنان جوان فولاد به خوبی ضربه خود را به میزبان‌شان وارد کنند، چرا که چند دقیقه بعد سرخپوشان خوزستانی بودند که در سمت راست خط دفاعی استقلال صاحب موقعیت شدند و توانستند با یک توپ ارسالی داخل محوطه جریمه، دروازه آبی‌ها را باز کنند. سروش رفیعی در دقیقه 83 توانست از آشفتگی خط دفاع استقلال استفاده کند و دروازه شاگردان قلعه‌نویی را باز کند.
این دیدار در دقایق باقی مانده کنترل شده پیگیری شد و با وجود تلاش استقلالی‌ها برای باز کردن دروازه فولاد و به تساوی کشاندن نتیجه اما فایده نداشت و یک بر صفر به سود تیم میهمان به پایان رسید.

سایپا 4 بر صفر پدیده را برد

پدیده که این باخت را باور نمی کرد در بازی بعد باید بدون حضور مرزبان به میدان برود. مربی ای که به دلیل اعتراض از روی نیمکت اخراج شد.

در اشتباهی که مدافعان تیم پدیده توپ به علی زینالی رسید و او هم این توپ را به راحتی به گل تبدیل کرد.

 پاس نصاری از سمت راست میداوودی رسید و او هم با یک شوت از راه دور توپ را وارد دروازه حریف کرد.

 با برخورد توپ به دست کنژوویچ در محوطه جریمه داور یک پنالتی به نفع سایپایی ها گرفت که این پنالتی توسط حامد شیری به ثمر رسید.

 پاس قاسم از سمت راست به میداوودی رسید و او هم به راحتی توپ را وارد دروازه حریف کرد.

شانس در دقیقه آخر از گل محمدی رو برگرداند

در حالی که گفته می شد تارتار بعد از توقف در این بازی از سمت خود کنار می رود بایرامی مهاجم گسترش بازی را به سود تیمش کرد تا تارتار که زیر فشار شدیدی بود روی نیمکت به شدت اشک بریزد.

 گسترش همان ابتدای بازی گل برتری را زد اما ذوب آهن خیلی زود گل تساوی را زدند. ذوب آهن در ادامه بازی روی یک ضربه پنالتی گل زد و جلو افتاد. اما گسترشی بعد از حملات زیادی که داشتند توانستند در 3 دقیقه پایانی بازی 2 گل بزنند و سرنوشت بازی را تغییر دادند.

نفت تهران نفت مسجد سلیمان را آتش زد

در ادامه بازی‌های هفته نهم لیگ برتر یک دیدار از ساعت 18 در ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان بین تیم‌های نفت مسجد سلیمان و نفت تهران برگزار شد که این دیدار در نهایت با نتیجه 2 بر صفر به سود نفت تهران به پایان رسید.

دو تیم از ابتدای بازی موقعیت داشتند و می توانستند گل بزنند. هر دو تیم می خواستند در این بازی پیروز شوند و به همین خاطر فوتبال تهاجمی ارائه کردند. در نهایت باز هم مسجد سلیمانی ها روی یک اشتباه محمودی پنالتی دادند و در ادامه یک گل دیگر زدند. بدین ترتیب شاگردان منصوریان با یک برد خوب از زمین خارج شدند.

پیکان در دقیقه آخر گاز داد و از ملوان رد شد

در ادامه بازی‌های هفته نهم لیگ برتر تیم‌های پیکان و ملوان از ساعت 18 دیروز جمعه در ورزشگاه شهید دستگردی تهران به مصاف هم رفتند که این بازی در پایان با نتیجه یک بر صفر به سود پیکان به پایان رسید.
سیاوش یزدانی در دقیقه 90 گل برتری پیکان را به ثمر رساند.
با این نتیجه پیکان 9 امتیازی و ملوان 7 شدند و همچنان در انتهای جدول ماندند.

: برای دریافت مشاوره درباره نتایج هفته نهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «نتایج هفته نهم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم» در کادر زیر بنویسید :

5 + 8 = ?