کد مطلب:  9625 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 37 دقیقه
نتایج هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

نتایج هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

1394/01/29 ملوان 1 - 1 استقلال تهرانملوان یک بار دیگر مقابل استقلال تسلیم نشد تا رویای قهرمانی آبی‌پوشان از...
زمان مطالعه: 37 دقیقه
league-14-iran-week-26(1)
league-14-iran-week-26(1)

1394/01/29

 ملوان 1 - 1 استقلال تهران

ملوان یک بار دیگر مقابل استقلال تسلیم نشد تا رویای قهرمانی آبی‌پوشان از بین برود.

به گزارش آسمونی، البته استقلال هنوز روی کاغذ شانس کسب عنوان قهرمانی را دارد اما معادله قهرمانی این تیم بسیار پیچیده و در حد غیرممکن است. آنها 43 امتیازی شدند و یک پله بالاتر از ذوب‌آهن در رده پنجم جدول قرار گرفتند. این در حالی است که ملوان با تک امتیاز این بازی در رده یازدهم ایستاد.

داور : احمد صالحی کمک ها: رضا سخندان، محمدرضا امینی

اخطار : فخرالدینی (6) حسینی (30) کریمی (55) از استقلال؛ جعفری (9) رافخایی (82) معبودی (92) از ملوان

ملوان بندرانزلی :

ایمان صادقی، عزت اله پورغاز، محمدحسین کنعانی زادگان، عزیز معبودی، ابوالحسن جعفری، سعید یوسف زاده، پژمان نوری، مازیار زارع، رضا اعتمادی، فرزاد حاتمی، سیدجلال رافخایی

سرمربی : فیروز کریمی

استقلال تهران :

محسن فروزان، حنیف عمران زاده، هرایر مگویان، مجید حسینی(40 میلاد نوری)، یعقوب کریمی، میلاد فخرالدینی، محمدرضا خرسندنیا(56 آرش برهانی)، امید ابراهیمی ، کرار جاسم، سجاد شهباززاده ، رضا عنایتی

سرمربی : امیر قلعه نویی

شرح بازی :

در حالی که هر دو تیم در این بازی، حداقل یک بازیکن کلیدی غائب داشتند به سراغ یکدیگر رفتند، محسن یوسفی و امیرحسین صادقی دو بازیکن اصلی هر دو تیم بودند که در این بازی حضور نداشتند و شاید بتوان گفت که تا حدودی نبودشان را نیز به چشم می آمد، هم استقلالی ها و هم ملوانان نیاز مبرم به سه امتیاز این بازی داشتند تا بتوانند سروسامانی به وضعیت خود در جدول رده بندی بدهند.

در نیمه اول ابتدا این ملوانی ها بودند که در پانزده دقیقه ابتدایی دروازه استقلال را چندبار تهدید کردند، اما این استقلالی ها بودند که در دقیقه 16 و تقریبا در اولین حمله خود توانستند با ضربه سر حرفه ای عنایتی به گل اول دست یابند. پس از این گل دو تیم بیشتر سعی داشتند میانه میدان را از آن خود بکنند تا این بازی فیزیکی و قدرتی را نبازند. در نهایت با خطرهای نصفه و نیمه ای که دو تیم روی دروازه یکدیگر به وجود آوردند این نیمه با همان یک گل به پایان رسید.
اما در نیمه دوم باز هم این ملوانان بودند که با حملات خود بازی را آغاز کردند و خیلی زود هم توانستند بازی را به تساوی بکشانند. در این نیمه استقلالی ها و ملوانی ها حملات خطرناک تری را به نسبت نیمه اول روی دروازه یکدیگر به وجود آوردند و محسن فروزان و ایمان صادقی بارها منجی دروازه تیم شان شدند. ملوانی ها که در این نیمه در خلق موقعیت خطرناک، برتر از استقلالی ها بودند توسط فرزاد حاتمی چند بار تا مرز فروپاشی دروازه استقلالی ها پیش رفتند اما تیر دروازه و درخشش فروزان مانع این اتفاق شد.
استقلالی ها با کسب این امتیاز از انزلی 43 امتیازی شدند و با یک رده صعود به جایگاه پنجم تیم خود برگشتند و ملوانان نیز با این تساوی 26 امتیازی شدند و جایگاه یازدهم خود را باز پس گرفتند.

شرح گل :

0 – 1 (استقلال) : ضربه خطای بازیکنان در پشت محوطه جریمه را، یعقوب کریمی روی دروازه ملوانان فرستاد که رضا عنایتی با پرشی بلند و با پشت سر گل اول تیمش را به ثمر رساند.

1ـ1 (ملوان): محمدحسین کنعانی ملی‌پوش تیم امید روی یک پرتاب اوت با ضربه سر فرزاد حاتمی به پرواز درآمد و با یک قیچی فوق‌العاده دروازه استقلال را باز کرد.

بهترین بازیکن :

فرزاد حاتمی و محسن فروزان را می توان بهترین بازیکنان این بازی دانست. نیمه دوم این بازی را می توان به نوعی دوئل این دو بازیکن دانست. البته هرچه حاتمی زد را فروزان مهار کرد اما در تنها گلی استقلالی ها دریافت کردند روی تاثیر مستقیم حاتمی به دست آمد.

دقایق حساس :

09 – حرکت اعتمادی بین بازیکنان تیم استقلال که با جا گذاشتن چند بازیکن ادامه یافت باعث زدن ضربه ای فنی شد که فروزان با حرکتی تماشایی توپ را به کرنر فرستاد.

13 – رافخایی در محوطه جریمه استقلال، دز حالی که توسط مگوییان یارگیری می شد روی دروازه استقلال ایجاد خطر کرد اما خروج فروزان باعث مهار این توپ شد.

27 – میلاد فخرالدینی از جناح چپ نفوذ کرد و از بین دو بازیکن تیم ملوان ضربه محکمی را به سمت دروازه حریف زد اما صادقی با عکس العمل به موقعی توپ را دفع کرد.

34 – سانتر بازیکنان ملوان در در محوطه جریمه با ضربه چکشی فرزدا حاتمس با فاصله کمی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

49 – سانتر ملوانی ها با ضربه سر حاتمی دروازه استقلال را تهدید کرد اما فروزان این توپ را از آن خود کرد.

51 – مازیار زارع در محوطه جریمه استقلالی ها توپی را به سمت دروازه این تیم فرستاد که این فرصت نیز توسط فروزان مهار شد.

60 – ارسال ملوانی ها از جناح چپ را فرزاد حاتمی با ضربه سر خطرناکی به سمت دروازه استقلال زد اما این توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

67 – پاسکاری و همکاری استقلالی ها در پشت محوطه جریمه شهباززاده را صاحب توپ کرد و وی نیز با چرخشی فوق العاده ای توپ را به سمت دروازه صادقی فرستاد اما این ضربه با اختلاف کمی از کنار دروازه ملوانان به بیرون رفت.

70 – ضربه حرفه ای عنایتی در حالی که تعادل نداشت دروازه ملوان را به شدت تهدید کرد اما صادقی این توپ را دفع کرد.

دقیقه 72 – ضربه ایستگاهی اسثتنایی امید ابراهیمی را ایمان صادقی با عکس العملی دیدنی دفع کرد.

دقیقه 80 – ضربه ایستگاهی تیم ملوان با فاصله کمی از بالای دروازه فروزان به بیرون رفت.

دقیقه 81 – سوپر شوت فرزاد حاتمی از 30 متری را فروزان با واکنسی فوق العاده به کرنر فرستاد.

دقیقه 88 – ضربه زیبای حاتمی در محوطه جریمه استقلالی ها با خوش شانسی آنها به تیر دروازه این تیم برخورد کرد.

دقیقه 92 – در حالی که آرش برهانی می توانست دروازه ملوان را باز کند در موقعیتی تک به تک با صادقی توپ را به بیرون زد.

حاشیه‌ها :

در ابتدای بازی فرزاد حاتمی و پژمان نوری به سمت نیمکت استقلال رفتند.

محسن فروزان با دسته گل وارد بازی شد، یکی از آنها را به فیروز کریمی، مربی سابق خود در داماش گیلان داد، یکی از آنها برای تماشاگران استقلال فرستاد و یکی دیگر را برای تماشاگران ملوان فرستاد تا نشان دهد بین او و آنها مشکلی وجود ندارد.

قطع بودن اینترنت در ورزشگاه باعث اعتراض خبرنگاران و علی الخصوص عکاسان شده است و این موضوع برای تیمی که مدیرعاملش اعلام کرده سال آینده قصد آسیایی شدن دارند اصلا خوشایند نیست.
تعداد 1500 تماشاگر استقلال به تشویق قلعه نویی پرداختند.

بازیکنان استقلال با بازوبند مشکی وارد زمین شدند که این بازوبند به خاطر درگذشت عارف قلی‌زاده کاپیتان اسبق این باشگاه است.

امیر قلعه‌نویی به سمت نیمکت ملوان و فیروز کریمی رفت و با او خوش و بش کرد.

فرشاد فلاحت‌زاده به نمایندگی از باشگاه ملوان دسته‌گلی را به قلعه‌نویی تقدیم کرد.

ستار همدانی و ایمان عالمی و شاهرخ بیانی بر روی سکوها نشسته‌اند.

حسین حسینی دروازه‌بان سابق استقلال که به خاطر سربازی به ملوان رفته به سمت استقلالی‌ها و نیمکت استقلالی‌ها رفت و با آرش برهانی خوش و بش گرمی کرد.

حنیف عمران‌زاده، محمدرضا خرسند‌نیا به سمت نیمکت ملوان رفتند.

ایمان صادقی دروازه‌بان ملوان برخورد گرمی با آرش برهانی داشت. او به سمت امیر قلعه‌نویی هم رفت.

پیش از شروع مسابقه یک دقیقه سکوت به مناسبت درگذشت عارف قلی‌زاده کاپیتان اسبق استقلال و سیروس قایقران اعلام شد.

تماشاگران حاضر در ورزشگاه علیه جاسم کرار شروع به سر دادن شعار کردند.

در صحنه ای در دقیقه 15 که کرار مصدوم شد و به زمین افتاد با اعتراض شدید قلعه نویی مواجه شد و وی با علامت دست نشان می داد کرار زودتر بلند شود.

رضا عنایتی پس از شادی گل به سراغ برهانی که بازی امروز را روی نیمکت می بیند رفت و شادی خود را با او تقسیم کرد.

حنیف عمران‌زاده با وجود اینکه مصدوم شد و از بینی وی خون می‌آمد در زمین ماند و به بازی خود ادامه داد.

مجید حسینی مدافع جوان استقلال، به دلیل مصدومیت در دقیقه 40 جای خود را به میلاد نوری داد.

در حالی که یکی از بازیکنان تیم ملوان به دلیل مصدومیت روی زمین افتاده بود حنیف عمران زاده توپ را به بیرون نزد و همین موضوع باعث اعتراض شدید تماشگران به وی شد حنیف نیز با عصبانیت برای آنها دست زد و بازیکنان دیگر وی را آرام کردند.

کنعانی پس از به ثمر رساندن گل زیبای خود به استقلال در شادی پس از گل نوعی حرکات موزون جالب را اجرا کرد.

معبودی و جعفری دو بازیکن تیم ملوان در دقیقه 80 در حین زدن ضربه ایستگاهی به یکدیگر برخورد کرد و به زمین افتادند.

اتفاق ویژه :

ملوان برای پنجمین بار در سال های مختلف لیگ با مقاومت مقابل استقلال شانس قهرمانی را از این تیم گرفت.

 پدیده 2 - 1 گسترش فولاد

تیم فوتبال پدیده هر 4 مسابقه خود مقابل نمایندگان تبریز را به سود خود تمام کرد تا با 30 امتیاز به دست آمده، بقای خود را در لیگ تقریبا قطعی کند.

به گزارش آسمونی، پدیده در روزی که خیلی زود به گل رسید، نزدیک به 70 دقیقه این دو گل را حفظ کرد و در نهایت با 3 امتیاز هواداران خود را خوشحال کرد. گسترش هم که به نظر شانس بیشتری برای پیروزی در این مسابقه داشت، امروز در حد انتظار نبود و گسترش حالا 4 بازی باقیمانده را با استرس بیشتری دنبال خواهد کرد. آنها یک پله سقوط کردند و جای خود را به در رده یازدهم جدول به ملوان دادند.

داور : یداله جهانبازی، کمک‌ها: حمزه علی سلیمی و مهدی شفیعی

اخطار : شاکری (11) ناصحی (87) از پدیده؛ اسدی (80) از گسترش

اخراج : اسدی (84) از گسترش

پدیده :

مجتبی روشنگر، محمدمهدی نژادمهدی، سعید قزل گچلی، ایگور پراهیچ، رضا ناصحی، زوران کنزویچ، اکبر صادقی، میلاد غریبی (70 نسیم اف)، محمدمهدی نظری(76 معین عباسیان)، یونس شاکری و محمد غلامی (60 صلصالی)

سرمربی : علیرضا مرزبان

گسترش فولاد :

داوود نوشی صوفیانی، سید محسن حسینی، مرتضی اسدی، سید امید نظامی پور، مگنو باتیستا، محمدامین درویشی(80 عادل سرشار)، دیه گو (75 میثم نقی زاده)، مصطفی اکرامی، محمد ابراهیمی، پیمنتا(89 علی میرشفیعیان) و جابر انصاری

سرمربی : فراز کمالوند

شرح گل‌ها :

1-0(پدیده): دیه گو هافبک برزیلی گسترش با خطا روی یونس شاکری پنالتی داد و ایگور پراهیچ هم پشت توپ ایستاد و از روی نقطه پنالتی گل اول بازی را زد.

1-1(گسترش): در دقیقه 16روی ارسال محمد ابراهیمی مهاجم گسترش فولاد و تعلل مدافعان پدیده،مگنو باتیستا با حضور به موقع توپ را به زیر طاق دروازه روشنگر کوبید.

2-1(پدیده): در دقیقه 18محمد مهدی نظری مهاجم سابق استقلال که نیم فصل در گسترش بازی می کرد، روی پاس شاکری در محوطه جریمه با صوفیانی تک به تک شد و با ضربه دقیق دومین گل تیمش را به ثمر رساند.

بهترین بازیکن :

اکبر صادقی هافبک دفاعی پدیده با تلاش فراوان میانه میدان را از حریف گرفت. این در حالی بود که مهدی نظری و یونس شاکری هم بسیار با انگیزه بازی کردند تا بتوانند نماینده شهرشان را در لیگ نگه دارند.

دقایق حساس :

دقیقه 28: مجتبی روشنگر شوت سرکش پیمنتا را به خوبی مهار کرد.

دقیقه 30:محمد امین درویشی مدافع گسترش روی یک ضد حمله با شوتی دروازه پدیده را تهدید کرد اما باز هم روشنگر توپ را در آغوش گرفت.

دقیقه 45: باز هم باتیستا صاحب توپ شد اما باز هم شدت سنگین او راه به جایی نبرد و با فاصله کمی توپ به بیرون رفت.

دقیقه 46: محمد ابراهیمی مهاجم شوتزن گسترش در ثانیه های اخر نیمه اول دروازه پدیده را تهدید کرد اما توپ به شکل خطرناکی به بیرون رفت.

دقیقه 65: حرکت انفرادی مهدی نظری خطری را روی دروازه گسترش بوجود آورد و او از دو مداقع گسترش عبور کرد و در حالیکه می توانست خودش شوت بزند به غریبی پاس داد که نوشی صوفیانی توپ را دفع کرد.

دقیقه 74:میثم نقی زاده شوت سرکشی از پشت محوطه جریمه زد که مدافعان پدیده به سختی توپ را به کرنر زدند.

دقیقه 85: مرتضی اسدی کاپیتان گسترش به دلیل خطا روی شاکری که در موقعیت تک به تک با گلر این تیم قرار می‌ گرفت، با کارت قرمز از بازی اخراج شد.

دقیقه 88: شوت سنگین شاکری را نوشی صوفیانی با عکس العملی فوق العاده مهار کرد.

اتفاق ویژه :

پدیده در این فصل 4 مسابقه لیگ مقابل نمایندگان تبریز را با پیروزی پشت سر گذاشته. خوب است بدانید آنها در جام‌حذفی هم هر دو تیم تراکتور و گسترش را از مسابقات حذف کردند تا مقابل تبریزی ها به عدد 6 برسند. جالب است بدانید پدیده کلا در طول مسابقات لیگ 6 برد داشته است!

در حاشیه :

مرتضی اسدی در بازی قبل برابر ملوان به دلیل سه اخطاره بودن، محروم بود در این بازی به ترکیب بازگشته است.

پدیده در این فصل به تبریزی ها نباخته و این رکورد محسوب می شود.
علیرضا مرزبان پس از هر گل پدیده شادی جالبی انجام می داد.او روی زمین می نشست و با مشت های گره کرده خوشحالی می کرد. او که سابقه خوبی در دیدار با تیم های تبریزی دارد بعد گل های تیمش حسابی خوشحال بود.
بعد از پایان بازی داود نوشی صوفیانی دروازه بان گسترش به سمت توپ جمع کن رفت و درگیری شدیدی بوجود آمد.

 راه آهن 2 - 2 استقلال خوزستان

درخشش رامین رضاییان و مهدی مومنی باعث رقم خوردن تساوی در این بازی پرهیجان در شهر قدس شد.

به گزارش آسمونیاستقلال‌خوزستان که بنا به گفته سرمربی اش از هر بازی یک امتیاز می‌ خواهد تا در لیگ بماند، موفق به انجام این ماموریت شد تا در رده سیزدهم جدول قرار بگیرد. این در حالی است که راه‌آهن با 22 امتیاز یک پله بالاتر از نفت‌مسجدسلیمان قعرجدول را به شاگردان مکوندی واگذار کرد اما آنها این بازی 6امتیازی را از دست دادند.

داور : شاهین حاج بابایی، کمک ها: سعید قاسمی، علی اکبر عظیم پور

اخطار : رضا کاردوست(53) حیدری (83) استقلال‌خوزستان؛ شیری (76) خوش هوا (79) راه آهن

اخراج : خوش هوا (89) از راه آهن

راه‌آهن :

امیر عابدزاده، ابراهیم کریمی، رامین رضاییان، میلاد محمدی(86 مهرداد محمدی)، بهادر عبدی، امین منوچهری، عباس محمد رضایی(70 مجتبی شیری)، فرشاد فرجی، نوید خوش هوا، مارتین موتومبا و علیرضا عظیمی(72 میلاد ابطحی)

سرمربی : فرهاد کاظمی

استقلال‌خوزستان :

پرویز کریمی، مجید حیدری، محمد طیبی، میثم مجیدی، عبدالهادی خنیفر، رضا کاردوست؛ محمدرضا مهدوی (50 حمدالله ابدام)، میثم بائو، روح‌الله سیف‌اللهی(87 یزدان عباسیان)، مهدی مومنی و سیدمهدی سید صالحی

سرمربی : عبدالله ویسی

شرح گل‌ها :

1 ـ 0 (راه‌آهن): دقیقه 37 پاس خوب امین منوچهری کنترل خوب رامین رضاییان و شوت محکم او از داخل محوطه جریمه تبدیل به گل اول راه‌آهن شد.

1 ـ 1 (استقلال‌خوزستان): میثم مجیدی چپ پای استقلال‌خوزستان کرنر ارسالی از جناح راست را به زیبایی و با پشت پا به گل تساوی بازی تبدیل کرد.

1 ـ 2 (استقلال‌خوزستان): در دقیقه 67 میثم بائو با پاسی عمقی مهدی مومنی را راه انداخت و مهاجم سرعتی آبی‌پوشان با ضربه ای از پشت محوطه جریمه توپ را به حالت چیپ از بالای سر عابدزاده وارد دروازه راه‌آهن کرد. این گل هم مثل گل اول خوزستانی ها تماشایی و زیبا بود.

2 ـ 2 (راه‌آهن): سانتر ارسالی از جناح چپ با ضربه سر رامین رضاییان از محوطه شش قدم تبدیل به گل تساوی راه‌آهن شد.

بهترین بازیکن:

رامین رضاییان مهاجم ملی‌پوش تیم راه‌آهن با به ثمر رساندن دو گل و نفوذهای دائمی بازی بسیار خوبی از خود به نمایش گذاشت، همچنین مهدی مومنی مهاجم استقلال‌خوزستان هم عالی کار کرد.

دقایق حساس :

دقیقه 10: شوت محکم بهادر عبدی از داخل محوطه جریمه را پرویز کریمی به خوبی جمع کرد.

دقیقه 15: ارسال روح الله سیف‌اللهی و ضربه سر سیدصالحی با فاصله کمتر از بالای دروازه تیم راه‌آهن به بیرون رفت.

دقیقه 35: پاس خوب رامین رضاییان در موقعیت تک به تک به عباس محمدرضایی رسید و ضربه پای چپ او از بالای دروازه به خارج رفت.

دقیقه 47: ارسال رامین رضاییان از جناح راست و ضربه تمام کننده منوچهری که گلر استقلال‌خوزستان این ضربه را به خوبی دفع می‌کند.

دقیقه 48: حرکت در عمق موتومبا و ارسالی خوب او به امین منوچهری رسید و این ضربه از بالای دروازه به خارج رفت.

دقیقه 55: ضربه آکروباتیک مهدی مومنی از داخل شش قدم را امیر عابدزاده به کرنر فرستاد.

دقیقه 59: سانتر رضاییان و ضربه خطرناک عظیمی بعد از برخورد با مدافعان استقلال‌خوزستان ره به جایی نبرد.

دقیقه 60: شوت هادی خنیفر با فاصله زیاد از روی دروازه راه‌آهن به اوت رفت.

دقیقه 77: پرویز کریمی با دو شیرجه بلند سانترهای خطرناک بازیکنان راه‌آهن را از محوطه جریمه استقلال دور کرد.

دقیقه 79: تک خطرناک خوش هوا روی مومنی می‌ توانست با کارت قرمز جریمه شود اما داور به یک اخطار بسنده کرد.

دقیقه 82: کاشته فوق العاده بهادر عبدی از فاصله 25 متری تیر دروازه خوزستانی ها را لرزاند.

دقیقه 89: نوید خوش هوا که در صحنه قبلی از اخراج فرار کرده بود، بعد از خطا روی مهدی مومنی استقلال‌خوزستان کارت زرد دوم را گرفت و از بازی اخراج شد.

اتفاق ویژه :

احمدرضا عابدزاده دروازه‌بان سابق تیم‌ملی و پدر امیر گلر راه‌آهن در اقدامی عجیب با یک قلاده سگ به ورزشگاه آمده بود و ماموران از حضور وی در ورزشگاه جلوگیری کردند. او که برای تماشای بازی پسرش به شهر قدس آمده بود، در نهایت مجبور شد بازی را از طریق رادیوی ماشین دنبال کند.

حواشی :

به علت خرابی دستگاه آسانسور ورزشگاه شهرقدس خبرنگاران و مسوولینی که بازی را از جایگاه تماشا می‌ کنند، با 10 دقیقه تاخیر به تماشای بازی یا ثبت و تهیه اخبار و گزارش بازی پرداختند.
سه گلر پرسپولیس یعنی وحید قلیچ، احمد عابدزاده، میثاق معمارزاده در سه دوره مختلف تماشاگر بازی دو تیم بودند که البته قلیچ همکار همیشگی فرهاد کاظمی است اما دو نفر دیگر برای دیدار با کاظمی روی سکو نشسته اند.
رامین رضاییان قبل از شروع بازی به سمت نیمکت استقلال‌خوزستان رفت و از ویسی برای حضور در بازی رخصت گرفت و در سمت دیگر بازیکنان استقلال‌خوزستان؛ مجید حیدری، محمدرضا مهدوی، سیدصالحی و میثم مجیدی به سمت نیمکت راه‌آهن رفته اند و از فرهاد کاظمی برای حضور در بازی اجازه گرفتند.
به جز حضور میهمانان ویژه در جایگاه وی آی پی آنالیزور تیم نفت‌مسجدسلیمان حضور داشته تا برای بازی هفته آینده این تیم مقابل استقلال‌خوزستان بتوانند نقاط ضعف و قوت این تیم را بررسی کند.
امیر عابدزاده دروازه‌بان راه‌آهن بدون اینکه برخورد خاصی با وی صورت بگیرد، مصدوم شد و مورد مداوای پزشکی راه‌آهن قرار گرفت.

 صبای قم 0 - 0 پیکان

صبای قم و پیکان در دیداری کم برخورد و کم هیجان به تساوی بدون گل دست یافتند.

به گزارش آسمونی در یکی از حساس ترین بازی های هفته صمد مرفاوی مقابل تیم سابقش قرار گرفت و در پایان جدال این دو تیم با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

داور : رضا کرمانشاهی کمک‌ها: تورج عیوض محمدی و حمیدرضا کنعانی

اخطار : نعمتی (6) از پیکان؛ مهدی پور (26) چشمی (54) از صبا

صبا :

میلاد فراهانی، روزبه چشمی، هادی شکوری، ابوالفضل ابراهیمی(90 داود بهادری)، بادامکی(82 اوسانی)، کلانتری(80 آشیله)، محمد امین آرام طبع، سعید مهدی پور، جلال الدین علی محمدی، وحید علی آبادی و حسین کوشکی

سرمربی : مهدی تارتار

پیکان :

مهدی رحمتی، محمد نصرتی، ،سیاوش یزدانی مقدم، وحید حیدریه، جی لوید ساموئل، دیوسالار(43 سعید دقیقی)، سندرافریرا آندره، احمد مهدی زاده، فشنگچی(86 سیاوش اکبرپور)، مصطفی شجاعی (77 سید حسین کریمی) و سیامک نعمتی

سرمربی : صمد مرفاوی

شرح بازی :

نیمه اول بازی صبا برابر بدون این که موقعیت حساسی روی دروازه 2 تیم ایجاد ش.د با نتیجه بدون گل مساوی به پایان رسید.
این اتفاق در حالی افتاد که پیکان اصلا موقعیت جالبی در جد.ل رده بندی ندارد و اگر می خواهد صعود کند به 3 امتیاز این بازی نیاز مبرم دارد.
شاگردان صمد مرفاوی باید در نیمه دوم با ارائه یک بازی تهاجمی سعی در گرفتن 3 امتیازی بازی داشته باشند و گرنه با توجه به پیروزی راه آهن در نیمه اول و در صورت تداوم آن شرایط پیکان وخیم تر از گذشته می شود.

دقایق حساس :

دقیقه 2 :شوت مصطفی شجاعی با فاصله کم از دروازه صباد به بیرون رفت.

دقیقه 4 : سانتر حسین بادامکی را روزبه چشمی به بالای دروازه مهدی رحمتی زد.

دقیقه 15 : جلال علی محمدی چند بازیکن از پیکان را دریبل زد و در موقعیت تک به تک توپ را به پای مهدی رحمتی کوبید.

دقیقه 41 : شوت ایوب کلانتری را پشت محوطه جریمه را مهدی رحمتی به راحتی مهار کرد.

دقیقه 50 : پاس به بیرون وحید علی آبادی را ابوالفضل ابراهیمی به زیبایی به سمت دروازه زد و مهدی رحمتی با واکنشی زیبا اجازه نداد توپ وارد دروازه شود.

دقیقه 58 : پاس عمقی جلال علی محمدی در موقعیت تک به تک به بادامکی رسید و به شوت او را مهدی رحمتی به پا به بیرون زد.

دقیقه 60 : شوت جلال علی محمدی در محوطه جریمه به دست بازیکن پیکان خورد ولی صحنه از طرف داور خطا تشخیص داده نشد.

دقیقه 62 : هادی شکوری با عبور از تله آفساید پیکانی ها با رحمتی تک به تک شد اما بازهم دروازه بان پیکان با پا توپ را به بیرون زد.

دقیقه 65 : شوت سعید دقیقی با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 68 : شوت امیرحسین فشنگچی را میلاد فراهانی به کمک تیر دروازه به بیرون فرستاد.

دقیقه 82 : شوت حسین کریمی را فراهانی به کرنر فرستاد.

حواشی دیدار :

سعید دقیقی مهاجم پیکان در این بازی هم روی نیمکت نشسته است و مصطفی شجاعی و سیامک نعمتی در ترکیب به میدان می روند.

مهرداد طهماسبی دروازه بان اصلی صبا در این بازی غایب است و تارتار به جای او به میلاد فراهانی فیکس بازی داده است.

محمد نصرتی در بازی قبلی برابر نیمکت نشین بود اما برای این دیدار حساس به ترکیب بازگشته است.

پیروز قربانی مدافع صبا که از سوی باشگاه از حضور در تمرین منع شده است این بازی هم غایب است.

صمد مرفاوی به دلیل محرومیت بازی را از روی سکوها تماشا می کند.

قرار بود علی اکبر محمدزاده، رییس کمیته اخلاق بازی را از نزدیک تماشا کند اما تا این لحظه در استادیوم دیده نشده است.

در صحنه یکی از عوامل باشگاه پیگان با یکی از خبرنگاران درگیر شد که البته با دخالت اطرافیان او قائله ختم به خیر شد.

مدیر عامل صبا در بین دو نیمه به جایگاه خبرنگاران آمد و با آنها عکس یادگاری گرفت.

league-14-iran-week-26(2)
league-14-iran-week-26(2)

1394/01/27

 پرسپولیس 1 - 2 سپاهان

سپاهان مثل بازی قبل که تراکتور را در دقایق پایانی شکست داده بود، این بار در ورزشگاه آزادی پرسپولیس را شکست داد.

به گزارش آسمونی، پرسپولیس در دیداری که می‌توانست با نتیجه پر گل به سود خود خاتمه دهد، روی اشتباهات مدافعان خود، بازی را واگذار کرد تا فرکی روی دست استاد خود بلند شود.

داوران : محمدرضا اکبریان، محمدرضا ابوالفضلی و آرمان اسعدی

اخطار : هادی نوروزی (28)، مهدی طارمی (52)، علی علیپور (95) از پرسپولیس؛ حاج صفی (59)، وریا غفوری (78) از سپاهان

پرسپولیس :

سوشا مکانی، محمدرضا خانزاده، محمد نوری، مایکل اومانیا، مهدی طارمی، هادی نوروزی، گابریل فرناندو(66 پیام صادقیان)، مهرداد کفشگری، احمد نوراللهی، حمید رضا علی عسگری و علیرضا نورمحمدی

سرمربی : برانکو ایوانکوویچ

سپاهان :

شهاب گردان، محرم نویدکیا، هادی عقیلی، محمد علی احمدی، عبداله کرمی، علی کریمی، مهدی شریفی، وریا غفوری، احسان حاج‌صفی، لوسیانو پریرا و فوزیل موسی‌اف

سرمربی : حسین فرکی

شرح بازی :

برانکو ایوانکوویچ در اولین بازی خود به عنوان سرمربی روی نیمکت این تیم برابر سپاهان شکست خورد و البته از دست دادن سه امتیاز این بازی می تواند مهاجمان و مدافع تیمش را بعنوان نقش اول بشناسد.

تیم برانکو که در نیمه اول و اوایل نیمه دوم بازی هجومی را در دستور کار قرار داده بود و به واسطه آن فرصت های زیادی را به دست آورده بود با فرصت سوزی از دست داد و در نهایت نتوانست از تک گل خود نیز محافظت کند و این سپاهان و فرکی بودند که توسط شریفی و پریرا که از ابتدا هم مشخص بود گزینه های گلزنی زردپوشان هستند به دو گل رسید و تهران را با سه امتیاز شیرین ترک کرد.

حسین فرکی که در تیم ملی به عنوان دستیار برانکو فعالیت می کرد در اولین حضور رسمی سرمربی جدید سرخ پوشان روی نیمکت این تیم دست به کار بزرگی زد و به نوعی استاد کشی کرد.

پرسپولیس در این بازی هم همانند دیدارهای گذشته اش و البته با برنامه تر به میدان رفت و صاحب فرصت های مناسبی نیز شد و نتوانست از آن استفاده کند.

به نظر می رسد برانکو در ابتدا باید فکری به حال خط دفاعی خود و جایی که خانزاده به میدان می رود کند و مطمئنا تماشای دوباره فیلم این بازی می تواند مدافع ملی پوش پرسپولیس را با این حقیقت روبرو کند که 90 درصد حملات سپاهان در نیمه دوم از جناح او صورت گرفت و هر دو گل زردپوشان نیز از سمت او پایه ریزی شد.

پرسپولیس با این شکست با همان 29 امتیاز در رتبه نهم باقی ماند و سپاهان 47 امتیازی شد و به فاصله سه امتیازی صدرنشین و به جمع مدعیان اضافه شد.

شرح گل‌ها :

پرسپولیس یک سپاهان صفر ( دقیقه 44، هادی نوروزی): پرسپولیس که فرصت های زیادی را در این دیدار از دست داده بود روی ارسال احمد نوراللهی و در حالی که توپ از دو مهاجم این تیم گذشته بود در فضای خالی به هادی نوروزی رسید تا او راحت ترین کار را در پیش داشته باشد و در مصاف با گردان به راحتی و با ضربه ای محکم دروازه این تیم را باز کند. (ویدئو)
پرسپولیس یک سپاهان یک، (دقیقه 85، مهدی شریفی): سپاهانی ها که تنها راه خود را برای رسیدن به گل تساوی در جناح راست و جایی که خانزاده بود می دیدند بالاخره از ارسال های پیاپی خود از این جناح نتیجه گرفتند. ارسال بازیکن سپاهان با دفع ناقص و البته اشتباه علی عسگری همراه بود تا مهدی شریفی در شش قدم از پاسی که مدافع سرخ ها برای او مهیا کرده بود استفاده کند و گل تساوی تیمش را به ثمر برساند. (ویدئو)
پرسپولیس یک سپاهان دو (دقیقه 2+90، پریرا): بار دیگر ارسال از جناح راست و اشتباه مدافعان پرسپولیس و گلی که پریرا بدون مزاحمت و از درون شش قدم وارد دروازه سوشا مکانی کرد. (ویدئو)

دقایق حساس :

دقیقه 10: مهرداد کفشگری از فاصله ای دور صاحب فرصت شوت زنی شد که شوت محکم هافبک دفاعی پرسپولیس را گردان به کرنر فرستاد.

دقیقه 18: محمد نوری با پاس مهدی طارمی با گردان تک به تک شد که گردان به زیبایی توپ کاپیتان سرخ پوشان را گرفت و فریب دریبل او را نخورد.

دقیقه 25: روی پرتاب اوت بازیکنان سپاهان روی دروازه مکانی صاحب فرصت شدند که دروازه بان این تیم توپ را دفع کرد.

دقیقه 27: پاس زیبای محرم نویدکیا در حالی که تعادل نداشت می توانست پریرا را صاحب فرصت کند که مکانی زودتر از مهاجم زردپوش صاحب توپ شد.

دقیقه 28: پاس عمقی محمد نوری، هادی نوروزی را در تقابل با گردان صاحب فرصت کرد که دروازه بان سپاهان زودتر توپ را از آن خود کرد و در ادامه نوروزی با توجه به خطا روی گردان از اکبریان یک کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه 34: پاس در عمق احمد نوراللهی، مهدی طارمی را صاحب بهترین موقعیت برای گلزنی کرد که مهاجم سرخ پوشان ضربه چیپ خود را با اختلاف به بیرون زد تا این بار چیپ بلای جان پرسپولیس شود.

دقیقه 35: خروج اشتباه سوشا مکانی فرصت را برای سپاهانی به وجود آورد تا دروازه این تیم را با تهدید جدی مواجه کنند که محمد نوری شوت مهدی شریفی را از روی خط به کرنر فرستاد.

دقیقه 36: روی ارسال کرنر بار دیگر شریفی صاحب فرصت شوت زنی شد که این بار ضربه آرام او را سوشا مکانی در دو مرحله از آن خود کرد.

دقیقه 37: سوشا مکانی که در دیدار قبلی سرخ پوشان در لیگ قهرمانان برای النصر چهره موفقی از خود به نمایش گذاشت در برابر سپاهان و روی خروج نزدیک بود تیمش را با دردسر مواجه کند که محمد نوری با رشادت توپ را از خط دروازه بیرون کشید.

دقیقه 40: فرار هادی نوروزی پشت مدافعان سپاهان، وریا غفوری را صاحب توپ کرد که در ادامه اشتباه مدافع ملی پوش سپاهان بار دیگر نوروزی را در موقعیت گلزنی قرار داد و شوت این بازیکن با اختلاف کم به بیرون رفت.

دقیقه 45+2: ارسال بازیکنان سپاهان به قصد استفاده پریرا را سوشا مکانی با خطا روی این مهاجم خراب کرد که در ادامه داور این دیدار به نشانه آفساید در سوت خود دمید تا طرفداران پرسپولیس نفس راحتی بکشند.

دقیقه 47: سوشا مکانی روی سر پریرا که با دروازه اش تک به تک شده بود توپ را زد و به اوت فرستاد که در ادامه داور این دیدار به نشانه آفساید در سوت خود دمید.

دقیقه 52: مهدی طارمی بار دیگر پشت مدافعان سپاهان صاحب فرصت شد و در کورس با علی احمدی او را جا گذاشت و در ادامه درون محوطه سرنگون شد. در حالی که همه به گمان پنالتی ایستاده بودند بار دیگر او برخاست و البته دروازه خالی را به تیرک زد. داور با قطع جریان بازی طارمی را به دلیل دایو و تمارض با کارت زرد جریمه کرد؛ هر چند در تصاویر آهسته این موقعیت، مشکوک به پنالتی نیز به نظر می رسد.

دقیقه 60: شوت احمد نوراللهی از پشت محوطه جریمه را گردان نصفه و نیمه دفع کرد و در ادامه ضربه فرناندو به دست مدافع سپاهان خورد که داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 65: سوشا مکانی این بار ناجی پرسپولیس شد و ضربه سر پریرا را از درون شش قدم به زیبایی دفع کرد تا بازی به تساوی کشیده نشود.

دقیقه 67: روی ضربه کرنر و پاس حاج صفی به نویدکیا، کاپیتان سپاهان درون با پیش روی درون محوطه جریمه صاحب فرصت شوتزنی شد که ضربه آرامش را سوشا مهار کرد.

دقیقه 76: پاس عمقی نویدکیا برای شریفی با ضربه خوب این بازیکن وارد دوازه سوشا مکانی شد که در ادامه محمدرضا ابوالفضلی پرچم خود را به نشانه آفساید بالا برد و گل شریفی مردود اعلام شد.

این سوت با اعتراض شدید نیمکت نشینان سپاهان همراه بود و در نهایت اکبریان بصیرت را از نیمکت اخراج کرد.

دقیقه 78: ضربه ایستگاهی خطرناک پیام صادقیان با برخورد به مدافع سپاهانی ها در دیوار دفاعی به کرنر تبدیل شد.

دقیقه 80: کرنر تاکتیکی پرسپولیسی ها، پشت محوطه جریمه به نوراللهی رسید و این بازیکن در حالی که تعادل نداشت ضربه خوبی زد که با واکنش خوب گردان گل دوم به نام سرخ پوشان ثبت نشد.

دقیقه 83: مهرداد کفشگری روی ضربه ایستگاهی که صادقیان گرفته بود شوت راه دور و محکم خود را به سمت دروازه گردان نواخت که گلر سپاهان به راحتی آْن را مهار کرد.

دقیقه 3+90: علی علیپور با ورود به زمین در محوطه جریمه سرنگون شد که داور این دیدار بار دیگر اعتقاد داشت پرسپولیسی ها تمارض کردند و به نشانه خطا در سوت خود دمید.

 فولاد 3 - 2 نفت مسجد سلیمان

در دربی استان خوزستان فولاد میزبان نفت مسجد سلیمان بود که در پایان موفق شد بازی را ببرد و خود را به جمع مدعیان برساند.

به گزارش آسمونی فولاد با برد برابر استقلال و نفت با انگیزه بالا به مصاف نفت مسجدسلیمان رفت و در پایان با نتیجه 3 بر 2 برابر حریف هم استانی خود به برتری رسید.

داور : علیرضا فغانی، کمک ها: علی میرزابیگی، یعقوب سخندان

فولاد :

علی سلیمی، لئوناردو مساریچ، بهمن کامل(92 احمد آل‌نعمه)، یوسف وکیا، ساسان انصاری، ماتیاس چاگو، اسماعیل شریفات(74 مهدی بدرلو)، امید خالدی، محمد قاضی، محسن مسلمان و الویس نانگ

سرمربی : دراگان اسکوچیچ

نفت مسجدسلیمان :

گئورگی، حمید بوحمدان، روسلان ملزدینوف(57 کیومرث چراغی)، حمزه حدادی، جلال عبدی، محمود تیغ نورد، میلاد زنیدپور، الکساندر پاشنکو، رضا درویشی(69 میلاد جعفری)، کیوان امرایی و حسین مالکی(80 کرملاچعب)

سرمربی : بهروز مکوندی

شرح گل‌ها :

1 – 0 (فولاد) : سانتر ساسان انصاری از جناح چپ را محمد قاضی به دروازه نفتی ها فرستاد اما این توپ را برگشت داد و توپ برگشتی را آلویز نانگ به گل اول این تیم تبدیل کرد.

2 – 0 (فولاد) : محمد قاضی از بین مدافعان نفت صاحب توپ شد و از روی خط محوطه جریمه با شوتی محکم و زیبا گل دوم فولادی ها را رقم زد.

2 – 1 (نفت مسجدسلیمان) : پاشنکو در دقیقه 29 پشت ضربه کرنر به دست آمده برای نفتی ها ایستاد و این کرنر را با سانتری کات دار و دیدنی که با اشتباه سلیمی روبرو شد، به طور مستقیم به گل اول نفتی ها تبدیل کرد.

3 – 1 (فولاد خوزستان) : آلویز نونگ با فراری سریع، از میان مدافعان نفت عبور کرد و در حالی که با گئورگیف تک به تک شده بود با دریبل وی دروازه نفتی ها را برای بار سوم باز کرد.

3 – 2 (نفت مسجدسلیمان) : کرملاچعب که تازه به بازی آمده بود پابه توپ در محوطه جریمه فولادی جولان می داد که توسط بهمن کامل متوقف شد و ضربه پنالتی بدست آمده را حمید بوحمدان با ضربه ای چیپ به گل دوم تیمش تبدیل کرد.

شرح بازی :

فولاد با پیروزی در این بازی می توانست خود در بین تیم های صدرنشین نگه دارد و نفتی ها نیز با 3 امتیاز این بازی می توانستند به بازی های آینده تیم خود امیدواری بیشتری داشته باشند.

بازی با حملات فولادی آغاز شد و خیلی زود توانستند هم دروازه نفت را باز کنندو هم موقعیت های زیادی را روی دروازه آنها بوجود بیاورند. آنها در ادامه و در دقیقه 11 توانستند دوباره نفتی ها را باز کنند و خود را آماده یک پیروزی پرگل کنند اما برخلاف چیزی که تصور می شد بعد از این گل نفتی جلو آمدند و توانستند از دقیقه 15 تا پایان نیمه اول بازی قابل قبولی از خود به نمایش بگذراند و علاوه بر گل دیدنی که وارد دروازه فولادی ها کردند چند موقعیت مسلم گلزنی را نیز از دست دهند.

در نیمه دوم هم تیم نفت با حملات پیاپی بازی خود را شروع کرد و ترسی از نام فولاد نداشت اما بازیکنان این تیم گویا از تجربه کافی برای زدن ضربات آخر نداشتند تا اینکه برخلاف جهت بازی این تیم فولاد بود که بازهم توسط نونگ به گل رسید، پس از این گل بازهم نفتی ها میل به هجوم داشتند و آوردن کرملاچعب جوان هم به همین دلیل بود تا اینکه روی حرکات این بازیکن توانستند یک پنالتی بگیرند و آن را تبدیل به گل کنند و در نهایت بازی هم با همین نتیجه سه بر دو به پایان برسد.

این بازی یکی از بهترین بازی های این هفته لیگ برتر بود که در آن هم گل زیاد دیده شد و هم موقعیت گل، اما در نهایت می توان گفت تیم جسور بهروز مکوندی برتری نسبی نسبت به حریف خوش نام خود داشت.

فولادی با این سه امتیاز که نهمین امتیاز پیاپی آنها بود توانست به رتبه سوم جدول رده بندی برسد و نفتی ها نیز کماکان با جا خوش کردن در رتبه پانزدهم جدول رده بندی باید به انتظار بازی های دیگر خود و حریفانش بنشیند.

بهترین بازیکن :

آلویز نونگ را می توان بهترین بازیکن این بازی دانست، وی که دو بار توانست دروازه نفتی ها را باز کند بارها در موقعیت گل قرار گرفت و می توانست شمار گل های خود را در جدول گلزنان لیگ برتر به بالای 8 گل برساند.
ضمن اینکه در این بازی الکساندر پاشنکو و میلاد زنیدپور برای نفتی ها بازی بسیار خوبی را انجام دادند، ضمن اینکه نمی توان از کرملاچعب جوان نام نبرد که بعد از چند دقیقه حضور در میدان توانست با جنب و جوش خود یک پنالتی برای تیمش بگیرد و در طرف مقابل نیز محمد قاضی روز پرفروغی را پشت سر گذاشت ضمن اینکه بهمن کامل نیز یکی از بازیکنان خوب فولادی ها بود که تنها نکته منفی بازی او، خطای پنالتی بود که وی مرتکب شد.

دقایق حساس :

دقیقه 10 – آلویز نانگ باز هم دروازه نفتی ها را تهدید کرد اما ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه 14 – حمله نفتی ها و سانتر آنها موقعیت خطرناکی را روی دروازه فولاد به وجود آورد اما سلیمی با دفع توپ این خطر را دفع کرد.

دقیقه 16 – سانتر بلندی روی دروازه فولادی ها، با اشتباه محرز سلیمی روبرو شد و توپ در اختیار بوحمدان قرار گرفت، وی نیز در حالی که می توانست دروازه بدون دروازه بان فولادی ها را باز کند توپ را از بالای دروازه به بیرون زد.

دقیقه 24 – باز هم نونگ در بین مدافعان نفت صاحب توپ شد و با عبور از مدافعان نفت با گئورگیف تک به تک شد اما عکس العمل خوب باعت مهار کردن توپ و از دست رفتن موقعیت فولادی ها شد.

دقیقه 28 – میلاد زنیدپور پشت محوطه جریمه فولادی ها توپ را کنترل کرد و شوت خطرناکی ر روانه دروازه تیم فولاد کرد که سلیمی به یختی این توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 32 – محمد قاضی از پشت محوطه جریمه نفتی ها بازهم اقدام به شوتزنی کرد اما این توپ از بالای دروازه گئورگیف به بیرون رفت.

دقیقه 33 – نفتی حمله ای سریع را روی دروازه فولاد تدارک دیدند و ضربه محکم تیغ نورد در حالی که خطر جدی روی دروازه فولاد به وجود آورده بود توسط مدافعان این تیم دفع شد.

دقیقه 37 – حمله فولادی ها با شوت محکم شریفات روبرو شد اما این توپ را گئورگیف دفع کرد و ضربه برگشتی را مسلمان زد که از بالای دروازه نفت به بیرون زد.

دقیقه 39 – ساسان انصاری در محوطه جریمه نفتی ها، موقعیت خوبی را به دست آورد اما ضربه او باز هم گئورگیف مهار کرد.

دقیقه 44 – سانتر ارسالی بازیکنان نفت باز هم با اشتباه مسلم سلیمی روبرو شد و مهاجم نفت درحالی که برای دومین بار در بازی با دروازه بدون دروازه بان روبرو می شدند ضربه خود را زد اما توسط مدافعان فولاد باز هم به کرنر رفت.

دقیقه 51 – میلاد زنیدپور یک بار دیگر موقعیت خطرناکی رابرای نفت به وجود آورد اما ضربه محکم او توسط مدافعان فولاد به کرنر رفت.

دقیقه 58 – حرکت وکیا درون محوطه جریمه نفتی و پاس او باز هم نونگ را صاحب فرصتی استثنایی کرد اما ضربه وی را مدافعان نفت از روی خط دروازه برگشت دادند.

دقیقه 61 – ارسال شریفات درون محطه جریمه نفت را گئورگیف با واکنشی زیبا مهار کرد.

دقیقه 75 – شوت محکم بازیکنان نفت از پشت محوطه جریمه فولاد با کمترین اختلاف به بیرون رفت.

دقیقه 77 – مهاجم نفت مسجدسلیمان با فراری سریع و ضربه ای به سمت دروازه فولاد تیردروازه حریف را به لرزه درآورد.

دقیقه 77 – حرکت فنی و دیدنی پاشنکو از جناح راست، باعث جاماندن چند بازیکن تیم فولاد شد اما ضربه او از زاویه بسته با برخورد به مدافعان این تیم به اوت رفت.

دقیقه 84 – شوت ساسان انصاری از پشت محوطه جریمه را گئورگیف مهار کرد.

اتفاق ویژه :

شاید ویژه ترین اتفاق این بازی بدون کارت ماندن بازیکنان تا پایان دیدار بود. در این بازی که از حساسیت ویژه ای هم برخوردار بود علیرضا فغانی هیچگاه دست به کارت نشد و تنها به یکی دو بار با تذکر دادن، راضی شد.

حواشی :

دیدار دو تیم حساسیت های بالایی دارد و نفت مسجدسلیمان در این بازی فقط برای ماندن می جنگد و همین مساله کار فولاد را سخت تر می کند .
بازیکنان تیم فولاد پس از ورود به زمین، به شدت توسط تماشاگران نفت مسجدسلیمان تشویق شدند.

 تراکتورسازی 2 - 1 سایپا

در حالی که بازی تراکتورسازی و سایپا با تساوی یک - یک دنبال می‌شد، حامد شیری با یک گل به خودی تراکتور را صدرنشین لیگ کرد.

به گزارش اسمونی، تیم فوتبال تراکتورسازی با تساوی مقابل سایپا و به خاطر شکست نفت تهران مقابل ذوب آهن صدرنشین شد.

داور : بیژن حیدری، کمک ها: علیرضا ایلدروم، محمد جواد مداح

اخطار : گردانی (13) از تراکتور، صادقی (28) مشکل پور (93) از سایپا

اخراج : گردانی (93) از تراکتور

تراکتور :

حامد لک، میرهانی هاشمی، دوسانتوس، حبیب گردانی، محمد ایرانپوریان، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، احمد کامدار ( 60 بایرامی)، شاهین ثاقبی (81 دلیر)، فرید کریمی ( 60 نریمان جهان ) و ادینهو
سرمربی: تونی اولیویرا

سایپا :

محمدرضا اخباری، وحید محمد زاده، ابراهیم شکوری، مجید ایوبی، ابراهیم صادقی، میلاد میداوودی، حامد شیر ، علی زینالی(72 مجتبی رمضانی)، محمد نزهتی ( 56 ترابی )، حکیم نصاری (84 رحمانی) و سجاد مشکل پور

سرمربی : مجید جلالی

شرح گل :

(0-1): دقیقه 10 حبیب گردانی توپ بلند را با ضربه سر رو به عقب به حامد لک پاس داد ولی توپ به محمد نزهتی داد تا او با جا گذاشتن لک اولین گل بازی را به نفع سایپا به ثمر برساند.

(1-1): دقیقه 81 در بدو ورود دلیر یک توپ عمقی به او رسید و ضربه او به کرنر رفت و کرنر ارسالی را بعد از یک برخورد با سر مهاجمان ، محسن دلیر با نوک پا وارد دروازه کند.

(2-1): پرتاب اوت آندرانیک تیموریان با دفع عجیب حامد شیری بدل به گل پیروزی تراکتور در ثانیه های پایانی بازی شد.

دقایق حساس :

دقیقه 5: حبیب گردانی در یک شروع مجدد با یک ضربه فنی زیبا توپ را به تیرک دروازه سایپا کوبید.

دقیقه30: شاهین ثاقبی از راست توپ را ارسال کرد که ضربه محکم دوسانتوس مدافع تراکتور به شکل خطرناکی راهی اوت شد.

دقیقه 40: روی کرنر آندرانیک تیموریان، شاهین ثاقبی ضربه سر زد که با فاصله کمی به اوت رفت.

دقیقه 41: احمد کامدار پا به توپ وارد محوطه جریمه شد اما فرید کریمی نتوانست با یک استپ ساده توپ را وارد دروازه کند و توپ در شرایط بدی به ادینهو رسید که شوت او به بیرون رفت.

​دقیقه 48 : پاس عمقی و چیپ زیبای آندو در موقعیت تک به تک جلوی ادینیو افتاد ولی تا این بازیکن توپ را کنترل کند دروازبان سایپا یکدستی توپ را تصاحب شد .

دقیقه 52: ایرانپوریان با دو سه بار سر توپ زدن وارد محوطه جریمه شد و می توانست با یک پاس رو به بیرون خطر ساز شود ولی پاس عرضی او با برخورد بر مدافعان دفع شد.

​دقیقه 72: میدواودی با یک شوت زیبا نزدیک بود دروازه تراکتور را باز کند که لک در دو مرحله توپ را گرفت.

دقیقه 68: روی ارسال میلاد می داوودی به مشکل پور رسید که شوت محکم او را بازیکنان تراکتور دفع کردند.

دقیقه 72: میدواودی با یک شوت زیبا نزدیک بود دروازه تراکتور را باز کند که لک در دو مرحله توپ را گرفت .

دقیقه 78: نریمان جهان با یک دو با شاهین ثاقبی وارد محوطه جریمه شد ولی شوت او را دروازبان دفع کرد .

دقیقه 80: شوت سرکش مهدی کیانی با اختلاف به اوت رفت.

دقیقه 85: پاس لک به میرهانی هاشمی و لو رفتن توپ پشت محوطه جریمه تراکتور مهاجم سایپا را با حامد لک تک به تک کرد اما لک این موقعیت عالی را مهار کرد تا تراکتور در بازی بماند.

دقیقه 86: آندرانیک تیموریان از فاصله 45 متری با یک شوت سرکش دروازه سایپا را تهدید کرد.

دقیقه 90:سایپا باز هم روی یک ضد حمله صاحب موقعیت شد که مهاجمین موقعیت دو به تک را از مقابل دروازه تراکتور به اوت زدند.

شرح بازی :

سایپا روی یک غافلگیری و اشتباه بازیکنان تراکتور به گل رسید. سایپا در ادامه مقابل حملات پرفشار تراکتور ایستادگی کرد و در ضدحملات خطرناک بود. اما تراکتور در نیمه اول نتوانست گل برتری را بزند و با باخت به رختکن رفت. در نیمه دوم حملات تراکتور از سوی آندو،ثاقبی و کامدار طرح ریزی شد اما این تیم نتوانست تا پایان بازی از دفاع سایپا عبور کند. در آن سوی میدان سایپا حنلات پرفشاری را داشت که لک دروازه را نجات داد و تراکتور روی شانس و اشتباه مدافع سایپا توانست صدر را پس بگیرد و در زوی که نفت با 5 گل مغلوب شد در رده اول جدول قرار گرفت.

حواشی :

خالد شفیعی مدافع تراکتور در این بازی محروم است و دوسانتوس مدافع برزیلی به جای او در ترکیب اصلی به میدان رفته است.

احمد کامدار بعد از هفته ها که در ترکیب اصلی حضور نداشت در این بازی از ابتدا به زمین رفته است.

مجید جلالی فصل گذشته در این ورزشگاه حاطرات خوبی نداشت و حالا می خواهد جبران کند. به همین دلیل این بازی برای آقا معلم خیلی مهم است.

مجید جلالی سرمربی سایپا که سال قبل هدایت تراکتورسازی را برعهده داشت قبل از شروع مسابقه از سوی هواداران مورد تشویق قرار گرفت.

تمام بازیکنان تراکتورسازی سمت جلالی رفتند و به این مربی خوشامد گفتند.

حدود 40 هزار هوادار با حضور در ورزشگاه این مسابقه را از نزدیک مشاهده می‌کنند و همچنان درحال ورود به ورزشگاه هستند.

سامان نریمان جهان هافبک تراکتورسازی در این مسابقه بار دیگر روی نیمکت نشسته است. سرپرست تیم اعلام کرده بود او جراحی کرده اما خودش این مساله را تکذیب کرد.

تماشای بازی امروز به صورت رایگان بود و بلیت‌فروشی انجام نشد.

مسعود ابراهیم زاده بازیکن سابق تراکتور و فعلی سایپا در جایگاه ویژه حضور دارد و به خاطر حساسیت بالای این بازی جلالی او را در لیست قرار نداد.

نزهتی بعد از گلی که زد با دستانش قلب را نشان دادو به سمت نیمکت سایپا رفت.

کارگردان تلویزیونی به اشتباه ابراهیم شکوری مدافع سایپا را به عنوان گلزن این دیدار اعلام کرد.

هواداران حاضر در ورزشگاه یکصدا فریاد می زنند که تراکتور حمله کن، نفت 5 تا خورده.

اتفاق ویژه :

حبیب گردانی در دقیقه 93 با رای کمک داور از بازی اخراج شد که این تصمیم باعث توقف یک دقیقه ای بازی شد.

 ذوب آهن 5 - 3 نفت تهران

در روز فوق العاده کاوه رضایی نفت با شکستی عجیب از اصفهان به تهران بازمی گردد.

به گزارش آسمونی، نفت با شکستی غیرقابل تصور و سنگین صدرجدول را در اصفهان از دست داد. آنها دومین شکست متوالی خود را پذیرفتند تا شاگردان یحیی گل محمدی با این برد به روند مثبت خود در لیگ ادامه دهند.

داور : حسین زرگر، کمک ها: سجاد طوری، قهرمان نجفی

اخطار : کامیابی نیا (11) مطهری (64)از نفت تهران

ذوب آهن :

باقر صادقی، کارلوس سانتوز، هادی محمدی، قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، احسان پهلوان، علی حمام (93 صاحب محبی)، مهرداد قنبری، دانیال اسماعیل فرد (72 تبریزی)، مهدی رجب زاده (73 ولید اسماعیل) و کاوه رضایی

سرمربی : یحیی گل محمدی

نفت تهران :

علیرضا بیرانوند، لئوناردو پادوانی، محمد امین حاج محمدی، وحید حمدی نژاد (46 علیاری)، مهدی شیری، سیامک کوروشی (67 رضایی)، کمال کامیابی نیا (46 عزتی)، ایمان مبعلی، وحید امیری، حسین ابراهیمی و امیر ارسلان مطهری

سرمربی : علیرضا منصوریان

شرح گل :

1-0(ذوب آهن): در دقیقه 22 کاوه رضایی روی پاس دانیال اسماعیل فر از تعارف بین پادووانی و بیرانوند استفاده کرد و گل اول بازی را درحالتی نامتعادل به ثمر رساند.

2-0 (ذوب آهن): ضربه کاشته رضایی با دفع ناقص بیرانوند و سماجت هادی محمدی به گل دوم ذوب تبدیل شد. نفتی ها عقیده داشتند محمدی روی این بیرانوند خطا کرده است .

3-0 (ذوب آهن): دانیال اسماعیلی فر پدیده جدید ذوبی ها با یک ضربه چکشی گل سوم ذوب را در دقیقه 43 به ثمر رساند .

3-1 (نفت تهران): نفتی ها پیش از سوت پایان نیمه روی اشتباه باقرصادقی با ضربه سر کامیابی نیا به گل رسید . ذوبی ها روی این گل به داور اعتراض داشتند.

4-1 (ذوب آهن): بازهم کاوه رضایی؛ او در دقیقه 49این بار پاس عالی اسماعیلی فر را با برشی از قلب دفاع نفت تبدیل به گل چهارم تیمش کرد.

5-1 (ذوب آهن):کاوه رضایی شومین گل خود را هم به ثمر رساند . او این بار پاس رجب زاده را با ضربه ای عالی از بالای سر بیرانوند وارد دروازه نفت کرد .

5-2 (نفت تهران): خطای مدافع ذوب اهن روی وحید امیری در داخل محوطه جریمه با پنالتی داور روبه روشد که ضربه پنالتی را ارسلان مطهری خلاف جهت صادقی وارد دروازه ذوب اهن کرد.

5-3 (نفت تهران): در دقیقه 91 وقتی ارسلان مطهری از فضای دو مدافع ذوب فرار کرد و شوتش را روانه دروازه صادقی کرد، حسین ابراهیمی توپ ریباند را وارد گل کرد.

بهترین بازیکن :

کاوه رضایی مزاحم دائمی خط دفاعی نفت با به ثمر رساندن 3 گل و ثبت یک هت تریک بدون شک بهترین بازیکن میدان بود همچنین دانیال اسماعیلی فر پدیده ذوب آهن هم نمایش بسیار خوبی در این بازی داشت.

دقایق حساس :

دقیقه 10 – ضربه کاشته فوق العاده کاوه رضایی تیر دروازه بیرانوند را لرزاند.

دقیقه 15- مهدی رجب زاده در شرایط تک به تک مقابل بیرانوند متوقف شد.

دقیقه 24- فرار کاوه رضایی پشت دفاع نفت بازهم او را در موقعیت تک به تک قرار داد که کمک داور این صحنه را آفساید تشخیص داد.

دقیقه 31- حرکت زیبای رجب زاده در جلوگیری از آفساید سبب شد تا دانیال اسماعیل فرد با یک شوت خطرناک دروازه تیم نفت را با خطر مواجه کند.

دقیقه 41 : کاوه رضایی در شرایط تک به تک فرصت گل سوم را از دست داد.

دقیقه 51 : باز هم کاوه رضایی پشت محوطه جریمه نفت صاحب موقعیت شد که خروج به موقع بیرانوندتوپ را از روی بند کفش او به بیرون زد .

دقیقه 60 : پاس رو به بیرون قاسم حدادی فر با شوت پای چپ احسان پهلوان آسمان را شکافت.

دقیقه 74 : ضربه کاشته غلامرضا رضایی با ضربه سر نصف و نیمه علیرضا عزت کرامت راهی اوت شد.

دقیقه 78 : شوت مرتضی تبریزی به تیر عمودی دروازه نفت اصابت کرد.

شرح بازی :

ذوب آهن در حالی در هفته بیست و ششم لیگ میزبان نفت تهران بود که حضور یحیی گل محمدی به عنوان سرمربی فصل گذشته نفت در مقابل علیرضا منصوریان حساسیت این بازی را افزایش داده بود و از سوی دیگر جایگاه نفت در جدول رده بندی و انگیزه ذوب آهن برای صعود در جدول رده بندی حساسیت این بازی را بالا برده بود. بازی با برتری ذوب آهن آغاز شد و عملکرد بسیار خوب بازیکنان این تیم از همان دقیقه یک برتری ذوب آهن را به نفت تحمیل کرد و موقعیت‌های فراوانی که نصیب بازیکنان ذوب آهن شد فقط سه بار در نیمه اول به هدف نشست تا کار نفت در همان نیمه اول تمام شود.

با آغاز نیمه دوم منصوریان که به نوعی غافلگیر شده بود با انجام دو تعویض سعی در برگرداندن جریان بازی داشت اما باز هم ذوب آهنی ها فرصت آنچنانی به حریف ندادند و با انجام یک بازی برتر دو گل دیگر هم زدند. اما در یک ربع پایانی نفت تا حدودی بر بازی مسلط شد و دو گل به ثمر رساند ولی در نهایت شاگردان گل محمدی به یک برد ارزشمند رسیدند تا با روحیه ای خوب آماده برگزاری چهار بازی پایانی لیگ و البته فینال جام حذفی شوند.

حواشی :

مرتضی تبریزی مهاجم گلزن ذوب در این بازی روی نیمکت نشسته و با صلاحدید یحیی گل محمدی دانیال اسماعیلی فر زننده گل به استقلال در ترکیب ثابت به میدان رفته است.

مهدی رجب زاده ذخیره طلایی این تیم در بازی با استقلال هم از ابتدا برای ذوب بازی می کند.

با شروع نیمه دوم باران در ورزشگاه فولادشهر شروع به بارش کرد.

در دقایق ابتدایی نیمه دوم بین بازیکنان نفت و ذوب آهن درگیری کوچکی در حال شکل گرفتن بود که قاسم حدادی فر مانع از تشدید آن شد.

در حالی که کمک داور چهارم شماره 14 را نشان داد تا از ترکیب نفت تعویض شود که این شماره اصلاً در ترکیب حضور نداشت!

کاوه رضایی با به ثمر رساندن 3 گل در این دیدار هت‌تریک کرد.

علیرضا منصوریان بعد از گل پنجم با چهره‌ای بهت زده نظاره گر شادی بازیکنان ذوب آهن بود.

هنگام گل پنجم ذوب آهن تمامی بازیکنان و کادرفنی به جز یحیی گل محمدی از روی نیمکت برخواسته و به شادی پرداختند. 

در دقایق پایانی بازی یحیی گل محمدی ترکه‌ای در دست گرفته بود که این حرکت او کمی عجیب بود!

اتفاق ویژه :

نفت تهران که در طول رقابت های لیگ با ثبات ترین تیم فوتبال ایران بوده است، امروز در روزی پراشتباه 5 بار مقابل حمله وران ذوب آهن تسلیم شد و اگرچه بازگشتی دیرهنگام به بازی داشت، اما ممکن است قهرمانی لیگ را با این شکست سنگین از دست داده باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره نتایج هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نتایج هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید