کد مطلب:  9808 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 35 دقیقه
نتایج هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

نتایج هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

1394/02/11 راه‌آهن 2 - سایپا 1راه آهن با درخشش دروازه بانش در نیمه دوم سه امتیاز حساس بازی با سایپا به خود اختصاص...
زمان مطالعه: 35 دقیقه
league-14-iran-week-28
league-14-iran-week-28

1394/02/11

 راه‌آهن 2 - سایپا 1

راه آهن با درخشش دروازه بانش در نیمه دوم سه امتیاز حساس بازی با سایپا به خود اختصاص داد.به گزارش آسمونی، راه‌آهن با پیروزی مقابل سایپا 25 امتیازی شد، اما همچنان در انتهای جدول جای دارد.

داور: علیرضا فغانی، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی،حسن ظهیری

اخطار: ننزیچ، عظیمی از راه آهن

راه آهن:

ایگور ننزیچ، ابراهیم کریمی، محسن ایران نژاد، فرشاد قاسمی (80 زاهدی)، مجتبی شیری، میلاد محمدی، ، سیامک کوهنورد، بهادر عبدی ، عباس محمدرضایی، امین منوچهری و مارتین موتومبا (68 محمدی)

سرمربی: فرهاد کاظمی

سایپا:

حامد فلاح زاده، مجید محمدزاده، مجید ایوبی، ابراهیم شکوری، حامد شیری (71 نیایی)، ابراهیم صادقی، حکیم نصاری ،علی زینالی ، مهدی ترابی، میلاد میداوودی وفرشاد قاسمی

سرمربی: مجید جلالی

شرح گل‌ها:

1-صفر(راه آهن)روی فرار زیبای مارتین موتومبا از جناح چپ مجتبی شیری در موقعیتی تک به تک دروازه خالی را باز کرد.

2 ـ صفر (راه‌آهن): مجتبی شیری در دقیقه 30 با گلر سایپا تک به تک شد و دومین گل خودش و تیمش را به ثمر رساند.

2 ـ1(سایپا): در دقیقه 40 علی زینالی هافبک چپ پای سایپا فاصله را به حداقل رساند. او با ضربه سری از فاصله نزدیک اولین گل تیمش را به ثمر رساند. روی این گل ابراهیم صادقی کاپیتان سایپا با شوتی که به سمت دروازه راه‌آهن زد، نقش اصلی را داشت.

دقایق حساس:

دقیقه 9: عباس محمدرضایی در یک موقعیت خوب صاحب توپ شد اما شوت سرکش او راهی اوت شد.

دقیقه 12:مجتبی شیری یک بار دیگر با دروازه بان سایپا تک به تک شد که با برخورد با فلاح زاده روی زمین افتاد اما داور خطای پنالتی نگرفت.

دقیقه 38:مجتبی شیری برای بار سوم در موقعیت گلزنی قرار داشت اما ضربه چیپ او را وحید محمدزاده از روی خط بیرون زد.

دقیقه 44:میداوودی روی پاس علی زینالی صاحب توپ شد، اما با بی دقتی توپ را به بیرون زد.

دقیقه 72:ننزیچ دروازه بان راه آهن با خطا روی زینالی یک پنالتی تقدیم حریف کرد اما خودش ضربه پنالتی ابراهیم شکوری را گرفت و جبران کرد.

دقیقه 79: شوت عالی زینالی را فلاح زاده با واکنشی خوب مهار کرد.

حواشی:

مارتین موتومبا مهاجم آفریقایی تنها بازیکن خارجی در زمین است.

فرهاد کاظمی که این بازی یکی از آخرین بخت های تیمش برای بقا در لیگ برتر است،از ترکیب تهاجمی سود برده و دو مهاجم کاذب را پشت دو مهاجم دیگرش وارد زمین کرده است.

میلاد میداوودی مشهورترین بازیکن حاضر در میدان است و ابراهیم صادقی با تجربه ترین بازیکن این میدان حساس محسوب می شود.

حامد فلاح زاده باز هم حفاظت از دروازه سایپا را بر عهده دارد.

رامین رضائیان بازیکن ملی‌پوش راه‌آهن که قصد حضور در رختکن تیمش را داشت، با ممانعت ماموران انتظامی مواجه شد. او که کارت تردد در این محل را نداشت مدام به نیروهای انتظامی می‌ گفت که بازیکن ملی است و عجیب است که او را نمی‌ شناسند.

شیث رضایی که در هفته‌های گذشته مصدوم بود این هفته در ترکیب 18 نفره راه‌آهن قرار گرفته است.

رامین رضائیان بازیکن ملی‌پوش راه‌آهن در این میدان روی سکوها حضور دارد که در بین دو نیمه قصد حضور در رختکن این تیم را داشت با ممانعت مسئولان ورزشگاه روبرو شد زیرا کارتی به همراه نداشت و همین موضوع باعث شد تا مسئولان اجازه ندهند او به رختکن برود. او برای چند دقیقه‌ای با مسئولان جر و بحث می‌کرد و این در حالی بود که کارتی را برای شناسایی‌اش به همراه نداشت و سرانجام او نتوانست به رختکن تیم برود.

با شروع نیمه دوم چندین بازیکن راه‌آهن از جمله عادل کلاه‌کج و شیث رضایی در پشت دروازه این تیم مشغول گرم کردن هستند.

 ملوان 0 - 0 فولاد

بازگشت اسکوچیچ به انزلی، این بار بر خلاف حضورهای قبلی وی در بین بندرنشینان است و او در این شهر برای اولین روی نیمکت تیمی غیر از ملوانان می نشیند، باید دید نتیجه رودرویی دراگان محبوب با تیم سابقش چه خواهد شد.

داوران : اشکان خورشیدی کمک ها: علیرضا ایلدروم، سعید آلوردی

اخطار: مازیار زارع (57) نوری (75) از ملوان؛ مهدی بدرلو (57) چاگو (67) از فولاد

ملوان بندرانزلی: سیدحسین حسینی، ابوالحسن جعفری، محمدحسین کنعانی زادگان، عزت اله پورغاز، عزیز معبودی، سعید یوسف زاده (89 آبشک)، مازیار زارع، پژمان نوری(کاپیتان)، محسن یوسفی، فرزاد حاتمی، سیدجلال رافخایی (89 اعتمادی)

سرمربی : فیروز کریمی

فولاد خوزستان: علی سلیمی، احمد آل نعمه، لئوناردو مساریچ، مهدی بدرلو، یوسف کیا، ماتیاس چاگو، امید خالدی، ساسان انصاری، محسن مسلمان، اسماعیل شریفات(کاپیتان(84 کامل))، آلویز نونگ
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

شرح بازی:

نیمه اول بازی تیم های ملوان و فولاد که با تمرکز دو تیم در مرکز میدان آغاز شد در ادامه نیمه اول با حملات دو تیم و علی الخصوص ملوانی ها ادامه یافت و آنها چندبار توانستند دروازه این تیم را با خطر روبرو کند. البته مهمترین خطر این نیمه از آن فولادی ها بود و محسن مسلمان از روی یک ضربه ایستگاهی توانست تیر دروازه ملوانان را به لرزه دربیاورد. تا پایان نیمه اول دیگر دو تیم نتوانستند دروازه حریف را باز کنند و صفر صفر نتیجه پایانی این بازی در نیمه اول بود.

اما در نیمه دوم، از همان ابتدا این ملوانی ها بودند که قصد بازکردن دروازه علی سلیمی را در سرداشتند و از دقیقه 46 حملات خود را روی دروازه فولادی ها تدارک دیدند. حملات انزلی چی ها در این نیمه به مراتب خطرناک تر از نیمه اول بود و می توان گفت فولادی ها اسیر میدان داری آنها شده بودند.در این نیمه اسکوچیچ و تیمش خوش شانس بودند که در چند موقعیت دروازه شان باز نشد، ملوانی در ادامه حملات خود سه بار تیر دروازه علی سلیمی را به لرزه درآوردند و در چند موقعیت نیز سلیمی، آل نعمه و دیگر مدافعان این تیم مانع گلزنی انزلی چی ها شدند تا در نهایت این بازی با نتیجه مساوی به پایان برسد و فولادی های 48 امتیازی به رده پنجم جدول سقوط کنند و ملوانی ها به 27 امتیاز برسند و در رده دوازدهم جدول حضور یابند.

دقایق حساس:

دقیقه 20 – این حمله جدی ترین هجوم ملوانان روی دروازه فولادی ها بود که با توجه به شلوغ بودن جلوی دروازه فولاد، پژمان نوری با پاس یوسفی ضربه اش را از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه 29 – شوت فنی و زیبای یوسفی را دروازه بان تیم فولاد، علی سلیمی با واکنشی دیدنی تر به کرنر فرستاد.

دقیقه 31 – سانتر خظرناک ملوانان با ضربه سر حاتمی به بیرون رفت.

دقیقه 35 – محسن مسلمان، ضربه ایستگاهی فولادی ها را بسیار زیبا به سمت دروازه این تیم زد و این شوت محکم و دیدنی تیر دروازه حسینی را به لرزه درآورد.

دقیقه 51 – ملوانی ها در شلوغی جلوی دروازه فولاد ضربه ای را به دروازه این تیم زدند اما این توپ با برخورد به مدافعان فولادی ها به کرنر رفت.

دقیقه 52 – کرنر ارسالی نوری را رافخایی با ضربه سر به سمت دروازه فولادی ها زد اما سلیمی این توپ را دفع کرد.

دقیقه 55 – حمله دیگر ملوانی روی دروازه فولاد صورت گرفت اما ضربه جلال رافخایی با اختلاف کمی از روی دروازه فولادی ها به بیرون رفت.

دقیقه 79 – مهمترین خطر این بازی در این لحطه روی دروازه فولادی ها صورت گرفت و ملوانان دوبار پیاپی دروازه حریف را به لرزه درآوردند. ابتدا ضربه سر حاتمی به تیر عمودی دروازه فولادی ها برخورد کرد و ضربه برگشتی را یوسفی در محوطه شش قدم به تیر افقی دروازه فولاد کوبید.

دقیقه 90 – باز هم انزلی چی ها تیر دروازه فولادی ها را به لرزه درآوردند، پاس دیدنی آبشک به حاتمی رسید و استپ وی و سپس ضربه روی پا او باعث شد ملوانان در لرزه درآوردن تیر فولادی ها هت تریک کنند.

حواشی:

همانند خیلی از بازی های سه هفته پایانی لیگ برتر، این بازی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است، اولین اهمیت این بازی در رده این دو تیم در جدول است، ملوانان تمام تلاش خود را به کار خواهند بست تا بتوانند با پیروزی در این بازی خود را از رده دوازدهم جدول نجات دهند، در طرف مقابل سرخپوشان اهوازی نیز تصمیم دارند با کسب هر سه امتیاز این بازی در بین تیم های صدرجذولی باقی بمانند و دو هفته پایانی را برای قهرمانی و یا کسب سهمیه آسیا، با تمرکز بیشتری بگزرانند.

نکته دوم اهمیت این بازی، حضور دوباره دراگان اسکوچیچ در بین انزلی چی هاست، وی که در فصل گذشته توانسته بود تیم خوبی را برای بندرنشینان آماده کند و در دل هواداران قوی سپید برای خود جایی دست و پا کند. وی اکنون بعد از نزدیک به یک سال بازهم به شمال کشور برگشته و باید دید می تواند با تیم جنوبی اش موفق شود؟

قبل از شروع بازی مدیریت تیم ملوان به پاس زحمات اسکوچیچ از و تقدیر کرد و یک پیراهن تیم ملوان نیز به صورت نمادین به وی اهدا شد.

فیروز کریمی که در کنار زمین شور و هیجان زیادی را از خود بروز می دهد در جدیدترین روش صحبت خود با بازیکنان ملوان از گوشه کت خود کمک گرفت تا بوسیله آن مانع لب خوانی توسط دوربین های تلویزیونی شوند.
دقیقه 57 درگیری کوچکی بین بازیکنان دو تیم صورت گرفت که مازیار زارع، ساسان انصاری و مهدی بدرلو در متن آن بودند و بدرلو و زارع توسط داور کارت زرد گرفتند.

مازیار زارع با کارت زردی که در این بازی دریافت کرد، دو اخطاره شده و بازی حساس این تیم ئر مقابل ذوب آهن را از دست داد.

پس از تعویض شریفات بازوبند کاپیتانی این تیم برروی بازوی سلیمی بسته شد.

 گسترش فولاد 1 - 1 تراکتورسازی

تساوی تراکتورسازی مقابل گسترش فولاد باعث بقای گسترشی ها در لیگ‌برتر خواهد شد. این در حالی است که تراکتور هنوز صدرنشین لیگ‌برتر است.

به گزارش آسمونی تراکتور در حالیکه به شدت به سه امتیاز دربی تبریز نیاز داشت از پس همشهری خود برنیامد و با کسب یک امتیاز حالا نفس نفت تهران را پشت سر خود حس میکند.

داور:تورج حق وردی، کمک ها،آرمان اسعدی، تورج عیوض محمدی

اخطار: احمدزاده (60) از تراکتور؛ اکرامی (73) از گسترش

تراکتور:

حامد لک، محمد ایرانپوریان، خالد شفیعی، دوس سانتوس، شهریار شیروند ،مهدی کیانی(کاپیتان)، آندرانیک تیموریان، شاهین ثاقبی (70 نریمان جهان)، فرید بهزادی کریمی (84 دلیر)، فرشاد احمدزاده و لوسیانو ادینیو

سرمربی: تونی اولیویرا

گسترش فولاد:

داوود نوشی صوفیانی، مصطفی اکرامی، محسن حسینی، مرتضی اسدی (کاپیتان)، علیرضا میرشفیعیان (66 نظامی پور)، میثم نقی زاده، ، عادل سرشار (52 درویشی)، علیرضا نقی زاده (58 دیگو)، لئوناردو پیمنتا، جابر انصاری و محمد ابراهیمی

سرمربی: فراز کمالوند

شرح بازی:

بازی حساس اما نه جندان دلچسب دو تیم تبریزی در حالی به پایان رسید که بر خلاف انتظارها و توقعاتی که از تیم قرمزپوش تبریزی می رفت بازی خوبی را به ویژه در این بازی انجام نداد.

در این بازی که باز هم با استقبال اندک و سرد تماشاچیان روبرو شد هر دو تیم تبریزی در هر دو نیمه، بازی متفاوتی را به نمایش گذاشتند.

به همان اندازه که تیم تراکتورسازی در نیمه اول هجومی و مسلط بازی کرد در نیمه دوم پراشتباه ظاهرشد و حتی کم مانده بود بازی را واگذار کند. در طرف دیگر، تیم آبی پوش گسترش فولاد، کاستی ها و کم کاری های نیمه اول را جبران کرد و بسیار هجومی و با برنامه ظاهر شد تا هم تونی اولیویرا و هم هواداران این تیم، دندان قروچه بروند و دلشان خون شود!

با پایان این بازی، تراکتور در حالی دو امتیاز ارزشمند را از دست داد که به شدت برای کسب قهرمانی لیگ به آن احتیاج داشت. شاید بشود در مجموع به این نتیجه رسید که بازی متعادلی را شاهد بودیم که سهم هر تیم یک نیمه بود. نیمه اول برای تراکتور ، نیمه دوم برای گسترش!

دقایق حساس:

دقیقه 11: پاس عمقی ادینهو از میانه زمین فرید کریمی را در موقعیت تک به تک با نوشی صوفیانی قرار داد و نوشی صوفیانی این موقعیت را دفع کرد اما برخورد دو بازیکن باعث شد دقایقی بازی متوقف شود.

دقیقه 16: در ضد حمله سریع تراکتوری ها توپ ره شاهین ثاقبی رسید که مرتضی اسدی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 18: پاس عمقی و زیبای ادینهو ، فرید کریمی را به راه انداخت و روی سانتر این بازیکن آندو در موقعیتی نامناسب توپ را به اوت فرستاد.

دقیقه 29:روی ارسال تیموریان ادینهو برگردان زد که توپ با اختلاف کمی راهی اوت شد.

دقیقه 36:پاس عمقی فرشاد احمدزاده به فرید کریمی رسید که او به زیبایی از بین حسینی و میرشفیعیان عبور کرد و با نوشی صوفیانی تک به تک شد که دروازه بان گسترش توپ او را مهار کردند.

دقیقه 40:ارسال بلند اندو روی خط محوطه جریمه روی سر ادینهو فرود امد و نوشی صوفیانی در همین لحظه از دروازه بیرون آمد و توپ را مشت کرد و در برگشت هم شوت احمدزاده به بیرون رفت.

دقیقه 45: تراکتوری ها با چند پاس کوتاه وارد محوطه جریمه گسترش شدند و کیانی روی پای رو به عقب شاهین ثاقبی شوت زد که راهی اوت شد.

دقیقه 74:شروع مجدد آندو در محوطه جریمه به شفیعی رسید و شوت او را نوشی صوفیانی به زیبایی دفع کرد.

دقیقه 75: در یک ضد حمله جابر انصاری با جا گذاشتن خالد شفیعی صاحب موقعیت شد که لک به زیبایی توپ را گرفت.

شرح گل:

1 ـ صفر (تراکتورسازی): کرنر آندو تیموریان از جناح راست با پرش بلند و ضربه سر تماشایی دوس سانتوس تبدیل به اولین گل بازی شد. این گل در دقیقه 25 رقم خورد.

1-1(گسترش فولاد)روی کرنر ارسالی را محسن حسینی بازیکن فصل قبل تراکتور با ضربه سر وارد دروازه تراکتور کرد و بازی را به تساوی کشاند.

حواشی:

بازیکنان سابق تراکتورسازی که امروز با پیراهن گسترش قرار می گیرند از سوی هواداران حاضر در ورزشگاه مورد تشویق قرار گرفتند و جالب اینکه هواداران آنها را شعارهای زمان حضورشان در تراکتور تشویق کردند.

دوس سانتوز به جای میرهانی هاشمی در خط دفاعی تراکتور و در کنار خالد شفیعی بازی می کند.

احمد کامدار هافبک تراکتورسازی به خاطر سه کارته بودن در این بازی غایب است.

سعید آقایی و مهرداد بایرامی به دلیل مصدومیت در این بازی حضور ندارند و برابر تیم سابق شان گسترش بازی نخواهند کرد.

گسترش فولاد امروز در ترکیبش 6 بازیکن سابق تراکتورسازی را در اختیار دارد.

قبل از شروع بازی ورزشگاه یادگار امام توسط کادر فنی و بازیکنان دو تیم گلباران شد. تمام بازیکنان گسترش برای تونی اولیویرا گل بردند و سرمربی پرتغالی تراکتور هم با دسته گل به استقبال فراز کمالوند رفت. آذرنیا که سال گذشته مشکلاتی با تونی داشت برای این مربی دسته گل برد.بازیکنان دو تیم برای هواداران گل بردند.

فراز کمالوند به شدت از سوی هواداران تشویق شد و او هم در ورزشگاه دور افتخار زد و برای هواداران تراکتور دست تکان داد.

قبل از آغاز مسابقه بازیکنان دو تیم به دور دایره میانی زمین حلقه زدند و به احترام روح عزیز اصلی یک دقیقه سکوت کردند.

از جمع بازیکنان تراکتورسازی فقط شاهین ثاقبی به سمت نیمکت گسترش فولاد و فراز کمالوند نرفت.

پیمنتا بازیکن گسترش روی زمین افتاد که آندرانیک تیموریان با عصبانیت دستان این بازیکن را گرفت و از جایش بلند کرد.

دوس سانتوز مدافع تراکتور بعد از گلی که زد از سوی هواداران با لقب«قره بالا»تشویق شد. در زبان آذری این کلمه یعنی پسر سیاه.

لئوناردو پیمنتا بازیکن گسترش فولاد با بالا زدن پیراهن، تصویری از خودش را در زمان حضور در تراکتورسازی به تماشاگران نشان داد و همین موضوع باعث شد هواداران حاضر در ورزشگاه او را با شدت بیش‌تری تشویق کنند.

اواخر نیمه اول آندرانیک تیموریان در وسط زمین پس از برخورد با بازیکن گسترش روی زمین افتاد اما بعد از دو دقیقه به بازی برگشت. دقایقی بعد آندو باز هم روی زمین افتاد و او را با برانکارد از زمین بیرون بردند و تراکتور اواخر نیمه اول بدون آندو بازی کرد و به رختکن رفت.

پس از اینکه نفت تهران یک گل از پدیده دریافت کرد هواداران تراکتورسازی به شدت خوشحالی کردند. نکته جالب جایی بود که دقیقاً ثانیه‌هایی پس از گلزنی پدیده مقابل نفت هواداران تراکتور از این نتیجه مطلع شدند

 استقلال خوزستان 1 - 3 سپاهان

سپاهان با کسب هر 3 امتیاز مسابقه دشوار خود مقابل استقلال 53 امتیازی شد تا کمترین فاصله را با صدرجدول داشته باشد.

به گزارش آسمونی سپاهان موفق شد روند رو به جلوی خود را ادامه داده و با برتری سه بر یک برابر استقلال خوزستان خود را به رده سوم جدول برساند.

داور: موعود بنیادی فر

اخطار: دورقی (12)، مجید حیدری (87) از استقلال خوزستان

استقلال خوزستان:

سومایلا دیاکیته ـ محسن بیات، موسی کولی بالی، محمد طیبی، میثم مجیدی ـ مجید حیدری، میثم دورقی، میثم بائو، روح الله سیف الهی(77 یزدان عباسیان)، مهدی مومنی، مهدی سیدصالحی(کاپیتان)

سرمربی: عبدالله ویسی

سپاهان:

شهاب گردان (46 رحمان احمدی) ـ وریا غفوری، عبدالله کرمی، هادی عقیلی(کاپیتان)، احسان حاج‌صفی ـ فوزیل موسایف، رسول نویدکیا، محرم نویدکیا (58 پاپی)، محمدرضا خلعتبری، لوسیانو پریرا، مهدی شریفی(81 پسوس)

سرمربی: حسین فرکی

شرح گل:

0 ـ 1 (سپاهان): نفوذ وریا غفوری از جناح راست و پاس او داخل محوطه جریمه استقلال‌خوزستان با ضربه هوشمندانه محرم نویدکیا تبدیل به گل اول سپاهان شد.

2 ـ 0 (سپاهان): لوسیانو پریرا در چهارمین بازی متوالی برای سپاهان موفق به گلزنی شد او این بار در دقیقه 63 بازی روی همکاری با حسین پاپی و سانتر او با ضربه سر از فاصله نزدیک گل دوم سپاهان در بازی خارج از خانه را به ثمر رساند.

2 ـ 1 (استقلال‌خوزستان): دقیقه 71 مهدی مومنی توپ را از وسط زمین گرفت و خودش حرکت کرد و از پشت هجده قدم با شوتی محکم توپ را به زیبایی وارد دروازه سپاهان کرد.

1 ـ 3 (سپاهان): لوسیانو پریرا دومین گل خود را هم به ثمر رساند. شروع مجدد رحمان احمدی در دقیقه 90 به خلعتبری رسید و او با یک پاس خوب پریرا را صاحب توپ کرد و بغل پای این بازیکن کار استقلال‌خوزستان را در اهواز تمام کرد.

شرح بازی:

حسین فرکی که تیمش به هر 3 امتیاز این بازی نیاز مبرم دارد تیمش را با ترکیب نسبتاً هجومی وارد زمین کرده است. او به جای علی کریمی محروم از رسول نویدکیا در کنار بردار بزرگترش استفاده کرده است و 3 مهره هجومی یعنی مهدی شریفی، محمدرضا خلعتبری و لوسیانو پریرا نیز در ترکیب زردها حضور دارند تا زهر این تیم در حمله بیش از هر زمان دیگری باشد.

بازی در حالی آغاز شد که این تیم مهمان یعنی سپاهان بود که کار را در دست گرفت و توپ و زمین را تسخیر کرد. در همان ابتدا بعد از چند حمله زهردار این محرم نویدکیا بود که با پاس زیبای شریفی اولین گل فصل خود را به ثمر رساند. سپاهان تا حدود 10 دقیقه بعد از گل هم بر بازی سوار بود اما رفته رفته بازی متعادل شد تا جایی که تیم میزبان نیز در چند صحنه روی دروازه سپاهان خطرناک ظاهر شد اما در حالی که 15 دقیقه پایانی بازی در نیمه نخست دست خوزستانی ها بود سپاهان از گل زده دفاع کرد تا نیمه نخست با پیروزی زردپوشان به پایان برسد.

همانند 15 دقیقه پایانی نیمه نخست، بازی در نیمه دوم با برتری استقلال خوزستان آغاز شد. سپاهانی ها که در گرفتن توپ از حریف و اداره بازی ناکام بودند در آغاز نیمه دوم یک تعویض اجباری هم داشتند که آن به زمین آمدن رحمان احمدی به جای شهاب گردان بود.

اما در حالی که استقلال خوزستان برای به ثمر رساندن گل تساوی بازی را در دست گرفته بود این سپاهان بود که بر خلاف جریان بازی روی سانتر زیبای پاپی و ضربه سر لوسیانو پریرا گل دوم را هم به ثمر رساند. این گل اما تا دقیقه 71 بیشتر پایدار نبود و مهدی مومنی با یک شوت از راه دور دوباره اختلاف را به حداقل رساند.

دقایق پرالتهاب بازی اما با بازی هجومی استقلال خوزستان هر لحظه ممکن بود به تساوی بیانجامد اما روی یک ضد حمله و هنرنمایی خلعتبری در کنار خط باز هم این لوسیانو پریرا بود که برتری سپاهان را به دو گل رساند و تیر خلاص را زد.

دقایق حساس:

دقیقه 16: مهدی مومنی که از سمت راست حرکت کرده بود، توانست بعد از یک دریبل عبدالله کرمی را با یک حرکت زیبا پشت سر بگذارد اما ضربه او به توپ را گردان به کرنر فرستاد.

دقیقه 17: کرنر روح الله سیف‌اللهی روی سر میثم مجیدی نشست اما این مدافع نتوانست از فرصتی که نصیبش شد، به خوبی استفاده کند.

دقیقه 18: حرکت دوباره سپاهانی ها از سمت راست و پاس وریا غفوری به شریفی رسید اما ضربه مهاجم سپاهان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 56: شوت از راه دور مجید حیدری با اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 79: حرکت زیبای عباسیان از سمت راست و پاس او در محوطه جریمه درحالی که تنها به یک ضربه نیاز داشت از کنار سیدصالحی و بائو گذشت.

دقیقه 83: شوت موسی کولیبالی با اختلاف کمی از بالای دروازه بیرون رفت.

اتفاق ویژه:

گلزنی کاپیتان سپاهان در این بازی اتفاق ویژه این دیدار بود. محرم نویدکیا مثل شماره پیراهنش در دقیقه 4 گلزنی کرد.

بهترین بازیکن:

لوسیانو پریرای فرصت طلب با گل کردن دو موقعیت نقش اصلی را در پیروزی تیمش ایفا کرد. او حالا با 11 گل سومین گلزن لیگ برتر است.

حواشی:

در حالی که استقلال‌خوزستان به امتیازات این بازی برای بقا در لیگ نیاز دارد، تنها 100 هوادار اهوازی به ورزشگاه آمده اند. جالب اینکه تعداد هواداران این تیم با تعداد طرفداران سپاهان برابری می‌ کند که طرفداران اصفهانی با هفت دستگاه اتوبوس راهی اهواز شدند.

سپاهان پس از کسب 3 پیروزی متوالی با ترکیبی تهاجمی برای کسب هر سه امتیاز به میدان آمده است.

سپاهان برای اولین بار از حضور برادران نویدکیا (محرم و رسول) توامان بهره می‌ برد.

سیدمهدی سیدصالحی مهاجم باتجربه استقلال‌خوزستان با بازوبند کاپیتانی مقابل تیم سابقش قرار گرفته است.

4 بازیکن خارجی در ترکیب دو تیم حاضرند و دو بازیکن مالیایی اکثریت خارجی‌های زمین را تشکیل می‌‌دهند.

به دلیل مصدومیت شهاب گردان دروازه بان سپاهان در نیمه اول فرکی مجبور شد یک تعویض اجباری انجام دهد و در نیمه دوم از رحمان احمدی درون دروازه استفاده کرد.

سپاهانی ها در نیمه دوم با سه، چهار دقیقه تعویض وارد زمین شدند.

شهاب گردان که پس از اتمام نیمه اول تعویض شد و روی نیمکت نشسته است، در دقیقه 73 از داور بازی کارت زرد دریافت کرد.

برخورد سیف‌اللهی و هادی عقیلی منجر به درگیری بین این دو بازیکن شد که دخالت هم تیمی ها غائله را خاتمه داد.

league-14-iran-week-28(1)
league-14-iran-week-28(1)

 پرسپولیس 1 - 0 پیکان

پرسپولیس با پیروزی برابر پیکان به دومین برد خود در نیم فصل دوم دست یافت و طلسم عدم نتیجه گیری در لیگ برتر برای این تیم شکسته شد.
به گزارش آسمونی، تیم فوتبال پرسپولیس از ساعت 18 در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم پیکان رفت که مسابقه با نتیجه یک بر صفر به سود پرسپولیس به پایان رسید.

داور: حسین زرگر، کمک ها: علی میرزابیگی و سجاد طوری

اخطار: ساموئل (7) فریرا (38) از پیکان، نورمحمدی (92) از پرسپولیس

پرسپولیس:

سوشا مکانی ـ مایکل اومانیا، علیرضا نورمحمدی، بابک حاتمی ـ احمد نورالهی، مهرداد کفشگری ـ محمد نوری (کاپیتان)، فرناندو گابریل، امید عالیشاه، هادی نوروزی (67 رضا خالقی‌فر) ـ مهدی طارمی (77 علیپور)

سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

پیکان:

مهدی رحمتی(کاپیتان) ـ محمد نصرتی، وحید حیدریه، احمد مهدی زاده (65 قاسمی)، آندره فریرا ـ ساموئل، صادق بارانی، امیرحسین فشنگچی(76 مرتضی آقاخان)، احمد جمشیدیان ـ سیاوش اکبرپور، مصطفی شجاعی (60 سید حسین کریمی)

سرمربی: صمد مرفاوی

شرح گل:

پرسپولیس یک پیکان 0:(دقیقه 55، مهدی طارمی): ضربه کرنر پرسپولیس را هادی نوروزی روی شش قدم فرستاد که با پروازه بلند طارمی و ضربه سر دیدنی او گل اول پرسپولیس رقم خورد.

شرح بازی:

پرسپولیس که به دنبال کسب یک پیروزی روحیه بخش پیش از دیدار لیگ قهرمانان برابر بنیادکار بود از همان ابتدای بازی با هجوم روی دروازه پیکان فرصت های زیادی را به دست آورد و البته باز هم ناهماهنگی و بی دقتی بازیکنان این تیم مانع بزرگی برای رسیدن به دروازه پیکان نشان می داد.
پرسپولیس در نهایت موفق شد با گلی که طارمی از روی ارسال هادی نوروزی فرستاده بود تیمش را به دومین برد نیم فصل برساند و برانکو را نیز از کسب سه امتیاز شیرین قبل از دیدار برابر بنیادکار مسرور کند.
پیکانی ها که بعد از گل طارمی به جلو آمده بودند چند موقعیت نصفه و نیمه به دست آوردند اما موفق نشدند سوشا مکانی را از پیش رو بردارند و با این نتیجه باید چشم به دو دیدار آینده خود بدوزند تا جواز بقا در لیگ برتر را به دست بیاورند.

دقایق حساس:

دقیقه 2: پاس زمینی عالیشاه پشت محوطه جریمه را هادی نوروزی با فریب مدافع حریف برای نوری مهیا کرد که ضربه کاپیتان پرسپولیس یک کرنر را برای این تیم به ارمغان آورد.

دقیقه 7: فرار هادی نوروزی از جناح راست با خطای ساموئل همراه بود که زرگر به این بازیکن یک کارت زرد نشان داد.

دقیقه 15: فرناندو گابریل درون محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که ضربه بد هافبک برزیلی پرسپولیس از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 16: ارسال فشنگچی را محمد نوری از درون محوطه جریمه برگرداند که در ادامه اشتباه سوشا مکانی در خروج نزدیک بود دروازه این تیم را با خطر مواجه کند که توپ از بالای دروازه این تیم با اختلاف کم با ضربه سر احمد جمشیدیان به بیرون رفت.

دقیقه 18: اشتباه اومانیا نزدیک بود دروازه این تیم را با خطر روبرو کند که خروج به موقع سوشا این فرصت را از مهاجم پیکان گرفت.

دقیقه 26: پاس در عمق فرناندو را هادی نوروزی با شوتی از گوشه محوطه جریمه به سمت دروازه پیکان نواخت که رحمتی به راحتی آن را مهار کرد.

دقیقه 27: ارسال هادی نوروزی درون محوطه جریمه و کنترل توپ طارمی و چرخش او در نهایت با ضربه او همراه بود که با برخورد به دفاع به کرنر رفت.

دقیقه 27: ضربه کرنر را عالیشاه روی دروازه فرستاد که با ضربه سر اومانیا همراه بود و توپ با اختلاف کم به اوت رفت.

دقیقه 29: با خطا روی عالیشاه یک ضربه ایستگاهی چسبیده به محوطه جریمه برای سرخپوشان شکل گرفت و داور به آندره فریرا کارت زرد داد.

دقیقه 30: ضربه ایستگاهی را فرناندو گابریل به سمت دروازه زد که توپ با کمترین اختلاف ممکن و در میان رحمتی به اوت رفت.

دقیقه 31: فرار عالیشاه به درون محوطه جریمه پیکان با دخالت رحمتی همراه بود که اشتباه مسلم دروازه بان پیکان نزدیک بود اولین گل را برای پرسپولیس رقم بزند. شوت رحمتی به قصد دفع به عالیشاه برخورد کرد و به سمت دروازه این تیم منحرف شد و با خوش شانسی رحمتی توپ به تیرک خورد و توسط مدافعان برگشت داده شد.

دقیقه 34: ارسال فشنگچی با ضربه سر آرام سیاوش اکبرپور همراه شد که سوشا برای مهار این توپ کار ساده ای را پیش رو داشت.

دقیقه 38: فرار گابریل به قلب دفاع پیکان با خطای صادق بارانی همراه شد تا زرگر به این بازیکن هم کارت زرد نشان دهد.

دقیقه 39: ارسال ضربه خطا از سوی گابریل با ضربه سر اومانیا در حالت نامتعادل همراه بود که توپ با اختلاف از بالای دروازه رحمتی به بیرون رفت.

دقیقه 40: فرار طارمی و پاس زیبای او به فرناندو در حالی که مهاجم بوشهری با فرار به عمق منتظر پاس این هافبک بود با ضربه بی دقت فرناندو گابریل همراه بود و فرصت برای پرسپولیس از دست رفت.

دقیقه 46: پاس در عمق صادق بارانی برای مصطفی شجاعی را این بازیکن سر ضرب نواخت که با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 48: خطای اومانیا پشت محوطه جریمه روی فشنگچی یک ضربه ایستگاهی را از منطقه مناسب نصیب پیکانی ها کرد. که ضربه فشنگچی با اختلاف کم بعد از گذشتن از دیوار دفاعی پرسپولیس به اوت رفت.

دقیقه 62: روی یک ضدحمله فرناندو گابریل با مکثی جالب و حرفه ای، حمله وران تیمش را به دروازه پیکان نزدیک کرد و در ادامه پاس او به هادی نوروزی این بازیکن را در موقعیت گل قرار داد که رحمتی با واکنشی به موقع مانع از باز شدن دروازه تیمش برای بار دوم شد.

دقیقه 74: فرناندو گابریل روی یک و دو با خالقی فر و از پشت محوطه جریمه دروازه پیکان را با شوت زمینی تهدید کرد که با اختلاف کمی به بیرون رفت.

دقیقه 82: ضربه غافلگیر کننده فریرا را سوشا مکانی از زیر تیرک به کرنر فرستاد.

دقیقه 90 + 1: پاس زیبای کمندانی به علیپپور، مهاجم جوان پرسپولیس را با رحمتی تک به تک کرد که او با بی تجربگی این توپ را از دست داد.

بهترین بازیکن:

مهدی طارمی: مهاجم جوان پرسپولیس موفق شد با گلزنی در این دیدار حساس بعد از هفته ها تیمش را در لیگ برتر و استادیوم آزادی برنده میدان کند. پدیده این فصل فوتبال ایران که جدال با مدافعان باتجربه پیکان روز خوبی را پشت سر گذاشت و بارها دروازه مهدی رحمتی را با خطر روبرو کرد و البته نمی توان از بازی فنی و زیبای گابریل فرناندو در این دیدار گذشت.

حواشی:

در حالی که پرسپولیس خود را آماده انجام آخرین مسابقه آسیایی مقابل نماینده ازبکستان می‌ کند، از بازی این تیم مقابل پیکان استقبال بسیار ضعیفی به عمل آمده است.

پیکانی ها از همه دارایی آبی‌پوش خود استفاده کردند و اکبرپور، جمشیدیان، ساموئل و رحمتی در ترکیب شاگردان مرفاوی قرار دارند.

سعید دقیقی که هفته گذشته پنالتی حساسی را مقابل تراکتورسازی از دست داد در این بازی در ترکیب اصلی حضور ندارد.

پرسپولیس از ترکیب آشنای خود استفاده می‌ کند. آنها دوباره بابک حاتمی را در ترکیب اصلی قرار داده اند. محسن بنگر مهمترین غایب قرمزپوشان محسوب می‌ شود.

مهدی دغاغله، علی علیپور، رضا خالقی فر و افشین اسماعیل زاده گزینه های اولیه جانشینی بازیکنان اصلی پرسپولیس هستند.

در ابتدای بازی، بازیکنان و کادرفنی دو تیم، دسته گل های به مناسبت روز معلم و نیز ولادت امام علی (ع) در جایگاهی که به مناسبت تکریم از پدران آسمانی در نظر گرفته شده بود تقدیم کردند.

به نظر می رسد اشکالی در اسکوربرد استادیوم آزادی به وجود آمده باشد و این تابلو در نمایش اطلاعات بازی با اشکال مواجه شده است.

پیش از آغاز بازی، محمد نوری به دعوت اندک هواداران حاضر در استادیوم از بازیکنان خواست به سمت آنها بروند.

مهدی رحمتی، امیرحسین فشنگچی، محمد نصرتی، جی لوید ساموئل و احمد جمشیدیان از جمع بازیکنان پیکان به سمت نیمکت پرسپولیس رفتند و برانکو و اعضای کادرفنی این تیم خوش و بش کردند.

حضور مهرداد کفشگری در جناح چپ پرسپولیس از اتفاقات عجیب این دیدار بود که با صلاحدید برانکو اتفاق افتاده بود. هافبک دفاعی پرسپولیس در بازی های گذشته در این بازی با توجه به مصدومیت علی عسگری در این پست قرار گرفته بود و محمد نوری و نوراللهی در میانه میدان حضور یافتند.

تشویق حسین هدایتی از دیگر اتفاقات جالب این دیدار بود. تماشاگران اندک این دیدار حسین هدایتی را به شدت تشویق کردند و از مالکیت احتمالی او در پرسپولیس استقبال کردند.

  پدیده 1 - 2 نفت تهران

نفت‌تهران یک بار دیگر در دقایق پایانی مقاومت حریف خود را شکست و با به دست آوردن یک پیروزی شیرین در مشهد صدرجدول را با تراکتور شریک شد.

داور: محمدحسین زاهدی فر، کمک ها: سعید علی نژادیان و یعقوب حجتی

اخطار: عزتی (71) از نفت تهران

پدیده:

مجتبی روشنگر (کاپیتان) ـ محمد نژادمهدی (44 ناصحی)، ایگور پراهیچ، مسعود نظرزاده، زوران کنزویچ ـ رضا حقیقی شاندیز، معین عباسیان، سعید قزل (69 نظری)، میلاد غریبی ـ محمد غلامی، یونس شاکری (81 نسیم اف)

سرمربی: علیرضا مرزبان

نفت:

علیرضا بیرانوند ـ مهدی شیری (57 مطهری)، سیامک کوروشی، لئوناردو پادووانی، وحید حمدی نژاد ـ سعید لطفی، ایمان مبعلی، حسین ابراهیمی، علیرضا عزتی(کاپیتان)، آرش رضاوند (82 کامیابی نیا) ـ غلامرضا رضایی

سرمربی: علیرضا منصوریان

شرح گل‌ها:

0 ـ 1 (نفت): وحید حمدی نژاد مدافع باتجربه نفت قفل بازی را در دقیقه 25 شکست. شوت سنگین لئوناردو پادووانی با اشتباه روشنگر در جایگیری مقابل پای حمدی نژاد افتاد و او با یک ضربه کار را تمام کرد.

1 ـ 1 (پدیده): فشار حملات پی در پی پدیده نتیجه داد و روی ارسال بلند میلاد غریبی که توپ را از جلوی هجده قدم پدیده به طور مستقیم به عمق فرستاده بود، غلامی را روی غافلگیری مدافعان با بیرانوند تک به تک کرد. دروازه‌بان کم اشتباه نفت این بار از دروازه خارج نشد تا غلامی روی لبه خط هجده قدم کار را تمام کند.

2 ـ 1 (نفت): در دقیقه 89 برخلاف جریان بازی و در شرایطی که رضا ناصحی یک دقیقه قبل در یک موقعیت صددرصد نتوانسته بود گل بزند. تیم نفت روی یک ضربه کرنر گل برتری را به ثمر رساند. کرنر ایمان مبعلی با ضربه سر علیرضا عزتی گل دوم را سبب شد.

شرح بازی در نیمه اول:

کمتر کسی باور داشت که نفت برابر پدیده تیمی که در سه هفته اخیر نتایج خوبی گرفته و بقای خود را در لیگ‌برتر قطعی ساخته تا این حد خوب بازی کند. نفتی ها بازی را با حملات دامنه دار از چپ و راست و عمق شروع کردند. هر چند در بازی های گذشته از ایمان مبعلی به عنوان طراح و به قول منصوریان و مهندس این تیم یاد کرده اند، اما مبعلی در این بازی چنان خوب بازی کرد که می‌ توان او را عامل اصلی برتری تیمش در نیمه اول دانست. حاصل حملات دامنه دار نفت در دقیقه 25 منجر به گل اول نفت شد اما بعد از این گل هم حملات نفتی ها تداوم داشت که یکی از ابزار شاگردان منصوریان برای حفظ نتیجه و احتمالا زدن گل های بعدی روی شوت های پشت محوطه 18 قدم و ارسال های بلند بیرانوند با ضربه دست در موقعیت ضدحمله بود. نفتی ها در حالی نیمه اول را به پایان بردند که هیچگاه دروازه شان با خطری جدی از سوی میزبان مواجه نشد.

دقایق حساس:

دقیقه 24: شوت ایمان مبعلی روی یک ضربه آزاد به شکل خطرناکی از روی دروازه نفت به اوت رفت.

دقیقه 32: ارسال مواج غلامرضا رضایی روی تیر دوم در فرصتی بسیار ایده آل برای سرزنی مهدی شیری فراهم کرد اما او زیرتوپ زد و توپ با فاصله چند سانتی به اوت رفت.

دقیقه 32: مسعود نظرزاده در یک ضربه ایستگاهی چسبیده به خط هجده قدم اولین فرصت پدیده را ثبت کرد، توپ با فاصله اندک از روی دروازه به خارج رفت.

دقیقه 35: ضربه عالی مبعلی از 30 متری زوزه کشان به تیر دروازه خورد و تحسین طرفداران مشهدی را هم برانگیخت.

دقیقه 38: یک صحنه جالب دیگر از سوی نفتی ها با 3 ضرب آنها را در موقعیت تک به تک قرارداد؛ بیرانوند با پرتاب دست توپ را به پشت هجده حریف رساند، غلامرضا رضایی تک ضرب به مبعلی و مبعلی به شیری آن هم به صورت تک ضرب بازیکن جوان نفت را با مجتبی روشنگر تک به تک کردند که او توپ را به بیرون زد.

دقیقه 45 تا 47: تیزچنگی و سرعت عمل بالای بیرانوند مردان پدیده را روی سه صحنه متوالی ناکام گذاشت. پدیده که نیمه بدی را سپری کرده بود، ابتدا با شوت سنگین غلامی دروازه حریف را تهدید کرد که بیرانوند از زیرطاق دروازه توپ را به کرنر زد. کرنر را مردان پدیده از راست زدند و این بار میلاد غریبی ضربه سر زد و بار دیگر بیرانوند در آستانه ورود به دروازه توپ را به کرنر فرستاد و دفعه سوم روی همکاری یونس شاکری و محمد غلامی، مهاجم گیلانی پدیده با ضربه سنگین بیرانوند را برای مهار توپ از کنار دروازه به زحمت انداخت که این بار هم بیرانوند پدیده ای ها را ناکام گذاشت.

حواشی:

نفت‌تهران دوباره به چند مهره اصلی استراحت داده است. کمال کامیابی و وحید امیری روی نیمکت نشسته اند و احتمالا ارسلان مطهری از نیمه دوم به میدان می‌ آید.

در غیاب اکبر صادقی، رضا حقیقی هافبک دفاعی اصلی پدیده ای هاست.

زوران کنزویچ و ایگور پراهیچ دو بازیکن سفت و سخت پدیده وظیفه اصلی دفع ضربات ایستگاهی خطرناک نفت را برعهده دارند.

امین حاج محمدی مدافع نفت روی نیمکت است و شاگردان منصوریان با زوج دفاعی پادووانی ـ کوروشی به میدان می‌ روند.

رضا علیاری هم نیمکت نشین است و وحید حمدی نژاد باتجربه در پست دفاع چپ نفت بازی می‌ کند.

پدیده در خط حمله از دو مهاجم قوی استفاده می‌ کند؛ یونس شاکری و محمد غلامی که در طول بازی تنه به تنه مدافعان حریف خواهند زد.

با وجود بقای قطعی پدیده و حضور نفت‌تهران از جمع مدعیان قهرمانی، به نظر می‌ رسید پدیده که در نیم فصل اول جزو تیم های پرتماشاگر لیگ بود، در بازی امروز تماشاگر زیادی داشته باشد. اما در فاصله نیم ساعت مانده به بازی کمتر از هزار تماشاگر به ورزشگاه آمده است. احتمالا صعود سیاه جامگان و روز پرتماشاگر ورزشگاه ثامن مشهد و بالاخره قطعی شدن حضور 2 تمی مشهدی در لیگ‌برتر مشهدی ها را فوتبال زده کرده است.

منصوریان در یک اقدام ویژه ساعت گرم کردن بازیکنانش را زیاد کرد و نفتی ها در حالی در ورزشگاه گرم می‌ کردند که پدیده میزبان در رختکن مشغول آماده سازی بود.

اسپایدرکم ورزشگاه ثامن، دیگر تبدیل به یک خاطره شده و از این دستگاه ثامن، دیگر تبدیل به یک خاطره شده و از این دستگاه مجهز در ورزشگاه ثامن، تنها لاشه ای باقی مانده است.

از طرف اعضای هیات مدیره باشگاه پدیده مشهد از رضا مهاجری و آرمین رهبر مربیان تیم سیاه جامگان که هفته گذشته به لیگ‌برتر صعود کردند، با اهدای دسته گل و لوح تقدیر، تجلیل به عمل آمد.

محسن قهرمانی داور جنجالی لیگ‌برتر فوتبال ایران در ورزشگاه حاضر است و بازی دو تیم را از نزدیک تماشا می‌ کند.

در دقیقه 70 درگیری محمدمهدی نظری که تازه به زمین آمده بود با وحید حمدی نژاد صحنه زشتی را در ورزشگاه پدید آورد که منصوریان برای دخالت وارد زمین شد. به محض ورود منصوریان تماشاگران پدیده به قصد برانگیختن اعصاب او شروع به تشویق قلعه‌نویی کردند.

 صبا ی قم 1 - استقلال 2

استقلالی ها بعد از چند هفته ناکامی دوباره در قم با پیروزی آشتی کردند تا دو هفته پایانی لیگ‌برتر را با انگیزه های بیشتری ادامه بدهند.

به گزارش آسمونی استقلال پس از چند هفته ناکامی، موفق شد با نتیجه 2-1 صبا را در قم شکست دهد.

داور: یدالله جهانبازی،کمک ها:محمدرضا منصوری،هادی طوسی

اخطار: حسین کوشکی (25) از صبا

صبای قم: میلاد فراهانی،مسعود حق جو،روزبه چشمی،هادی شکوری، محمد امین آرام طبع ،ابوالفضل ابراهیمی،حسین بادامکی ، ایوب کلانتری (84 اوسانی)، فرشید باقری (66 کرمی) ،وحید علی آبادی(55 جواد کاظمیان) وحسین کوشکی

سرمربی:مهدی تارتار

استقلال: محسن فروزان، امیرحسین صادقی، هرایر مگویان، میلاد فخرالدینی، هاشم بیک‌زاده، جاسم کرار (87 خرسندنیا)، امید ابراهیمی،‌خسرو حیدری، محسن کریمی (79 برهانی)، رضا عنایتی و سجاد شهباززاده
سرمربی : امیر قلعه نویی

شرح بازی:

امیدهای استقلال برای کسب سهمیه آسیایی اندکی قوت گرفت. آبی ها امروز با انجام یک نسبتا خوب با کسب سه امتیاز از خانه حریف به تهران بازگشتند تا به قول امیر قلعه‌نویی در دو بازی آینده دل هواداران تا آنجا که می‌ شود خوشحال کنند. استقلال امروز بازی را خوب شروع کرد و قبل از یک ساعت اول کار را تمام کرد، با این حال آنها این ریسک را به جان خریدند که در انتهای بازی صبا مسابقه را به تساوی بکشاند که به خیر گذشت و آبی ها حالا با 47 امتیاز در رده ششم قرار دارند. اگر آنها بتوانند دو بازی آینده را با کسب نتایج خوب تمام کنند، این فصل تلخ با شرایط خوبی به پایان می‌ رسد.

بهترین بازیکن:

محسن کریمی بازیکن جوان استقلال که قلعه‌نویی سرانجام او را به طور کامل و از ابتدای بازی به میدان فرستاد جواب اعتماد سرمربی تیم را داد و آبی ها به تولد یک بازیکن جوان دیگر امیدوار کرد.

اتفاق ویژه: سجاد شهباززاده مهاجم استقلال که مدت ها بود از گلزنی فاصله گرفته بود، امروز دوباره موفق شد گلی حساس را برای تیمش به ثمر برساند و با توجه به گلزنی پریرا در اهواز کماکان در رده دوم جدول گلزنان قرار بگیرد.

دقایق حساس:

دقیقه 8: شوت سجاد شهباززاده از داخل محوطه جریمه توسط فراهانی به کرنر فرستاده شد.

دقیقه 18: محسن کریمی بعد از دریبل دو بازیکن دروازه صبا را به خطر انداخت که این شوت را فراهانی دفع کرد.

دقیقه 26: ضربه ایستگاهی امید ابراهیمی با فاصله کم از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 41: شوت ایوب کلانتری از فاصله 35 متری با دفع محسن فروزان راهی به دروازه استقلال نیافت.

دقیقه 42: پاس به بیرون چشمی و ضربه سرضرب وحید علی آبادی توسط فروزان مهار شد.

دقیقه 90: پاس عمقی محسن کرمی را مدافعان استقلال به کرنر زدند.

دقیقه 90: سانتر حسین بادامکی پس از برخورد به زمین مقابل روزبه چشمی قرار گرفت که ضربه او از بالای دروازه به اوت رفت.

شرح گل:

1 ـ 0 (استقلال): جاسم کرار محمد از میانه میدان صاحب توپ شد و با جا گذاشتن مدافع روبه‌رو با شوتی تماشایی از فاصله 25 متری طاق دروازه صبا را مورد هدف قرار داد تا تیمش در قم با یک گل از حریف پیش بیافتد.

2 ـ 0 (استقلال): سجاد شهباززاده با مهاجم گلزن استقلال با گلزنی آشتی کرد. محسن کریمی در دقیقه 58 با یک استارت خوب از میانه زمین به داخل محوطه جریمه رسید و با شوتی محکم فراهانی را به زحمت انداخت که شهباززاده در ریباند گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

2 ـ 1 (صبا): ابوالفضل ابراهیمی از جناح راست بادامکی را راه انداخت و این بازیکن سابق پرسپولیس با یک ضربه چیپ اولین گل صبا را وارد دروازه محسن فروزان کرد. این گل در دقیقه 71 به ثبت رسید.

حواشی:

امروز تولد حنیف عمران زاده مدافع استقلال است و به همین خاطر قبل از بازی هادی شکوری بازیکن سابق استقلال و فعلی صبا تولد او را تبریک گفت و حنیف هم برای حریف کری خواند که در روز تولدش گل می زند.
تعداد هواداران استقلال در ورزشگاه قم خیلی بیشتر از هواداران صباست و تقریبا صندلی های ورزشگاه را پر کرده اند.

رضا عنایتی مهاجم استقلال سابقه بازی در صبا را هم دارد و به همین خاطر پیش از آغاز بازی به سمت نیمکت حریف رفت و با بازیکنان و کادر فنی این تیم خوش و بش کرد.

زمانی که بازیکنان استقلال وارد زمین شدند هواداران حاضر در ورزشگاه فرهاد مجیدی را تشویق کردند و سپس به تشویق بازیکنان استقلال پرداختند. امیر قلعه نویی، رضا عنایتی و وحید طالب لو بیشتز از بقیه تشویق شدند.

زمانی که محسن فروزان برای گرم کردن وارد زمین شد هواداران استقلال او را تشویق کردند و ترقه ای هم جلوی پای او انداختند.

در حالی که نزدیک به 1500 هوادار صبای میزبان در ورزشگاه حاضرند، استقلالی ها با 5000 تماشاچی اکثریت حاضرین ورزشگاه یادگار امام را تشکیل می‌ دهند.

استوک قرمز محسن فروزان دروازه‌بان استقلال در این بازی به شدت جلب نظر می‌ کرد. هواداران به محض حضور در زمین فریاد زدند:«فروزان یادت باشه استوک قرمز باشه پیش از شروع بازی همه بازیکنان و کادرفنی صبا به جز دو بازیکن به سمت نیمکت آبی‌پوشان رفتند.

از بین بازیکنان استقلال غلامرضا عنایتی، میلاد سلیمان فلاح و میلاد فخرالدینی به سمت نیمکت حریف رفتند.

جاسم کرار پس از گلزنی مقابل نیمکت صبا سجده شکر بجای آورد. این بازیکن بعد از مدت ها محرومیت دوباره درخشید.

مهدی تارتار سرمربی صبا پس از گلزنی کرار به کنار خط آمد و با اعتراض از بازی شاگردانش انتقاد کرد.

با پایان نیمه اول استقلالی ها اقدام به تشویق جاسم کرارمحمد گلزن عراقی این تیم کردند.

محسن فروزان با جانبازانی که در کنار زمین حضور داشتند، عکس یادگاری گرفت.

شهر قم هم صاحب یک جیمی جامپ شد. این بار در دقیقه 80 بازی یک هوادار قمی به داخل زمین دوید که پس از دخالت کاظمیان و اوسانی توسط ماموران انتظامی به بیرون هدایت شد.

 ذوب آهن 2 - 0 نفت مسجد سلیمان

ذوب‌آهن با برتری کامل مقابل نفت‌مسجدسلیمان تا رده چهارم جدول صعود کرد تا فعلا سهمیه آسیایی را در مشت خود داشته باشد.

داور: حسن اکرمی، کمک ها: رضا سخندان و علی اکبر نوری

اخطار: حسن زاده (48) از ذوب آهن

ذوب‌آهن:

رشید مظاهری(85 پیمان سلیمانی) ـ کارلوس سانتوس، هادی محمدی، علی حمام، مهرداد قنبری ـ قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، دانیال اسماعیلی فر، احسان پهلوان، مسعود حسن زاده(66 مرتضی تبریزی)، مهدی رجب‌زاده (72 مهدی پور)

سرمربی: یحیی گل‌محمدی

نفت‌مسجدسلیمان:

گئورگی گئورگیف ـ سیدجلال عبدی، سعید سالارزاده، روسلان ملزدینوف، حمزه حدادی، محمود تیغ نورد، حمید بوحمدان، ، الکساندر پاشنکو (60 رضا کرملاچعب)، میلاد زنیدپور، میلاد جعفری، کیوان امرایی (74 فرزاد محمدی)

سرمربی: بهروز مکوندی

شرح بازی:

نبرد سهمیه و سقوط در حالی بین دو تیم ذوب‌آهن و نفت مسجد سلیمان آغاز شد که پیش بینی می‌شد شاگردان یحیی گل‌محمدی با ارائه یک بازی هجومی به دنبال شکست تیم حریف و نزدیک شدن به صدر جدول باشند اما حساسیت این مسابقه باعث شد تا در نیمه اول تماشاگران شاهد بازی آنچنان خوبی از سوی هر دو تیم نباشند و هرچند که ذوب‌آهن بازی برتری نسبت به تیم حریف ارائه داد اما موقعیت‌های این تیم آنچنان خطرناک نبود تا دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند. نفتی‌ها با انجام یک بازی دفاعی چشم به ضد حملات داشتند در سوی مقابل به نظر می‌رسید که بازیکنان ذوب‌آهن به نوعی حریف انتهای جدولی خودشان را دست کم گرفته‌اند و آن بازی همیشگی از سوی شاگردان یحیی گل محمدی دیده نشد.

با آغاز نیمه دوم ذوب آهن که به دنبال پیروزی بود حملاتش را بر روی دروازه حریف افزایش داد و نفت کاملا به لاک دفاعی فرو رفت. در این دقایق سانترهای پرتعداد بازیکنان ذوب آهن و ضربات سر مهاجمان این تیم تبدیل به اصلی ترین تاکتیک ذوب آهن شد که بر روی دو ضربه کرنر دو بار هم به ثمر نشست و شاگردان گل محمدی پیروزی خودشان را تضمین کردند.

شرح گل:

1 ـ 0 (ذوب‌آهن): اصرار ذوبی ها در ارسال کرنرها نتیجه داد و این بار کارلوس سانتوس مدافع این تیم در دقیقه 61 با پرشی بلند، توپ را وارد دروازه مسجدسلیمانی ها کرد.

0-2 (ذوب آهن) : باز هم ارسال کرنر اینبار با مهدی رجب زاده و ضربه سر دیدنی دانیال اسماعیل فر به دوراز دستان گلر نفت تبدیل به گل شد .

دقایق حساس:

5- فرار و سانتر علی حمام از جناح راست سبب شد تا توپ از روی تیر دوم به بیرون برود.

10 -دانیال اسماعیل فر با یک چرخش عالی وقتی توپ را روی دروازه نفت فرستاد با ضربه سر مدافعان به کرنر رفت.

15- شوت پای چپ میلاد زنید پور به شکل خطرناکی از بالای دروازه ذوب اهن به خارج رفت .

18- ارسال قاسم حدادی فر در دهانه دروازه نفت با ضربه سر نصف و نیمه مسعود حسن زاده بی ثمر ماند .

25-احسان پهلوان با یک حرکت تکنیکی توپ را بخوبی بر روی سر دانیال اسماعیل فر فرود آورد که وارد گل نشد .

30- قاسم دهنوی با یک چرخش از روی خط محوطه جریمه شوتش را روانه دروازه گئورگی کرد که با اختلاف اندک به بیرون هدایت شد.

46: ارسال حدادی فر ،ضربه سر مسعود حسن زاده ،مبدل به واکنش گلر تیم نفت شد که ضربه ریباند را دانیال اسماعیل فر لو داد.

52: ضربه پاشنکو از روی دروازه ذوب به اوت رفت.

58: ارسال بازیکنان مسجدسلیمان از جناح چپ فرصتی عالی را نصیب این تیم کرد اما توپ ارسالی بدون برخورد به بازیکنان حمله ور سرآسیمه توسط مدافعان ذوب‌آهن دفع شد تا یک فرصت عالی به هدر برود.
59: ضربه سر مهرداد قنبری با واکنش عالی گئورگیف به کرنر رفت.

59: کرنر ارسالی از جناح چپ با ضربه سر علی حمام توسط مدافعان دفع شد.

حواشی:

ذوب‌آهن برای دومین بازی متوالی مرتضی تبریزی را روی نیمکت نشانده است.

اکبر ایمانی، اسماعیل فرهادی و کاوه رضایی مشهورترین بازیکنان مصدوم اردوی ذوب‌آهن هستند.

در ترکیب دو تیم 5 بازیکن خارجی حضور دارند که دو بازیکن بلغاری، یک بازیکن اهل مولداوی، یک برزیلی و یک لبنانی در این میدان حاضرند.

میلاد زنیدپور سابقه بازی در سپاهان را دارد و به زمین فولادشهر کاملا آشناست.

دانیال اسماعیلی فر پدیده جدید لیگ‌برتر در این بازی حاضر است و روی دست علی حمام بازی می‌ کند.

رضا کرملاچعب جوانترین گلزن لیگ‌برتر روی نیمکت تیم نفت‌مسجدسلیمان نشسته است.

قبل از آغاز بازی نماد عروسکی ذوب آهن به نام گاندو با به حرکت در آوردن پرچم این تیم طرفداران را به وجد می‌آورد تا تیمشان را تشویق کنند.

حدود 1000 نفر از هواداران نفت در ورزشگاه حضور یافتند و تیم نفت مسجدسلیمان را تشویق می کنند.

قبل از آغاز بازی بازیکنان ذوب آهن روی بنری روز کارگر و روز معلم را بر تلاشگران این عرصه گرامی داشتند.

پیش از آغاز بازی، یحیی گل محمدی به همراه سرپرست تیم و کادر فنی به سمت نیمکت نفت مسجدسلیمان رفت و به آنها خوشامد گفتند.

مهدی تاج، رییس سازمان لیگ، نیز در ورزشگاه فولادشهر حضور یافت و از جایگاه ویژه تماشاگر مسابقه بود.

مهدی رجب زاده در میانه‌های نیمه اول دچار مصدومیت شد که دقایقی بیرون از زمین به درمان پرداخت و بار دیگر به میدان بازگشت.

کارلوس سانتوس پس ازگلزنی شادی ویژه ای داشت و با مهدی رجب‌زاده به سمت هواداران ذوب‌آهن رفتند.

مسعود حسن زاده مهاجم ذوب بعد از تعویض با مرتضی تبریزی در دقیقه 66 با حالتی عصبانی از زمین خارج شد و دست مربی ذوب را که بار خسته نباشید به سمت او دراز شده بود، پس زد.

اتفاق ویژه:

ذوب آهن با شکست نفت مسجد سلیمان جای فولاد در رده چهارم جدول را گرفت و به کسب سهمیه آسیا امیدوارتر از قبل شد.

بهترین بازیکن:

قاسم دهنوی با دوندگی فراوان در میانه میدان بهترین بازیکن تیمش بود، سانتوس هم با بسته نگه داشتن دروازه تیمش یک گل تاثیرگذار برای ذوب آهن زد.

: برای دریافت مشاوره درباره نتایج هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نتایج هفته بیست و هشتم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید