کد مطلب:  9443 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 32 دقیقه
نتایج هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

نتایج هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم

1394/01/15  سایپا 1 - 0 ملوانملوان :سیدحسین حسینی، عزت الله پورغاز، حسین کنعانی، حسن جعفری، عزیز معبودی، محمد...
زمان مطالعه: 32 دقیقه
league-14-iran-week-23-5
league-14-iran-week-23-5

1394/01/15

  سایپا 1 - 0 ملوان

ملوان :

سیدحسین حسینی، عزت الله پورغاز، حسین کنعانی، حسن جعفری، عزیز معبودی، محمد آبشک(83 سعید یوسف زاده)، مازیار زارع، پژمان نوری، محسن یوسفی، رضا اعتمادی و جلال رافخایی(81 روح الله عرب)

سرمربی : فیروز کریمی

سایپا :

حامد فلاح زاده، مجید ایوبی، وحید محمدزاده، ابراهیم شکوری، حامد شیری، مسیح زاهدی(69 ترابی)، پویا نزهتی(79 حکیم نزهتی)، ابراهیم صادقی، روزبه شاه علی دوست، مجتبی رمضانی(59 میلاد میداوودی) و علی زینالی

سرمربی : مجید جلالی

شرح گل :

1 – 0 (سایپا): دو تعویض تیم سایپا در این بازی، بسیار برای آنها موثر واقع شد و میلاد میداوودی در دقیقه 85 از نزدیکی ها نقطه کرنر، توی را روی دروازه ملوان سانتر کرد و حکیم نصاری در دهانه دروازه این تیم با ضربه ای دروازه ملوانان را باز کرد.

شرح نیمه اول :

تنها بازی باقیمانده از هفته بیست و سوم لیگ‌برتر که به دلیل حضور بازیکنان تیم سایپا در تیم های ملی به تعویق افتاده بود، امروز در ورزشگاه انقلاب کرج در شرایطی آغاز شد که ملوانان برای ادامه روند صعودی خود چشم به 3 امتیاز این بازی داشتند و سایپایی ها نیز برای ایجاد جایگاه بهتر در جدول رده‌بندی قصد به دست آوردن پیروزی در بازی را داشتند، اما در نیمه اول این بازی برخلاف آنچه که تصور می‌ شد، بسیار سرد بود و دو تیم نتوانستند موقعیت چندانی روی دروازه یکدیگر به وجود بیاورند که شاید با توجه به زمان زیاد بین بازی آخرشان تا این بازی بتوان سردی این بازی را قبول کرد.

دقایق حساس :

دقیقه 20 – محمد آبشک با ضربه ای محکم از فاصله 20 متری دروازه سایپا را مورد هدف قرار داد اما این شوت توسط فلاح زاده مهار شد.

دقیقیه 25 – تیم سایپا در پشت محوطه جریمه ملوانی ها صاحب فرصت شد اما ضربه محکم مجتبی رمضانی را سیدحسین حسینی مهار کرد.

دقیقه 62 - حرکت خوب و شوت زیبای میلاد میداوودی با اختلاف ناچیزی از بالای دروازه ملوان به بیرون رفت.

حاشیه های بازی :

علیرضا مرزبان و صمد مرفاوی سرمربیان تیم های پدیده مشهد و پیکان تهران با حضور در ورزشگاه از این بازی دیدن می کنند.

محمد نزهتی بازیکن محبوب سال های گذشته ملوان در ترکیب سایپا حضور دارد. همچنین فرهاد پورغلامی سرمربی سال های پیش ملوان روی نیمکت سایپا نشسته است.

مجید جلالی در این مسابقه از یک بازیکن جوان جدید استفاده کرده است. مسیح زاهدی که در بازی دوستانه مقابل استقلال برای تیمش گل زده بود.

فرزاد حاتمی مهاجم گلزن ملوان در ترکیب شاگردان فیروز کریمی حضور ندارد. اما جلال رافخایی پس از مدت ها دوباره به ترکیب ملوان بازگشته است.

سیدحسین حسینی دروازه‌بان ملوان در این بازی است، او بعد از اخراج ایمان صادقی در بازی پرسپولیس تبدیل به دروازه‌بان ثابت این تیم شده است.

طبق معمول پژمان نوری، محسن یوسفی، مازیار زارع و محمد آبشک 4 هافبک باتجربه ملوان برای بازی مقابل سایپا هستند.

میلاد میداوودی مهمترین غایب سایپاست. همچنین میلاد ترابی ملی‌پوش امید سایپا نیز در ترکیب این تیم حضور ندارد و البته محمدرضا اخباری گلر تیم امید هم جای خود را به فلاح زاده داده است.

اتفاق ویژه :

میلاد میداوودی بازیکن تازه وارد سایپا پاس گل تیمش را به حکیم نصاری داد که او هم تازه 6 دقیقه بود وارد زمین شده بود. گلساز و گلزن سایپا در این مسابقه خوزستانی بودند و توانستند بعد از 8 هفته ملوان را با طعم شکست آشنا کنند. جالب اینکه آخرین باخت ملوان قبل از این بازی مقابل یک تیم مسجدسلیمانی؛ نفت اتفاق افتاده بود.

 

league-14-iran-week-23-3
league-14-iran-week-23-3

1393/12/26

 ذوب آهن 3 - 1 پیکان

شاگردان یحیی گل‌محمدی با نمایشی درخور تحسین در شهر قدس، یک پیروزی دیگر را هم به بردهای خود اضافه کردند تا در پایان سال مدعی جدی کسب سهمیه آسیایی به نظر برسند.

به گزارش آسمونی پیکان که آخرین برد خود را در هفته دوازدهم لیگ برتر کسب کرده بود به مصاف ذوب‌آهنی رفتکه روز به روز خود را بیشتر به صدر جدول نزدیک می‌کند. تلاش دو تیم در نهایت به سود اصفهانی‌ها به پایان رسید.

داور : قاسم واحدی، کمک‌ها: حمزه علی سلیمی و یعقوب سخندان

اخطار : مصطفی شجاعی(5)، محمد نصرتی(49)، سیاوش اکبرپور(79)، اولبک (90) از پیکان و مهدی رجب زاده (90) از ذوب آهن

پیکان :

مهدی رحمتی، محمد نصرتی، حمیدرضا دیوسالار، سیاوش اکبرپور، سیاوش یزدانی، اولبک، مصطفی شجاعی، احمد مهدی زاده (88 احمد جمشیدیان)، آندره پریرا (73 امیرحسین فشنگچی)، سیامک نعمتی (85 حسین کریمی) و سعید دقیقی

سرمربی : صمد مرفاوی

ذوب آهن :

رشید مظاهری، هادی محمدی، کارلوس سانتوس، قاسم دهنوی، قاسم حدادی فر، ولید اسماعیل، مرتضی تبریزی، مسعود حسن زاده (70 رجب زاده)، علی حمام، مهرداد قنبری (90 حجت حق وردی) و کاوه رضایی

سرمربی : یحیی گل محمدی

شرح گل‌ها :

1 - 0(ذوب آهن) مهرداد قنبری بازیکن ذوب آهن پا به توپ جلو رفت که در محوطه جریمه مدافعان پیکان خطای پنالتی کردند و مهدی رجب زاده پشت توپ ایستاد و پنالتی را گل کرد.

2 ـ 0(ذوب‌آهن) : پاس در عمق مرتضی تبریزی به مهرداد قنبری با ضربه این بازیکن از فاصله نزدیک در دقیقه 72 فاصله ذوب و میزبان را دو برابر کرد.

2 ـ 1(پیکان) : سعید دقیقی مهاجم پیکان در دقیقه 81 فاصله ذوب‌آهن و پیکان را به حداقل رساند.

3 - 1(ذوب آهن) : مهدی رحمتی از دروازه بیرون آمده بود و سانتوز از این فرصت استفاده کرد و از وسط زمین شوت زد که وارد دروازه شد.

دقایق حساس :

دقیقه 2: قاسم دهنوی کرنر زد که کاوه رضایی روی این کرنر صاحب توپ شد اما ضربه سر او را رحمتی به کرنر فرستاد.

دقیقه 5: قاسم حدادی فر از راه دور ضربه ایستگاهی زد که رحمتی به سختی و با پرش شیرجه ای توپ را گرفت.

دقیقه 72: رشید مظاهری روی سعید دقیقی خطا کرد که داور پنالتی گرفت.

حاشیه های بازی :

حدود 2000 نفر برای تماشای بازی در ورزشگاه حضور دارند که با توجه به جایزه پیکان برای هواداران مردم برای تماشای بازی جذب شدند.

هر دو مدیرعامل باشگاه های پیکان و ذوب آهن در جایگاه کنار هم نشستند و بازی را تماشا می کنند.

ساموئل بازیکن محروم پیکان و پویا سیف پناهی بازیکن مصدوم ذوب آهن در جایگاه ویژه حضور دارند و بهتاش فریبا و امیر حاج رضایی از مشاوران پیکان هم از تماشاگران بازی هستند.

هواداران حاضر در ورزشگاه شهر قدس سید مهدی رحمتی و محمد نصرتی را مورد تشویق خود قرار دادند.

مارکار آقاجانیان به همراه اوسیانو مربیان تیم ملی فوتبال در ورزشگاه حاضر هستند و این بازی را از نزدیک تماشا می‌کنند.3-1(ذوب آهن)مهدی رحمتی از دروازه بیرون آمده بود و سانتوز از این فرصت استفاده کرد و از وسط زمین شوت زد که وارد دروازه شد.

اتفاق ویژه :

صمد مرفاوی سرمربی پیکان به دلیل اعتراض شدید به داوری از بازی اخراج شد. پیکان با شکست امروز به تیم 3 تیم قعرنشین جدول پیوست.

 سپاهان 1 - 0 پدیده

سپاهان با پیروزی یک بر صفر خانگی مقابل پدیده با امتیازات و تفاضل گل برابر با استقلال در رده چهارم جدول قرار گرفت.

به گزارش آسمونی، اشتباه مجتبی روشنگر دروازه‌بان پدیده برای پیروزی تیم فرصت طلب سپاهان کافی بود.آنها با تک گل پریرا در نیمه اول، به کنترل بازی پرداختند و اگرچه در حد انتظار هواداران بازی نکردند اما سال را با پیروزی به اتمام رساندند. سپاهان در حال حاضر با 41 امتیاز و تفاضل گل 10 شرایطی کاملا مشابه با استقلال دارد و تنها گل زده اش از آبی ها کمتر است.

آنها در بازی امروز برد مهمی کسب کردند اگرچه برخی اتفاقات حاشیه ای، پیروزی را بر کام سرمربی این تیم تا حدی تلخ کرد.

داور : محمدحسین زاهدی‌فر، کمک‌ها: سجاد طوری و عبدالرسول ذورقی

سپاهان :

رحمان احمدی، هادی عقیلی، عبدالله کرمی، احسان حاج‌صفی، وریا غفوری ،رسول نویدکیا (90 سوکای)، فضیل، علی کریمی، حسین پاپی، لوسیانو پریرا (60 شریفی) و محمدرضا خلعتبری (77 پسوس)

سرمربی : حسین فرکی

پدیده :

مجتبی روشنگر، مسعود نظرزاده، سعید قزلگچلی، محمد نژادمهدی، معین عباسیان، حسین کیانی، زوران کنزویچ (41 مهدی خیری)، محمد صلصالی، محمد مهدی نظری (65 یونس شاکری)، محمد غلامی و بهادر نسیم اف (46 میلاد غریبی)

سرمربی : علیرضا مرزبان

شرح گل :

1 ـ صفر (سپاهان) : پاس به عقب مدافعان پدیده به روشنگر رسید و او در شرایطی که می‌ توانست با یک ضربه توپ را دفع کند، در حرکتی عجیب اقدام به دریبل خلعتبری کرد که با توپ دزدی مهاجم سپاهان توپ برگشتی به پریرا رسید و او به سادگی و بی مزاحمت از 15 متری دروازه خالی را بازکرد.

دقایق حساس :

دقیقه 10: خلعتبری پا به توپ جلو رفت که پشت محوطه جریمه او را متوقف کردند اما داور خطا نگرفت و به همین خاطر خلعتبری اعتراض کرد.

دقیقه 16: سپاهانی ها توپ را سانتر کردند که پاپی نفوذ کرد اما داور آفساسد اعلام کرد.

دقیقه 21: بازیکنان پدیده توپ را به محوطه جریمه فرستاند که غلامی با یک استپ سینه عالی پشت محوطه 4 قدم شوت زد که رحمان احمدی به سختی توپ را مهار کرد.

دقیقه 25: روی سانتر علی کریمی ، پریرا در محوطه جریمه صاحب موقعیت شد که شوت محکم او با فاصله کمی از بالای دروازه به اوت رفت.

دقیقه 47: ضربه ایستگاهی حاج صفی از فاصله 35 متری را روشنگر به سختی توپ را مهار کرد.

حاشیه‌های بازی :

علیرضا مرزبان سرمربی پدیده به خاطر محرومیت انضباطی از سوی کمیته انضباطی روی سکوها بازی را تماشا می کند.

محمد غلامی بازیکن فصل قبل سپاهان به سمت نیمکت پدیده رفت و از طرف زرد پوشان اصفهانی هم خلعتبری و عقیلی به سوی نیمکت پدیده رفتند.

رحمان احمدی در این بازی در ترکیب اصلی قرار گرفته است و مهدی امیری دروازه بان ذخیره سپاهان است. جالب اینکه شهاب گردان از لیست 18 نفره خط خورده در این بازی حضور ندارد.

با توجه به اینکه مرزبان محروم است، توماس هسلر از کنار زمین تیم را هدایت می کند.

علیرضا مرزبان که سابقه مربیگری در تیم سپاهان را دارد، تیمش را از سوی سکوها هدایت می‌ کرد. جالب اینکه او در سرمای فولادشهر هیچ همراهی نداشت و تک و تنها روی سکو نشسته بود.

ضربه محمد صلصالی روی ساق پای احسان حاج‌صفی باعث اعتراض و مصدومیت دنبال دار احسان حاج‌صفی شد. حاج‌صفی که اعتراض شدیدی به صلصالی داشت پس از این خطا با یک وقفه در نیمه خودی روی زمین افتاد و توسط برنکارد به بیرون برده شد. او از اینکه این ضربه را کاپیتان سابق ذوب‌آهن به وی زده است، ناراحت بود.

گزارشگر شبکه اصفهان در دقایقی از بازی به انتقاد از کارلوس کی‌روش پرداخت و او را بابت در اختیار نگذاشتن آزمون و جهانبخش به تیم امید ملامت کرد.

مهدی شریفی مهاجم جوان سپاهان در دقیقه 60 جانشین شیمبا گلزن سپاهانی ها در این بازی شد.

هواداران حاضر در ورزشگاه از دقیقه 70 شروع به تشویق سوکای بازیکن سپاهان کردند.

محمدرضا خلعتبری در دقیقه 77 جای خود را به مارسیو پسوس برزیلی داد. او هنگام خروج از زمین با یکی از بازیکنان پدیده بگو و مگو کرد و در هنگام خروج از زمین پس از ابراز احساسات به هواداران بدون دست دادن با بازیکن برزیلی مستقیما به رختکن رفت.

پسوس خرید برزیلی سپاهان در نیم فصل بعد از گذشت چند هفته بالاخره اولین بازی خود در را برای زردپوشان انجام داد.

محمدرضا خلعتبری دقایقی بعد از اینکه به رختکن رفت ، بازگشت و روی نیمکت نشست.

اتفاق ویژه :

صحنه گل سپاهان به پدیده در دقیقه 30 یکی از عجیب ترین گل های امسال فوتبال ایران را رقم زد. جالب اینکه اگر داور به جای آوانتاژ بازی را قطع می‌ کرد می‌توانست مجتبی روشنگر دروازه‌بان پدیده را به دلیل خطا روی خلعتبری اخراج کند.

league-14-iran-week-23(1)
league-14-iran-week-23(1)

1393/12/23

 استقلال خوزستان 2 - 0 صبای قم

در چارچوب هفته بیست و سوم مسابقات لیگ برتر فوتبال استقلال خوزستان میزبان صبای قم بود که در پایان حریفش را با دو گل شکست داد.

به گزارش آسمونیدو تیم استقلال خوزستان و صبا قم در شرایطی به بازی با یکدیگر رسیدند که آبی های شهر اهواز نیاز ضروری به سه امتیاز این بازی داشتند ولی صبایی ها فعلا با توجه جایگاهی که در جدول دارند از امنیت برخوردار بودند و در پایان این نماینده خوزستان بود که پیروز از میدان خارج شد.

داور : رضا عادل کمک ها: قهرمان نجفی، مهدی شفیعی

اخطار : کاظمیان (11) کوشکی (13) از صبای قم و مجیدی (29) حیدری (73) از استقلال خوزستان

اخراج : حیدری (88) از استقلال خوزستان

استقلال خوزستان :

پرویز کریمی، محمد طیبی، مجید حیدری، میثم دورقی، مهدی مومنی، محمدرضا مهدوی، روح الله سیف اللهی (90 خسروی)، میثم مجیدی، میثم بائو (85 باصفا)، محسن بیات و سید مهدی سید صالحی (87 دیاوارا)

سرمربی : عبداله ویسی

صبای قم :

مهرداد طهماسبی، روزبه چشمی، ابوالفضل ابراهیمی (91 محمد حیدری)، حسین بادامکی، محمدامین آرام طبع، جلال الدین علی محمدی، پیروز قربانی، جواد کاظمیان (45 فرشید باقری)، حسین کوشکی، محمد اوسانی (68 آشیل) و سعید مهدی پور

سرمربی : مهدی تارتار

شرح گل :

1 – 0 (استقلال خوزستان): در پی حملات استقلالی ها یک پنالتی برای آنها به دست آمد و مهدی مومنی پشت توپ قرار گرفت. ضربه وی را مهرداد طهماسبی به زیبایی مهار کرد و سیدمهدی سیدصالحی توپ برگشتی را به گوشه دروازه صبا فرستاد. این گل در دقیقه 66 به ثمر رسید.

2 – 0 (استقلال خوزستان): حمله سریع بازیکنان استقلال از سمت راست شکل گرفت که مهدی مومنی توپ را روی دروازه صبا فرستاد و ضربه سر میثم بائو دروازه قمی ها را برای بار دوم باز کرد.

شرح بازی :

بازی امروز دو تیم استقلال خوزستان و صبا در حالی آغاز شد که خوزستانی ها به سه امتیاز آن برای آغاز فرار از قعر جدول نیاز ضروری داشتند و صبایی ها نیز با توجه به جایگاه امنی که در جدول رده بندی دارند از استرس کمتری برای کسب سه امتیاز برخوردار بودند. از ابتدای بازی استقلال با در دست گرفتن توپ و میدان سعی کرد روی دروازه صبا فشار بیاورد و در این راه با هوشیاری از بازیکنان باتجربه خود استفاده بهینه کرد تا آنها بتوانند تیم را در راه رسیدن به این هدف رهبری کنند. در نیمه اول چند بار هم آنها توانستند دروازه صبا را با خطر مواجه کنند اما آمادگی مهرداد طهماسبی دروازه بان آنها مانع از گل شدن توپهای آبی پوشان شد.
اما با آغاز نیمه دوم گویا استقلالی ها به بازی آمده بودند که گل بزنند. آنها از ابتدای نیمه حملات خود را آغاز کردند و آرام آرام عرصه را برای صبایی ها تنگ کردند تا اینکه توانستند در دقیقه 66 قمی ها را مجبور به دادن یک ضربه پنالتی کنند، پنالتی گل نشد اما در ریباند سیدصالحی با تجربه بالای خود به توپ رسید و دروازه صبا را باز کرد. بعد از این گل از حجم حملات خوزستانی ها کم نشد و این بار آنها دو دقیقه بعد باز هم توانستند روی هنرنمایی بائو دروازه صبا را باز کنند.
بعد از این گل که گویی صبایی ها باخت را کاملا به چشم می دیدند حملاتی روی دروازه استقلال تدارک دیدند که ماحصل آن یک ضربه پنالتی در دقایق پایانی بازی بود، که آن هم به گل تبدیل نشد تا صبا کماکان از اندوخته نیم فصل اول خود استفاده کند و با توجه به حضور رقیب بی خطری همچون پرسپولیس با همان 29 امتیاز در رده هشتم جدول باقی بماند. استقلال خوزستان نیز با کسب این سه امتیاز دو پله بالاتر آمد و اکنون با 23 امتیاز در رده دوازدهم جدول رده بندی لیگ برتر نشسته است.

بهترین بازیکن :

در تیم استقلال خوزستان می توان گفت که امروز، روز باتجربه های این تیم بود، محمدرضا مهدوی، سیدمهدی سیدصالحی و میثم بائو سه مهره باتجربه این تیم امروز با بازی موثرشان به داد تیم شان رسیدند و در طرف مقابل می توان از حسین بادامکی نام برد که بازی خوبی از خود نشان داد اما با هدر دادن یک پنالتی در دقایق آخر بازی روز خوب خود را خراب کرد و البته می توان از مهرداد طهماسبی دروازه بان صبایی ها هم نام برد که امروز بسیار پرفروغ بود. وی چندبار توانست موقعیت های استقلالی ها را مهار کند و حتی ضربه پنالتی مومنی را با عکس العمل فوق العاده ای دفع کرد اما از شانس بدش سیدصالحی مترصد دریافت توپ بود.

دقایق حساس :

دقیقه 15 – ضربه ایستگاهی بازیکنان تیم استقلال خوزستان از پشت محوطه جریمه صبا، توسط محدرضا مهدوی زده شد که با اختلاف اندکی از بالای دروازه صبا به بیرون رفت.

دقیقه- 18 – حرکت استقلالی ها پشت محوطه جریمه صبا، پاس با سر زیبایی توسط مهدوی به درون محوطه فرستاده شد که ضربه سیدصالحی را طهماسبی مهار کرد.

دقیقه 25 – حرکت بازیکنان صبا به درون محوطه جریمه استقلالی ها رسید که ضربه خطرناک آنها را کریمی به کرنر فرستاد.

دقیقه 32 – ضربه روپای سیف الهی از زاویه بسته دروازه صبا را باخطر روبرو کرد که طهماسبی این فرصت حریف را به کرنر فرستاد.

دقیقه 33 – ضربه کرنر سیف الهی مستقیما راهی چهارچوب صبایی ها شد که این توپ هم توسط طهماسبی مهار شد.

دقیقه 37 – از سمت راست و در محوطه جریمه صبایی ها فرصت خوبی نصیب مومنی شد که ضربه وی در اختیار مهرداد طهماسبی قرار گرفت.

دقیقه 55 – حرکت میثم بائو از سمت چپ و ورود او به محوطه جریمه صبا به سانتر وی منجر شد که سیدصالحی با یک ضربه سر دوازه صبا را تهدید کرد.

دقیقه 78 – ضربه بادامکی از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه استقلال شلیک شد که با واکنش کریمی مهار شد.

دقیقه 83 – شوت بائو با فاصله کمی از کنار دروازه صبا به بیرون رفت.

دقیقه 89- ضربه پنالتی بادامکی برای تیم صبا منجر به گل نشد و این ضربه با برخورد به تیر دروازه به زمین برگشت و مدافعان استقلال توپ را به بیرون فرستادند.

دقیقه 92 – ضربه محکم فرشید باقری بصورت خطرناک از کنار دروازه استقلالی ها به بیرون رفت.

اتفاق ویژه :

شاید بتوان از دست دادن دو پنالتی را در این بازی ویژه ترین اتفاق دانست. جالب اینجاست که هر دو توپ پس از گل نشدن به زمین برگشتند که البته یکی با خوش شانسی در ریباند برای استقلال خوزستان به گل تبدیل شد و دیگری با بدشانسی برای صبا، توسط مدافعان استقلال خوزستان به بیرون زده شد.

league-14-iran-week-23
league-14-iran-week-23

1393/12/23

 نفت مسجد سلیمان 2 - 2 پرسپولیس

اولین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر بین دو تیم پرطرفدار در مسجد سلیمان برگزار شد و در نهایت این دیدار با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

داور : علیرضا فغانی، کمک ها: علیرضا ایلدروم، حسن یوسفی

اخطار : گابریل (6) پرسپولیس و کرملا چعب (91) نفت م.سلیمان

اخراج : روسلان (57) از نفت مسجد سلیمان

نفت مسجد سلیمان :

گئورگی گئورگیف، حمید بوحمدان، سیدجلال عبدی، محمود تیغ نورد، سعید سالارزاده، فرزاد محمدی (82 کرملاچعب)، رضا درویشی (65 جعفری)، کیوان امرایی (61 مالکی)، کیومرث چراغی، روسلان ملزدینف و الکساندر پاشنکوف

سرمربی : بهروز مکوندی

پرسپولیس :

سوشا مکانی، رضا نورمحمدی، محسن بنگر، بابک حاتمی، محمدرضا خانزاده، مهرداد کفشگری، هادی نوروزی، رضا خالقی فر، گابریل (12 عالیشاه)، پیام صادقیان (78 دغاغله) و علی علیپور (89 تادو)

سرمربی : حمید درخشان

شرح گل :

1 ـ صفر (پرسپولیس) : امید عالیشاه در فضای خالی پشت مدافعان نفت صاحب توپ شد و از زاویه بسته با پای چپ ضربه محکمی را به سمت دروازه نفت زد که این ضربه پس از برخورد به پای مدافع حریف از بالای دستان گئورگوف دروازه‌بان نفت به گل اول پرسپولیس تبدیل شد.

2ـ صفر(پرسپولیس) : پاس عمقی تماشایی امید عالیشاه به علی علیپور او را از جناح چپ راه انداخت تا این بازیکن با نفوذ به محوطه جریمه اولین گل خود برای پرسپولیس را در این فصل به ثمر برساند.

2 ـ 1(نفت) : کیوان امرایی مهاجم نفت‌مسجدسلیمان پیش از پایان نیمه اول فاصله را به یک گل کاهش داد. او روی پاس درویشی از فاصله نزدیک از اشتباه خانزاده استفاد کرد و اولین گل مسجدسلیمان را به ثمر رساند.

پیش از این گل حمید درخشان سعی داشت بازی را به دلیل پرتاب سنگ از سوی هواداران مسجدسلیمانی متوقف کند.

شرح نیمه اول :

بازیکنان دو تیم در شرایطی به مصاف یکدیگر رفتند که هر دوتیم به سه امتیاز این بازی نیاز مبرم دارند. نفتی برای فرار از منطقه خطر و پرسپولیسی ها برای رسیدن به رده های بالاتر جدول رده بندی به امید گرفتن سه امتیاز این بازی قدم به میدان گذاشتند.

بازی در ابتدا با برتری نسبی نفتی ها آغاز شد، پس از مصدومیت یکی از مهره های تاثیرگذار این روزهای پرسپولیس در دقیقه 12 و خروج وی از ممیدان برای دقایقی این فشار روی دروازه این تیم بیشتر هم کرد، علی الخصوص از دقیقه 16 تا 21 نفتی ها روی دروازه سرخپوشان خیمه زده بودند و به چند کرنر پیاپی دست یافتند اما به مرور و با رهبری امید عالیشاه سرخپوشان آرام آرام به شرایط عادی بازی برگشتند و در نهایت توانستند توسط وی گل اول و با تاثیر مستقیم او به گل دوم دست یابند. در دقایق پایانی نیمه اول نیز نفتی با پیدا کردن خود و بازگشتن به بازی توانستند یکی از دو گل خورده را جبران کنند.

دقایق حساس :

دقیقه 15 – شوت سنگین رضا خالقی فر از پشت محوطه جریمه نفتی ها با عکس العمل دیدنی گئورگیف به کرنر رفت.

دقیقه 16 – حرکت دیدنی و تکنیکی پاشنکو در محوطه جریمه سرخپوشان آنها را با دردسر روبرو کرد اما ضربه وی را سوشا مکانی با حرکتی خوب دفع کرد.

دقیقه 17 – باز هم حمله بازیکنان نفت این بار از سمت راست صورت گرفت و سانتر خطرناک بازکن نفت را محسن بنگر به کرنر فرستاد.

دقیقه 34 – ضربه ایستگاهی بازیکنان نفت روی دروازه سرخپوشان فرستاده شد و ضربه خطرناک پاشنکو، توسط مدافعان این تیم دفع شد.

دقیقه 43 – سانتر صادقیان از روی نقطه کرنر، موقعیت خطرناکی روی دروازه تیم نفت ایجاد کرد ولی این فرصت توسط گئورگیف دفع شد.

دقیقه 63 – حرکت زیبای عالیشاه درون محوطه جریمه نفتی ها با پاس عرضی وی ادامه یافت که ضربه محکم خانزاده از بالای دروازه این تیم به بیرون رفت.

دقیقه 64 – شوت مالکی از پشت محوطه جریمه پرسپولیسی ها توسط سوشا مکانی مهار شد.

دقیقه 69 – ضربه فرزاد محمدی از پشت محوطه جریمه سرخپوشان به بیرون رفت.

حاشیه های بازی :

بیشتر هواداران نفت مسجد سلیمان با پیراهن‌های نفت ابادان و برزیل وارد ورزشگاه شدند و جالب است که تماشاگران پرسپولیس اصلا در ورزشگاه حضور ندارند و این تیم در این بازی نمی تواند از حمایت طرفداران بهره ببرد.

 هوادار با پرچم برزیل که دور خود بسته مشغول روپایی و هد زدن است او حتی به سمت بازیکنان پرسپولیس رفت و هنگامی که آنها مشغول گرم کردن بودند همچنان مشغول هد زدن بود که با اعتراض مسئولان پرسپولیس از پرسپولیسی‌ها فاصله گرفت.

علی اصغر جمالی پیشکسوت تیم فوتبال نفت مسجد سلیمان که در سال 1348 درباره اش گفته می شود گل تاریخی را وارد دروازه پرسپولیس کرده ، در ورزشگاه حضور دارد. مظفر بالی زاده یکی دیگر از بازیکنان سال 1348 هم در ورزشگاه حضور دارد که مسوولان از این دو پیشکسوت تجلیل کردند.

گرمکن تمام بازیکنان پرسپولیس آرم اسپانسر داشت به جز رضا نورمحمدی که بدون آرم اسپانسر در میدان حضور پیدا کرد.

گویا مصدومیت گابریل هافبک برزیلی سرخپوشان، شدید است چراکه هم باعث تعویض وی شد و هم این بازیکن از فرط درد و ناراحتی، اشکهایش جاری شده بود.

از دقیقه 16 تا 21 نفتی ها حملات پیاپی و مستمری را روی دروازه سرخپوشان تدارک دیدند که حاصل آن چند کرنر پشت سر هم بی حاصل برای این تیم بود.

علیرضا فغانی داور بازی در دقیقه 60 تذکری شدیدی به رضا محمدی دروازه بان ذخیره نفتی ها روی نیمکت این تیم حضور داشت داد که با پادرمیانی بهروز مکوندی این قضیه فیصله پیدا کرد.

اتفاق ویژه :

امید عالیشاه که به عنوان بازیکن تعویضی جانشین گابریل شده بود، تک گل مسابقه را برای پرسپولیس به ثمر رساند و هواداران نفت را به سکوت دعوت کرد.

روسلان ملزدینوف بازیکن خارجی نفت‌مسجدسلیمان در دقیقه 57 بازی به دلیل خطای شدید روی سوشا مکانی از بازی اخراج شد. این بازیکن بلندقامت در یک نبرد هوایی با شدت با پا به سوشا ضربه زد و علیرضا فغانی درجا کارت قرمز را به وی نشان داد. این بازیکن البته اخراج را حق خود نمی‌ دانست و مدام به فغانی می‌ گفت که ضربه خاصی به دروازه‌بان پرسپولیس نزده است.به گزارش "ورزش سه" اولین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر بین دو تیم پرطرفدار در مسجد سلیمان برگزار شد و در نهایت این دیدار با تساوی دو بر دو به پایان رسید.

 تراکتورسازی 3 - 0 راه آهن

سه گل از فرید کریمی؛ مهدی کیانی و ادینیو تراکتور را به عنوان مدعی جدی لیگ برتر در بالای جدول نگه داشت.

به گزارش آسمونی، تراکتورسازی برای رسیدن به صدر جدول نیاز به 3 امتیاز این بازی دارد و از آنجایی که راه آهن نمی خواهد بازنده باشد؛ مسلما بازی خوب از آب در می آید. با گزارش زنده این دیدار با ما همراه باشید.

داور : حمید حاج‌ملک، کمک‌ها: محمدرضا امینی و محمدرضا مدیرروستا

راه آهن : ایگور ننزیچ، محسن ایران نژاد، ابراهیم کریمی، امین منوچهری (74 عظیمی)، مارتین موتومبا (63 حسین پور)، مهرداد محمدی، رامین رضاییان، سیامک کوهنورد، محمد ستاری (59 مجتبی شیری)، عباس محمدرضایی و عادل کلاه کج

سرمربی : فرهاد کاظمی

تراکتورسازی : حامد لک، فردین عابدینی، میرهانی هاشمی (68 دوسانتوس)، خالد شفیعی، حبیب گردانی، مهدی کیانی، آندرانیک تیموریان، فرید بهزادی کریمی، فرشاد احمدزاده، سامان نریمان جهان (67 کامدار) و ادینیو

سرمربی : تونی اولیویرا

شرح گل ها :

1-0 (تراکتور): فرید کریمی مهاجم سرعتی تراکتور سازی در دقیقه 43 پاس احمدزاده را به کنج دروازه راه آهن فرستاد.

2-0 (تراکتور): مهدی کیانی با شوتی از پشت محوطه جریمه در دقیقه 85 فاصله را به دو گل افزایش داد.

3-0 (تراکتور): ادینیو پنالتی روی احمد کامدار را به گل سوم تیمش تبدیل کرد.

شرح بازی :

تراکتورسازی تبریز با پیروزی مقابل راه‌آهن قعرنشین به صدرجدول لیگ رسید.

شاگردان تونی اولیویرا که از سوی هوداران حاضر در شهر قدس به جلو رانده می‌شدند، با موفقیت این بازی را به اتمام رساندند و با این برد پرگل و روحیه بخش خود را در آستانه قهرمانی لیگ‌برتر در سال 93 قرار دادند. این پیروزی با ارزش سومین برد متوالی خارج از خانه تراکتوری ها و چهارمین پیروزی آنها پس از حضور تونی اولیویرا در تبریز بوده است که در نهایت باعث صدرنشینی شاگردان این مربی پرتغالی در لیگ‌برتر شده است.
تونی که از هفته بیستم به تراکتور آمده نتایج خوبی مقابل حریفان گرفته است. آنها اگر بازی پایانی امسال خود مقابل الاهلی عربستان را به سلامت رد کنند، سالی فوق العاده داشته اند.

دقایق حساس :

دقیقه 24- فرید کریمی یک گل را وارد دروازه راه آهنی ها کرد اما داور مسابقه به دلیل اینکه قبل از آن سوت خطا را زده بود نپذیرفت.

دقیقه 70- موقعیت خطرناک بازیکنان تیم راه آهن توسط امین منوچهری به بیرون رفت.

دقیقه 75- بازهم بازیکنان تیم راه آهن حمله دیگری روی دروازه تراکتورسازان ترتیب دادند اما این بار توسط محمد ستاری موقعیت آنها از بین رفت.

دقیقه 75- فردین عابدینی می توانست دروازه راه آهنی ها را باز کند اما ضربه وی توسط ایران نژاد مدافع راه آهنی ها دفع شد.

حاشیه های بازی :

تماشاگران تیم تراکتورسازی که به نظر می رسد بومی شهرقدس هستند بنری را در ورزشگاه نصب کردند و در آن به مهدی کیانی و تیم تراکتورسازی خیرمقدم گفتند که متن بنر چنین است:«جناب آقای مهدی کیانی، بازیکن محبوب تراکتورسازی، مقدم جنابعالی و تیم باشگاه تراکتورسازی را به شهرقدس خیرمقدم عرض می کنیم.»

با وجود اینکه راه آهن در این بازی میزبان است اما باز هم تعداد هواداران تراکتور در ورزشگاه بیشتر است و 2000 تراکتوری در ورزشگاه حضور دارند.

آندرانیک تیموریان پس از آن که توسط هواداران تراکتورسازی تشویق شد به سمت آن ها رفت و برایشان دست تکان داد.

هواداران تراکتورسازی با شعار « راه آهن به شهر ما خوش آمدی» تعداد بالا و اکثریت خود را به رخ تماشاگران راه‌آهن کشیدند.

در حالی که تعدادی از هواداران تراکتورسازی پشت درهای بسته بودند و نیروی انتظامی از ورود آن ها ممانعت می کرد، آن ها با شعار « نیروی انتظامی جا بده جا بده» خواستار سکوهای بیشتری شدند و نیروی انتظامی نیز به آن ها اجازه ورود داد که این امر موجب شد تماشاگران با شعار « نیروی انتظامی تشکر تشکر» از ماموران قدردانی کنند.

مهرداد بایرامی که در ترکیب ثابت تراکتورسازی حضور ندارد همراه با فریرا دوسانتوس بازیکن بزریلی تراکتور که به تازگی به این تیم پیوسته است در کنار زمین حضور پیدا کرد و شوخی های بایرامی با این بازیکن قابل توجه بود.

سعید عباسی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی از جایگاه ویژه نظاره‌گر این دیدار است.

وجود فقط یک باجه بلیط فروشی در ورزشگاه باعث اعتراض تماشگاران شده بود.

هواداران زیادی از تبریز عازم تهران برای دیدن بازی این تیم مقابل راه آهن شدند، جایگاهی روبروی جاهگاه ویژه برای آنها تدارک دیده شده بود که کم بوده و مسئولان برگزاری بازی جای دیگری برای آنها در نظر گرفتند و هوادارانی را که پشت در ورزشگاه مانده بودند، وارد شدند.

تماشاگران بومی تراکتورسازی که در شهر قدس زندگی می کنند بنری را در استادیوم نصب کردند و طی آن به مهدی کیانی کاپیتان تراکتورسازی خوش آمد گویی گفتند.

میرهانی هاشمی بازیکن تراکتورسازی به دلیل مصدومیت، لنگان لنگان تعویض شد و از بازی بیرون رفت.

هواداران تیم تراکتورسازی، با اطلاع از نتیجه بازی تیم گسترش فولاد به تشویق آنها پرداختند.

علی رضا رحیمی مدیرعامل تیم راه آهن در جایگاه ویژه حضور یافت.

لوسیانو ادینو بعد از به ثمر رساندن گل سوم تراکتورسازان، پیراهن خود را بالا زد و روی پیراهن قرمز رنگ زیر وی نوشته شده بود برای هواداران خوب تراکتورسازی.

 گسترش فولاد 3 - 1 فولاد خوزستان

گسترش فولاد با نتیجه شگفت‌انگیز 3 بر 1 فولاد، مدافع عنوان قهرمانی را شکست داد تا دو تیم تبریزی آخرین بازی‌های سال را درخشان تمام کنند.

به گزارش آسمونی به نقل از ایسنا فولاد برای جبران ناکامی ها و گسترش برای فرار از انتهای جدول به مصاف هم رفتند که در نهایت گسترش فولاد پیروز میدان شد تا از انتهای جدول فاصله گیرد.

داور : تورج حق وردی، کمک‌ها: علی اکبر عظیم‌پور و محمدجواد مداح

اخطار : امید خالدی 18 و بدرلو 30 و آل نعمه 43 و مساریچ 50، سلیمی 85 از فولاد؛ رسول پیرزاده 2 و باتیستا 55 و ابراهیمی 83 از گسترش

گسترش فولاد :

داود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، جابر انصاری، مگنو باتیستا، محمد امین درویشی (90 میلاد جهانی)، علیرضا میرشفیعیان، رسول پیرزاده (54 میثم نقی زاده)، سیدمحسن حسینی، دیه گو دی اولیویرا، محمد ابراهیمی و مصطفی اکرامی

سرمربی : فراز کمالوند

فولاد خوزستان :

علیرضا سلیمی، احمد آل نعمه (88 بهمن کاملی)، لئوناردو مساریچ، مهدی بدرلو، ساسان انصاری، اسماعیل شریفات، نانگ، امید خالدی، مهرداد جماعتی، محسن مسلمان و محمد قاضی

سرمربی : دراگان اسکوچیچ

شرح گل‌ها :

1 ـ صفر (گسترش فولاد): جابر انصاری مهاجم گسترش فولاد با یک حرکت انفرادی زیبا در دقیقه 9 گل اول این بازی را وارد دروازه فولاد کرد و تیمش را از حریف قرمزپوش پیش انداخت.

2 - صفر : خطای بدرلو روی درویشی گسترش فولاد را صاحب یک ضربه پنالتی کرد و مگنو باتیستا این ضربه پنالتی را خلاف جهت حرکت سلیمی به گل دوم آبی پوشان تبریزی تبدیل کرد.

3-0(گسترش)شوت جابر انصاری از پشت محوطه جریمه با اشتباه سلیمی دروازه بان فولاد به نحو عجیبی وارد دروازه این تیم شد تا سومین گل گسترش رقم بخورد.

3-1(گسترش) محمد قاضی با کنترل سینه و شوتی سرضرب از فاصله از 10 متری در محوطه جریمه به زیبایی فاصله را به دو گل کاهش داد.

شرح بازی :

گسترش فولاد با درخشش جابر انصاری مهاجم سرعتی خود شکستی دیگر را به فولاد تحمیل کرد و از انتهای جدول فاصله گرفت.

گسترش که به 3 امتیاز این بازی نیاز داشت، از همان ابتدای بازی با ارائه یک بازی تهاجمی فولاد را به عقب راند و در نیمه اول 2 بار به گل رسید، آنها سپس در نیمه دوم گل سوم را هم به ثمر رساندند تا کار قهرمان فصل پیش لیگ‌برتر را یکسره کنند. البته فولاد می‌ توانست شکست سبک تری در تبریز داشته باشد اما مهدی بدرلو نتوانست یک پنالتی را به ثمر برساند. فولاد با این شکست به ناکامی خود در لیگ‌برتر فوتبال ایران ادامه داد، آنها از هفته بیستم به مدت 4 هفته است رنگ پیروزی را ندیدند و در این مدت 3 شکست را هم پذیرفته اند که این موضوع در کارنامه دراگان اسکوچیچ بی سابقه است.

دقایق حساس :

دقیقه 15: جابر انصاری از سمت چپ پاس زمینی به درویشی داد که او هم جلوی دروازه توپ را وارد دروازه کرد که داور آفساید گرفت.

دقیقه 26: محمد ابراهیمی توپ را به محوطه جریمه فرستاد که جابر انصاری صاحب توپ شد اما شوت او را دروازه بان فولاد مهار کرد.

دقیقه 42: جابر انصاری با یک حرکت انفرادی پا به توپ جلو رفت و بازیکن فولاد را پشت سر گذاشت و توپ را به درویشی پاس داد که او نتوانست در زمان زدن ضربه توپ را کنترل کند و توپ را به بیرون زد.

دقیقه 60: آل نعمه روی یک ارسال کرنر ضربه سر زد که مرتضی اسدی توپ را از روی خط برگرداند.در برگشت هم ساسان انصاری شوت زد که از کنار دروازه بیرون رفت.

دقیقه 67: خطای پنالتی ابراهیمی روی شریفات فولاد را صاحب یک ضربه پنالتی کرد که بدرلو نتوانست این توپ را گل کند و توپ بعد از برخورد به تیرک دروازه بیرون رفت.

دقیقه 74 : جابر انصاری در محوطه جریمه فولاد سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت.

دقیقه 79: ساسان انصاری پس از برخورد با مدافع گسترش در محوطه جریمه سرنگون شد که قرمزپوشان بر خلاف داور اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

دقیقه 81: امین درویشی با نفوذ به محوطه جریمه فولاد ضربه ای را روانه دروازه قرمز پوشان کرد که سلیمی این توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 82: توپ به‌صورت اتفاقی به درویش رسید که او در محوطه جریمه از زاویه بسته شوت زد که سلیمی گرفت.

اتفاق ویژه :

کوروش بختیاری زاده مربی فولاد به خاطر اعتراض شدید از روی نیمکت اخراج شد.

بهترین فرصت هدر رفته تیم فولاد خوزستان، پنالتی دقیقه 67 بود. خطای مجمد ابراهیمی روی اسماعیل شریفات یک ضربه پنالتی برای فولاد به همراه داشت که مهدی بدرلو توپ را به تیر افقی دروازه گسترش فولاد زد.

بهترین بازیکن :

جابر انصاری مهاجم گسترش با دو گلی که در بازی امروز به ثمر رساند ستاره میدان بود. همچنین محمدامین درویشی هم خوب کار کرد و بارها مدافعان فولاد را عذاب داد.

حاشیه‌های بازی :

پس از به صدا درآمدن سوت نیمه اول بازی، بازیکنان تیم فولاد به ویژه احمد آل نعمه به سمت داور حمله ور شده و به او اعتراض می کردند که اسکوچیچ دخالت کرده و آنها را از داور دور و پس از آن دقایقی با داور و کمک داور صحبت کرد.

زمانی که اسکوچیچ دو تعویض همزمان انجام داد و اسماعیل شریفات و نانگ را از زمین بیرون کشید این دو بازیکن به شدت از تعویض خود ناراضی بودند به طوری که آلویس نانگ مستقیم به رختکن رفت و شریفات هم بدون آنکه با اسکوچیچ دست بدهد، رفت و با ناراحتی روی نیمکت نشست.

زمانی که بلندگوی ورزشگاه برد 3 بر صفر تراکتورسازی مقابل راه آهن را اعلام کرد تماشاگران حاضر در ورزشگاه به شادی، خوشحالی و پایکوبی پرداختند.

نکته :

دو تیم گسترش فولاد و تراکتورسازی تبریز با به ثمر رساندن 6 گل در دو مسابقه روز خوبی را برای فوتبال شهرشان رقم زدند. این دو باعث شد تراکتورسازی به صدرجدول برسد و گسترش فولاد از انتهای جدول فاصله بگیرد.

 نفت تهران 1 - 0 استقلال

نفت تهران با تک گل لئوناردو پادوانی با 45 امتیاز به عنوان صدرنشین لیگ برتر در سال 93 به کار خود پایان داد.

به گزارش آسمونی پادووانی در دقیقه 82 کرنر ایمان مبعلی را بالاتر از فروزان و مدافع استقلال به گل برتری تیمش تبدیل کرد. این در حالی بود که محسن فروزان در خروج از دروازه و محاسبه نقطه فرود سانتر مبعلی دچار اشتباه شده بود.

داور : حسین زرگر، کمک‌ها: حسین طالقانی و مهدی الوندی

اخطار : کوروشی 30 از نفت‌تهران؛ حنیف عمران‌زاده 58 از استقلال

استقلال تهران : محسن فروزان، خسرو حیدری، محمدرضا خرسندنیا (84 مگوئیان)، امیرحسین صادقی، حنیف عمران زاده، آرش برهانی (62 میلاد فخرالدینی)، سجاد شهباززاده، رضا عنایتی، هاشم بیک زاده، میلاد نوری و یعقوب کریمی (88 سید محسن کریمی)

سرمربی : امیر قلعه‌نویی

نفت تهران : علیرضا بیرانوند، سیامک کوروشی، پادوانی، مهدی شیری، علیرضا عزتی، وحید حمدی نژاد، کمال کامیابی نیا، ایمان مبعلی، وحید امیری (88 حسین ابراهیمی)، غلامرضا رضایی (92 محمدامین حاج محمدی) و علی قربانی (72 دونوان بن لوسین)

سرمربی : علیرضا منصوریان

شرح بازی :

حساسترین بازی هفته بیست و سوم لیگ برتر در حالی شروع شد که نتیجه آن می توانست آخرین قهرمان لیگ برتر را در سال 93 مشخص کند. دو تیم با میدان داری بازی را آغاز کردند و سعی شان بر حفظ میانه میدان بود تا بتواند خود را به حریف تحمیل کنند، در این نیمه علیرغم بازی نه چندان گرمی که از دو تیم شاهد بودیم موقعیت های تیم استقلال بیشتر از نفت به چشم می آمد. تا پایان نیمه اول دو تیم به همان روال، با نیم نگاهی به دروازه یکدیگر بازی را دنبال کردند و در نهایت با تساوی بدون گل، نیمه را به پایان بردند و خود را به رختکن رساندند.

اما در نیمه دوم نفتی ها که گویا تصمیم داشتند دروازه استقلالی ها را باز کنند از همان ابتدا چشم به دروازه استقلال داشتند و همان اوایل این نیمه موقعیت تک به تکی نصیبشان شد که توسط رضایی به بیرون رفت. کاملا مشخص بودکه آنها روی حرکات مهندسی شده ایمان مبعلی حساب ویژه ای باز کردند و البته تحرک رضایی و قربانی در خط حمله و همچنین وحید امیری در میانه میدان، تیرهای در ترکش منصوریان برای این بازی و این نیمه است.

تا دقیقه 60 نفتی باز هم چند موقعیت روی دروازه استقلال ایجاد کردند تا اینکه در این دقیقه علی قربانی، عمران زاده را مجاب به انجام خطای پنالتی کرد. مانند همیشه مدافع برزیلی نفتی پشت این پنالتی ایستاد اما برخلاف همیشه با ضربه ای که قدرت پایین آن تعجب همه را برانگیخت توپ را به گوشه دروازه استقلال فرستاد و فروزان با هوشیاری این پنالتی را راهی کرنر کرد. حملات نفتی ها همینطور ادامه داشت همچون ضربه ای بازهم رضایی روانه دروازه آبی پوشان کرد و توسط محسن فروزان که تا اینجا روز فوق العاده ای را گذرانده بود مهار شد. اما بالاخره روی حرکات کار شده نفتی ها، سانتر مبعلی، مدافع برزیلی ناکام نفت را کامیاب کرد و وی با ضربه سر دروازره استقلال را باز کرد.

پس از این گل بود که استقلالی ها به خودشان آمدند و تقریبا از دقیقه 85 و طبق رسم همیشگی شان، یعنی با قدم گذاشتن به قلعه تایم، میزان حملات خود را به روی دروازه نفتی ها چند برابر کردند و ضربات و موقعیت های خطرناکی را روانه دروازه نفت کردند، که با هوشیاری مدافعان و دروازه بان زردپوشان راه به جایی نبرد. نفتی ها هم با چشم به ضدحملات ده دقیقه پایانی را پشت سر گذاشتند و البته در این میان یک موقعیت تک به تک را هم خراب کردند، بهرحال آنها پیروز این بازی بزرگ شدند و خودشان را به عنوان قهرمان لیگ برتر در سال 93 معرفی کردند.

بهترین بازیکن :

ایمان مبعلی در ادامه بازی های اخیرش در تیم، باز هم توانست روند موفقیت آمیز خود را ادامه دهد. وی با حرکات مهندسی شده اش در میانه رو به جلوی نفتی ها، علاوه بر پاس گلی که ارسال کرد، نقش مهمی هم در پیروزی نفتی ها داشت. علاوه بر وی تحرک و بازی تاثیرگذار علی قربانی در خط حمله، حرکات موثر و تکنیکی وحید امیری، بازی در خدمت تیم کمال کامیابی نیا بسیار به چشم می آمد و حتی لئوناردو پادووانی که در این بازی یک پنالتی و تک به تک را از دست داد و گل پیروزی نفتی ها را به ثمر رساند را می توان یکی از بهترین بازیکنان این تیم دانست.

البته در طرف مقابل، اگر اشتباه محاسباتی محسن فروزان در خروج از دروازه این تیم حین به ثمر رسیدن گل نفتی ها نبود می شد وی را بهترین بازیکن میدان دانست. چرا که امروز از روزهای خوب و به یادماندنی وی بود. فروزان در بازی امروز یک پنالتی، یک موقعیت تک به تک و چند توپ خطرناک را از بازیکنان تیم نفت مهار کرد.

دقایق حساس :

دقیقه 20 - حرکت آرش برهانی از سمت راست و فرار او به درون محوطه نفتی ها کشیده شد و خروج به موقع بیرانوند باعث دفع این خطر از جلوی دروازه آنها شد.

دقیقه 22- حرکت شیری از جناح راست و سانتر کات دار روی دروازه استقلال آمد ولی شیرجه فروزان باعث قطع توپ و مهار آن شد.

دقیقه 23- سانتر خطرناکی روی دروازه نفت فرستاده شد و بیرانوند با پروازی بلند توپ را مهار کرد.

دقیقه 31- محمدرضا خرسندنیا، ضربه ایستگاهی استقلالی ها را از پشت محوطه جریمه نفتی ها، به بیرون زد.

دقیقه 38- شوت محکم هاشم بیگ زاده از فاصله ای دور، از بالای دروازه نفتی ها به بیرون رفت.

دقیقه 39- حرکت سریع شهباززاده، در محوطه جریمه نفتی ها، ایجاد موقعیت خطرناکی کرد و در حالی که عنایتی و برهانی منتظر پاس وی بودند، ضربه شهباززاده توسط بیرانوند مهار شد.

دقیقه 48- حرکت نفتی ها از جناح چپ و سانتری که از نزدیکیهای نقطه کرنر انجام شد، با اشتباه مدافعان، غلامرضا رضایی را در موقعیتی استثنایی قرار گرفت و وی نیز با بی دقتی توپ را از بالای دروازه این تیم به بیرون زد.

دقیقه 50- سانتر ایمان مبعلی روی دروازه استقلال با ضربه سر سیامک کوروشی روبرو شد که با اختلاف کمی ازبالای دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه 54- حرکت غلامرضا رضایی از سمت راست و سانتر خوب وی را علی قربانی با ضربه سر شیرجه ای روانه دروازه استقلال کرد که توسط فروزان مهار شد.

دقیقه 60- روی حرکت علی قربانی و خطای حنیف عمران‌زاده، نفتی‌ها صاحب یک ضربه پنالتی شدند که لئوناردو پادوانی، پنالتی زن اول نفتی ها پشت توپ ایستاد و ضربه وی را با دفع محسن فروزان، به کرنر رفت.

دقیقه 73- پاس بلند نفتی ها در محوطه جریمه به غلامرضا رضایی رسید و ضربه وی توسط محسن فروزان مهار شد.

دقیقه 85- ضربه سر رضا عنایتی از زاویه بسته دروازه نفتی ها را با خطر مواجه کرد که بیرانوند با هوشیاری این توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 86- ضربه چکشی زیبای میلاد نوری از درون محوطه جریمه نفتی ها را مدافعان این تیم دفع کردند.

دقیقه 87- همکاری بازیکنان تیم نفت در پشت محوطه جریمه استقلالی ها توپ را به لوسین ، مهاجم برزیلی این تیم رساند اما ضربه وی با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه 90- ضربه سر محکم شهباززاده از فاصله کمی روانه دروازه نفت شد که عکس العمل به موقع بیرانوند به کرنر رفت.

دقیقه 90- شوت محکم بیک زاده توسط مدافعان نفت به بیرون از زمین رفت.

دقیقه 93- همکاری داناوان و حسین ابراهیمی پادوانی را در موقعیت تک به تک قرار داد که این مدافع برزیلی توپ را به بیرون زد.

شرح گل :

سانتر ایمان مبعلی از روی نقطه کرنر، با پرواز بلند پادوانی و ضربه سر وی به گل اول تیم نفت تبدیل شد. پادوانی که در همین بازی روی یک ضربه پنالتی مقهور محسن فروزان شده بود در این صحنه وی را مغلوب خود کرد. این گل در دقیقه 80 به ثمر رسید.

حواشی دیدار :

حول و حوش دقیقه 15 بازی توسط داور قطع شد و یکی از اتفاقات نادر تاریخ لیگ برتر اتفاق افتاد، بازیکنان تیم نفت که گویا زیر پیرانه های خود زیرپوش های جی پی اس به تن کرده بودند و توسط کسی نیز کنترل نشده بود، باید به دستور داور از تن بازیکنان تیم نفت درمی آمد و همین موضوع باعث وقفه چند دقیقه ای در این بازی شد.

دو دستیار خارجی کارلوس کی روش در ورزشگاه حاضر شدند و بازی را از نزدیک نظاره می کنند.

در این بازی کاپیتان تیم نفت، علی عزتی، بازوبند قرمز رنگی به بازوی خود بسته بود که بسیار به چشم می آمد.

پس از گلزنی تیم نفت در این بازی، مهمترین نکته ای که به چشم می آمد، عدم خوشحالی علیرضا منصوریان روی نیمکت این تیم بود، که خوشحال نشدن یحیی گل محمدی را پس از گلزنی به پرسپولیس روی نیمکت همین تیم نفت را به یاد می آورد.

 شرح سایر بازیهای لیگ برتر هفته بیست و سوم پس از برگزاری در این صفحه قرار می گیرد :

جمعه 1394/01/14

سایپا - ملوان 17:00

: برای دریافت مشاوره درباره نتایج هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «نتایج هفته بیست و سوم لیگ برتر فوتبال – لیگ چهاردهم» در کادر زیر بنویسید :
2 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید