کد مطلب:  9713 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 32 دقیقه
نتایج هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

نتایج هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

1394/02/07 پیکان 0 - 2 تراکتورسازیدر حالی که پیکان برای ماندن در لیگ به این سه امتیاز خانگی نیاز داشت، تراکتور...
زمان مطالعه: 32 دقیقه
league-14-iran-week-27-1
league-14-iran-week-27-1

1394/02/07

 پیکان 0 - 2 تراکتورسازی

در حالی که پیکان برای ماندن در لیگ به این سه امتیاز خانگی نیاز داشت، تراکتور توانست با کسب سه امتیاز از این بازی قدمی دیگر به قهرمانی نزدیک شد.

داور : بابک وسیله بر، کمک ها: محمدرضا ابوالفضلی، محمدرضا مدیرروستا

اخطار : شفیعی (51) از تراکتور؛ سیاوش یزدانی (79) از پیکان

پیکان :

مهدی رحمتی،محمد نصرتی، احمد مهدی زاده، سیاوش یزدانی، وحید حیدریه، سیامک نعمتی (53 اکبرپور)، آندره فریرا، جی لوید ساموئل، امیر حسین امیری (40 فشنگچی)، احمد جمشیدیان و سعید دقیقی

سرمربی : صمد مرفاوی

تراکتورسازی :

حامد لک، خالد شفیعی، دوس سانتوز، محمد ایران پوریان، سعید آقایی، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، شاهین ثاقبی (65 کامدار)، فرشاد احمدزاده، فرید بهزادی کریمی، و ادینیو(84 محسن دلیر)

سرمربی : تونی اولیویرا

شرح گل :

1-صفر(تراکتورسازی): روی ارسال آندرانیک تیموریان از نقطه کرنر ادینهو شوت سرکشی زد که مدافعان پیکان توپ را برگشت دادند و فرشاد احمدزاده از این موقعیت به بهترین شکل استفاده کرد و با یک ضربه برگردان گل اول بازی را وارد دروازه پیکان کرد.

2-صفر(تراکتورسازی): لوسیانو ادینهو که خودش پنالتی را گرفته بود پشت ضربه پنالتی ایستاد و با قدرت شوت زد و دروازه رحمتی را باز کرد.

شرح بازی :

از ابتدای بازی تراکتور فرصت های بسیاری داشت که مهدی رحمتی فرصت های بی شمار تراکتوری ها و البته ادینهو را مخار کرد اما در ادامه روی تیزهوشی احمدزاده تیم تبریزی به گل رسید و در ادامه پیکان بعد از دست دادن پنالتی نتوانست دیگر گل را جبران کند و تراکتور با زدن گل دوم با اقتدار باز هم در صدر ماند و حالا باید منتظر نتیجه بازی نفت و ملوان باشد. پیکان در این بازی زیاد منسجم کار نکرد و در خانه به شکست رسید تا جایگاهش در جدول برای ماندن خطرناک تر از قبل شود.

دقایق حساس :

دقیقه 6: حرکت پا به توپ مهدی‌زاده و پاس عمقی او در محوطه جریمه به سیامک نعمتی رسید ولی پاس عرضی او را مدافعان تراکتور دفع کردند.

دقیقه 17 : ادینیو با یک حرکت پا به توپ ایرانپوریان را صاحب توپ کرد تا با ورود به محوطه جریمه شوت سرکشی را به دروازه رحمتی بزند ولی توپ در چار چوب نبوده و با اختلاف اندک به بیرون رفت

دقیقه 19 : مهدی زاده با حرکت پا به توپ نزدیک محوطه جریمه شد ولی حرکات اضافه او که قصد داشت همه بازیکنان تراکتور را دریبل بزند این موقعیت خوب پیکان را بر باد داد .

دقیقه 24 : وحید حیدریه از یک ضربه شروع مجدد توپ را به محوطه جریمه ارسال کرد و جمشیدیان در یک موقعیت عالی توپ را به خالد شفیعی کوبید و برگشت دومین شوت او نیز توسط مدافعان تراکتور دفع شد .

دقیقه28: روی ارسال احمدزاده از نقطه کرنر ادینهو شوت محکم و سرکشی زد که تیر دروازه به نجات پیکان آمد و توپ راهی اوت شد.

دقیقه29: ارسال اوت بلند آندو در محوطه جریمه به فرشاد احمدزاده رسید و شوت محکم او با اختلاف به اوت رفت.

دقیقه 40 : ارسال عمقی فرید کریمی به ادینیو رسید و شوت سرکش او را رحمتی به خوبی برگشت داد

دقیقه 41 : روی پاس اشتباه بازیکنان پیکان ادینیو پا به توپ شده و از پشت محوطه جریمه شوت محکمی را زد که توپ با اختلاف به اوت رفت.

دقیقه 43 : ارسال کرنر اندو در محوطه جریمه با ضربه سر فرشاد احمدزاده همراه بود که رحمتی بار دیگر ناجی دروازه شد.

دقیقه 50 : توپ عمقی احمد زاده به ادینیو رسید و شوت او از کنار دروازه به اوت رفت

دقیقه 51 : ارسال توپ مهدی زاده در موقعیت خطرناک از جلوی سر سعید دقیقی رد شد و به اوت رفت.

دقیقه 55 : در یک ضد حمله سعید دقیقی وارد محوطه جریمه شده و ضربه او را خالد شفیعی با دست برگشت داد تا داور اعلام پنالتی بکند ولی خود دقیقی نتوانست ضربه پنالتی را وارد دروازه بکند و اینبار لک بود که ناجی دروازه تراکتور شد .

​دقیقه 59 : فرشاد احمدزاده پا به توپ به محوطه جریمه رسید و در شرایطی که می توانست با یک پاس کوتاه بازیکنان دیگر را در موقعیت بهتری قرار دهد ، شوت او به اوت رفت.

دقیقه61: روی یک ارسال آندو صاحب توپ شد که شوت او راهی اوت شد.

بهترین بازیکن :

لوسیانو ادینیو مهاجم برزیلی تراکتور در این برد تاثیر مستقیم داشت و گل اول این تیم روی حرکت او بدسن آمد و در ادامه هم خودش هم پنالتی گرفت و هم پنالتی زد. حامد لک هم در این بازی عملکرد بسیار خوبی داشت و با مهار پنالتی سعید دقیقی دروازه را نجات داد.

حواشی :

محمد نصرتی و سعید دقیقی دو بازیکن فصل قبل تراکتور برابر تیم سابقشان به میدان می روند و قبل از بازی هم برای تونی اولیویرا گل بردند.

در حالیکه شایعه شده بود تونی از عیسی اندوی در این بازی درون دروازه استفاده می کند باز هم تونی به دروازه بان اول تیمش اعتماد کرد تا مانند بازی با سایپا در لیگ منجی تیمش باشد.

میرهانی هاشمی در این بازی روی نیمکت نشسته و مدافع برزیلی دوس سانتوز در ترکیب ثابت قرار گرفته است.

آندرانیک تیموریان و ادینهو که در بازی با نسف قارشی نیمکت نشین بودند در این بازی از ابتدا در میدان حضور دارند که با آمادگی کامل در این دیدار به مصاف هم می روند.

مهدی رحمتی توسط هواداران تراکتورسازی تشویق شد.این در حالی است که در بازی رفت دو تیم،هواداران تراکتورسازی به شدت علیه دروازه بان پیکان شعار سر داده بودند.

یاد خاطره عزیز اصلی، دروازه بان اسبق پرسپولیس، توسط روابط عمومی باشگاه پیکان گرامی داشته شد.

به دلیل درد پا مربیان تراکتورسازی تصمیم داشتند از آندو استفاده نکنند اما در نهایت آندو در ترکیب قرار گرفت.

بعد از گل فرشاد احمدزاد به سمت نیمکت رفت که سامان نریمان جهان به استقبال او آمد و تراکتوری ها بعد از برد سلفی گرفتند.

پیش از شروع بازی مهدی رحمتی و آندرانیک تیموریان همبازیان سابق در استقلال با هم دقایقی صحبت کردند.

صمد مرفاوی سرمربی پیکان در جریان نیمه نخست چندین بار نسبت به عملکرد بازیکنانش معترض بود و به آنها با دادو فریاد تذکر می‌داد.

در دقیقه 37 محمد نصرتی و سید مهدی رحمتی مدافع و دروازه‌بان پیکان برخوردی با یکدیگر داشتند که باعث مصدومیت جزئی مدافع خودروسازان شد و چند دقیقه‌ای وی روی زمین دراز کشیده بود.

سرژیک تیموریان برادر و مدیر برنامه‌های آندرانیک تیموریان در ورزشگاه حضور دارد.

در دقیقه 40 صمد مرفاوی، امیرحسین امیری را از بازی بیرون کشید و به جای او امیر حسین فشنگچی را وارد میدان مسابقه کرد این در حالی است که امیری دچار مصدومیتی هم نشده بود.

مهدی رحمتی در صحنه‌ای دچار اشتباه شد که قصد داشت توپ را کنترل کند اما پس از کنترل توپ با سینه توپ به کرنر رفت. همین موضوع با اعتراض سیاوش یزدانی مدافع خودروسازان همراه شد.

ادینهو بعد از گلی که زد گلش را به مردم آذربایجان تقدیم کرد و روی پیراهنش نوشته بود؛یاشاسین آذربایجان..او دقایقی بعد از گل در حال دویدن احساس درد در پایش کرد و پزشک تیم به مداوای او پرداخت.

مارکار آقاجانیان به همراه کروز مربیان تیم ملی برای تماشای دیدار پیکان و تراکتورسازی در ورزشگاه شهر قدس حاضر شدند.

همچنین امیر حسینی کاپیتان تیم والیبال پیکان، مصریان عضو هیأت‌مدیره باشگاه، حاج‌رضایی و بهتاش فریبا مشاوران مدیرعامل و محمود شیعی مدیرعامل باشگاه پیکان در ورزشگاه حضور دارند.

رضا رهقی سرپرست مستعفی پیکان نیز برای تماشای این دیدار در ورزشگاه حاضر شدند.

در حدود 20 دقیقه مانده به پایان مسابقه یک جیمی جامپ که پیراهن تراکتور را به تن داشت وارد زمین شد اما قبل از آنکه به بازیکنی برسد توسط مسئولین برگزاری مسابقه مهار شد.

پس از پایان بازی حامد لک به سمت مهدی رحمتی رفت و پیراهن او را گرفت و بعد از خوش و بشی هر دو به سمت رختکن رفت.

در دقیقه 84 ادینهو به دلیل مصدومیت نتوانست به بازی ادامه دهد و محسن دلیر جای او را گرفت.

 نفت تهران 2 - 0 ملوان

تیم‌های فوتبال نفت تهران و ملوان از هفته بیست و هفتم لیگ برتر مقابل هم صف آرایی کرده‌اند.

به گزارش آسمونی نفتی ها پس از شکست سنگین خود در بازی با ذوب آهن،دیروز در حالی به دیدار انزلی چی ها می روند که برای حضور در بین مدعیان قهرمانی نیاز به سه امتیاز این بازی دارند و ملوانان نیز برای برای فرار از منطقه خطر نباید دست خالی تهران را ترک کنند.

داور : بیژن حیدری کمک ها: حسن ظهیری، جلیل شعرانی

اخطار : امیری (63) از نفت

نفت تهران : علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، لئوناردو پادوانی، سیامک کوروشی، وحیدی حمدی‌نژاد، علیرضا عزت کرامت، آرش رضاوند(71 عباس بوعذار)، حسین ابراهیمی (61 مطهری و 92 رضا علیاری)، ایمان مبعلی، وحید امیری، غلامرضا رضایی

سرمربی : علیرضا منصوریان

ملوان بندرانزلی : ایمان صادقی، حسین کنعانی، عزت الله پورغاز، ابوالحسن جعفری، عزیز معبودی، پژمان نوری(72 محرمی)، سعید یوسف‌زاده(70 محمد آبشک)، مازیار زارع، محسن یوسفی، رضا اعتمادی(81 فواد آقایی)، فرزاد حاتمی

سرمربی : فیروز کریمی

شرح گل‌ها :

1 – 0 (نفت تهران) : حسین ابراهیمی با سرعت بالا و حضور به در محوطه جریمه ملوانان، توپ ارسالی غلامرضا رضایی را با ضربه ای دیدنی و محکم و با پای چپ وارد دروازه ایمان صادقی کرد.

2 – 0 (نفت تهران) : ارسلان مطهری تنها 5 دقیقه بعد از ورود به زمین از روی ضربه کرنر ارسالی ایمان مبعلی توانست با ضربه سر دروازه ملوانان را برای بار دوم باز کند. این گل در دقیقه 66 به ثمر رسید.

شرح بازی :

در حالی دو تیم در این هفته مسابقات به دیدار یکدیگر رفتند که تعیین وضعیت آنها هم در پایین جدول و هم در بالای جدول، نیاز شدیدی به سه امتیاز این بازی داشت، بازی با برتری ملوانان آغاز شد و آنها توانستند در چند موقعیت دروازه بیرانوند را تهدید کنند اما به مرور نفتی ها توانستند، خود را در زمین پیدا کنند و در نهایت در همان نیمه اول توانستند به گل برسند. گلی که تقریبا روی اشتباه بازیکنان سپیدپوش نصیب نفتی ها شد.
در نیمه دوم نیز، بازی بیشتر در میانه میدان بود و البته دو تیم چند بار توانستند دروازه یکدیگر را با خطر روبرو سازند، اما باز هم این نفتی ها بودند که توسط بازیکن تازه به میدان آمده شان یعنی ارسلان مطهری دروازه انزلی چی ها را باز کنند و در نهایت بازی نیز با همین نتیجه به پایان رسید.
نفتی ها اگر چه در این بازی یک بار دروازه شان باز شد که توسط داور مردود اعلام شد و یک بار تیر دروازه شان به لرزه درآمد اما توانستند سه امتیاز حیاتی و شیرین این بازی را به حساب خود واریز کنند تا در نهایت با 51 امتیاز در تعقیب تراکتورسازی 53 امتیازی قرار بگیرند و در طرف دیگر نیز ملوانان با همان 26 امتیاز قبلی در رده دوازدهم جدول ماندند تا چشم به بازی های دیگر خود داشته باشند.

دقایق حساس :

دقیقه 06 – پاس رو به عقب مازیار زارع را ایمان صادقی با دست دریافت کرد و توسط داور مسابقه ضربه خطای دو ضرب داخل محوطه جریمه ملوانان اعلام شد اما این ضربه را حسین ابراهیمی ازموقعیتی خوب به بیرون زد.

دقیقه 14 – عزیز معبودی از پشت محوطه جریمه نفتی ها ضربه ای محکم را به سمت این دروازه فرستاد اما این ضربه با برخورد به پای مدافعان به کرنر رفت.

دقیقه 14 – ضربه کرنر ارسالی پژمان نوری به مازیار زارع رسید و ضربه دیدنی او توسط بیرانوند به کرنر رفت.

دقیقه 17– جعفری در حمله ای سریع توپی را به سمت دروازه نفتی شوت کرد اما این توپ به پژمان نوری رسید و در حالی که وی با بیرانوند تک به تک شده بود این موقعیت ایده آل را از دست داد.

دقیقه 31 – شوت محکم آرش رضاوند از پشت محوطه جریمه ملوانان با اختلاف کمی از کنار این تیم به بیرون رفت.

دقیقه 38 – ضربه فنی مازیار زارع با اختلاف کمی از کناردروازه نفتی ها به بیرون رفت.

دقیقه 65 – شوت زیبای مازیار زارع تیرک دروازه تیم نفت را به لرزه درآورد.

دقیقه 68 – سانتر پژمان نوری را عزت اله پورغاز برای ملوانی ها به گل تبدیل کرد اما داور مسابقه این توپ را آفساید اعلام کرد و گل را نپذیرفت.

بهترین بازیکن : 

علیرضا بیرانوند را می توان بهترین بازیکن این بازی دانست چراکه وی بارها در مقابل ضربات ملوانی ها ایستادگی کرد، در این بازی حسین ابراهیمی زننده گل اول نفتی ها نیز در مصاف با هم تیمی های سابق خود بازی قابل قبولی را به نمایش گذاشت.

البته بی انصافی است اگر از نام پژمان نوری هم به راحتی عبور کنیم چراکه وی دوندگی بسیاری برای تیمش داشت و با حضور به موقع خود، در چند موقعیت نیز فرصت خوبی را نصیب ملوانان کرد که در به سرانجام رساندن آن ناکام بودند.

اتفاق ویژه :

درگیری دو مدافع تیم نفت، حول و حوش دقیقه 55 ویژه ترین اتفاق این بازی بود، لئوناردو پادووانی و سیامک کوروشی در این دقیقه از بازی با یکدیگر درگیر شدند، اگر دخالت علیرضا عزت کرامت کاپیتان این تیم نبود احتمالا درگیری فیزیکی نیز بین این دو تیم، فراتر از پیراهن کشیدن و پرتاب دست می انجامید.

اتفاق ویژه دومی که در این بازی اتفاق افتاد، تعویض ارسلان مطهری بود، وی که در دقیقه 61 به بازی آمده بود و در دقیقه 66 دروازه ملوانان را باز کرده بود در دقیقه 92 در حالی به نیمکت این تیم بازگشت که اثری از مصدومیت در وی دیده نمی شد.

حاشیه‌های بازی :

هواداران تیم ملوان به شدت از تعویض پژمان نوری شاکی بودند چرا که آنها معتقد بودند بهترین بازیکن این تیم در این بازی پژمان نوری بود.

پس از به بازی آمدن صادق محرمی، در حالی که گوینده ورزشگاه مشغول اعلام نام وی بود، صدای ناظر بازی و البته خنده گوینده ورزشگاه از بلندگو پخش شد.

 فولاد 0 - 2 ذوب آهن

ذوب‌آهن با پیروزی با ارزش 2 بر صفر مقابل فولاد با 45 امتیاز به رده پنجم جدول صعود کرد.

به گزارش آسمونی یحیی گل محمدی و ذوب‌آهن در ادامه روند خوب خود، فولاد خوزستان را مغلوب کردند و رده پنجم را از استقلال گرفتند.

داور : یداله جهانبازی، کمک ها: محمدرضا منصوری - سعید زارع

اخطار : مساریچ (66) و یوسف وکیا (86) از فولاد و مظاهری (82) از ذوب‌آهن و نانگ (70) از فولاد

فولاد :

علی سلیمی، لئوناردو مساریچ، احمد آل نعمه، چاگو ،ساسان انصاری، نانگ، امید خالدی، مهدی بدرلو، یوسف وکیا، اسماعیل شریفات و محسن مسلمان

سرمربی : دراگان اسکوچیچ

ذوب آهن :

رشید مظاهری، کارلوس سانتوس، علی حمام، قاسم دهنوی، مهرداد قنبری، قاسم حدادی فر، احسان پهلوان، حجت حق وردی، دانیال اسماعیلی فر (82 مهدی پور)، مهدی رجب زاده(91 محبی) و مسعود حسن زاده (85 مرتضی تبریزی)

سرمربی : یحیی گل محمدی

شرح گل‌ها :

1 ـ صفر (ذوب‌آهن): حرکت عمقی دانیال اسماعیلی فر و پاس عرضی او به مسعود حسن زاده گل برتری ذوب‌آهن در زمین فولاد را ثبت کرد. زننده این گل مسعود حسن زاده مهاجم گلزن ذوبی ها بود که با یک بغل پا از پشت خط شش قدم دروازه فولاد را باز کرد.

2 - صفر (ذوب آهن): ذوب آهنی ها در حالی که از حریف خود جلو بودند بازهم حمله دیگری را ترتیب دادند که تبریزی را در متن خود داده بود، وی در محوطه جریمه فولادی ها توپ را مهاجم دیگر این تیم داد و ضربه او به تیر دروازه فولادی ها برخورد کرد و توپ بازگشتی را خود تبریزی با ضربه سر در حالی که مدافع سرخپوشان اهوازی نیز قصد داشت از گل شدن این توپ ممانعت کند و روی آن تاثیر گذاشت، به گل دوم ذوبی ها تبدیل کرد.

دقایق حساس :

دقیقه 10: روی پاس دقیق از میانه میدان مسعود حسن زاده ضربه سر زد که با فاصله کمی توپ راهی اوت شد.

دقیقه20: ذوبی ها توسط اسماعیلی فر صاحب یک فرصت تک به تک شدند اما سلیمی توپ را به خوبی مهار کرد.

دقیقه 26: روی ارسال چاگو شوت نانگ به شکل خطرناکی با فاصله کمی راهی اوت شد.

دقیقه 29: در فضای خالی بین آل نعمه و خالدی ،علی حمام صاحب موقعیت شد که وکیا توپ را به کرنر زد.

دقیقه 51: شوت سرکش احسان پهلوان از پشت محوطه جریمه در آغوش علی سلیمی قرار گرفت.

دقیقه 57: کرنر محسن مسلمان از جناح چپ با ضربه سر مساریچ همراه بود که با فاصله اندکی راهی اوت شد.

بهترین بازیکن :

علی حمام مدافع راست لبنانی ذوب‌آهن در طول مسابقه بسیار پرتلاش بود و تاثیر زیادی در کمرنگ شدن حملات فولاد از جناح چپ کرد. به جز او رشید مظاهری دروازه‌بان فولاد که با یک واکنش عالی ذوب‌آهن را در بازی نگه داشت، شایسته کار کرد.

اتفاق ویژه :

ذوب‌آهن که در لاک دفاعی رفته بود، در وقت اضافه مدافعان فولاد را غافلگیر کرد و گل دوم خود در این بازی دشوار به ثمر رساند. این گل فولاد را از کسب قهرمانی لیگ‌برتر ناامید کرد و ذوبی ها را یک گام به کسب سهمیه نزدیک نمود. بی جهت نبود که یحیی گل‌محمدی با سوت پایان بازی از خود بی خود شد و به میانه میدان دوید و بازیکنان تیمش را در آغوش گرفت و با آنها حلقه شادی تشکیل داد.

حاشیه‌ها :

محمدقاضی در لیست 18 نفره فولاد برای ذوب آهن حضور ندارد . او به خاطر مشکلاتی که هفته پیش در این بازی غایب است.

سروش رفیعی ،شهاب کرمی و مهرداد جماعتی در جایگاه ویژه حضور دارند و بازی را از نزدیک تماشا می کنند.

به دلیل اینکه پیراهن ذوب آهن و اسکوچیچ همرنگ بود اسکوچیچ مجبورشد کت بپوشد.

ساعت 12: 00 امروز در برنامه بازتاب اعلام شد تماشای مسابقه فولاد و ذوب آهن رایگان است که همین مساله سبب شد گروه زیادی برای تماشای این مسابقه به ورزشگاه غدیر بیایند، اما برخلاف گفته‌های پیش از مسابقه تماشای این دیدار رایگان نشد.

قبل از آغاز مسابقه، دراگان اسکوچیچ، سرمربی فولاد و کادر فنی این تیم با دسته گل به سمت یحیی گل محمدی، سرمربی ذوب آهن، رفتند و ضمن خوشامدگویی به آنها، دسته گل را تقدیم شان کردند.

رشید مظاهری دروازه بان فصل گذشته فولاد با علی سلیمی دروازه بان فعلی فولاد روبوسی نکردند و همین مساله باعث شد حاضرین در ورزشگاه بگویند، اختلافات آنها همچنان پابرجاست.

پس از خطای علی حمام روی اسماعیل شریفات و سوت یدالله جهانبازی در دقیقه 60 گل‌محمدی داور بازی کارت قرمز را برای یحیی از جیب خارج کند. اما با وجود اعتراض ادامه دار گل‌محمدی جهانبازی با یک تذکر غائله را ختم کرد.

محمدرشید مظاهری در دقیقه 79 در صحنه ای عجیب بدون اینکه برخوردی با وی داشته باشد، خود را به زمین انداخت و 2 دقیقه وقت بازی را کشت تا ذوب‌آهن از زیرفشار حملات فولاد بیرون بیاید. این وقت کشی آشکار با اعتراض شدید هواداران فولاد و بازیکنان این تیم مواجه شد اما مظاهری کار خود را انجام داد و در نهایت با وجود دریافت یک کارت زرد به هدف خود رسید. مظاهری بازیکن سابق فولاد است.

محسن مسلمان هافبک سابق ذوب‌آهن در این بازی نمایش چندان خوبی نداشت و در نهایت جای خود را به یک بازیکن جوان داد.

مسعود حسن زاده با گلی که در این بازی به ثمر رساند، 8 گله شد. البته او در غیبت کاوه رضایی درخشش همیشگی را نداشت، اما برای ذوب‌آهن باز هم موثر کار کرد.

دانیال اسماعیلی فر پدیده جدید ذوب‌آهن که از بازی مقابل استقلال درخشش خود را آغاز کرده امروز هم یک پاس گل به تیم یحیی صادر کرد.

در لحظات پایانی احسان پهلوان و مرتضی تبریزی دو بازیکن ذوب‌آهن با هم به جروبحث پرداختند.

در پایان بازی رشید مظاهری دروازه بان فصل گذشته فولاد با مشت های گره کرده مقابل نیمکت این تیم رفت و خوشحالی کرد.

 سایپا 2 - 2 پرسپولیس

پرسپولیس که با دو گل از سایپا پیش افتاده بود باز هم روی اشتباه مدافعان تیمش برتری اولیه را از دست داد و به تساوی قناعت کرد.

داور : محسن ترکی، کمک ها: رضا سخندان، مهدی الوندی

اخطار : حاتمی (55) کفشگری (92) مکانی (95) از پرسپولیس؛ ایوبی (75) رمضانی (83) ترابی (92) از سایپا

پرسپولیس :

سوشا مکانی، رضا نورمحمدی، مایکل اومانیا، بابک حاتمی، حمیدرضا علی عسگری، مهرداد کفشگری، احمد نوراللهی، محمد نوری، گابریل (78 خالقی فر)، امید عالیشاه و مهدی طارمی

سرمربی : برانکو ایوانکوویچ

سایپا :

حامد فلاح زاده، وحید محمد زاده، ابراهیم شکوری، حامد شیری، مجید ایوبی، علی زینالی (81 رمضانی)، میلاد میداودی، محمد نزهتی، روزبه شاه علی دوست، حکیم نصاری و سجاد مشکل پور

سرمربی : مجید جلالی

شرح بازی :

در حالی که نیمه اول با بازی روان پرسپولیس و زدن دو گل برای این تیم همراه بود، در نیمه دوم این شاگردان مجید جلالی بودند که با اشتباه مدافعان این تیم از روی ضربه پنالتی صاحب گل تساوی شدند تا برانکو ایوانکوویچ همچنان در حسرت کسب برد به همراه پرسپولیس باشد.
پرسپولیس در نیمه دوم مطابق دیدارهای گذشته از شرایط خوب بدنی به دور بود و موفق نشد روی دروازه حریف موقعیتی ایجاد کنند و در سمت مقابل هم مجید جلالی به خوبی شاگردانش را به ضعف حریف آشنا کرده بود و موفق شد از همانجا به نتیجه دلخواهش در این بازی دست پیدا کند.
با این تساوی پرسپولیس از خطر سقوط نجات یافت و میتواند امیدوار باشد در فصل آینده با برنامه ریزی های برانکو به روزهای خوب امیدوار باشد.

شرح گل‌ها :

سایپا صفر پرسپولیس یک (دقیقه 30، احمد نوراللهی): روی ارسال فرناندو گابریل، احمد نوراللهی به زیبایی و با ضربه پشت سر دروازه سایپا را باز کرد.

سایپا صفر پرسپولیس 2 ( دقیقه 39، مهدی طارمی): محمد نوری پاس عمقی را برای مهدی طارمی مهیا کرد تا این بازیکن با دروازه بان سایپا تک به تک شود و ضربه خود را از بالای دستان فلاح زاده به تور دروازه نارنجی پوشان بچسباند.

سایپا یک پرسپولیس 2 (دقیقه 45، گل بخودی، بابک حاتمی): ارسال سایپایی ها در محوطه جریمه به قصد ضربه زدن حکیم نصاری را بابک حاتمی به سمت دروزاه سوشا زد و گل اول این تیم روی یک گل به خودی به ثبت برسد.

سایپا 2 پرسپولیس 2: (دقیقه 65، حامد شیری،پنالتی): با اعلام خطا برای تیم سایپا، حامد شیری از روی نقطه پنالتی دروازه سوشا مکانی را باز کرد و نتیجه را به تساوی دو بر دو رساند.

دقایق حساس :

دقیقه 28: روی ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه، گابریل صاحب فرصت خوبی شد که نتوانست توپش را از میان دیوار دفاعی فلاح زاده عبور دهد.

دقیقه 31: روی پاس در عمق محمد نوری، امید عالیشاه صاحب فرصت شد که با شارژ ایوبی متوقف شد و البته داور در ادامه حرکت عالیشاه را آفساید اعلام کرد.

دقیقه 38: ارسال زمینی فرناندو را محمد نوری با پرش از روی توپ برای طارمی مهیا کرد که ضربه مهاجم پرسپولیس با فاصله کم به بیرون رفت.

دقیقه 41: پاس در عمق محمد نوری برای طارمی را در حالی که مهاجم پرسپولیس میتوانست به گل سوم تیمش تبدیل کند، دروازه بان سایپا از آن خود کرد.

دقیقه 55: حرکت بابک حاتمی گوشه محوطه جریمه سایپا را ابراهیم شکوری متوقف کرد که در ادامه محسن ترکی به مدافع راست پرسپولیس کارت زرد داد و اعلام کرد او تمارض کرده است.

دقیقه 62: محمد نوری درون شش قدم با تصاحب توپ، دروازه سایپا را باز کرد و در حالی که برای شادی گل به سمت طرفداران پرسپولیس رفته بود با اعلام رضا سخندان مبنی بر خطای هند کاپیتان پرسپولیس، گل این تیم را نپذیرفت.

دقیقه 64: روی ارسال کرنر، سایپایی ها از جناح راست صاحب توپ شدند و مهاجم سایپا بعد از جا گذاشتن حاتمی، با خطای نوری متوقف شد و ترکی اعلام پنالتی کرد.

دقیقه 69: ارسال خطرناک فرناندو را مدافعان سایپا به کرنر فرستادند.

دقیقه 75: فرار مهدی طارمی در ضد حمله را مجید ایوبی با خطا متوقف کرد تا داور به این مدافع یک کارت زرد نشان دهد.

دقیقه 77: میلاد میداوودی از روی ضربه ایستگاهی و از راهی دور دروازه پرسپولیس را تهدید کرد که با عکس العمل مکانی یک کرنر نصیب سایپایی ها شد.

دقیقه 78: ابراهیم شکوری از پشت محوطه جریمه اقدام به زدن ضربه کرد که شوت این بازیکن با اختلافی کم به بیرون رفت.

دقیقه 90 +3: روی ارسال کرنر و بازیکنان سایپا دروازه سوشا مکانی را باز کردند که در ادامه ترکی با اعلام خطا روی دروازه بان پرسپولیس این گل را مردود اعلام کرد.

حواشی :

بنری برای تسلیت درگذشت مرحوم حجت‌الله خطیب مدیرعامل اسبق باشگاه پرسپولیس در ورزشگاه انقلاب کرج نصب شده است.

پانادیچ مربی تیم پرسپولیس پیش از سایرین به زمین آمد و موانع تمرینی بازیکنان را در زمین چید.

ابراهیم شکوری بازیکن تیم سایپا که سابقه حضور در پرسپولیس را در کارنامه دارد در برخورد با برخی بازیکنان پرسپولیس به گرمی با آنها روبه‌رو شد.

از طرف باشگاه سایپا دسته گلی برای برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم پرسپولیس در نظر گرفته شده تا پیش از بازی به وی اهدا شود. همچنین یک دسته گل هم برای یکی از کارمندان باشگاه سایپا که به تازگی درگذشته در نظر گرفته شده تا به اعضای خانواده او تقدیم شود.

پیش از شروع بازی یک دقیقه سکوت برای درگذشت مرحوم عزیز اصلی پیشکسوت و حجت‌الله خطیب مدیرعامل اسبق پرسپولیس در نظر گرفته است

league-14-iran-week-27(1)
league-14-iran-week-27(1)

1394/02/05

 گسترش فولاد 0 - 0 صبای قم 

گسترش فولاد در این بازی نتوانست از فرصت هایش استفاده کند و با کسب فقط یک امتیاز در خانه تا حدودی از منطقه خطر در پایان جدول دور شد.

به گزارش آسمونی گسترش فولاد در حالیکه برای عبور از بحران نیاز مبرمی به سه انتیاز این بازی داشت نتوانست از پس تارتار و شاگردانش بربیاید و در نهایت این دیدار با تساوی بدون گل به پایان رسید.

داور : حسین زرگر،کمک ها: اسد حاج محمد،حسین رحیمی پور

اخطار : باتیستا (12) و سید محسن حسینی (87) از گسترش فولاد، کوشکی (18) و فرشید باقری (54) فراهانی (83) ابراهیمی (88) از صبا

گسترش فولاد :

داود نوشی صوفیانی، علیرضا میرشفیعیان، محسن حسینی، محمدامین درویشی، مصطفی اکرامی ، امید نظامی پور، لئوناردو پیمنتا، میثم نقی زاده، جابر انصاری، مگنو باتیستا و محمد ابراهیمی

سرمربی : فراز کمالوند

صبای قم :

میلاد فراهانی، هادی شکوری، ابوالفضل ابراهیمی (3+90 کرمی)، حسین بادامکی، ایوب کلانتری (85 کاظمیان)، محمدامین آرام طبع، مسعود حق جو ،جلال الدین علی محمدی، وحید علی آبادی، حسین کوشکی و فرشید باقری (85 اوسانی)

سرمربی : مهدی تارتار

شرح بازی :

از ابتدای بازی گسترش حملات زیادی داشت اما حملات این تیم به سرانجام نرسید و بازیکنان در نحوطه جریه بی نظم بودند و حتی از اشتباهات دروازه بان صبا در دفع توپ نتوانستند استفاده کنند. گسترش ها حملات شان در نیمه دوم را زیاد کردند اما راه به جایی نبردند و خط دفاعی صبا به مهاجمان این تیم اجازه نداد که گلی بزنند.در نهایت هم بازی بدون گل به پایان رسید.

دقایق حساس :

دقیقه 1: توپ گیری و ارسال عمقی مگنو در محوطه جریمه به پیمنتا رسید و حرکت عرضی او با دفع مدافعان همراه بود که شوت سرکش نقی زاده با اختلاف ناچیز به بیرون رفت .

دقیقه 15: جابر انصاری روی پاس دروازبان تک به تک شد ولی تعلل او با خروج دروازبان همراه بود تا موقعیت از دست برود .

دقیقه 17: حرکت پابه توپ درویشی داخل محوطه جریمه با ضربه مگنو همراه بود که از فاصله شش قدم به بیرون رفت.

دقیقه 32:مدافعان صبا توپ ارسالی اکرامی را برگشت دادند که نظامی پور صاحب توپ شد و انصاری شوت زد که به بیرون رفت.

دقیقه 33:روی پاس عمقی پیمنتا ، درویش با دروازه بان صبا تک به تک شد که فراهانی توپ را گرفت.

دقیقه 36:روی فرار بازیکن صبا توپ به باقری رسید و او در موقعیتی تک به تک ضربه زد که مدافعان آشفته گسترش توپ را به بیرون زدند.

دقیقه 40:ارسال بلند جابر انصاری به پیمنتا رسید که شوت او در چارچوب نبود.

دقیقه 45: شوت سنگین محمد ابراهیمی روی یک ضربه کاشته را فراهانی دروازه بان صبا به سختی به صورت ناقص دفع کرد و در برگشت مدافعان صبا توپ را به بیرون زدند.

دقیقه 50: ارسال عمقی محمد ابراهیمی ، جابر انصاری را در موقعیت تک به تک قرار داد ولی استپ بد او توپ را تقدیم دروازبان کرد .

دقیقه 64:روی پاس عمقی بادامکی ، ایوب کلانتری با دروازه بان تک به تک شد و شوت خطرناک او را دروازه بان حریف به کرنر زد.

دقیقه 75:شوت محکم پیمنتا از پشت محوطه جریمه را دروازه بان صبا باز هم به کرنر فرستاد.

دقیقه 81 : پاس پشت پای اکرامی در محوطه جریمه به ابراهیمی رسید تا با یک پاس عمقی جابر انصاری را در موقعیت تک به تک قرار دهد ولی شوت او در موقعیتی حساس میلی متری به اوت رفت.

حواشی :

مرتضی اسدی کاپیتان گسترش فولاد به دلیل اخراج در بازی با پدیده اخراج شده بود در این بازی محروم است و علیرضا میرشفیعیان به جای او به میدان رفته است.

گسترش فولاد برای اینکه کارش برای بقا در لیگ به روز آخر نکشد به سه امتیاز این بازی نیاز دارد و هجومی بازی می کند.

رسول خطیبی سرمربی سابق تراکتورسازی میهمان ویژه این بازی است و در جایگاه این دیدار را تماشا می کند.

 نفت مسجد سلیمان 0 - 0 استقلال خوزستان 

دربی فانوس بدستان خوزستانی با تساوی به پایان رسید تا هر دو تیم کماکان در منطقه قرمز جدول رده بندی بمانند.

به گزارش آسمونی با توجه به حایگاه این دو تیم در جدول رده بندی، استقلالی ها با سه امتیاز این بازی می توانستند خیال خود را کمی راحت کنند و مسجدسلیمانی ها نیز، در صورت کسب سه امتیاز این بازی می توانستند امیدوار باشند تا در لیگ برتر باقی بمانند، اما با تساوی بدون گل در این بازی هیچ یک از این دو اتفاق نیفتاد و این دو تیم کماکان با استرس ادامه لیگ را خواهند گذراند.

داور : احمد صالحی، کمک ها: فرزاد بهرامی، حمید سبحانی

اخطار : درویشی (79) از نفت مسجد سلیمان؛ باصفا (92) از استقلال خوزستان

نفت مسجدسلیمان :

گئورگی گئورگیف، جلال عبدی (82 چراغی)، حمید بوحمدان، محمود تیغ نورد، سعید سالارزاده، میلاد جعفری (55 درویشی)، حسین مالکی، کیوان امرایی، حمزه حدادی، میلاد زنیدپور (70 کرملاچعب)، الکساندر پاشنکو

سرمربی : بهروز مکوندی

استقلال خوزستان :

دیاکیته، محمد طیبی، موسی کولی بالی، مجید حیدری، مهدی مومنی، میثم مجیدی، میثم بائو (80 ایمان باصفا)، روح اله سیف الهی، محسن بیات، میثم دورقی (54 سیدصالحی)، حمداله ابدام (89 خنیفر)

سرمربی : عبداله ویسی

شرح بازی :

این بازی در حالی به نتیجه تساوی رسید که تقریبا می توان گفت یک امتیاز حاصل از این بازی به درد هیچکدام از دو تیم نخواهد خود، در حالی که هر دو تیم برای فرار و امید به بقا به سه امتیاز این بازی نیاز داشتند، این یک امتیاز تنها می تواند آنها را راضی کند که دست خالی از میدان بیرون نیامدند.

بازی در نیمه اول تقریبا سرد و با حداقل موقعیت ممکن روی دروازه تیم ها به پایان رسید، شاید حساسیت این بازی و استرس حاصل از آن باعث شده بود که دو تیم بازی با احتیاطی را در برابر یکدیگر شروع کنند و حداقل تا پایان نیمه اول به آن بپردازند.

اما در نیمه دوم، دو تیم فهمیدند باید احتیاط را بالاخره کنار بگذارند و با تهدید دروازه های یکدیگر، سه امتیاز این بازی را به حساب خود واریز کنند، هرچه از نیمه دوم می گذشت دو تیم با تعویض های خود نشان می دانند که میل به پیروزی در این بازی دارند اما هیچ کدام از راههایی که مربیان دو تیم در پیش گرفتند برای آنها کارگر نیفتاد و علی رغم حملات و جذابیتی که بازی در نیمه دوم داشت، هیچکدام از دو تیم نتوانستند دروازه دیگری را باز کنند و بازی با همان نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید تا اینکه دو تیم برای بقای خود در لیگ چشم به بازی آینده خود داشته باشند.

با توجه به شکست تیم راه آهن در بازی با سپاهان، نفتی با کسب این تک امتیاز توانستند 22 امتیازی شوند و با توجه به تفاضل گل بهتر خود را در رده پانزدهم جدول قرار دهند و استقلالی ها نیز 26 امتیازی شدند و در همان رتبه سیزدهم جدول رده بندی لیگ برتر باقی ماندند.

اتفاق ویژه :

در شروع این بازی 9 بازیکن از بازیکنان ثابت این دو تیم در بازی های قبلی بنا به دلایلی در بازی حضور نداشتند، در تیم استقلال خوزستان، نیمکت نشین شدن سیدصالحی تعجب برانگیزترین تصمیم عبداله ویسی بود، علاوه بر خنیفر و پرویز کریمی نیز از روی نیمکت به تماشای بازی پرداختند و محمدرضا مهدوی و رضا کاردوست نیز از مصدومان این تیم بودند.

در طرف مقابل نیز، کیومرث چراغی و رضا درویشی دو بازیکن نیمکت نفتی ها بودند و حامد محمودی و ملزدینف نیز دو مصدوم این تیم بودند که به بازی امروز نرسیدند.

دقایق حساس :

دقیقه 17 – مهدی مومنی، پشت محوطه شش قدم نفتی ها صاحب توپ شد و در حالی که می توانست دروازه این تیم را باز کند، ضربه خود را از کنار دروازه گئورگیف به بیرون زد.

دقیقه 31 – ضربه سر امرایی، به شدت دروازه تیم استقلال خوزستان را تهدید کرد اما دیاکتیه این توپ را دفع کرد.

دقیقه 40 – کیوان امرایی از جناح چپ حرکت سریعی را به سمت دروازه اهوازی ها انجام داد و در نهایت پاس عرضی خطرناکی را روی دروازه استقلال فرستاد که برای این تیم ایجائ موقعیت خطرناکی کرد اما دیاکتیه این توپ را هم مهار کرد.

دقیقه 57 – پاشنکو در محوطه جریمه استقلالی ها صاحب توپ شد و ضربه خود را به صورت خطرناکی به سمت دروازه این تیم زد که از کنار دروازه دیاکیته به بیرون رفت.

دقیقه 61 – حمله استقلالی ها با ضربه خطرناک و محکم مومنی ادامه یافت که این موقعیت را گئورگیف به زیبایی مهار کرد.

بهترین بازیکن :

به دلیل اینکه در این بازی، بازیکنی نتوانست نقش موثری در نتیجه بازی یا بازی تیم ها داشته باشد نمی توان فردی را به عنوان بازیکن برتر این بازی انتخاب کرد اما در تیم نفت مسجدسلیمان، امرایی، پاشنکو و گئورگیف بهتر از سایر بازیکنان این تیم عمل کردند و در تیم استقلال خوزستان نیز میثم بائو، دیاکیته و مهدی مومنی توانستند از سایر بازیکنان این تیم موثرتر عمل کنند.

 استقلال 0 - 0 پدیده

تساوی بدون گل استقلال برابر پدیده بار دیگر فاصله امتیازی این تیم را از جمع مدعیان این فصل بیشتر کرد.

به گزارش آسمونی دیدار تیم های استقلال و پدیده مشهد از هفته بیست و هفتم رقابت های لیگ برتر با تساوی بدون گل به پایان رسید.

داوران : علیرضا فغانی، حسین طالقانی، حسن یوسفی

اخطار : اکبر صادقی (31) از پدیده؛ امیرحسین صادقی (40)، حنیف عمران زاده (57) از استقلال

استقلال :

محسن فروزان، حنیف عمران‌زاده، امیرحسین صادقی، هرایر مگویان، خسرو حیدری(75 سید محسن کریمی)، هاشم بیک‌زاده، امید ابراهیمی، جاسم کرار، آرش برهانی(46 محمدرضا خرسندنیا)، سجاد شهباززاده و غلامرضا عنایتی

سرمربی : امیر قلعه‌نویی

پدیده :

مجتبی روشنگر، محمد نژادمهدی، اکبر صادقی، محمد غلامی، یونس شاکری، ایگور پراهیچ، مسعود نظرزاده(85 سعید قزلگچلی)، محمدمهدی نظری(68 زوران کنزوویچ)، محمد فرامرزی، بهادر نسیم اف و میلاد غریبی(79 معین عباسیان)

سرمربی : علیرضا مرزبان

دقایق حساس :

دقیقه 2: بهادر نسیم اف ازبکستانی پشت مدافعان استقلال صاحب فرصت شد که دخالت هرایر مگویان این فرصت را گرفت. پدیده ها روی این صحنه اعتقاد داشتند مدافع ارمنستانی استقلال مرتکب خطای پنالتی شده است.

دقیقه 8: اشتباه مدافعان استقلال بار دیگر حریف را صاحب فرصت کرد که این بار یونس شاکری در محوطه جریمه و مقابل فروزان ناکام ماند و ضربه او را دروازه بان استقلال مهار کرد.

دقیقه 10: شوت کرار جاسم از پشت محوطه جریمه که در این دیدار نسبت به بازی های قبلی امیدوار کننده تر نشان می داد با اختلاف از کنار از دروازه روشنگر به بیرون رفت.

دقیقه 17: حمله وران استقلال در یک کار تیمی، با ارسال خسرو حیدری صاحب فرصت شدند که در نهایت پاس رو به بیرون عنایتی به کرار با شوت بی هدف هافبک عراقی ثمری برای این تیم نداشت.

دقیقه 19: ارسال بلند و پشت مدافعان استقلال برای محمدرضایی را فروزان زودتر از مهاجم پدیده از آن خود کرد.

دقیقه 20: بار دیگر پشت مدافعان استقلال و اینبار نسیم اف صاحب فرصت شد که ضربه بی دقت این بازیکن با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 22: فروزان با مهار ضربه ایستگاهی پدیده، بلافاصله تیمش را در فاز ضد حمله قرار داد که حمله سه نفره امید ابراهیمی، کرار در نهایت با ضربه خسرو حیدری به بیرون رفت.

دقیقه 23: استقلال که در این دیدار با توجه به بازگشت حیدری، چشم به ارسال های او دوخته بود در این دقیقه با ارسال زمینی هافبک راست تیمش و ضربه شهباززاده صاحب فرصت شد که روشنگر این ضربه را مهار کرد.

دقیقه 27: ارسال زمینی و خطرناک یونس شاکری در شش قدم موقعیت خطرناکی برای پدیده ای ها به وجود آورد که بازیکنی از این تیم نتوانست روی آن تاثیر بگذارد.

دقیقه 30: استقلال که در ضد حمله غافلگیر شده بود توسط حنیف عمران زاده به پدیده ای ها یک ضربه ایستگاهی داد که این ضربه را غریبی روی دروازه فرستاد اما خطری روی دروازه استقلال ایجاد نشد.

دقیقه 32: کنترل خوب توپ توسط صادقی پیش تاخته و ارسال مدافع استقلال روی دروازه برای شهباززاده را این بازیکن با ضربه سر به سمت دروازه نواخت که روشنگر آن را مهار کرد.

دقیقه 40: اشتباه کرار در میانه میدان، موقعیت خوبی را در اختیار پدیده‌ای‌ها در ضد حمله قرار داد که در نهایت ضربه یونس شاکری با کمترین اختلاف ممکن از بالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 44: یونس شاکری بار دیگر صاحب فرصت شوتزنی شد و ضربه اش را محسن فروزان به زیبایی مهار کرد تا در فاصله یک دقیقه مانده به پایان بازی در نیمه اول این تیم گلی دریافت نکند.

دقیقه 46: استقلال بازی را با یک تغییر در نیمه دوم آغاز کرد و آرش برهانی جای خود را به رضا خرسندنیا داد تا این تیم در میانه میدان با نفرات بیشتری به مصاف پدیده برود.

دقیقه 49: ارسال خطرناک و زمینی بازیکنان پدیده با عبور از بین مهاجمان این تیم بدون ایجاد مزاحمت برای دروازه فروزان به بیرون رفت که در ادامه کمک داور اعلام آفساید کرد.

دقیقه 50: سانتر هاشم بیگ زاده پشت شش قدم را عنایتی با ضربه آکروباتیک نواخت که ضربه آرام مهاجم استقلال را روشنگر از آن خود کرد.

دقیقه 55: ارسال زمینی بازیکن پدیده را مگویان زودتر از نسیم اف در شش قدم به کرنر فرستاد و روی کرنر هم سرخ پوشان مشهدی استفاده ای نبردند.

دقیقه 70: استقلال روی پاس عمقی شهباززاده و فرار عنایتی درون محوطه جریمه به گل دست یافت که حسین طالقانی با بالا بردن پرچم خود این گل را به دلیل آفساید مردود اعلام کرد.

دقیقه 73: بازیکنان استقلال روی سماجت و پرس خود روی مدافعان پدیده صاحب فرصت شوتزنی شدند که ضربه کرار با اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 85: ارسال کرنر جاسم کرار با ضربه سر حنیف عمران زاده همراه شد که روشنگر استقلال را در رسیدن به گل ناکام و توپ را مهار کرد.

دقیقه 89: شوت راه دور بهادر نسیم اف با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

شرح بازی :

استقلال که به نظر می رسید نیمه دوم را با انجام یک بازی انتحاری آغاز کند، نتوانست فرصت گلزنی خوبی روی دروازه نماینده مشهد ایجاد کند و پدیده نیز با انجام یک بازی هدفمند موفق شد طبق خواسته اش به تک امتیاز این دیدار دست پیدا کند.

مطابق چند دیدار گذشته هواداران خشمگین استقلال که طاقت دوری دوباره از لیگ قهرمانان آسیا را نداشتند نسبت به عملکرد بازیکنان درون زمین واکنش نشان دادند و البته آنها را بی غیرت خطاب کردند.

 سپاهان 3 - 0 راه آهن

سپاهان با یک بازی مقتدرانه توانست راه آهن را شکست دهد و با تراکتور در صدر جدول هم امتیاز شد تا امیدش برای قهرمانی چند برابر شود.

به گزارش آسمونی سپاهان که با حرکت چراغ خاموش خود به جمع مدعیان قهرمانی رسیده بود موفق شد در دیداری پرگل راه آهن را از پیش رو بردارد تا خود را به یک قدمی صدر جدول برساند و جایگاه راه اهن را نیز در قعر جدول مستحکم تر کند.

داور : اشکان خورشیدی، کمک ها: سعید علی نژادیان، عبدالرسول ذورقی

اخطار : کریمی (26) موسی اف (42) خلعتبری (51) از سپاهان، کوهنورد (55) رضائیان (76) از راه آهن

سپاهان :

شهاب گردان، علی احمدی، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، سعید قائدی فر (84 پسوس)، فوزیل موسی اف، امیرحسین کریمی، محرم نویدکیا (62 رسول نویدکیا)، علی کریمی، محمدرضا خلعتبری و مهدی شریفی (66 پاپی)

سرمربی : حسین فرکی

راه آهن :

ایگور ننزیچ، فرشاد فرجی، محسن ایران نژاد، ابراهیم کریمی، رامین رضاییان، بهادر عبدی (69 مجتبی شیری)، سیامک کوهنورد، موتومبا (76 کلاه کج)، عباس محمدرضایی، میلاد محمدی و امین منوچهری

سرمربی : فرهاد کاظمی

شرح گل :

یک – صفر(سپاهان) پریرا خودش این موقعیت را ساخت و با پاس روبه عقب محرم نویدکیا توپ به شریفی رسید که او با پاس عالی توپ را جلوی دروازه فرستاد و پریرا با ضربه روی پا حرکت خودش را تکمیل کرد و گل زد.

2-صفر(سپاهان) محرم نویدکیا با تعویض منطقه بازی توپ را به خلعتبری رساند و پاس عالی او با بغل پای شریفی همراه شد که توانست گل دوم را بزند.

3 –صفر(سپاهان)پاس رسول نویدکیا به موسی اف رسید که پاس عرضی پریرا در موقعیت گل قرار داد و او هم با یک بغل پا دومین گل خودش را زد.

شرح بازی : 

از ابتدای بازی سپاهان با قدرت کارس را آغاز کرد و توانست با سه گل پیروز شود. این تیم توانست توسط نویدکیا و خلعتبری حملات زیادی را پایه ریزی کند و به گل برسد. راه آهن هم در ضد حملات خطرناک بودند اما با مدافعان سپاهان و گردان اجازه گلزنی به آنها ندادند. سپاهان تا پایان بازی موقعیت های صد در صد گل داشت و فرکی به امید گل بیشتر تا پایان بازی پریرا و خلعتبری را تعویض نکرد تا تفاضل گل این تیم با تراکتور کمتر شود. سپاهان با این سه امتیاز 50 امتیازی شد.

دقایق حساس :

دقیقه 10:روی ضربه ایستگاهی محمدرضا خلعتبری،احمدی توپ را وارد دروازه کرد اما داور آفساید اعلام کرد.

دقیقه 15:پریرا پا به توپ نفوذ کرد و در موقعیتی تک به تک دروازه بان راه آهن با سینه توپ را دفع کرد.

دقیقه 16:محرم نویدکیا از جناح راست نفوذ کرد که پاس او به خلعتبری رسید و ضربه او از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 19:روی سانتر دقیق موسی اف توپ به شریفی رسید و بدون اینکه توپ به زمین برخورد کند او با روی پا به شکل خطرناکی ضربه زد که دروازه بان حریف توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه 35: روی نفوذ عباس محمدرضایی داخل محوطه جریمه توپ به منوچهری رسید که در موقعیتی خطرناک شوت زد و عقیلی درازکش توپ را راهی کرنر کرد.

دقیقه43: شوت سنگین موتومبا را شهاب گردان به صورت درازکش مهار کرد.

دقیقه 47:روی سانتر دقیق خلعتبری پریرا صاحب توپ شد و ضربه سر خطرناک او را دروازه بان حریف در دو ضرب گرفت.

دقیقه 50:پریرا در محوطه جریمه توپ را به محرم رساند که شوت او از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 70: رسول نویدکیا در موقعیتی تک به تک شوت زد که دروازه بان برگشت داد و توپ دفع شده به پریرا رسید که او نتوانست دروازه خالی را باز کند.

دقیقه 86: روی پاس خلعتبری ،پریرا در داخل محوطه جریمه با دروازه بان تک به تک شد که شوت او به بیرون رفت.

دقیقه 88: علی کریمی از فاصله 35 متری شوت سرکشی زد که با فاصله کمی به اوت رفت.

دقیقه 93:شوت ایستگاهی رامین رضائیان با فاصله کمی از بالای دروازه به اوت رفت.

بهترین بازیکن :

لوسیانو پریرا در این دیدار دو گل زد و چند تک به نک هم نزد. او در این بازی عملکرد فوق العاده ای داشت . البته در این دیدار سایر نرفات سپاهان از جمله محرم نوید کیا ،خلعتبری، شریفی و کریمی آمادگی بسیار بالایی داشت و رو هز سه گل تاثیر زیادی گذاشتند.

حواشی :

محمدرضا خلعتبری بعد از اینکه در بازی با پرسپولیس در لیست سپاهان قرار نداشت امروز در ترکیب ثابت برابر راه آهن به میدان می رود .او با آمادگی کامل به میدان رفته تا ثابت کند آمادگی بالایی داشته است.

شهاب گردان توانسته دوباره جایگاهش را در ترکیب ثابت بدست بیاورد و در این دیدار هم در ترکیب فیکس حضور دارد و باید از دروازه محافظت کند.

احسان حاج صفی در این بازی حضور ندارد و فرکی از امیر حسین کریمی در پست او استفاده کرده است.

شهاب گردان دروازه بان سپاهان بعد از گل تیمش سجده شکر بجا آورد.

هواداران سپاهان در آخر مسابقه علیه علیرضا رحیمی شعار سر دادند. آنها می‌گفتند رحیمی به دسته یک خوش آمدی!

رحمان احمدی روی نیمکت بسیار پر استرس بازی را نگاه می‌کرد و واکنش‌های زیادی نشن می‌داد.

احسان حاج‌صفی و وریا غفوری که روی سکوها بودند به تشویق هواداران پاسخ دادند.

با اعلام مسئولان ورزشگاه 5500 هوادار در ورزشگاه حضور داشتند.

هواداران سپاهان بعد از گل دوم و سوم سپاهان شعار قهرمانی سر دادند.

هواداران سپاهان بعد از تعویض محرم نویدکیا به احترام او ایستادند و به سبک اروپایی‌ها این بازیکن را تشویق کردند.

: برای دریافت مشاوره درباره نتایج هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نتایج هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید